Ψύχωση, Σχιζοφρένεια ή αγχωδης διαταραχή?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Ψύχωση, Σχιζοφρένεια ή αγχωδης διαταραχή?

    Τους τελευταίους εξι μήνες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Αισθανόμουν πολυ πιεσμένος και αγχωμένος και αυτό με οδήγησε σε οξύ ψυχωσικό επεισόδειο οπως είπε ο ψυχίατρος το οποιο όμως δεν περνούσε ουτε με φαρμακευτική αγωγή.
    Δεν μπορούσα να κοιμηθώ και γενικα νοιώθω έξω απο τα νερά μου. Μου χορήγησε Seroquel xr 900mg ημερησίως και tavor. Νοιώθω κάπως καλύτερα απλά νοιώθω αδυναμία και δεν μπορω να βγω εξω απο το σπίτι συχνα.
    Την ρώτησα τι ακριβώς εχω αλλα μιλάει με γενικότητες.
    Καποιος που βάσει των συμπτωμάτων να αναγνωρίζει τι έχω? Και κατι ακομα τα 900μγ ειναι πολλα?

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    61
    θα ήταν καλό να δείς ένα γιατρό που να μιλάει συγκεκριμένα και όχι με γενικότητες. χρειάζεσαι κάποιον να σου εξηγήσει τι σου συμβαίνει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Μου είπε οτι εχω ψύχωση αλλα ακομα δεν μπορεί να μου πεί αν είναι ΄\'η εξελιχθει σε σχιζοφρενεια. 900mg seroquel xr ειναι πολλά και τι αντενδείξεις έχουν?

  4. #4
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    61
    το συγκεκριμένο φάρμακο δεν το ξέρω, θα έπρεπε να μπορούσε να το απαντήσει αυτό ο γιατρός σου. Δες άλλο γιατρό αμέσως. Κανείς από εδώ μέσα δεν έμεινε στον πρώτο γιατρό και στην πρώτη διάγνωση. Καλή δύναμη//

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •