παραισθησεις λογο ψυχοτικων νοσων&παραφυσικα φαινομενα!μια ασσχημη,τρομερη εμπειρια!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    παραισθησεις λογο ψυχοτικων νοσων&παραφυσικα φαινομενα!μια ασσχημη,τρομερη εμπειρια!

    Φανταζομαι οι περισσοτεροι θα γνωριζετε τα παραφυσικα φαινομενα απο ταινιες τρομου! πνευματα οπου στοιχειωνουν τοπους και κτυρια! φωνες! κινησεις αντικειμενων ,πορτες να κλεινουν κι αλλα τρομακτικα συμβαντα !
    Θα γνωριζετε επισης και ψυχικες ασθενειες οπου εχουν ως επιπτωσεις τους ψευδεσθησεις.Στην σχιζοφρενεια περισσότεροι από το 70% των ασθενών βιώνουν οπτικές παραισθήσεις, και το 60-90% ακούει φωνές. Αλλά οι οσφρητικές και γευστικές μπορεί επίσης να εμφανιστούν. Στην νοσος Παρκινσον και νόσος Αλτσχάιμερ επισης όπως και άλλες μορφές άνοιας . Αυτές οι ασθένειες προκαλούν αλλαγές στον εγκέφαλο, που με τη σειρά τους προκαλούν παραισθήσεις. Είναι πολύ πιο πιθανό να συμβούν σε προχωρημένο στάδιο της νόσου.Ημικρανίες ,περίπου το 1/3 των ασθενών με χρόνιες ημικρανίες βιώνει την γνωστή “αύρα”, μια οπτική παραίσθηση.Όγκος στον εγκέφαλο , αναλόγως του πού βρίσκεται, μπορεί να προκαλέσει διαφορετικά είδη παραισθήσεων.
    Σύνδρομο Charles Bonnet, Αυτή η πάθηση μπορεί να προκαλέσει σε ανθρώπους με οπτικά προβλήματα, όπως το γλαύκωμα και ο καταρράκτης, οπτικές παραισθήσεις.
    Απο την αλλη υπαρχουν ανθρωποι οπου δεν εχουν καμια απο τις παραπανω ασθενειες κι προσπαθουν να ερθουν σε επαφη με πνευματα μεσω του παραφυσηκου κοσμου! Καλουν πνευματα με την Ouija (αποτελείται από έναν ξύλινο πίνακα -μπορείς να το φτιάξεις και με χαρτί- που περιέχει όλα τα γράμματα του αλφαβήτου, τους αριθμούς του δεκαδικού συστήματος και μια ξύλινη γραφίδα/ δείκτη) , φανταζομαι οτι πολλοι απο εδω θα το εχετε παιξει μικροτεροι - προσωπικα ειχα παιξει κι εγω αυτο το παιχνιδι αλλα κανενα φαντασμα δεν ηρθε στην παρεα μας! παρα το οτι ειχαμε παει να παιξουμε σε ενα τρομακτικα εγκατελλειμενο κτυριο των ανατολικων προαστειων οπου αργοτερα μαθαμε οτι εκει πηγαιναν και οι σατανηστες της Παληνης .
    Αυτο που θελω να ρωτησω ,αλλα κι να συζητηθει -απο οσους δεν φοβαστε βεβαια - ειναι ειδικα τα παιδια του φορουμ οπου πασχουν απο ασθενειες οπου προκαλουν παραισθησεις ειναι εαν αυτα που "βλεπετε" ειναι αυρες οπου καταλαβενετε οτι ειναι ψευδεσθησεις, η εαν ειναι τοσο αληθοφανες που μπερδευεστε με την πραγματικοτητα!! τελος θελω να ερωτησω ολους σας , τα πηστευετε αυτα? η γελατε μζι με οσους ασχολουντε? υπαρχουν κατα την αποψη σας οι εγκλοβησμενες ενεργειακες αυρες μεσα σε αψυχα υλικα? κι αν καποιοι απ εσας εχετε καποια εμπειρια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    είχα ψευδαίσθησης και ακουστικές και οπτικές, γενικός για μια βδομάδα δεν είχα καμιά σχέση με τη πραγματικότητα μέχρι που με πήγαν νοσοκομείο και άρχισα αγωγή και ξαναβρήκα των εαυτό μου......
    έβλεπα αγγέλους, δαίμονες, νόμιζα οτι μου μιλούσαν πεθαμενει συγκενης, η γιαγια μου για την ακρίβεια....... για μενα δεν υπάρχουν παραφυσικα φαινόμενα είναι προϊών ψυχώσεων διαφόρων μορφών......

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    είχα ψευδαίσθησης και ακουστικές και οπτικές, γενικός για μια βδομάδα δεν είχα καμιά σχέση με τη πραγματικότητα μέχρι που με πήγαν νοσοκομείο και άρχισα αγωγή και ξαναβρήκα των εαυτό μου......
    έβλεπα αγγέλους, δαίμονες, νόμιζα οτι μου μιλούσαν πεθαμενει συγκενης, η γιαγια μου για την ακρίβεια....... για μενα δεν υπάρχουν παραφυσικα φαινόμενα είναι προϊών ψυχώσεων διαφόρων μορφών......
    Εν μερη συμφωνω μαζι σου, δεν μπορω να χονεψω ουτες τα φαντασματα ουτες τις πορτες που κλεινουν μονες τους! Οσοι επικαλουντε τετοιες περιπετιωδες εμπειριες ισως πασχουν απο καποιες απο τις παραπανω νοσους αλλα δεν το γνωριζουν! Εξαλου ακομα και οι ιδιοι οι επιστημονες που εχουν κανει ερευνες πανω σε παραφυσηκα φαινομενα αναφερουν οτι το μυαλο οσων "βλεπουν" πνευματα συνηθως ειναι απο πριν επιρεασμενο και προετιμασμενο να τα δει! ειδικα οταν ειναι πανω απο 2 ατομα μαζι και πηστευουν ολοι τους οτι θα συναντησουν "κατι" τωτες ειναι σχεδον συγουρο οτι θα τα συναντησουν!
    Απο την αλλη ομως pavlosla, διαβασα καποια αρθρα -μαλιστα για αυτο κι εγραψα το θεμα αυτο, θελωντας να ρωτησω κι τα παιδια εδω μεσα εαν εχουν εμπειριες τετοιες - διαβασα λοιπον κι θα βρω τα λνκ, οτι υπαρχουν επιστημονικες ερευνες πως μπορει να εχει εγκλοβιστει καποιο ενεργιακο πεδιο σε καποιο κτιριο μδεν ξερω αν γνωριζεις την πιο σημαντικη υποθεση παραφυσηκου , της DORIS BITHER , -https://backpackerverse.com/doris-bither/- oπου ενα ολοκληρο πανεπηστειμιο της Καλιφόρνιας στο Λος Άντζελες το (UCLA) σχοληθηκε μαζι της και τραβξε την πιο γνωστη φωτογραφεια παραφυσηκου που εχει τραβηχτει πωτες! κι μεχρι σημερα ολοι οι ερευνητες λενε οτι ειναι αληθεινη φοτωγραφια .
    Δεν ξερω τι να πηστεψω! η προσωπικη μου εμπειρια και η οποια ασχολεια μου με αυτα σε νεαρη ηλικια δεν μου ειχε δωσει καποιο αποτελεσμα, ειχα διαβασει την Σολομονικη και ειχα προσπαθησει να καλεσω καποιους δαιμωνες αλλα κανεις δεν με δεχθηκε! ισως δεν καταφερα να καμω σωστα τα ιεροτελεστηκα αφου ειναι αρκετα περιπλοκα, θυμαμαι οτι επεπε να τα κανουμε σε καποιες συγκεκρημενες ημερομινιες αλλα μετα διαπηστοσαμε οτι ηταν απηθανο να βρουμε τις μερες αφου σε καθε σημειο του πλανητη ειναι αλλες οι ωρες κι τα λεπτα που θα εμφανηστουν καποιοι πλανητες στον ουρανο. Οι λιγες εμπειριες μου μου λενε οτι ενας φιλος οπου ασχοληθηκε πολυ περισσοτερο απο εμας και οπου χαθηκαμε μετα απο χρονια , θυμαμαι οτι αυτα που ζηταγε, η που ηθελε μεσω απο τελετες να αποκτησει στην ζωη του τελικα μετα απο χρονια μαθαμε οτι τα καταφερε, κι λεφτα να βγαλει και μια συγκεκριμενη κοπελα που γουσταρε καταφερε να κανουν σχεση! ομως δυστυχως ειχε ασχημο τελος, πεθανε με εναν ασχημο τροπο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    είχα ψευδαίσθησης και ακουστικές και οπτικές, γενικός για μια βδομάδα δεν είχα καμιά σχέση με τη πραγματικότητα μέχρι που με πήγαν νοσοκομείο και άρχισα αγωγή και ξαναβρήκα των εαυτό μου......
    έβλεπα αγγέλους, δαίμονες, νόμιζα οτι μου μιλούσαν πεθαμενει συγκενης, η γιαγια μου για την ακρίβεια....... για μενα δεν υπάρχουν παραφυσικα φαινόμενα είναι προϊών ψυχώσεων διαφόρων μορφών......
    δλδη ειχες και οπτικες κι ακοστηκες ψευδαισθησεις? σε ρωτω διοτις ειναι σπανιο κι τα 2 ταυτοχρονος, μαλιστα εκει ειναι που οι υπερμαχοι των παραφυσηκων επημενουν ,λενε δλδη οτι εαν ειναι κι τα δυο δεν ειναι παραισθησεις αλλα ειναι εμφανησεις πραγματηκων οντωτητων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    ειμουν χαμενος για μια βδομαδα μεχρι που με βαλαν σε θεραπεια με σολιαν, τωρα ακριβως την ιδια στιγμη δεν θυμαμαι αν γινοταν, αλλα ειχα και ακουστικες και οπτικες ψευδεσθησης, ειμουν τυχερος που δεν με μαζεψαν με εισαγγελικη τα ειχα εντελως χαμενα...., εχει πλακα παντως, εδω στο χωριο, καποιοι ζηλευουν που παιρνω επιδομα προνοιας...... δηλαδη, θα προτιμουσαν να ηταν αρρωστη για να παιρνουν 300 ψοροευρο.... νομιζουν οτι για πλακα παιρνουμε επιδομα

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    ειμουν χαμενος για μια βδομαδα μεχρι που με βαλαν σε θεραπεια με σολιαν, τωρα ακριβως την ιδια στιγμη δεν θυμαμαι αν γινοταν, αλλα ειχα και ακουστικες και οπτικες ψευδεσθησης, ειμουν τυχερος που δεν με μαζεψαν με εισαγγελικη τα ειχα εντελως χαμενα...., εχει πλακα παντως, εδω στο χωριο, καποιοι ζηλευουν που παιρνω επιδομα προνοιας...... δηλαδη, θα προτιμουσαν να ηταν αρρωστη για να παιρνουν 300 ψοροευρο.... νομιζουν οτι για πλακα παιρνουμε επιδομα
    Δεν υπαρχη επιδομα που να ξεπληρωνει αυτα που περασες φιλε μου! αστον κοσμο να νομιζει! τοσο φτηνο θεωρουν τον εαυτο τους! Βλεπεις , δυστυχως υπαρχουν ανθρωποι οπου πρωτημουν να εχουν επιδωμα κι να ειναι αρρωστοι , μαλον προσπαθουν να γινουν αρρωστοι διοτις εαν ειχαν καθολου την γευση των οσων περναγες ! θα ειχαν αλλαξει μυαλα!
    Ειναι παρα πολυ μεγαλη δυσκολια αυτο που περναγες φιλε μου με τις ψευδαισθησεις! , εσυ τα καταφερες να το ξεπερασεις, δυστυχως υπαρχουν παρα πολλα ατομα που εχουν μπει για τα καλα στον κοσμο αυτον κι δεν μπορουν να βγουν με τυποτα! θυμαμαι μερικα ατομα στο Δαφνι οπου μηλαγαν μονοι τους λες κι γυρο τους ειχαν ολοκληρη παρεα! ,για αυτους ηταν υπαρκτα τα ατομα! ποσο ανατριχιαστικο ειναι και μονο στην ιδεα του τι βλεπουν εκεινη την στιγμη! Και απο την αλλη καποιοι αναζητουν να δουν πνευματα κι φαντασματ! ποσο αντιφατηκος ειναι εντελη ο κοσμος μας!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ενα αλλο μεγαλο θεμα ,διαχρονικο μαλιστα ειναι η κατασταση του δαιμονησμου! , Απο την μια η εκκλησεια μας λεει οτι υπαρχουν ανθρωποι οπου εχει μπει μεσα τους καποιος δαιμονας ,κι η μονη θεραπεια τους ειναι μεσω του εξορκισμου. Απο την αλλη η ιατρικη λεει πως ειναι καποια ψυχικη παθηση κι ο αρρωστος θελει θεραπεια μεσω τη ψυχειατρικης, ειναι ειτε σε επισοδειο επηλιπτικο λογο της σχιζοφρενειας του ,ειτε λογο καποιας μανιας.
    Εσεις τι πηστευετε? αλλα μαλον οι πιο πολλοι εδω μεσα, οπως κι εκει εξω φοβωντε να αναφερθουνε κι να ασχολειθουνε με αυτα τα θεματα.Εξαλου οπως ελεγε κι καποιος γιατρος, δεν θυμαμαι ονομα, ελεγε " δεν υπαρχουν αυτα, οι δαιμονησμενοι ,ομως το καλητερο ειναι να μην ασχολειστε με αυτα τα θεματα διοτις τωτες μπορει να εμφανηστουν , να υπαρξουν δλδη"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    αυτα περι δαιμονισμου ειναι σαχλαμαρες, απλα ψυχωσεις ειναι η διπολικες....... απλά παλιά δεν ήξερε ο κόσμος και έλεγε βλακείες περί δαιμόνων........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Να πω κι εγω τη γνωμη μου δεν πιστευω με τιποτα στα φαντασματα. Εγω στην αρχη δεν ειχα οπτικες ψευδαισθησεις μαλλον, τα τελευταια χρονια μονο κατι σκιες ομως δεν τα πιστευω αυτα ειναι αποτελεσμα της αρρωστιας. Αυτοι που ζηλευουν τους αξιζει να το παθουν και να γινουμε εμεις καλα και να δουλεψουμε εχω ακουσει και δικο μου ατομο να λεει κοιτα αυτη ειναι τρελη και εχει λεφτα, κοιτα που τα δινει ο θεος τα λεφτα και εγω πληγωθηκα γιατι δεν μου αρεσε οπως το πε και το πηρα προσωπικα και ας μην το λεγε για μενα. Γενικα τραγικη η ζωη μας οποιος δεν την εχει ζησει δεν μπορει να καταλαβει καποτε πιστευα στα φαντασματα λογω οτι ημουν πολυ ευκολοπιστη και φοβομουν να κοιμηθω αλλα τωρα ξερω οτι δεν υπαρχουν και ειναι αηδιες. Γενικα εχω περασει παρα πολλα, αλλος στη θεση μου θα ειχε αυτοκτονησει απο την πρωτη στιγμη, το τι μπουλινγκ ομαδικο τι κοροιδια τι ανεχεια στο πνευμα εχω δεχτει δεν λεγεται τα παθη του Χριστου περναω. Εχω και καλες στιγμες αλλα πολυ σπανιες και δεν μπορω να χαρω δυστυχως γιατι συν τοις αλλοις εχω και οικονομικο προβλημα. Καποτε δεν ειχα αλλα δεν ειχα την αγαπη τωρα ειμαι ευγνωμων που την εχω αλλα και παλι δεν μπορω να χαρω. Μεγαλο βαρος στις πλατες μας σηκωνουμε και αυτο με αφορμη αυτο που ειπε ο παυλος οτι μας ζηλευουν, τοσο τους κοβει.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    αυτα περι δαιμονισμου ειναι σαχλαμαρες, απλα ψυχωσεις ειναι η διπολικες....... απλά παλιά δεν ήξερε ο κόσμος και έλεγε βλακείες περί δαιμόνων........
    Για τις περισσοτερες των περιπτοσσεων συμφωνω μαζι σου. Υπαρχουν ομως και καποιες θεωριες ,μαλιστα απο επιστημονες, οχι απο παπαδες, οπου λενε το εξεις - μαλον στο περιπου θα το γραψω διοτις δεν ειμαι επιστημονας - λενε λοιπον οτι ο ιδιος ο παθον , εαν εχει πηστει σε υπερμετρο βαθμο οτι εχει δαιμονιστη,τωτες , ισως η διαδικασια οπου θα κανει ο ιερεας να τον θεραπευση ,αφου ο ιδιος εχει μεσα στο υποσυνηδητο του περασει αυτην την κατασταση. Επειτα υπαρχει η κοινωνικοτητα του προβληματος για αυτο κι οι εξορκησμοι λαμβανουν χωρα μαζι με συγγενεις του ασθενους οπου ολοι μαζι λενε καποιες προσευες! αυτο εχει να κανει με την πεπιθεση οτι ολοι μαζι προσευχωντε προς τον Θεο να διωξουν το κακο! Οταν λοιπον η επιστιμη παραδεχετε την δυναμη της κοινωνικοτητας , ισως αυτο τους βοηθαει ακομα παραπανω! Απο την αλλη οταν ο παθον δεν πηστευει πως θα θεραπευτει απο την κλασικη θεραπεια του ψυχιατρου τωτες ειναι ακομα πιο δυσκολο. Υπαρχει ενα ντοκυμαντερ πσνω στους εξορκισμους οπου δειχνει ακριβως αυτο, μαλιστα σχολιαζουν γιατροι αναγνωρισμενοι και αθεοι.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Να πω κι εγω τη γνωμη μου δεν πιστευω με τιποτα στα φαντασματα. Εγω στην αρχη δεν ειχα οπτικες ψευδαισθησεις μαλλον, τα τελευταια χρονια μονο κατι σκιες ομως δεν τα πιστευω αυτα ειναι αποτελεσμα της αρρωστιας. Αυτοι που ζηλευουν τους αξιζει να το παθουν και να γινουμε εμεις καλα και να δουλεψουμε εχω ακουσει και δικο μου ατομο να λεει κοιτα αυτη ειναι τρελη και εχει λεφτα, κοιτα που τα δινει ο θεος τα λεφτα και εγω πληγωθηκα γιατι δεν μου αρεσε οπως το πε και το πηρα προσωπικα και ας μην το λεγε για μενα. Γενικα τραγικη η ζωη μας οποιος δεν την εχει ζησει δεν μπορει να καταλαβει καποτε πιστευα στα φαντασματα λογω οτι ημουν πολυ ευκολοπιστη και φοβομουν να κοιμηθω αλλα τωρα ξερω οτι δεν υπαρχουν και ειναι αηδιες. Γενικα εχω περασει παρα πολλα, αλλος στη θεση μου θα ειχε αυτοκτονησει απο την πρωτη στιγμη, το τι μπουλινγκ ομαδικο τι κοροιδια τι ανεχεια στο πνευμα εχω δεχτει δεν λεγεται τα παθη του Χριστου περναω. Εχω και καλες στιγμες αλλα πολυ σπανιες και δεν μπορω να χαρω δυστυχως γιατι συν τοις αλλοις εχω και οικονομικο προβλημα. Καποτε δεν ειχα αλλα δεν ειχα την αγαπη τωρα ειμαι ευγνωμων που την εχω αλλα και παλι δεν μπορω να χαρω. Μεγαλο βαρος στις πλατες μας σηκωνουμε και αυτο με αφορμη αυτο που ειπε ο παυλος οτι μας ζηλευουν, τοσο τους κοβει.
    Τωρα το ειδα! μαλον πριν, επειδη εγραψες στο αλλο θεμα! Λουλουδι! δεν θεωρω κανενα επητεβμα το θεμα που ανεβασα! μειτε αγωνιω στα στατιστικα μου! , δεν το καμω για αυτο τον λογο, εαν με ενδιεφερε το επισκεψημο του θεματος πολυ απλα θα εβαζα κατις ποιο πιασαρικο κι οχι αυτο το τρομακτικο θεμα !
    Σου απαντω στο επομενο μηνυμα

  12. #12
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Εν μερη συμφωνω μαζι σου, δεν μπορω να χονεψω ουτες τα φαντασματα ουτες τις πορτες που κλεινουν μονες τους! Οσοι επικαλουντε τετοιες περιπετιωδες εμπειριες ισως πασχουν απο καποιες απο τις παραπανω νοσους αλλα δεν το γνωριζουν! Εξαλου ακομα και οι ιδιοι οι επιστημονες που εχουν κανει ερευνες πανω σε παραφυσηκα φαινομενα αναφερουν οτι το μυαλο οσων "βλεπουν" πνευματα συνηθως ειναι απο πριν επιρεασμενο και προετιμασμενο να τα δει! ειδικα οταν ειναι πανω απο 2 ατομα μαζι και πηστευουν ολοι τους οτι θα συναντησουν "κατι" τωτες ειναι σχεδον συγουρο οτι θα τα συναντησουν!
    Απο την αλλη ομως pavlosla, διαβασα καποια αρθρα -μαλιστα για αυτο κι εγραψα το θεμα αυτο, θελωντας να ρωτησω κι τα παιδια εδω μεσα εαν εχουν εμπειριες τετοιες - διαβασα λοιπον κι θα βρω τα λνκ, οτι υπαρχουν επιστημονικες ερευνες πως μπορει να εχει εγκλοβιστει καποιο ενεργιακο πεδιο σε καποιο κτιριο μδεν ξερω αν γνωριζεις την πιο σημαντικη υποθεση παραφυσηκου , της DORIS BITHER , -https://backpackerverse.com/doris-bither/- oπου ενα ολοκληρο πανεπηστειμιο της Καλιφόρνιας στο Λος Άντζελες το (UCLA) σχοληθηκε μαζι της και τραβξε την πιο γνωστη φωτογραφεια παραφυσηκου που εχει τραβηχτει πωτες! κι μεχρι σημερα ολοι οι ερευνητες λενε οτι ειναι αληθεινη φοτωγραφια .
    Δεν ξερω τι να πηστεψω! η προσωπικη μου εμπειρια και η οποια ασχολεια μου με αυτα σε νεαρη ηλικια δεν μου ειχε δωσει καποιο αποτελεσμα, ειχα διαβασει την Σολομονικη και ειχα προσπαθησει να καλεσω καποιους δαιμωνες αλλα κανεις δεν με δεχθηκε! ισως δεν καταφερα να καμω σωστα τα ιεροτελεστηκα αφου ειναι αρκετα περιπλοκα, θυμαμαι οτι επεπε να τα κανουμε σε καποιες συγκεκρημενες ημερομινιες αλλα μετα διαπηστοσαμε οτι ηταν απηθανο να βρουμε τις μερες αφου σε καθε σημειο του πλανητη ειναι αλλες οι ωρες κι τα λεπτα που θα εμφανηστουν καποιοι πλανητες στον ουρανο. Οι λιγες εμπειριες μου μου λενε οτι ενας φιλος οπου ασχοληθηκε πολυ περισσοτερο απο εμας και οπου χαθηκαμε μετα απο χρονια , θυμαμαι οτι αυτα που ζηταγε, η που ηθελε μεσω απο τελετες να αποκτησει στην ζωη του τελικα μετα απο χρονια μαθαμε οτι τα καταφερε, κι λεφτα να βγαλει και μια συγκεκριμενη κοπελα που γουσταρε καταφερε να κανουν σχεση! ομως δυστυχως ειχε ασχημο τελος, πεθανε με εναν ασχημο τροπο.
    Αν επιτρεπεται πως εφυγε ο φιλος σου απο τη ζωη?γιατι πιστευω οτι οσοι ασχολουνται με πνευματα μπορει να τους δωσει οτι ζητουν αλλα για ανταλλαγμα παιρνουν την ψυχη του και επιδιωκουν τον γρηγορο θανατο του για να μην προλαβει να μετανοησει γι αυτο ρωτω τον τροπο που πεθανε

  13. #13
    Mrgilleas
    Guest
    Εν μερει πιστευω στα πνευματα και στη μετα θανατον ζωη αλλα λιγοτερο στους δαιμονισμους ανθρωπων και αν υπαρχουν θα ειναι λιγοι οι περισσοτεροι ειναι ψυχικα ασθενεις.Διαβαζα παλια πριν αρρωστησω οτι ενας δαιμονισμενος φοβαται να πλησιασει τον σταυρο και βγαζει αφρους απο το στομα γιατι τον ταλαπωρει το δαιμονιο.Στη δικη μου περιπτωση οταν επαθα ψυχωτικο επεισοδιο εβγαζα αφρους απο το στομα και φωναζα μετανοειτε και οτι ειμαι πολυ κακος αλλα κραταγα εναν σταυρο στο χερι.Ομως η περιπτωση μου ηταν ψυχολογικη και οτι εβγαζα αφρους απο το στομα δεν σημαινει οτι με βασανιζε δαιμονιο απλα ειχα τρομερο το μεγιστο που υπαρχει ψυχωτικο αγχος.και επειδη κρατουσα σταυρο στο χερι μπορει να πει κανεις οτι δεν ημουν δαιμονισμενος γιατι δεν φοβομουν να κρατησω το θρησκευτικο συμβολο

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Να πω κι εγω τη γνωμη μου δεν πιστευω με τιποτα στα φαντασματα. Εγω στην αρχη δεν ειχα οπτικες ψευδαισθησεις μαλλον, τα τελευταια χρονια μονο κατι σκιες ομως δεν τα πιστευω αυτα ειναι αποτελεσμα της αρρωστιας. Αυτοι που ζηλευουν τους αξιζει να το παθουν και να γινουμε εμεις καλα και να δουλεψουμε εχω ακουσει και δικο μου ατομο να λεει κοιτα αυτη ειναι τρελη και εχει λεφτα, κοιτα που τα δινει ο θεος τα λεφτα και εγω πληγωθηκα γιατι δεν μου αρεσε οπως το πε και το πηρα προσωπικα και ας μην το λεγε για μενα. Γενικα τραγικη η ζωη μας οποιος δεν την εχει ζησει δεν μπορει να καταλαβει καποτε πιστευα στα φαντασματα λογω οτι ημουν πολυ ευκολοπιστη και φοβομουν να κοιμηθω αλλα τωρα ξερω οτι δεν υπαρχουν και ειναι αηδιες. Γενικα εχω περασει παρα πολλα, αλλος στη θεση μου θα ειχε αυτοκτονησει απο την πρωτη στιγμη, το τι μπουλινγκ ομαδικο τι κοροιδια τι ανεχεια στο πνευμα εχω δεχτει δεν λεγεται τα παθη του Χριστου περναω. Εχω και καλες στιγμες αλλα πολυ σπανιες και δεν μπορω να χαρω δυστυχως γιατι συν τοις αλλοις εχω και οικονομικο προβλημα. Καποτε δεν ειχα αλλα δεν ειχα την αγαπη τωρα ειμαι ευγνωμων που την εχω αλλα και παλι δεν μπορω να χαρω. Μεγαλο βαρος στις πλατες μας σηκωνουμε και αυτο με αφορμη αυτο που ειπε ο παυλος οτι μας ζηλευουν, τοσο τους κοβει.
    ςΣτα γραπτα σου ξεχειλιζει ο θυμος λουλουδι! Καλο θα ειναι -συμβουλευτικα με φιλικο τροπο το γραφω - καλο θα ειναι να προσπαθησεις να αντιμετοπιζεις τους ανθρωπους με λιγοτερα νευρα! χωρις αρνιτικη προδιαθεση, διοτις μπορει καποιος να θελει να σου πει κατις αλλα το στυλ του να σε μπερδευει κι να βγαλεις λαθος συμπερασματα! ετσι,λοιπον, καλητερα να εισαι πιο επιφιλακτικη κι να μην εχεις την αρνιτικη διαθεση ως αντανακλαστικο σου.
    Οσο για τα φαντασματα, συμφωνα με τα λιγα που διαβασα ασχολουμενος με αυτο το θεμα. Στις περισσοτερες των περιπτοσεων εαν δεν τα πηστευεις δεν προκειτε κι να τα δεις! οχι μονο λογο ανθυποβολης αλλα κι επειδη τα ιδια τα πνευματα κι οι οποιες οντωτητες λεγετε οτι θελουν θετικους αποδεχτες για να εμφανηστουν.
    Τελος, θα σου ελεγα να μην εισαι συγουρη πωτες κι για τυποτα! Το ιδιο προσπαθω κι εγω, η ζωη ειναι πολυ ενδιαφερον και μας κρυβει πολλες εκπληξεις!! Διαφωνεις?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    Αν επιτρεπεται πως εφυγε ο φιλος σου απο τη ζωη?γιατι πιστευω οτι οσοι ασχολουνται με πνευματα μπορει να τους δωσει οτι ζητουν αλλα για ανταλλαγμα παιρνουν την ψυχη του και επιδιωκουν τον γρηγορο θανατο του για να μην προλαβει να μετανοησει γι αυτο ρωτω τον τροπο που πεθανε
    Ο φιλος - που δεν ειμασταν κι αρκετα φιλοι , πιο πολυ γνωστοι μπορω να πω - εφυγε απο την ζωη γυρο στα 35 του. Ειχα χαθει μαζι του τα τελευταια 10-15 χρονια .Το πως ακριβως πεθαναι δεν το θυμαμαι, μπορω να μαθω, κι θα μαθω αφου με εβαλες σε περιεργεια, αλλα αν θυμαμαι καλα ο θανατος του ηταν εποδυνος, παιθανε απο καποια ασθενεια.
    Τα τελευταια χρονια της ζωης του απο οσο θυμαμαι ειχε αλλαξει , δεν του αρεσαν οι τελετες κι η σατανολατρεια.
    Κοιτα, απο οσα διαβασα τελευταια, οσοι καναν "συμβολαιο με το δυαβολο" κι προσπαθησαν να ξανα γυρησουν στον χριστιανισμο ειχαν μεγαλο προβλημα σε αντιθεση με αυτους που πριν γινουν σατανηστες δεν ηταν χριστιανοι.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δουλειά και τρομερή καταπιεση
    By TobaJ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 14-12-2015, 01:00
  2. Μεταφυσικα φαινομενα
    By deleted-member-09-05-2016 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 18-08-2015, 17:42
  3. ψυχολογια και φαινομενα!
    By pantelisa in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 27-01-2011, 18:13
  4. ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ
    By selas-selas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 30-10-2010, 22:52
  5. ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΟΥΡΑΣΗ
    By jim33 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-2006, 04:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •