Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    33
    Έχω το ίδιο πρόβλημα. Φοβάμαι για καρκίνο οισοφάγου. Είχα γαστριτιδα ταλαιπωρηθηκα πολλούς μήνες και εν τέλη ένιωσα καλύτερα και ξαφνικά με έπιασε πάλι και μάλιστα με έντονο πόνο στο στηθος ρεψιμο και χάλια όλα πάλι. Πήρα νεξιουμ πήγα γιατρό μου είπε να μην κάνουμε ξανά γαστροσκοπηση είχα κάνει πριν 2 χρόνια δεν έδειξε κάτι εκτός της γαστριτιδας. Και τώρα τρέμω. Ο πόνος στο στηθος και όλα αυτά με το στομάχι λένε για καρκίνο οισοφάγου. Μπορεί να εξελιχθηκε μέσα σε 2 χρόνια? Φοβάμαι. Τρέμω.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    1
    Το έχω 7 μήνες..υποφέρω πάρα πολύ κυρίως ψυχολογικά..έχω απομακρυνθεί απο τους φίλους μου και γενικά είμαι αλλος άνθρωπος
    Ξεκάθαρα το πιο σημαντικό είναι η ψυχολογία και να μην το σκέφτομαι όσο γίνεται

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    17
    Καλησπερα σας,
    Εχω γοπ(με ανεπαρκη κοσ) σχεδον 2 χρονια με συμπτωματα(πονος,ρεψιμο ασταματητο, πονοι στην κοιλια,ελαχιστες ανακατωσουρες και πολυ μειωμενη ορεξη να φαω) καθημερινα και ολη μερα.Παιρνω αντιοξινα ολο αυτο το διαστημα και προσεχω παρα πολυ τι τρωω.Πρωτα με medoprel και εδω και 1 χρονο με pariet πρωι βραδυ εκτος απο Ιουνιο μεχρι Σεπτεμβρη που μου το αλλαξε σε 1 ο γιατρος για να δουμε πως ειμαι.Ηταν πιο ηπιας εντασης τα συμπτωματα αλλα δεν επαψαν να υπαρχουν ουτε μια μερα.
    Απο τελη Αυγουστου τα πραγματα χειροτερεψαν και μεχρι και τωρα εχω μεγαλυτερης εντασης συμπτωματα καθημερινα,ολη μερα.Εχω φτασει στο σημειο να μην μπορω να φαω τπτ.
    Εκλεισα ραντεβου με αλλον γαστρεντερολογο(ειναι ο 3ος που αλλαζω)ελπιζοντας να βρω μια λυση.Εχω απελπιστει.
    Επισης εχω κανει 2 γαστροσκοπησεις μεχρι τωρα και περιττο να πω οτι εχω κανει τριπλεξ καρδιας κλπ 3 φορες σε αυτα τα 2 χρονια οπως και εξετασεις αιματος η 2 φορα πριν μια βδομαδα και υπερηχους(ο τελευταιος πριν απο 6 μερες) απο τον φοβο που μου εχει προκαλεσει αυτη η νοσος.

    Θα θελα να μαθω αν εχεις καποιος την ιδια,η παρομοια εμπειρια.Σας ευχαριστω.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 30-01-2017, 11:23
  2. Παλινδρόμηση - ψυχοσωματικα
    By gossamer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 14-06-2012, 02:51
  3. Ψυχολογική Οισοφαγική Παλινδρόμηση("νευροστόμαχο ς")
    By giannis88 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 13-04-2011, 22:26
  4. Replies: 11
    Last Post: 19-03-2011, 13:07
  5. διπολική διαταραχή και παλινδρόμηση
    By nektaria78 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 29-04-2010, 05:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •