ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    Δεν ξερω ακριβως τον λογο που εκανα εγραφη στο σαιτ σας. Εψαξα μεσα μου αλλα, ακομα δεν ειμαι σιγουρος γιατι. Ισως επειδη διαπιστωσα μια ειλικρινεια σε οσα εχω διαβασει μεχρι σημερα. Ισως τον λογο επειδη θα ειμαι για λιγο καιρο κοντα σας και θελω να αφησω πισω μου, κατι που θα μεινει. Ορισμενα, που θελω να πιστευω οτι μπορει να βοηθησουν, αυτο εννοω γιατι δεν το κρυβω διαβαζοντας ειχα μεγαλο κερδος και σας ευχαριστω. Πρεπει λοιπον ο καθενας απο εμας γιατι ειναι σωστο και δικαιο να ανταποδιδει αν αυτο γινετε. Αυτο θα προσπαθησω να κανω αλλα θα εξαρτηθει το πως θα με δεχτητε. Αν αισθανθω οτι κουραζω, θα αποχωρησω, ειναι απλο.
    .
    Εκανα επιλογη την σελιδα αυτη να ξεκινησω γιατι υπαρχει μια θλιβερη ιστορια στο θεμα ναρκωτικα. Υπαρχει κατι κοινο δηλαδη που ομως δεν χρειαζεται να γραψω, δεν υπαρχει σοβαρος λογος. Ισως το εκανα αν ειχα απεριοριστο χρονο, δεν εχω ομως. Ετσι, θα περιοριστω γραφοντας αυτα που νομιζω, πιστευω ειναι ικανα να δωσουν εστω λιγη βοηθεια σε οσους προσπαθουν. Να γινω συγκεκριμενος. ΔΕΝ προκειτε για συμβουλες περι των γνωστων και οσον αφορα ουσιες, φαρμακα κλπ. Καμια σχεση. Ισως καποια στιγμη εκφρασω μια γνωμη αλλα τιποτα παραπανω. Θα γραφω αυτα που βοηθησαν εμενα. Αυτα που λογο ελειψης παιδιας ικανων και εντιμων δεν μας διδαξανε ποτε. Ολα εκεινα που επρεπε οταν ακομα ημασταν μικρα παιδια. Ξερετε, αυτοι οι 10000 ανθρωποι που μας κυβερνουν δεν θελουν εξυπνους ανθρωπους γιατι ο εξυπνος ανθρωπος ειναι επικινδυνος. Παντα ετσι ηταν ομως. Απαρχες την καταγεγραμμενης ιστοριας αν δουμε διαπιστωνουμε οτι το εκαστοτε συστημα πανω σε αναλωσιμους χτιζοταν. Τελος παντων αυτα ισως τα πουμε αλλη ωρα. Θα δουμε.
    .
    Ειμαι 61 χρονων και ειχα την τυχη να βρεθει ενας ανθρωπος διπλα μου πριν χρονια που μου εμαθε οσα ποτε δεν φανταζομουν. Ορισμενα απο αυτα εχω σκοπο να τα μοιραστω μαζι σας. Οσα προλαβω δηλαδη γιατι ειναι πολλα. Ευχομαι ολοι να αδραξετε την ευκαιρια. Πιστεψτε με. ΔΕΝ μπηκα στο σαιτ να δημιουργησω εντυπωσεις. Εκανα εγραφη θα ελεγα ενστικτωδως προκειμενου να δωσω οσα βοηθησαν εμενα τοτε. Αλλου εψαχνα τοτε να βρω την λυση και ασφαλως μιλω μετα την αποτοξινωση. Εκει ειναι το μεγαλο προβλημα και πολυ σωστα εστιαζουν πολλοι εδω μεσα [ επί τη ευκαιρία αν τυχη να με διαβασει ο Θοδωρης < καταθεση ψυχης > ας γραψει αν ειναι καλα. Πριν λιγες ημερες διαβασα την ιστορια του και εχουν περασει αρκετα χρονια απο τοτε που τα καταφερε & μπραβο του ] Συνεχιζω. Μετα τι κανουμε να παραμεινουμε καθαροι. Αυτο ειναι πολυ δυσκολο. Παρολο που ολα τα προγραμματα απεξαρτησης δινουν καλες συμβουλες, βλεπουμε οτι πολλοι δεν τα καταφερνουν και μονο τον λογο οτι πνευματικα δεν πατανε δυνατα κατω και βασικη αιτια οι περισσοτεροι να γυρνανε στα παλια. Οτι χειροτερο γιατι ναι μεν μετα απο πολλες προσπαθειες εντελει καποια στιγμη τα καταφερνουμε αλλα το μυαλο και σωμα μας επιβαρυνεται κατα πολυ. τ.π
    .
    Και μη νομιζεται οτι ειμαι καποιος θεοσεβουμενος που θελει να σας βαλλει στον σωστο δρομο η κατι αλλο απο τα γνωστα, πολιτικα κλπ. 12ης κλιμακας αθεος ειμαι και δεν εχω καμια σχεση με τα παραπανω. Σταματησα εδω και πολλα χρονια να ασχολουμαι με αυτα που θελουν < αλλοι να ασχολουμαι > Δεν ξερω παιδια. Ισως εκανα μεγαλο λαθος που εγραψα. Δεν το κρυβω οτι ηθελα να τα σβησω ολα και να μην ξαναγραψω. ΔΕΝ ξερω αν γινετε να με αντεξετε με τοσα προβληματα που σας ταλανιζουν. Τα εχω περασει και ξερω. Αυτα που εχω, το καθενα απο αυτα φτανει μεχρι το κοκκαλο. Πονανε. Να ξερετε ομως κατι. Υπαρχουν δυο ειδη πονων. Αυτος που σε ποναει και αυτος που σε αλλαζει.
    .
    Πες τε μου τι να κανω. Με θελετε κοντα σας για λιγο καιρο ? Αν ναι υποσχομαι οτι θα βοηθησω ορισμενους. Ισως ακομα βαλω μπουρλοτο στα περισσοτερα πιστευω σας με κερδος ομως μεγαλο για εσας αν καταφερετε να δειτε, οπως εγω τοτε. Αν οχι, αν δεν θελετε καποιον που θα σας ζαλισει με τις φιλοσοφιες του η αλλα που να μην εχουν αμεση σχεση, το τονιζω αυτο γιατι δεν εχω χρονο και οχι αλλους λογους με αυτα που σας βασανιζουν πειτε το. Πιστευω οτι τα γνωστα τα ξερετε και εσεις. Δεν χρειαζεται να γραψω τιποτα. Ξερετε πολυ καλυτερα απο μενα τι πρεπει να κανετε.
    Last edited by Tarik; 12-01-2019 at 09:49.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλησπερα Ταρικ. Εδω ειμαστε να σε ακουσουμε αν και καταλαβα οτι θες να μας πεις αρνητικα πραγματα σωστα; Θελουμε ομως να ξυπνησουμε οποτε ειμαστε ολοι αυτια. Δεν πιστευω να ναι καποιος που δεν θελει να ξυπνησει αρκει να μας πεις σωστα πραγματα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Οχι Λουλουδι. Δεν προκειτε να πω αρνητικα πραγματα. Ποτε δεν θα εκανα κατι τετοιο σε εναν χωρο ευαισθητο σαν αυτον, πονεμενο θα ελεγα, παρολο που εχω πικρες εμπειριες. Ειναι θεμα παιδειας, σεβασμου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Αρνητικα πραγματα Ταρικ εννοω δυσαρεστα. Δηλαδη να μας πεις κατι που ειναι να κοβουμε φλεβες γιατι δεν ξερω αν ειμαστε ετοιμοι ολοι να τα ακουσουμε, εγω δεν ειμαι, αν ομως εχεις να πεις κατι καλο που θα μας βοηθησει γιατι οχι; Εγω θα το 'θελα πολυ. Σε ακουμε λοιπον.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Χαχαχα. Με εκανες και γελασα. Να εισαι καλα. Λενε οτι ο θανατος χωρις καμια εξαιρεση μας οδηγει ενστικτωδως θα ελεγα να αφησουμε κατι πισω μας, ενω μια αθανατη ζωη θα εδειχνε στο περασμα του χρονου τη βιωσιμοτητα του δικαιου και το αδιεξοδο του αδικου. Πιστευω πολυ σε αυτο. Για να γινει ομως σωστα. Για να γραψουμε κατι επικοδομητικο και να μεινει στις μνημες των ανθρωπων πρεπει να ειμαστε συμμετροι. Τοτε αλλαζουνε εντος μας τα συνορα του κοσμου λουλουδι. Ειναι ομως δυσκολο να το πετυχουμε. Περασαν απο τοτε περιπου 11 χρονια και ακομα δεν το εχω καταφερει. Για να ειμαι φιλαλληθης δεν δουλεψα οσο επρεπε. Θα το παλεψουμε και θα δουμε.
    Last edited by Tarik; 11-01-2019 at 17:56.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Λουλουδι : Eνα πραγμα που δεν ειχα προσέξη ειναι οτι ο κοσμος γραφει και μετα χανετε. Σχεδον ολα τα νηματα στην κατηγορια αυτη ειναι απο το 2018 και κατω. Καταλαβαινω βεβαια τι συμβαινει αλλα σχεδον ολοι ; Γραψε μου κατι σε παρακαλω αν θελεις και οσον αφορα το συγκεκριμενο. Εισαι μελος απο το 2017 και σιγουρα ξερης περισσοτερα απ οτι εγω. Επισης αν γνωριζης εσυ η αλλος για τον Θεοδωρη αν ειναι καλα. Ξερης, προσπαθω πρωτα να καταλαβω ορισμενα πριν αρχισω να γραφω. Αναγνωριζω τα προβληματα που υπαρχουν στην συγκεκριμενη ενοτητα αλλα ειναι ματαιο, δεν εχει να λεει τιποτα αν ειμαι μονος. Τελος, γραψε μου λιγα πραγματα για εσενα η ρωτα εσυ κατι, οτιδηποτε να σου απαντησω εγω. Να ξεκολήσουμε απλα θελω.
    Last edited by Tarik; 11-01-2019 at 22:48.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φιλε Ταρικ, δεν εισαι μονος , δεν εισαι ο μονος που τον ενδιαφερει πιο πολυ και τον αφορα προσωπικα αυτη η δυστυχη ενοτητα! υπαρχουν κι αλλα παιδια εδω μεσα! απλα, οπως καταλαβαινεις το θεμα με τις εξαρτησεις ουσιων ειναι ενα απο τα πιο δυσκολα , διοτις η κοινωνικη αποξενωση παραμονευει παντα στην γωνια!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ζητω τα αγνα ναρκωτικά καποιοι τα θελουνε. Πες μας τιποτα ταρικ. Υπαρχουνε ανθρωποι να ειναι δυστηχησμενοι και το γουσταρουν. Εξαφανιστηκε ο Ταρικ.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εγω ειμαι 30 δε θα μπορουσα να φανταστω τον ευατο μου να κοψει για παντα τα ναρκωτικα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Οχι δεν εξαφανίστηκα < αιρετικέ > εδώ είμαι αλλά τότε που πρωτόγραψα περίμενα αρκετές ημέρες αν θυμάμαι καλά, κάποιον να γράψει κάτι αλλά ΔΕΝ. Σκέφτηκα λοιπόν ότι ίσως ήταν λάθος ο τρόπος προσέγγισης θα έλεγα και απλά αποσυνδέθηκα. Πιστεύω εντέλει ήταν λάθος από πολλές απόψεις που τότε δεν είχα σκεφτεί. Πάει τώρα πέρασε.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Το πιστεύω αιρετικέ. Σήμερα είσαι καλά, σε όλα, πατάς κάτω δυνατά ;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Έτσι είναι Γιώργο και ΔΕΝ είναι μόνο η κοινωνική αποξένωση που ΔΕΝ την θεωρώ χειρότερη. Πιστεύω είναι, αυτά που κουβαλούν οι χρήστες μέσα τους. Τα χρόνια που χάθηκαν η οδύνη που πέρασαν κλπ γνωστά, που σε ακολουθούν συνήθως μέχρι τα στέρνα σου. Στην πραγματικότητα ποτέ δεν ξεμπερδεύεις.

Similar Threads

  1. Καλημέρα σε όλους
    By Fad in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 11
    Last Post: 11-07-2018, 00:09
  2. καλημερα σε ολους
    By magoulithrini in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-2015, 00:58
  3. Καλημέρα σε όλους, νέο μέλος εδώ! (Sethunya)
    By Sethunya in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 18
    Last Post: 24-08-2013, 16:42
  4. Καλημέρα σε όλους!!
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 06-06-2012, 10:19
  5. ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
    By TITINOY in forum Παχυσαρκία
    Replies: 94
    Last Post: 17-05-2006, 15:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •