Πειτε μου τη γνωμη σας...please!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    7

    Πειτε μου τη γνωμη σας...please!

    Ειμαι η Ελπίδα κ έχω μια σχέση εδώ και δυο χρόνια με ένα εξαιρετικο παιδι.. τα πάντα τελεια μαζι του..Με προσέχει, με αγαπάει τρελά, δε μου θυμώνει ποτε, με φροντίζει..ειναι πάντα εκεί για μένα. Θέλει σαν τρελός να παντρευτούμε.
    Όμως...σήμερα μου αποκάλυψε ότι εδώ και 2 χρόνια πηγαίνει με γυναίκες και πληρώνεται για αυτό...αλλά θα το σταματήσει γιατι με αγαπάει και θέλει να ζήσουμε μαζί για πάντα αγαπημένοι..
    Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποίησει τι μου έχει πει ή μάλλον δε θέλω να το πιστέψω... και εχω τρελαθεί..
    Πείτε μου κάτι..σας παρακαλώ...

  2. #2
    Miliva21
    Guest
    Εμεινα παγωτό.....

    Διαβάζω στην αρχή τα μ αγαπάει με λατρεύει όλα καλά έχουμε υπέροχη σχέση και λέω άντε μπράβο συμβαίνουν και αυτά

    Μετά με αποτελειώσες λίγο...Χωρίς να σημαίνει ότι δεν σ αγαπάει αυτό που σου είπε.....

    Τι να πω....Δεν ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου....Ίσως σε πρώτη φάση θα τον ρωτούσα γτ επέλεξε αυτό το επάγγελμα.........;; θα τον ρώταγα αν είναι τόσο μεγάλη η ανάγκη του για λεφτά και εάν έχει οικονομικό θέμα και το επέλεξε επδ ένιωθε ότι δεν μπορούσε να κάνει τπτ....

    Δεν ξέρω ....Εγώ στη θέση σου θα είχα προβληματιστεί πάρα πολύ.....δεν είναι για μένα κάτι απλό.....Είναι μια επιλογή ζωής.......Όσο ανάγκη και να έχεις τα χρήματα πρέπει να το γουστάρεις να το κάνεις και για μένα λέει πάρα πολλά για το χαρακτήρα ενός ανθρώπου που συνειδητά έχει κάνει αυτή την επιλογή.....

    Εν ολίγοις μπορεί να ακούγομαι υπερβολική αλλά δεν θα ήξερα πως να τον γνωρισω στους δικούς μου..............

    Θα σκεφτόμουν ότι μπορεί ο άντρας μου να γουστάρει πολύ και να είναι εθισμένος στο σεξ....ειδικότερα στο σεξ με άλλες γυναίκες...Και σκέφτηκε το απλο....να το νομιμοποιήσει στη ζωή του και να βγαζει και λεφτά...

    Φιλενάδα μου δεν ξέρω τι να κάνεις....Αυτό απλά που ήθελα να πω είναι αυτά που θα σκεφτόμουν εγώ για τη σχέση σου....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    7
    Εγώ να δεις πως έμεινα όταν το άκουσα..
    Σκέφτομαι όλα αυτά που είπες..σκέφτομαι ότι μπορεί να μην το σταματήσει...σκέφτομαι πόσα ψέματα μου έχει πει...ότι είναι μια διαστροφή όλο αυτό που κάνει...
    Έχει δουλειά κανονική πρωινή, άρα τα χρήματα δεν είναι τόσο μεγάλη ανάγκη..
    Ξέρεις πόσες σκέψεις μου περνάνε από το μυαλό? Έχω τρελαθέι πραγματικά...

    Αυτό κι αν είναι απιστία...όχι μόνο με μια γυναίκα...αλλά δεν ξέρω κ εγώ με πόσες..

  4. #4
    Η ιστορία σου μοιάζει απίστευτη. Ωστόσο αν σοβαρολογεις φύγε μακριά. Δύο χρόνια σου έλεγε ψεματα.όσο και να σε αγαπαει δεν στο έδειξε καθόλου τα δύο χρόνια που ειστε μαζι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Οτι δεν στο ειπε απ' την αρχη ειναι για μενα το βασικο που τα ακυρωνει ολα. Χωρις ειλικρινεια δεν υπαρχει μετα βαση για εμπιστοσυνη.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    7
    Είναι απίστευτη ιστορία πραγματικά...μακάρι να μην ήταν.
    Το παράξενο είναι ότι μου το είπε ο ίδιος μετά από μια συζήτηση που είχαμε κ τον πίεσα να μου πει που βρίσκει τα χρήματα τα επιπλέον...γιατί από την πρωινή του δουλειά δε φτάνουν. Και μου το είπε...έτσι απλά και φυσιολογικά. Μετά μου είπε ότι έκανε πλάκα...όμως στη συνέχεια άρχισε να μου λέει συγκεκριμένα πώς ξεκίνησε, με ποιόν το κανόνιζε, πού πήγαινε, πώς γίνεται η δουλειά σε αυτά τα κυκλώματα...ποσα λεφτά έπαιρνε, με τί γυναίκες πήγαινε...μέχρι και πριν ένα μήνα..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    7
    Αν μου το έλεγε από την αρχή εννοείται δε θα είχα ξεκινήσει τίποτα μαζί του...Ποια γυναίκα θα καθόταν?
    Εχετε ακούσει παρόμοια περίπτωση?

  8. #8
    Ναι.στην τηλεοραση.κορίτσι μου μη το συζητάς καν φύγε όσο πιο μακριά μπορεις

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    7
    Μαλλον ξέρω ότι αυτό πρέπει να κάνω...αλλά μου φαίνεται απίστευτο όλο αυτό που συμβαίνει..
    κ πραγματικά τον αγαπάω...μου έχει φερθεί τόσο καλα στη σχέση μας όσο κανένας άλλος..

  10. #10
    Για μένα η απιστία έστω και σε αυτή τη μορφη είναι ότι χειροτέρο μπορεί να συμβεί.και να τον συγχωρησεις τώρα και να είστε μαζί νομίζω πάντα θα σε τρωει αυτό και πότε δεν θα είστε όπως πριν. Όσο για την αγάπη που λες και το ποσό καλά σου έχει φέρθει φαντάσου να μη σε αγαπαγε κιολας

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elpida12 View Post
    Μαλλον ξέρω ότι αυτό πρέπει να κάνω...αλλά μου φαίνεται απίστευτο όλο αυτό που συμβαίνει..
    κ πραγματικά τον αγαπάω...μου έχει φερθεί τόσο καλα στη σχέση μας όσο κανένας άλλος..
    Δεν μου φαίνεται και παραλογο....σίγουρα μπορεί να είναι ένας άντρας που μπορεί να είναι πολύ τρυφερος και δοτικος στη σχέση του...Και ξέρεις γιατι;;;

    Γιατί είναι ένας ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΝΤΡΑΣ....... Δεν είναι ο καταπιεσμενος άντρας που θα είναι σε μια σχέση και θα τρώει όλη τη φθορά και τη μονογαμια και θα ονειρευεται άλλες γκόμενες στον ύπνο του Αλλά στη πράξη δεν θα έκανε τπτ γιατί θα είχε σχέση....υπό φυσιολογικές συνθήκες....

    Ο δικός σου όμως σύντροφός είναι ουσιαστικά ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.....Δεν τον δεσμεύει τπτ έχει εσένα που του δίνεις το συναίσθημα και μπορεί να εκφράζεται πιο τρυφερά όμως κάνει σεξ και πραγματοποιεί τις φαντασιωσεις του με ένα σωρό γυναίκες εκεί έξω .....Φυσικά και έχει τη πολυτέλεια να είναι τρυφερός και καλός μαζί σου...Δεν τον δεσμεύει τπτ έχει μια ζωή που του τα προσφέρει όλα..........Όμως εσύ ξέρεις ότι τον μοιράζεσαι ..........

    Δεν λέω ότι σου λέει ψέματα......όντως μπορεί συναισθηματικά μπορει να είναι δεμένος με σένα ....Όμως δεν παύει να είναι χορτάτος............σε περίπτωση που σε θέλει πολύ και θέλει να σταματήσει αυτή τη δουλειά αυτή ..δεν ξέρεις πως θα είναι...;; θα μπορεί να είναι πιστός;; η θα ζητάει το εξωσυζυγικο σεξ συνεχεια;;;; εσύ μπορείς να το διαχειριστείς αυτο;;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Παναγια μου τι "ακουω" κοπελα μου πως αντεχεις; Ζεις; Τι ανωμαλια ειναι αυτη;; Παναγια μου θα αρχισω να πιστευω στο Θεο να ξορκισω το κακο που εχεις παθει ειλικρινα μπηκα στη θεση σου και φρικαρα αγαπη ειναι αυτη η ανωμαλια σκετη;;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by elpida12 View Post
    Ειμαι η Ελπίδα κ έχω μια σχέση εδώ και δυο χρόνια με ένα εξαιρετικο παιδι.. τα πάντα τελεια μαζι του..Με προσέχει, με αγαπάει τρελά, δε μου θυμώνει ποτε, με φροντίζει..ειναι πάντα εκεί για μένα. Θέλει σαν τρελός να παντρευτούμε.
    Όμως...σήμερα μου αποκάλυψε ότι εδώ και 2 χρόνια πηγαίνει με γυναίκες και πληρώνεται για αυτό...αλλά θα το σταματήσει γιατι με αγαπάει και θέλει να ζήσουμε μαζί για πάντα αγαπημένοι..
    Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποίησει τι μου έχει πει ή μάλλον δε θέλω να το πιστέψω... και εχω τρελαθεί..
    Πείτε μου κάτι..σας παρακαλώ...
    Καλώς ήρθες κατ'αρχήν. Ρε συ ήθελα να σε ρωτήσω, διαβάζοντας το θέμα σου, μήπως ο τύπος είναι εντελώς ηλίθιος; Δεν γίνεται να έχει σχέση 2 κιόλας ετών και να πηγαίνει με .... Μήπως είσαι αρκετά ερωτευμένη μαζί του και δεν είδες εξ'αρχής τα σημάδια; Λογικό να μην έχετε τσακωθεί ποτέ, αφού δεν τον ενδιέφερε η σχέση σας.

    Ένα ζευγάρι που τσακώνεται, είναι δείγμα πως νοιάζονται για την σχέση τους, η αδιαφορία είναι το χειρότερο. Εμένα από όλα αυτά, αδιάφορος ήταν και προς εσένα βασικά και προς την σχέση σας.

    Πως του ήρθε τώρα να παντρευτείτε; Έχει βέβαια και ένα ελαφρυντικό, που στο είπε. Θα μπορούσε να το κρύψει και να ήταν τώρα όλα μέλι γάλα και εσείς παντρεμένοι και χαρούμενοι. Δεν ξέρω, απλά ο τύπος μου φαίνεται ηλίθιος, γνώμη μου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Οτι δεν στο ειπε απ' την αρχη ειναι για μενα το βασικο που τα ακυρωνει ολα. Χωρις ειλικρινεια δεν υπαρχει μετα βαση για εμπιστοσυνη.
    Και τι να έλεγε από την αρχή δηλαδή; "Α, αγάπη μου, πάω σε μια π@@@@α και έρχομαι σε λιγάκι, σ'αγαπώ";;; Ο τύπος απλά ζει σε έναν δικό του κόσμο, κρίμα για την κοπέλα που την είχε στο "περίμενε" δυο χρόνια και νόμιζε πως είχε σχέση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Συμφωνω με τον Κωστα σε ολα . Πολλη ανωμαλια ρε παιδια..Απορω πως αντεχει η κοπελα

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πείτε την γνώμη σας.
    By ge0rge in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 05-10-2017, 11:12
  2. Πείτε μου μια γνώμη...
    By indifferent in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 31-08-2014, 12:53
  3. πείτε μου την γνώμη σας!
    By apostolia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 13-01-2013, 19:51
  4. Πείτε μου την γνώμη σας
    By may in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 23-04-2010, 19:38
  5. Ακουστε και πειτε μου την γνωμη σας.
    By maria... in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-03-2009, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •