Μια βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Μια βοήθεια

    Έχω πολλές φορές επειδή κάθομαι πολλές ώρες στον υπολογιστή η από γυμναστική τραβήγματα στο στηθος .. τα οποία δεν σχετίζονται με την καρδιά γιατί πήγα σε καρδιολόγο ... Το μόνο που θέλω να ρωτήσω ... Είναι αν κάνει να χρησιμοποιώ βολταρεν και άλλες αλοιφές αντιφλεγμονώδες στην περιοχή που είναι η καρδιά ... Όταν έχω τα τραβήγματα με βοηθάει η αλοιφή και περνάνε ... Καλή χρονιά σε όλους με υγεία

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Tomtim98 View Post
    Έχω πολλές φορές επειδή κάθομαι πολλές ώρες στον υπολογιστή η από γυμναστική τραβήγματα στο στηθος .. τα οποία δεν σχετίζονται με την καρδιά γιατί πήγα σε καρδιολόγο ... Το μόνο που θέλω να ρωτήσω ... Είναι αν κάνει να χρησιμοποιώ βολταρεν και άλλες αλοιφές αντιφλεγμονώδες στην περιοχή που είναι η καρδιά ... Όταν έχω τα τραβήγματα με βοηθάει η αλοιφή και περνάνε ... Καλή χρονιά σε όλους με υγεία
    Η αλοιφή θα δράσει τοπικά στο μυοσκελετικο σύστημα της περιοχής, και θα σε ανακουφίσει εάν υπάρχει εκεί φλεγμονή.

    Στην καρδιά σου θα φτάσει μόνο μέσω της κυκλοφορίας του αίματος, αφού κάποια ποσότητα του φαρμάκου θα περάσει τελικά και στο αίμα.

    Όλα τα φάρμακα έχουν παρενεργειες, και έτσι δεν θα πρέπει να λαμβάνονται για μεγάλα χρονικά διαστήματα.

    Καλό θα ήταν να βρεις άλλους πρακτικούς τρόπους να αντιμετωπίσεις το πρόβλημά σου.
    Καλή Χρονιά.

  3. #3
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Η αλοιφή θα δράσει τοπικά στο μυοσκελετικο σύστημα της περιοχής, και θα σε ανακουφίσει εάν υπάρχει εκεί φλεγμονή.

    Στην καρδιά σου θα φτάσει μόνο μέσω της κυκλοφορίας του αίματος, αφού κάποια ποσότητα του φαρμάκου θα περάσει τελικά και στο αίμα.

    Όλα τα φάρμακα έχουν παρενεργειες, και έτσι δεν θα πρέπει να λαμβάνονται για μεγάλα χρονικά διαστήματα.

    Καλό θα ήταν να βρεις άλλους πρακτικούς τρόπους να αντιμετωπίσεις το πρόβλημά σου.
    Καλή Χρονιά.
    Ευχαριστώ αδερφέ υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που έχεις εσύ να προτείνεις ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Tomtim98 View Post
    Ευχαριστώ αδερφέ υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που έχεις εσύ να προτείνεις ?
    Καλό θα ήταν να πάρεις τις σωστές συμβουλές, αφού εξηγήσεις το πρόβλημά σου και τα συμπτώματα, από έναν πιο ειδικό.

    Θα συστηνα να απευθυνθείς σε πρώτη φάση, σε ένα καλό φυσικοθεραπευτη η οστεοπαθητικό.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •