Φωτογραφίες μου στο ιντερνετ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 91
  1. #1

    Φωτογραφίες μου στο ιντερνετ

    Καλησπέρα πριν λίγες μέρες μου χακαραν τον λογαριασμό μου στο φμπ έφτιαξαν νέο προφίλ με το να με λένε λεσβια και δημοσίευσαν γυμνές μου φωτογραφίες στο ίντερνετ της έστειλαν στον κολλητό μου μίλησα με την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και μου είπαν ν πάω στην αστυνομία. Τι να κάνω νιώθω πολύ ντροπιασμενη...σας ευχαριστω

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Λογικά θα σου είπαν να κάνεις κάποιες κινήσεις. Έστω μια καταγγελία, μια μήνυση, κάτι. Αυτά δεν γίνονται από το τηλέφωνο. Γιαυτό σου είπαν να πας σε ασ. τμήμα. Αν ντρέπεσαι τους αστυνομικούς, να ξέρεις πως αυτοί έχουν δει πολύ χειρότερα πράγματα. Οπότε αν θες να γίνει κάτι πρέπει να πας.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Και εσύ είχες γυμνές φωτογραφιες στο προφίλ σου και επειδή στο χακαραν και τις δημοσιευσαν άλλοι ντρέπεσαι;;; δηλαδή εσύ όταν τις είχες σε θέα δεν ντρεπόσουν;;; κάνε αυτό που σε είπε το παιδί, πήγαινε στην αστυνομία

  4. #4
    Δεν είχα γυμνές φωτογραφίες στο προφίλ μου προφανώς μου χακαραν και αρχεία του κινητού..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Το θέμα τώρα είναι να πας στην αστυνομία να σε πούνε τι πρέπει να κάνεις για να κατεβεί ο λογαριασμός του φεισμπουκ. Και μην διστάζεις. Αυτοί εκεί ασχολούνται με εκβιασμούς, με μπουλινγκ και με διάφορα τέτοια. Ούτε η πρώτη είσαι ούτε η τελευταία που την πάτησε έτσι.

  6. #6
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Το θέμα τώρα είναι να πας στην αστυνομία να σε πούνε τι πρέπει να κάνεις για να κατεβεί ο λογαριασμός του φεισμπουκ. Και μην διστάζεις. Αυτοί εκεί ασχολούνται με εκβιασμούς, με μπουλινγκ και με διάφορα τέτοια. Ούτε η πρώτη είσαι ούτε η τελευταία που την πάτησε έτσι.
    Σε ευχαριστώ πολύ αυτό θα κάνω το ξέρω αλλά ένιωσα πολύ άσχημα

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Πρεπει να πας στην αστυνομια αλλα οπως σε λες τις δημοσιες υπερεσειες ποσο μαλον στους μπατσουε θα σε στειλουν καπου αλλου. Απο οσα ξερω επειδη το γκουγκλ ανηκει στο εξωτερικο σε καποια υπηρεσεια, θα πρεπει να παρεις αδεια, να κανεις καταγγελια ονλαιν.Αλλα στους μπατσους θα πρεπει να πας ουτος η αλλως για την μηνηση, βλεπεις στην χωρα μας δεν υπαρχει το αυταπαγγελτο σε παρανομες πραξεις!
    Οσο για τις προσωπικες σου φωτο ,καλα θα κανεις αλλη φορα να τις περνας σε ενα σκληρο εξωτερικο , η σε ενα φλασακι.Ομως ασφαλης τροπος ειναι και το google drive αλλα και το Dropbox , οπου ειναι ασφαλες αφου ειναι απο το μειλ σου! αρα σου παρεχει την ιδια ασφαλεια με το μειλ σου μαλιστα παρεχει αποζημιωσει!
    Υ.Γ. εχεις αναρωτηθει μημπος οι φωτογραφιες σου δεν τις χακαραν αλλα τις εβγαλε ο προιν σου, η αυτος/αυτη που εισουν μαζι του?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μπορεις να πεις οτι ειναι φωτομονταζ και να κανεις την ασχετη μονο ενας γκουρου γραφιστας μπορει να καταλαβει τι διαφορα μπορεις οστοσο να κανεις και αυτο που σου λενε τα παιδια αλλα ετσι ειναι σα να παραδεχεσαι οτι ειναι γνησιες.

  9. #9
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μπορεις να πεις οτι ειναι φωτομονταζ και να κανεις την ασχετη μονο ενας γκουρου γραφιστας μπορει να καταλαβει τι διαφορα μπορεις οστοσο να κανεις και αυτο που σου λενε τα παιδια αλλα ετσι ειναι σα να παραδεχεσαι οτι ειναι γνησιες.
    Φαίνεται προσωπο

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    γινεται να συνδιασει κανεις 2 φωτογραφιες με αλλο προσωπο και αλλο σωμα αφου αν παραδεχτεις οτι ειναι γνησιες μετα θα τις δουν ολοι στη δικογραφια οσοι τη ξεφυλιζουν

  11. #11
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    γινεται να συνδιασει κανεις 2 φωτογραφιες με αλλο προσωπο και αλλο σωμα αφου αν παραδεχτεις οτι ειναι γνησιες μετα θα τις δουν ολοι στη δικογραφια οσοι τη ξεφυλιζουν
    Επίσης δείχνουν οι εικόνες ότι τις έστειλα εγώ από το χακαρισμενκ μου προφίλ στο Facebook

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Οσο για τις προσωπικες σου φωτο ,καλα θα κανεις αλλη φορα να τις περνας σε ενα σκληρο εξωτερικο , η σε ενα φλασακι
    αυτο δε σε καλυπτει οταν εχεις συνδεδεμενο τον εξωτερικο

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ετσι και αλλιως η φωτογραφια δεν ειναι το ιδιο με τη πραγματικοτητα γιατι ο φακος αλαζει τις σκιες και τα παραμορφωνει δε ξερω τι να σου πω εσυ θα αποφασισεις αν θα παραδεχτεις οτι ειναι γνησιες η οχι... εγω νομιζω οτι δε σε συμφαιρει να το παραδεχτεις...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ειναι παρα πολυ ασχημο αυτο που σου συναιβει! θα το δουν οι φιλοι σου, οι συγγενεις σου! οι συναδελφοι σου!! Τι να πω ρε κοπελια, οτι κι να πεις εχεις δικιο ειναι αθλιοι αυτοι που κανουν τετοια πραματα!! δεν ειναι ενα απλο χακαρισμα! αυτοι που το κανουν ειναι καθαρματα! διοτις δεν ξερεις πως θα αντιδραση ο καθε ενας σε αυτην την ξεφτιλα, αλλος μπορει να το παρει στον χαβαλε! αλλα αναλωγα και με το περιεχομενο των φοτωγραφιων!! υπαρχουν κοπελες που εχουν αυτοκτωνησει απο την ντροπη τους!! ειναι παρα πολυ καθαρματα οσοι το κανουν!
    Δλδη υπαρχουν ακομα?? δεν μπορεις να τις κταιβασεις? τουλαχιστον να μην το δουν αλλοι!! ε? δλδη ο τυπος που σου εκανε αυτο το πραμα εφτιαξε ενα νεο λογαριασμο στο φεισμπουκ με το ονομα σου? και μετα τι? εκανε αιτημα φιλιας τους δικους σου φιλους? , εσυ μπορεις να μπεις στον λογαριασμο αυτον? Οι φοτωγραφιες ειναι πολυ αποκαληπτικες? θελω να πω σε δειχνουν απλα γυμνη η σε εχουν και με καποιον αλλον , με το αγορι σου σε σκηνες σεξουαλικες?

  15. #15
    Όχι μου χακαραν το Facebook έφτιαξαν ψεύτικο προφίλ με Όχι τις γυμνές μ φωτογραφίες με φωτογραφίες που είχα στο προφίλ μ και με έλεγαν λεσβια και πριν λίγες μέρες μ πήρε τηλέφωνο ο κολλητός μου και μου είπε οτι του έστειλαν κάτι φίλοι του από ομάδα στο Facebook φάκελο που είχε το ονοματεπώνυμο μου με τις φωτογραφίες και είχε και αλλού; φακέλους κοριτσιών όχι έχει εμενα γυμνή στήθος

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 24-04-2013, 12:26
  2. Παλιές φωτογραφίες...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 16-09-2012, 19:17
  3. ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
    By lavie in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 27-02-2012, 16:50
  4. Οι φωτογραφίες μας
    By Χάιντι in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 10
    Last Post: 17-09-2010, 00:02
  5. φωτογραφιες
    By MKEH78 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 874
    Last Post: 04-08-2010, 14:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •