Καλησπέρα!! Θέλω μια φίλη!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Καλησπέρα!! Θέλω μια φίλη!!

    Να μου στεκεται στα δυσκολα, να της στεκομαι, να μιλαμε για σοβαρα, για βλακειες, να αγαπαμε η μια την αλλη, οτι μπορει να προσφερει μια ανιδιοτελης φιλια!! Γιατι η λεξη φιλια πλεον και δει στις γυναικες ειναι μια παρεξηγημενη εννοια, ναι, θελω μια φιλη να με βλεπει σαν φιλη σαν στηριγμα και να ειναι αυτη στηριγμα μου και για βλακειες και τιποτα αλλο, υπαρχουν και τα αληθινα συναισθηματα!! Οποια θελει ας απαντησει εδω η να μου στειλει μηνυμα, κοριτσια ξυπνατε, δεν ειναι μονο τα αγορια, η απευθυνομαι σε δεσμευμενες που τους λειπει μια φιλη!!! Αυτο καταλαβα πως χρειαζομαι!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Να μου στεκεται στα δυσκολα, να της στεκομαι, να μιλαμε για σοβαρα, για βλακειες, να αγαπαμε η μια την αλλη, οτι μπορει να προσφερει μια ανιδιοτελης φιλια!! Γιατι η λεξη φιλια πλεον και δει στις γυναικες ειναι μια παρεξηγημενη εννοια, ναι, θελω μια φιλη να με βλεπει σαν φιλη σαν στηριγμα και να ειναι αυτη στηριγμα μου και για βλακειες και τιποτα αλλο, υπαρχουν και τα αληθινα συναισθηματα!! Οποια θελει ας απαντησει εδω η να μου στειλει μηνυμα, κοριτσια ξυπνατε, δεν ειναι μονο τα αγορια, η απευθυνομαι σε δεσμευμενες που τους λειπει μια φιλη!!! Αυτο καταλαβα πως χρειαζομαι!!
    Συγγνώμη που θα απαντήσω εγώ.ελπιζω να μην σε πειράζει που περνώ μέρος στο θέμα σου...
    Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να βρεις μια πραγματική φίλη που να σε στηρίζει στα δύσκολα και στα εύκολα και εσύ το ιδιό φυσικά..
    Απλα στην εποχή μας είναι λίγο δύσκολο να το βρεις και στο λέω για να μην απελπιστεις... ωστόσο το φόρουμ έχει πολύ καλά κορίτσια πιστεύω ότι θα βρεις τη φίλη που ζητάς...

  3. #3
    Miliva21
    Guest
    Γιώργο μην αποπαιρνεις το κορίτσι....
    Ναι οι εποχές είναι δύσκολες όμως υπάρχουν αληθινοί άνθρωποι .....

    Από που είσαι λουλούδι αν θες να μας πεις παραπανω μένεις σε επαρχία ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Γιώργο μην αποπαιρνεις το κορίτσι....
    Ναι οι εποχές είναι δύσκολες όμως υπάρχουν αληθινοί άνθρωποι .....

    Από που είσαι λουλούδι αν θες να μας πεις παραπανω μένεις σε επαρχία ;
    Τι λες ρε μιλιβακι..από που και ως που την αποπερνω??
    Εγώ της δίνω της καλύτερες ευχές..γιατι να την αποπαρω??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Μιλιβα μου απο επαρχια ειμαι, περισσοτερα σε προσωπικο μηνυμα. Θα χαιρομουν πολυ αν γινομασταν φιλες!! Γιωργο εννοει οτι με απογοητευεις γιατι λες δυσκολο να το βρω, αν ομως ειναι αγνες οι προθεσεις μου που ειναι σιγουρα θα το βρω!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Μιλιβα μου απο επαρχια ειμαι, περισσοτερα σε προσωπικο μηνυμα. Θα χαιρομουν πολυ αν γινομασταν φιλες!! Γιωργο εννοει οτι με απογοητευεις γιατι λες δυσκολο να το βρω, αν ομως ειναι αγνες οι προθεσεις μου που ειναι σιγουρα θα το βρω!!
    Βρε μακάρι...στο εύχομαι ολόψυχα και ειλικρινά...γιατί ποιος δεν θέλει έναν πραγματικό φίλο φίλη??
    Καλή επιτυχία λοιπόν

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Βρε μακάρι...στο εύχομαι ολόψυχα και ειλικρινά...γιατί ποιος δεν θέλει έναν πραγματικό φίλο φίλη??
    Καλή επιτυχία λοιπόν
    Αυτο λεω, τοσα χρονια προσπαθουσα, αλλα με λαθος τροπο, μικρη προσπαθουσα αληθινα αλλα επεφτα σε λαθος ανθρωπους, τωρα τι στο καλο, ειμαι πιο ωριμη και το ιδιο αγνη με μικρη εφοσον εχω αποκοπει απο την κοινωνια σε μεγαλο βαθμο, δεν μπορω να βρω την πραγματικη φιλια; Γιατι να μην θελει καποιος εναν πραγματικο φιλο;; Και οποιος δεν θελει αυτος χανει πραγματικα!! Θα εκανα φιλους αντρες αλλα με γυναικες αισθανομαι πιο ανετα!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ευχαριστω κιολας!! Να σαι καλα!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Αυτο λεω, τοσα χρονια προσπαθουσα, αλλα με λαθος τροπο, μικρη προσπαθουσα αληθινα αλλα επεφτα σε λαθος ανθρωπους, τωρα τι στο καλο, ειμαι πιο ωριμη και το ιδιο αγνη με μικρη εφοσον εχω αποκοπει απο την κοινωνια σε μεγαλο βαθμο, δεν μπορω να βρω την πραγματικη φιλια; Γιατι να μην θελει καποιος εναν πραγματικο φιλο;; Και οποιος δεν θελει αυτος χανει πραγματικα!! Θα εκανα φιλους αντρες αλλα με γυναικες αισθανομαι πιο ανετα!!
    Κάποια στιγμή θα βρεις την αληθινή φίλη που ζητάς.
    Λογικό είναι να αισθάνεσαι πιο άνετα με γυναίκες..
    Καμία προσπάθεια δεν πάει χαμένη στη ζωή...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ναι γιωργο γιατι δεν παει αλλο. Μικρη ημουν αθωα με πονηρεψανε τα λαθος ατομα και εγινα κι εγω ζηλιαρα σαν πολλες, μετα ξαναεγινα αθωα ελπιζω να βρω τα σωστα αυτη τη φορα

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    γιατι δεν πας στην εκκλησεια της περιοχης σου να βρεις φιλες-φιλους ?ε? αλλα περιμενεις να βρεις απο το ιντερνετ? γιατι δεν ασχολεισαι με καποια αθλημα? αερομπικ, κατις παρομοιο? -οχι γιογκα κι τετοια παγανηστικα - , αληθεια γιατι δεν πας στην ενορια σου να μαθεις τι μαθηματα εχει? εμας κανει μαθηματα αγιογραφιας, και αλλες τεχνικες ξυλου. οπου πολλα απο τα παιδια ειναι φιλι κι βγαινουν μαζι! .Μπορεις να πας στην εκκλησιαστικη νεοτητα κι να ακολουθεις τις οποιες αθλοπεδιες τους, η τις εκδρομες που πανε, εγω εχω παει μαζι τους ,και περασαμε υπεροχα.
    Υπαρχουν τροποι να βρεις φιλους-φιλες. Απο την αλλη εαν διαβασασωστα εχεις καποιον δεσμο με εναν ανδρα ε? αν ειναι ετσι τωτες τι παραπωνο εχεις? τωτες ειναι λογικο να μην βγαινεις εξω με φιλες σε μπαρ, αφου εχεις δεσμο, εκτως αν διαβασα λαθος.

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Εγώ πιστεύω πως για σένα ο μοναδικός τρόπος να εξελιχθείς ως άνθρωπος και να εμπιστευτείς τους ανθρώπους γύρω σου ειναι να κηνυγησεις εκει ΕΞΩ τη φιλία.....

    Δυστυχώς ο δρόμος δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα για κανέναν μας ....μα για κανέναν..... τπτ δεν θα σου χαριστεί στη ζωή....

    Πρέπει να μάθουμε να παλεύουμε για να αποκτήσουμε αυτά που θέλουμε.......Όλοι μας είτε αυτό είναι δουλειά είτε χρήμα είτε φιλοι είτε σχέσεις......

    Δεν είναι ο εύκολος δρόμος αλλά είναι ο πιο σιγουρος...θέλει να παλέψουμε να βγούμε εκεί έξω και να διεκδικήσουμε να αποτύχουμε να πέσουμε στα σκατα να ξανασηκωθουμε να ελπίσουμε......Τότε τα καταφέρνουμε ......

    Δεν ξέρω αν μια φιλία από απόσταση θα σε βοηθούσε πόσο μάλλον μέσω ίντερνετ η πραγματική ζωή είναι εκεί έξω.......

    Βγες στη περιοχή σου ξεκινά κάποιο χόμπυ για σένα....πήγαινε στα στέκια που αραζει κόσμος πιασε τη κουβέντα χαλαρά
    ....θα δυσκολευτείς αλλα όποιος έχει πίστη κερδίζει στο τέλος..

    Νε έχεις πίστη λοιπόν και ελπίδα και να είσαι αισιόδοξη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Το θεμα ειναι Μιλιβα οτι εκει θα βρω τα λαθος ατομα και με κοπο κιολας που δεν εχω αλλο κουραγιο ενω εδω μεσα μπορω να κρινω ποιος μου κανει και ποιος δεν μου κανει. Ειναι μεγαλυτερη η ανταμοιβη, το ξερω απο κοντα αλλα δεν μπορω να ξεκινησω καποιο χομπυ, δεν εχω το κουραγιο.

  14. #14
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Το θεμα ειναι Μιλιβα οτι εκει θα βρω τα λαθος ατομα και με κοπο κιολας που δεν εχω αλλο κουραγιο ενω εδω μεσα μπορω να κρινω ποιος μου κανει και ποιος δεν μου κανει. Ειναι μεγαλυτερη η ανταμοιβη, το ξερω απο κοντα αλλα δεν μπορω να ξεκινησω καποιο χομπυ, δεν εχω το κουραγιο.
    Εγώ πιστεύω πως έξω είναι πιο εύκολο να καταλάβεις ποιος σου κάνει και ποιος όχι....Από εδώ δεν γνωριζόμαστε δν ξέρεις με ποιους ταιριάζεις πραγματικά......άσε που αυτό που μας δυσκολεύει για να το ξεπεράσουμε πρέπει να το καταπολεμήσουμε πηγαίνοντας κατά πάνω του ....

    Αν νιώθεις αδύναμη.... προς το παρόν σημαίνει ότι δεν είσαι ακόμα έτοιμη και ότι θες χρόνο για να το βάλεις πείσμα .......πάντα όταν θέλουμε κάτι παρά πολύ το διεκδικούμε και πετυχαίνουμε στο τέλος......Είμαι αυτής της άποψης.......
    Αν νιώθεις ότι σου φαίνεται βουνό αλλού είναι το πρόβλημα σου και αυτό δεν Θα σου το λύσει κανένας άλλος άνθρωπος ούτε φίλος ούτε φιλη παρά μόνο π εαυτός σου...

    Κατά τη γνώμη μου πάρε το χρόνο σου και χαλάρωσε ...μη πιέζεις τον εαυτό σου και μην βιάζεσαι........Όταν θα θες πολύ κάτι θα βρεις το θάρρος και τη δύναμη να το διεκδικήσεις..!!
    Και να πιστεύεις στους ανθρώπους πάντα....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εγώ πιστεύω πως έξω είναι πιο εύκολο να καταλάβεις ποιος σου κάνει και ποιος όχι....Από εδώ δεν γνωριζόμαστε δν ξέρεις με ποιους ταιριάζεις πραγματικά......άσε που αυτό που μας δυσκολεύει για να το ξεπεράσουμε πρέπει να το καταπολεμήσουμε πηγαίνοντας κατά πάνω του ....

    Αν νιώθεις αδύναμη.... προς το παρόν σημαίνει ότι δεν είσαι ακόμα έτοιμη και ότι θες χρόνο για να το βάλεις πείσμα .......πάντα όταν θέλουμε κάτι παρά πολύ το διεκδικούμε και πετυχαίνουμε στο τέλος......Είμαι αυτής της άποψης.......
    Αν νιώθεις ότι σου φαίνεται βουνό αλλού είναι το πρόβλημα σου και αυτό δεν Θα σου το λύσει κανένας άλλος άνθρωπος ούτε φίλος ούτε φιλη παρά μόνο π εαυτός σου...

    Κατά τη γνώμη μου πάρε το χρόνο σου και χαλάρωσε ...μη πιέζεις τον εαυτό σου και μην βιάζεσαι........Όταν θα θες πολύ κάτι θα βρεις το θάρρος και τη δύναμη να το διεκδικήσεις..!!
    Και να πιστεύεις στους ανθρώπους πάντα....
    Σ' ευχαριστω, θα ανοιξω καινουριο θεμα

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θελω τη βοηθεια σας (με την φιλη μ εχει να κανει)
    By Lacrymosa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 06-03-2013, 06:01
  2. Φίλη
    By Νάντια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2012, 00:39
  3. Replies: 9
    Last Post: 01-07-2008, 15:56
  4. νεα φιλη
    By maritak in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-12-2006, 03:13
  5. Φίλη
    By frouto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-2006, 19:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •