Εκτακτες συστολες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    19
    Παιδιά πήγα σε καρδιολογο Για τριπλεξ παλι μου λέει η καρδια σου ειναι φυσιολογική.. του λέω τα προβλήματα ολα με αρρυθμιες και τέτοια και μου λέει δεν είναι τίποτα..άγχος.. πάω σμρα κάνω και ένα υπέρηχο για Θυροειδη μου λέει δεν έχεις τπτ στο λαιμό σου ..βλέπει και τα καροτιδες.και μου λέει εισαι υγιέστατο, βλέπει και μια κεντρική αρτηρία τς καρδιας μου λέει φυσιολογική.. πραγματικά δεν ξερω τι άλλο να κανω ρε παιδιά.. Και νιώθω τις εκτακτες συνέχεια

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Gass1995 View Post
    Παιδιά πήγα σε καρδιολογο Για τριπλεξ παλι μου λέει η καρδια σου ειναι φυσιολογική.. του λέω τα προβλήματα ολα με αρρυθμιες και τέτοια και μου λέει δεν είναι τίποτα..άγχος.. πάω σμρα κάνω και ένα υπέρηχο για Θυροειδη μου λέει δεν έχεις τπτ στο λαιμό σου ..βλέπει και τα καροτιδες.και μου λέει εισαι υγιέστατο, βλέπει και μια κεντρική αρτηρία τς καρδιας μου λέει φυσιολογική.. πραγματικά δεν ξερω τι άλλο να κανω ρε παιδιά.. Και νιώθω τις εκτακτες συνέχεια
    Πως τις νιώθεις τις έκτακτες??

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    5
    Αχ αυτές οι έκτακτες!! Σε κατανοώ απόλυτα ! Ειμαι 21 και ξεκίνησαν πριν από 2 χρόνια σχεδόν. Μου έχουν φάει τη ζωή κάθε τρεις και λίγο τρέχω στον καρδιολόγο έχω αλλάξει 4 μέχρι τώρα δεν βρίσκουν κάτι οργανικό. Εάν όλα είναι φυσιολογικά είναι από το άγχος. Εμένα προσωπικά ο γιατρός μου είπε ότι κάνω καταστροφικές σκέψεις και αυτό ωθεί τον οργανισμό μου να παράγει τεράστιες ποσότητες αδρεναλίνης. Η αδρεναλίνη με τη σειρά της προκαλεί ταχυκαρδίες σε τέτοιο βαθμό που η καρδιά πολλές φορές χάνει τον Ρυθμό της (αρρυθμίες δηλαδή) . Προσπάθησε να χαλαρώσεις όταν σε πιάνει να λες τίποτα δεν είναι το έχω ξαναπάθει και επέζησα . Εγώ αυτό κάνω διαφορετικά με πιάνουν κρίσεις πανικού.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    19
    Προσπαθώ να το εποβαλλω από μεσα μου..Αλλά όταν θα με πιάσει και κάτι καινούργιο θα έρθει μια μεγάλη κριση πανικου..περπατάω εξω και νομίζω ότι θα πέσω κάτω.. Και δεν θέλω να πάρω φάρμακα.. είναι τρομερό συναίσθημα...ελπίζω να φύγει.. φαντάσου όταν πίνω το βραδυ 3 με 4 ποτά είμαι πολύ καλα

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Quote Originally Posted by Gass1995 View Post
    Προσπαθώ να το εποβαλλω από μεσα μου..Αλλά όταν θα με πιάσει και κάτι καινούργιο θα έρθει μια μεγάλη κριση πανικου..περπατάω εξω και νομίζω ότι θα πέσω κάτω.. Και δεν θέλω να πάρω φάρμακα.. είναι τρομερό συναίσθημα...ελπίζω να φύγει.. φαντάσου όταν πίνω το βραδυ 3 με 4 ποτά είμαι πολύ καλα
    Καλησπέρα. Το αλκοόλ κατευνάσει τους νευροδιαβιβαστέςGABA για αυτό βλέπεις να είσαι καλά εκείνη την στιγμή. Παράλληλα όμως η επόμενη μέρα όταν περάσει η επήρεια σου έρχεται πάλι το άγχος. Το αλκοόλ είναι παυσίπονο για λίγο αλλά αν το παρακάνεις θα σου φερει ανησυχια δες το τώρα που είναι νωρίς δεν είναι λύση 3 με 4 τώρα 6 με 8 αύριο. Με αγάπη πάντα να πας σε εναν γιατρο και αυτός θα σου πει αν θα πάρεις φάρμακα.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    19
    Ακριβώς μόλις φύγει το αλκοολ την άλλη μερα ειμαι παλι τα ίδια...τώρα π.χ σμρα δεν εχω βάλει γουλιά από αλκοολ στο στομα μου..και νιώθω ένα κόμπο στο λαιμό λες και με πνίγει..και κατεβαίνει στο στήθος...απιστευτα πραγματα

  7. #37
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Gass1995 View Post
    Τώρα με έχει πιάσει ο κόμπος στον λαιμό παλι..Και όταν τρώω έχω δυσπνοια και όταν γεμίζει το στομάχι ταχυκαρδία...αλλο τώρα Κ Αυτό
    . Ούτε να φάμε δεν μπορούμε!!


    Φίλε μου, γαστρεντερολόγο πρέπει να δεις. Μπορεί να έχεις ΓΟΠ (γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση) που φέρνει αυτόν τον "κομπο" στο λαιμό και δεν μπορείς να φας και επίσης , επειδή δεν χωνεύεις καλά, σου φέρνει και ταχυκαρδία ή βραδυκαρδία μετά το φαγητό. Πήγαινε σε έναν γαστρεντερολόγο και θα σου δώσει οδηγίες για το τι πρέπει να κάνεις.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 11:09
  2. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 19:53
  3. εκτακτες συστολες
    By george271185 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2014, 19:40
  4. Εκτακτες συστολες- Αρρυθμιες
    By vlaovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 21-12-2012, 02:55
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •