Απόσταση και κοροϊδία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1

    Απόσταση και κοροϊδία

    Πριν 2 μήνες μιλούσα με ένα παιδί στο ίνστα γκραν μου είχε πει ότι θ ερχομταν στον τόπο μου και αν ήθελε να πάμε για καφέ λόγω δουλειάς δεν μπορούσα και ξεκινήσαμε ν μιλάμε. Στην αρχή μου έλεγε ότι θα ερχονταν την συγκεκριμένη ημερομηνία και εγώ κόλλησα μετά από λίγο καιρό μου είπε ότι τον έστειλαν αλλού ν αναλάβει έργο για 25 μέρες και δεν θα μπορούσε να έρθει τον στήριξα του είπα ότι θ μαι μαζί του σταμάτησαν έχω επαφή με άλλα αγόρια να βγαίνω μιλούσα μαζί του στο ίνστα και στο τηλέφωνο, ώσπου κάποια στιγμή δεν άντεξα άλλο ήθελα να τον δω τσακωθηκαμε άσχημα γιαυι δεν ήθελε να έρθω λόγω ότι θα με έβαζε σε αυτή την διαδικασία χωρίς να τον ξέρω τσακωθηκαμε και με χώρισε. Μετά με ξαναενοχλουσε και μου έλεγε ότι δεν θα χρειαστεί να έρθω γιατί θα έρθει αυτός ώσπου σταμάτησα ν τον ενοχλώ του είπα ότι ξένερωσα και δεν έκανε κάτι έσβησε το ίνσταγκραμ και μετά από 4 μέρες το ξανάνοιξε εγώ ήμουν χάλια ψυχολογικά γιατί τον ερωτεύτηκα τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι τελείωσε οριστικά γιατί δεν τον αναζήτησα του είπα ότι σκυλάκι δεν γίνομαι και μου απαντούσε την μια ότι δεν θέλει να τον κυνηγάνε και την άλλη ότι θέλει να τον αναζητάνε.σταματησε να στέλνει του έστειλα εγώ ότι γιατί τέτοιο δούλεμα ότι τον περιμενα 1μιση μήνα και μου έλεγε ότι με σκέφτονταν κ ότι ήθελε να του στείλω αλλά μάλλον ήμουν με άλλον τον ρώτησα γιατί δεν έστειλε αυτός και μου είπε ότι νόμιζε ότι ήμουν με άλλον και θα προχωρήσει και αυτός. Παρολαυτα όταν του είπα ότι θα τον κάνω μπλοκ να μην τον ξαναενοχλήσω μου είπε Εντάξει και τον έκανα. Οι κοντινοί μου άνθρωποι μου είπαν ότι αυτός μάλλον το έχει κάνει συνήθεια αυτό και ότι δεν θα ερχονταν ποτέ και ότι μάλλον έχει κάποιο κόμπλεξ που αν το έβλεπα από κοντά θα ξενέρωνα. Ποια είναι η άποψη σας. Και τον ικανοποίουσε να λέει παραμμυθια

  2. #2
    Δεν τον είχες δει ποτέ από κοντά?δεν τον ξέρεις?

  3. #3
    Όχι δεν τον έχω δει ξέρω την πρώην του όμως

  4. #4
    Miliva21
    Guest
    Δλδ ολον αυτον τον καιρο μιλούσατε διαδικτυακά και όταν του έλεγες ότι θα είσαι μαζί του και θα τον στηρίζεις σε ότι κάνει του τα έλεγες χωρίς να τον έχεις δει ποτέ από κοντά;
    Πώς είναι δυνατόν να φτιάξεις μια σχέση μόνο μέσα από το κομπιούτερ χωρίς να έχεις βρεθεί με τον άλλο από κοντά να τον δεις να τον γνωρίσεις να δεις εάν ταιριάζετε;;

    Θα σου πρότεινα γενικώς να μην το ψάχνεις έτσι μέσω διαδικτύου ειδικά όταν η επικοινωνία κρατάει για μήνες χωρίς να έχετε βρεθεί από κοντά...κάτι δεν πάει καλά...Πόσο μάλλον όταν ο άλλος σου λέει ότι δεν θέλει να σε συναντήσει από κοντά και προσπαθεί να το αποφύγει με δικαιολογίες ..κάτι τρέχει...Δεν είναι νορμάλ αυτά τα πράγματα....φύγε....τελείωσε το...κτ προβληματικό συμβαίνει με τον τύπο....

    Βγες έξω να γνωρίσεις κόσμο που θα μπορείτε να βρεθειτε να τα πείτε ....

  5. #5
    Δεν ξέρω μου πουλούσε παραμύθια ότι θα ερχόταν

  6. #6
    Σκυλάκια δεν γινόμαστε ποτέ. Σωστά του το έθεσες. Μου φαίνεται πως βασανίζεις το νου περισσότερο απ ότι θα πρεπε.
    Άμα θες να γνωρίσεις κάποιον απλά δείχνεις ενδιαφέρον. Από κάποιο σημείο και μετά αμα δεις ότι δεν υπάρχει ενδιαφέρον ή ότι η επικοινωνία γίνεται με δική σου πρωτοβουλια τον παρατάς και απομακρύνεσαι. Κι αν επιστρέψει κατά πάσα πιθανότητα χάρη θέλει ή συμφέρον έχει.
    Να ξέρεις όμως πως εύκολα καποιος είναι επιφυλακτικός στις διαδικτυακές γνωριμίες.
    γιάννης

  7. #7
    Το θέμα είναι ότι εγώ ήθελα να τον δω

  8. #8
    Οι διαδικτυακες σχέσεις δεν είναι σχέσεις. Εσύ μπορεί λογω της απειριας σου να ενθουσιαστηκες αλλά η ζωή είναι πέρα από τον υπολογιστή.πήγαινε έξω με φίλους βγες να διασκεδάσεις και από εκεί που δεν το περιμένεις θα σου ερθει ο μεγάλος ερωτας.μη χαλιεσαι για κάποιον που δεν είχε την διάθεση ούτε να βρεθειτε από κοντα.άσε που και να βρισκοσασταν σίγουρα θα σου εφευγαν όλα αυτά που ενιωθες.η πραγματική ζωή είναι εκεί έξω και σε περιμενει

  9. #9
    Έχει δίκιο απλά με τα παραμύθια του και με όλα αυτά με έκανε να αφεθω και να κολλησω

  10. #10
    Άμα θες μπορώ να σου μιλάω εγώ ώρες για κοροιδια και για κολληματα που έχω φάει. Απλά ξέρεις τι κατάλαβα μετά από πολλά χρόνια γιατί φανταζομαι είσαι πολύ μικρή και τα λες αυτά. Δεν αξίζει να έχουμε κανέναν δίπλα μας ή έστω στο μυαλο μας που δεν νοιάζεται όσο εμείς γι αυτόν. Σε κανέναν δεν αξίζει αυτό.

  11. #11
    Είμαι 25 αλλά έχω Ν κάνω σχέση από τα 21... Δεν ξέρω τι έγινε και χθες π τον πήρα τηλέφωνο μου είπε ότι είναι με αλλη

  12. #12
    Δεν χρειάζεται τότε να σκας.αφού σου ειπε είναι με άλλη προχωρά και εσύ παρακατω.γιατί κολλήσες τόσο πολύ?

  13. #13
    Γιατί ήθελα να τον δω και μου έθιξε τον εγωισμό ήθελα απλά ν του μιλήσω από κοντά

  14. #14
    Δεν πειράζει.αυτός έχασε. Άσε τους εγωισμους και προχωρά παρακάτω.και όταν ξάνα επιστρεψει κλεισε του εσύ την πορτα

  15. #15
    Δεν μπορώ να καταλάβω που το έπαιζε ερωτευμένος και μου πουλούσε παραμύθια ότι θα έρθει ενώ δεν το είχε σκοπό και για ποιο λόγο όλο αυτο

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κοροιδία ή Αγάπη ?
    By kallitsi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 58
    Last Post: 04-02-2018, 10:01
  2. εγγύτητα και απόσταση
    By Θεολόγος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 18-09-2017, 09:04
  3. Κοροϊδία
    By weird in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 102
    Last Post: 11-05-2017, 22:16
  4. Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..
    By 12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-2011, 21:08
  5. Σχέσεις απο απόσταση
    By fairys in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 61
    Last Post: 20-03-2009, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •