Συντροφος και αδελφη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Δαφνη View Post
    Καλημερα κ σας ευχαριστω για τις απαντησεις!
    Πραγματι,χθες του μιλησα ανοιχτα
    Η αντιδραση του ηταν πολυ ζεστη κ ηρεμη
    Με κοιτουσε στα ματια κ μου ειπε πως με καταλαβαινει,αλλα τιποτα τετοιο δεν ισχυει κ πως δεν ειναι καποιος ανωριμος που θα κανε κατι τετοιο
    Επισης ειπε οτι με αγαπαει πολυ κ δε θα κοιτουσε καν αλλη ποσο μαλλον την αδελφη μου
    Συνδυαζοντας το με τις απαντησεις σας νιωθω ακομα καλυτερα
    Ευχαριστω κ παλι!
    Αα μωε ελιωσα.....γλυκουλης....

    Αααχχχ...Ναι τεσπα να προσγειωθω λίγο......εεεε εντάξει εσύ ξέρεις καλύτερα τι λέει το ένστικτο σου και άμα τον εμπιστευεσαι ληξτο το θέμα μέσα σου......

    Μπορεί να μην σημαίνει τπτ και να ήταν απλά ζηλιτσα από τη δική σου πλευρά ....Μπορεί όντως σαν φίλοι να έχουν μια οικειότητα και μια συμπάθεια ....Και λογικά να το δούμε αν εγώ πχ ήμουν πολύ καψούρα με κάποιον δεν θα μπορούσα να τα φτιάξω με καμία δύναμη με τον αδερφό του όσο και αν του έμοιαζε...ιουυ.....

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    31
    Σωστά Αποστολια και εγώ το ίδιο....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Δαφνη View Post
    Θα απαντησω οπως νιωθω
    Ανεκαθεν λογω οτι ειμαι μικροτερη,επεφτε η προσοχη σε εμενα
    Επισης συχνα εχει παρατηρηθει οτι η αδελφη μου ενω με αγαπαει πολυ θελει να με μειωνει,κατι που δεν ειχα καταλαβει κ μου ειπε τριτος
    Αλλα δε ξερω αυτο τι ρολο παιζει με τις δικες μου αμφιβολιες,που πλεον σβηστηκαν!
    Έχουν σχέση με το πως βλέπεις τον σύντροφό σου, σε σχέση με την αδελφή σου. Ενώ από την αρχή δεν ήταν κάτι παρεξηγήσιμο και φαινόταν να σου πω την αλήθεια, εσύ το παρεξήγησες. Γι'αυτό ανέφερα για κάποια "κόντρα" μεταξύ σας σαν αδέλφια, κάτι που μπορεί να έχει προεκτάσεις και στις σχέσεις σας.

    Χαίρομαι που είναι όλα καλά και έτσι να παραμείνουν. Σύμφωνα με όσα μας λες, έχεις έναν υπέροχο άνθρωπο δίπλα σου, οπότε όλα καλά.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Δαφνη View Post
    Καλη σας μερα κ καλη χρονια
    Μπαινω στο θεμα
    Πριν σχεδον ενα χρονο,γνωρισα μεσα απο την παρεα της κατα 3 χρονια μεγαλυτερης αδελφης μου,ενα αγορι.
    Γιναμε ζευγαρι κ απο τοτε εχω ενα αγχος οτι ισως του αρεσει η αδελφη μου
    Θα αναφερω καποια σκηνικα
    Πρωτο,οταν φιληθηκαμε πρωτη φορα μου ειπε με γελιο:
    "Γαμωτο μοιαζεις πολυ στην αδελφη σου"
    Δευτετο περιστατικο οταν εχασα καποια κιλα μου ειπε
    "Τωρα εισαι σαν την αδελφη σου"
    Υστερα συχνα αναφερεται σε εκεινη κ δειχνει οτι την θαυμαζει
    Τελος οταν ειμαστε ολοι μαζι την κοιταει σχεδον ολη την ωρα
    Μεχρι που γυρνα σε μενα πλατη κ κοιτα προς εκεινη
    Η αδελφη μου ειναι 15 χρονια σε σχεση κ δεν εχω δει ποτε κινηση περιεργη απο την πλευρα της
    Ξερω οτι ο συντροφος μου με αγαπαει κ με νοιαζεται
    Αλλα οι κινησεις του δειχνουν αντρα που νιωθει απαγορευμενο ερωτα
    Ειμαι λαθος;
    Ευχαριστω
    Δεν είσαι λάθος...την αδερφή σου γουστάρη..στο εγγυουμε 100%...
    Το πώς είμαι τόσο σίγουρος αστο...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Δεν είσαι λάθος...την αδερφή σου γουστάρη..στο εγγυουμε 100%...
    Το πώς είμαι τόσο σίγουρος αστο...
    Κι εγω αυτο πιστευω..

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Δεν είσαι λάθος...την αδερφή σου γουστάρη..στο εγγυουμε 100%...
    Το πώς είμαι τόσο σίγουρος αστο...
    Καλημερα
    Σεβαστο,αλλα δειχνεις σιγουρια 100% χωρις καν να το βασιζεις καπου
    Αυτο πιο πολυ δημιουργια εντυπωσεων μου δειχνει παρα "βοηθεια" προς το ποστ μου
    Ευχαριστω κ θα εκτιμησω αν το αναπτυξεις με επιχειρηματα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια Δαφνη. Η διαισθηση μας ποτε δεν μας προδιδει σχεδον. Το πιο πιθανο ειναι γουσταρε την αδερφη σου, αυτη τον απερριψε λογω οτι ειχε σχεση και γνωρισε εσενα που της μοιαζεις η για να την κανει να ζηλεψει, να την εχει απο κοντα. Παιζει βεβαια και να μην τρεχει τιποτα αλλα εγω δεν πιστευω λογια βλεπω πραξεις.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Δαφνη View Post
    Καλη σας μερα κ καλη χρονια
    Μπαινω στο θεμα
    Πριν σχεδον ενα χρονο,γνωρισα μεσα απο την παρεα της κατα 3 χρονια μεγαλυτερης αδελφης μου,ενα αγορι.
    Γιναμε ζευγαρι κ απο τοτε εχω ενα αγχος οτι ισως του αρεσει η αδελφη μου
    Θα αναφερω καποια σκηνικα
    Πρωτο,οταν φιληθηκαμε πρωτη φορα μου ειπε με γελιο:
    "Γαμωτο μοιαζεις πολυ στην αδελφη σου"

    Δευτετο περιστατικο οταν εχασα καποια κιλα μου ειπε
    "Τωρα εισαι σαν την αδελφη σου"

    Υστερα συχνα αναφερεται σε εκεινη κ δειχνει οτι την θαυμαζει
    Τελος οταν ειμαστε ολοι μαζι την κοιταει σχεδον ολη την ωρα
    Μεχρι που γυρνα σε μενα πλατη κ κοιτα προς εκεινη

    Η αδελφη μου ειναι 15 χρονια σε σχεση κ δεν εχω δει ποτε κινηση περιεργη απο την πλευρα της
    Ξερω οτι ο συντροφος μου με αγαπαει κ με νοιαζεται
    Αλλα οι κινησεις του δειχνουν αντρα που νιωθει απαγορευμενο ερωτα
    Ειμαι λαθος;
    Ευχαριστω
    Τόσα δείγματα σου έχει δώσει ο τύπος και ακόμα αναρωτιέσαι??
    Του μίλησες ανοιχτά και καλά έκανες αλλά τι περίμενες να σου πει?ναι τα έφτιαξα μαζί σου για να είμαι κοντά σε εκείνη μήπως και τύχει να παίξει κάτι??η απλά συμβιβαστικά και είπα ότι αφού δεν μπορώ να τα έχω μαζί της ας τα έχω με τη μικρότερη της αδερφή???
    Και εγώ σου λέω ότι στο μέλλον θα δεις και άλλα δείγματα ότι γουστάρη την αδερφή σου..οπως..
    Τι κάνει η οικογένεια σου...?? η τη κάνουν οι γονείς σου??εσύ.καλα είναι ...ο πατέρας σου??η μητέρα σου??η αδερφή σου??σχεδόν σε όλες της συζήτησης θα ψάχνει αφορμή η συζήτηση να καταλήγει στην αδερφή σου απλά δεν θα μπορεί να σε ρωτήσει ευθέως η αδερφή σου τη κάνει θα αρχίζει απέξω απέξω..λαου-λαου θα το γυροφερνη..θα βλέπεις στο βλέμμα του το πώς μιλάει στην αδερφή σου ...με τη θαυμασμό θα τη κοιτάει..
    Σιγά σιγά θα βλέπεις ότι σχεδόν σε τίποτα δεν θα της λέει όχι....
    Ο.χ θα προτείνει κάτι η αδερφή σου και αμέσως θα συμφωνεί..
    Και εντελώς τυχαία θα προσπαθεί αν μιλάτε πάντα για εκείνη κάτι το οποίο από τι ΕΣΥ μας λες το κάνει ήδη ..
    Και μάντεψε πάντα θα είναι προθυμος να βοηθήσει σε οτιδήποτε πρόβλημα έχει η αδερφή σου..ΠΑΝΤΑ ΩΣ Ο ΚΑΛΩΣ (ΓΑΜΠΡΟΣ)..
    θέλεις να το αναλύσουμε ακόμα περισσότερο??

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Και αφού είναι αθώο όλο αυτό γιατί σε πρόβληματιζει?
    Και σε βάζει σε τέτοιου είδους υποψίες???
    Γιατί απλούστατα έτσι είναι...
    Και έτσι να μην είναι κάποια στιγμή εκεί θα φτάσει το όλο θέμα..γιατί τόσο ενδιαφέρον απτή μεριά του για την αδερφή σου??
    Και τώρα της μοιάζεις..και να μην της έμοιαζε δηλαδή που ήταν το πρόβλημα??
    Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια είναι όλο αυτό
    .

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Πρώτη φορά που φιλιθηκατε και αυτό βρήκε να σου πει??ότι μοιάζεις στην αδερφή σου??αντί να σου πει ότι έχεις πολύ γλυκό φιλί...
    Η το άλλο έχασες κιλα..τώρα είσαι ολόιδια με την αδερφή σου..πάντα σε κάτι μπενει και αδερφή σου στη μέση..θα μπορούσε να σου πει τώρα που έχασες κιλα είσαι ακόμα πιο όμορφη..η σου πήγε πολύ που έχασες κιλα..αλλά όχι πάντα πρέπει να Μπένη σφήνα η αδερφή σου..πρόσεξε να δεις αν σε κουβέντες που κάνετε γενικότερα αν προσπαθη να φέρει η αν προσπαθη να ανοίξει κουβέντα για την αδερφή σου..είπαμε σιγά σιγά θα βλέπεις και άλλα συμπτώματα..και άλλα σημάδια...από κει και πέρα ότι θέλεις κάνης...ζήτησες γνώμη και στη δωσαμε...εσύ ξέρεις καλύτερα..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Συμφωνώ με τον Γιώργο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Ε και πάλι, δεν μπορεί η κοπέλα να βγάλει ένα ασφαλές συμπέρασμα και πόσο μάλλον να τον χωρίσει κιόλας, επειδή μπορεί να υπήρχε ιστορία με την αδερφή της.

    Εγώ θα σου πρότεινα να μιλήσεις ξεκάθαρα στην αδερφή σου, για το τι συμβαίνει με τον τύπο. Μπορεί όντως κάποτε να της ρίχτηκε και να έφαγε απόρριψη από εκείνη.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Ε και πάλι, δεν μπορεί η κοπέλα να βγάλει ένα ασφαλές συμπέρασμα και πόσο μάλλον να τον χωρίσει κιόλας, επειδή μπορεί να υπήρχε ιστορία με την αδερφή της.

    Εγώ θα σου πρότεινα να μιλήσεις ξεκάθαρα στην αδερφή σου, για το τι συμβαίνει με τον τύπο. Μπορεί όντως κάποτε να της ρίχτηκε και να έφαγε απόρριψη από εκείνη.
    Διαφωνώ τελείως..από τι κατάλαβα η αδερφή της θεματοθετριας δεν ξέρει τίποτα και καλά θα κάνει η θεματοθετριας να μην της πει τίποτα...
    Και δεν έχει καμία σημασία αν έφαγε στο παρελθόν χυλοπιτα ...αν έτρωγε χυλοπίτες στο παρελθόν απτή αδερφή της κοπέλας ....τώρα η αδερφή της θα της έλεγε ότι κάποτε ο δικός σου μου ζήτησε σχέση οπότε να ξέρεις ....δεν θα την άφηνε μισό χρόνο να τα έχει με αυτόν....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Διαφωνώ τελείως..από τι κατάλαβα η αδερφή της θεματοθετριας δεν ξέρει τίποτα και καλά θα κάνει η θεματοθετριας να μην της πει τίποτα...
    Και δεν έχει καμία σημασία αν έφαγε στο παρελθόν χυλοπιτα ...αν έτρωγε χυλοπίτες στο παρελθόν απτή αδερφή της κοπέλας ....τώρα η αδερφή της θα της έλεγε ότι κάποτε ο δικός σου μου ζήτησε σχέση οπότε να ξέρεις ....δεν θα την άφηνε μισό χρόνο να τα έχει με αυτόν....
    Ποτέ δεν ξέρεις φίλε μου. Επειδή παίζει ένα σενάριο, να του έριξε χυλόπιτα και οκ μια απόρριψη δεν είναι κάτι το περίεργο, αλλά αυτός από τότε να έφαγε κόλλημα μαζί της.

    Δεν ξέρω τι σχέσεις έχει με την αδερφή της, εγώ πιστεύω ότι πρέπει να μιλήσει, δεν χάνει και τίποτα. Έτσι κι αλλιώς οι κοπέλες τα λένε μεταξύ τους και δει οι αδερφές. Μου κάνει εντύπωση όμως που δεν έχει ανοιχτεί στην αδερφή της, γι'αυτό και ρώτησα για το αν υπάρχει κάποια, αντιπαλότητα μεταξύ τους. Δεν ξέρω, λέω και εγώ διάφορα που σκέφτομαι.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Ποτέ δεν ξέρεις φίλε μου. Επειδή παίζει ένα σενάριο, να του έριξε χυλόπιτα και οκ μια απόρριψη δεν είναι κάτι το περίεργο, αλλά αυτός από τότε να έφαγε κόλλημα μαζί της.

    Δεν ξέρω τι σχέσεις έχει με την αδερφή της, εγώ πιστεύω ότι πρέπει να μιλήσει, δεν χάνει και τίποτα. Έτσι κι αλλιώς οι κοπέλες τα λένε μεταξύ τους και δει οι αδερφές. Μου κάνει εντύπωση όμως που δεν έχει ανοιχτεί στην αδερφή της, γι'αυτό και ρώτησα για το αν υπάρχει κάποια, αντιπαλότητα μεταξύ τους. Δεν ξέρω, λέω και εγώ διάφορα που σκέφτομαι.
    Μα και χυλοπίτες να του έριξε ρε συ θα άφηνε την αδερφή επί ένα χρόνο σχεδόν να τα έχει μαζί του??όσο άσχημες σχέσεις και να ειχανε δεν θα άντεχε θα της το έλεγε...εσύ θα άφηνες τον αδερφό σου να τα φτιάξει με μία κοπέλα που είχε ζητήσει από σένα σχέση στο παρελθόν??όσο καλές σχέσεις και να μην είχατε δεν θα αντεχεςς θα του το έλεγες απτή αρχή..εκτός πια και αν υπάρχουν δύο αδέρφια που να είναι τέλειος εχθροί μεταξύ τους..λέμε τώρα...
    Που κάτι τέτοιο δεν ισχύει στην περίπτωση της θεματοθετριας......
    Ξέρω μια οικογένεια που ο άνδρας της είχε πεθάνει και η κοπέλα είχε βάλει τον έναν απτους δύο αδερφούς στο μάτι...και είχε ολόιδια συμπτώματα με τα συμπτώματα που περιγράφει η θεματοθετρια..και μερικοί δεν το πίστευαν ότι αυτή γουστάρη το μεσαίο αδερφό..όλοι λέγανε ε κουνιάδος της είναι και αφού πέθανε ο άνδρας της με ποιον να γένη εξω η γυναίκα και η κοινωνία είναι έτοιμη να τα παρεξηγήσει όλα...
    Και όμως σε αυτόν που γουστάρε είχε τέλειος διαφορετική συμπεριφορά από τι στον άλλο κουνιάδο της...έκανε μπαμ αυτό το πράγμα..ώσπου μια μέρα βγήκαν όλα στην επιφάνεια...μέχρι που αυτή ομολόγησε ότι είχε μείνει και έγγυος απτό κουνιάδο της..
    Αυτό τα περί το κάνει από αθωότητα η εμείς το παρεξήγησαν ε δεν τρέχει κάτι τέτοιο η απλά την θαυμάζει επειδή είναι έξυπνη η οτιδήποτε άλλο είναι ...εγώ τα ακούω βερεσε.ολα φουμαρα είναι...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ο πρωην μου με την αδελφη μου.
    By Kalissi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 18-01-2018, 12:30
  2. αδυναμία να διαχώρισει την σχέση μας απο την αδελφή του!
    By ΜΙΚα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 55
    Last Post: 11-07-2015, 02:43
  3. Η αδελφη μου με ζηλευει??!
    By Τζουλια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 29-07-2012, 09:57
  4. ΔΑΧΤΥΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ SOS
    By candy1234 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 07-01-2010, 18:36
  5. Αδελφή - Αδελφός (παθολογία - συμπεριφορά)
    By paul in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 17-07-2008, 10:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •