40 ετών παρθενος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 99
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Εγώ απλά θεωρώ ότι είναι ασεξουαλ. Δεν έχει ερωτική επιθυμία. Και όπως είπε και η φίλη πως να συμβιβαστώ σε μια ζωή χωρίς αρκετό σεξ; εκεί που λέω σιγά δεν είναι τίποτα είναι καλός μαζί μου κτλπ εκεί μου τη βιδώνει γιατί δεν μπορώ να πιστέψω πως στην ηλικια μου απαρνιεμαι το σεξ. Μου έλειψε να μου δείξει κάποιος ότι με θέλει. Από την μία θέλω να τον αφήσω γιατί του αξίζει αλλά από την άλλη δεν μπορώ.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #17
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Εγώ απλά θεωρώ ότι είναι ασεξουαλ. Δεν έχει ερωτική επιθυμία. Και όπως είπε και η φίλη πως να συμβιβαστώ σε μια ζωή χωρίς αρκετό σεξ; εκεί που λέω σιγά δεν είναι τίποτα είναι καλός μαζί μου κτλπ εκεί μου τη βιδώνει γιατί δεν μπορώ να πιστέψω πως στην ηλικια μου απαρνιεμαι το σεξ. Μου έλειψε να μου δείξει κάποιος ότι με θέλει. Από την μία θέλω να τον αφήσω γιατί του αξίζει αλλά από την άλλη δεν μπορώ.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αν πιστευεις ότι του αξιζει να τον αφήσεις τότε σίγουρα αξιζει και σε αυτόν να βρει κάτι καλύτερο για αυτον

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Ξέρει πάρα πολύ καλά ότι αν τον αφήσω δεν θα βρει άλλη όπως δεν βρήκε και τόσα χρόνια. Δεν θα συμβιβαστεί καμία γυναίκα με την προοπτική της πλατωνικης σχέσης. Το ξέρει και το ξέρω. Και κατά βάθος λυπάμαι να τον αφήσω. Με χτυπάει εκεί που πονάω. Βάζει τα κλάματα γιατί δεν μπορεί. Εκεί τον συμπονω. Θυμώνω όμως πολύ γιατί αυτός δεν έχει ερωτική επιθυμία δεν καταλαβαίνει όμως την δική μου. Είναι ένας φαύλος κύκλος. Η απλά θα συμβιβαστώ με αυτήν την ιδέα ή μια ωραία μέρα θα μαζέψω τα πράγματα μου και θα εξαφανιστώ όπως εμφανίστηκα.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #19
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Ξέρει πάρα πολύ καλά ότι αν τον αφήσω δεν θα βρει άλλη όπως δεν βρήκε και τόσα χρόνια. Δεν θα συμβιβαστεί καμία γυναίκα με την προοπτική της πλατωνικης σχέσης. Το ξέρει και το ξέρω. Και κατά βάθος λυπάμαι να τον αφήσω. Με χτυπάει εκεί που πονάω. Βάζει τα κλάματα γιατί δεν μπορεί. Εκεί τον συμπονω. Θυμώνω όμως πολύ γιατί αυτός δεν έχει ερωτική επιθυμία δεν καταλαβαίνει όμως την δική μου. Είναι ένας φαύλος κύκλος. Η απλά θα συμβιβαστώ με αυτήν την ιδέα ή μια ωραία μέρα θα μαζέψω τα πράγματα μου και θα εξαφανιστώ όπως εμφανίστηκα.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Κάνεις μεγάλο λάθος αν νομίζεις ότι δεν θα βρει άλλη. Οπως βρήκε εσένα ετσι μπορεί να βρει και καποια άλλη. Ίσως λυθεί και το προβλημα του ίσως και όχι. Πάντως μην τον θεωρείς δεδομενο.Αν τον αφήσεις ίσως βρει κάποια που και αυτή να μην έχει τόση αναγκη για σεξ.να ξέρεις πάντως κανένας δεν χάνεται μετά από ένα απλο χωρισμό

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Ξέρει πάρα πολύ καλά ότι αν τον αφήσω δεν θα βρει άλλη όπως δεν βρήκε και τόσα χρόνια. Δεν θα συμβιβαστεί καμία γυναίκα με την προοπτική της πλατωνικης σχέσης. Το ξέρει και το ξέρω. Και κατά βάθος λυπάμαι να τον αφήσω. Με χτυπάει εκεί που πονάω. Βάζει τα κλάματα γιατί δεν μπορεί. Εκεί τον συμπονω. Θυμώνω όμως πολύ γιατί αυτός δεν έχει ερωτική επιθυμία δεν καταλαβαίνει όμως την δική μου. Είναι ένας φαύλος κύκλος. Η απλά θα συμβιβαστώ με αυτήν την ιδέα ή μια ωραία μέρα θα μαζέψω τα πράγματα μου και θα εξαφανιστώ όπως εμφανίστηκα.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

    Απλά δεν έχει αυτοπεποίθηση και αυτοεκτίμηση ο ίδιος και του δημιουργήθηκαν διάφορα κόμπλεξ με τα χρόνια. Δεν είναι σωστό ούτε για εσένα και ούτε για εκείνον να έχετε αυτή τη σχέση. Δεν θέλουμε κάποιον δίπλα μας από οίκτο και είμαστε δίπλα του απλά για να μη τον στεναχωρέσουμε, ούτε κάποιος παρακαλά κάποιον να μείνει στη σχέση. Τον κόβω απλά ασέξουαλ. Κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν έντονες ερωτικές επιθυμίες και αρκούνται σε πιο ρομαντικές καταστάσεις ( και στα δύο φύλα ). Το να είσαι απόλυτη ότι καμία γυναίκα δεν θα τον κοιτάξει αν τον αφήσεις, τον μειώνεις απόλυτα και δεν τον εκτιμάς καταβάθος. Ποτέ δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή και πως γυρίζει ο τροχός της τύχης.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Αν είναι τόσο κομπλεξικός - που είναι- και ξέρει ότι δεν μπορεί να έχει μια ερωτική σχέση για ποιο λόγο το ξεκίνησε; για ποιο λόγο να με βάλει εμένα σε αυτήν την διαδικασία να έχω φτάσει στο σημείο να τον παρακαλώ να πάρει ένα χάπι για να έρθουμε σε επαφή; δεν ξέρει τον εαυτό του; δεν είναι λόγος για μένα να χωρίσω το ότι δεν μπορεί αλλά το ότι αδιαφορεί για τις δικές μου ανάγκες. Αυτός δεν έχει, το έχουμε καταλάβει. Δεν έπρεπε να επιλέξει μια γυναίκα 15 χρόνια μικρότερη του. Και τις καταλαβαίνω τις ανασφαλείες του από τα ψέματα που έλεγε. Όμως δεν του έχω δώσει το παραμικρό δικαίωμα να νιώθει ανασφαλής. Καταλαβαίνω ότι ζηλεύει την εμφάνιση μου, καταλαβαίνω ότι φοβάται με το πρόβλημα που έχει ότι θα τον απατησω η ότι θα βρω κάποιον μικρότερο όμως απλά αυτό που θέλω είναι να κάνω έρωτα με τον άνθρωπο που αγαπώ. Δεν είμαι σεξομανής να ζητάω το σεξ από δω και από κει. Έπρεπε να έχω καταλάβει το εύρος του προβλήματος του όταν μου ζήτησε να χωρίσουμε επειδή νόμιζε ότι κοίταξα άλλον αντρα. Από κει βγάλτε τα συμπέρασμα τα σας για την ανασφάλεια του.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #22
    Εσυ φυσικά και έχεις κάθε δικαιωμα αν δεν σε ικανοποιει σε οποιονδηποτε τομεα να χωρίσεις.Εγώ όμως άλλο προσπαθώ να σου πω. Αυτός ίσως έκανε μαζί σου σχέση επειδή βλέποντας ότι εισαι μικρη θεώρησε ότι δεν θα έχεις και πολλές εμπειριες και εσύ και δεν θα καταλαβαινες την απουσία της ερωτικης του ζωης.Το ότι σου είπε ψεματα είναι μεγάλο λάθος του.αλλά όμως μη λες ότι δεν θα βρει άλλη. Αυτό είναι ταπεινωτικο γι αυτόν. Και εγώ σου λέω γιατί έχω ζήσει ανάλογη περιπτωση ότι κάποια κάπου θα είναι η κατάλληλη για αυτόν αν δεν είσαι εσυ

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι υπάρχουν ασεξουαλ άνθρωποι..υπάρχουν άνθρωποι με προβλημα υγείας που επιρεαζουν τη σεξουαλική τους ζωή...
    Δικαίωμα σου να μείνεις η να μην μείνεις σε αυτή τη σχέση για οποιοδήποτε λόγο...θα συμφωνήσω με Αποστολία ...μόνο που πιστεύεις ότι δεν θα βρει άλλη τον υποτιμάς αφάνταστα μπορεί να βρεθεί κάποια άλλη γυναίκα που να του σταθεί στο πρόβλημα του και σιγά σιγά να το ξεπεράσει...δεν σε κατήγορο για αν δεν μένεις αλίμονο με ποιο δικαίωμα άλλωστε αλλά είναι κρίμα να λες ότι δεν θα βρεθεί άλλη..μπορεί και να μην βρεθεί μπορεί όμως και να βρεθεί..μην υποτιμάς όμως.
    Ότι χειρότερο για έναν άνδρα να γελάει μια γυναίκα μαζί του είτε γιατι άργησε για κάποια σεξουαλική δραστηριότητα είτε γιατί έχει κάποιο πρόβλημα.. χειρότερο πράγμα δεν υπάρχει..ήδη ζει το δικό του εφιάλτη...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι υπάρχουν ασεξουαλ άνθρωποι..υπάρχουν άνθρωποι με προβλημα υγείας που επιρεαζουν τη σεξουαλική τους ζωή...
    Δικαίωμα σου να μείνεις η να μην μείνεις σε αυτή τη σχέση για οποιοδήποτε λόγο...θα συμφωνήσω με Αποστολία ...μόνο που πιστεύεις ότι δεν θα βρει άλλη τον υποτιμάς αφάνταστα μπορεί να βρεθεί κάποια άλλη γυναίκα που να του σταθεί στο πρόβλημα του και σιγά σιγά να το ξεπεράσει...δεν σε κατήγορο για αν δεν μένεις αλίμονο με ποιο δικαίωμα άλλωστε αλλά είναι κρίμα να λες ότι δεν θα βρεθεί άλλη..μπορεί και να μην βρεθεί μπορεί όμως και να βρεθεί..μην υποτιμάς όμως.
    Ότι χειρότερο για έναν άνδρα να γελάει μια γυναίκα μαζί του είτε γιατι άργησε για κάποια σεξουαλική δραστηριότητα είτε γιατί έχει κάποιο πρόβλημα.. χειρότερο πράγμα δεν υπάρχει..ήδη ζει το δικό του εφιάλτη...
    Αγαπητέ μου φίλε να σου εξηγήσω γιατί τον μειωνω και γιατί έχω θυμό. Εξαιτίας του προβλήματος που έχει θα με έχει χωρίσει πάνω από 20 φορές. Και γω πάντα κάνω πίσω. Θεωρείς ότι ένας άνθρωπος με αυτήν την συμπεριφορά θα βρει γυναίκα που να τον ανεχτεί; αντί να βρει μια λύση χωρίζουμε; δεν είναι όλες ηλιθιες σαν εμένα.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Αν είναι τόσο κομπλεξικός - που είναι- και ξέρει ότι δεν μπορεί να έχει μια ερωτική σχέση για ποιο λόγο το ξεκίνησε; για ποιο λόγο να με βάλει εμένα σε αυτήν την διαδικασία να έχω φτάσει στο σημείο να τον παρακαλώ να πάρει ένα χάπι για να έρθουμε σε επαφή; δεν ξέρει τον εαυτό του; δεν είναι λόγος για μένα να χωρίσω το ότι δεν μπορεί αλλά το ότι αδιαφορεί για τις δικές μου ανάγκες. Αυτός δεν έχει, το έχουμε καταλάβει. Δεν έπρεπε να επιλέξει μια γυναίκα 15 χρόνια μικρότερη του. Και τις καταλαβαίνω τις ανασφαλείες του από τα ψέματα που έλεγε. Όμως δεν του έχω δώσει το παραμικρό δικαίωμα να νιώθει ανασφαλής. Καταλαβαίνω ότι ζηλεύει την εμφάνιση μου, καταλαβαίνω ότι φοβάται με το πρόβλημα που έχει ότι θα τον απατησω η ότι θα βρω κάποιον μικρότερο όμως απλά αυτό που θέλω είναι να κάνω έρωτα με τον άνθρωπο που αγαπώ. Δεν είμαι σεξομανής να ζητάω το σεξ από δω και από κει. Έπρεπε να έχω καταλάβει το εύρος του προβλήματος του όταν μου ζήτησε να χωρίσουμε επειδή νόμιζε ότι κοίταξα άλλον αντρα. Από κει βγάλτε τα συμπέρασμα τα σας για την ανασφάλεια του.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ποσο καιρο εχετε σχεση ολοκληρωμενη με αυτον τον τυπο;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Ένα χρόνο. Μένουμε μαζί πλέον.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #27
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Αγαπητέ μου φίλε να σου εξηγήσω γιατί τον μειωνω και γιατί έχω θυμό. Εξαιτίας του προβλήματος που έχει θα με έχει χωρίσει πάνω από 20 φορές. Και γω πάντα κάνω πίσω. Θεωρείς ότι ένας άνθρωπος με αυτήν την συμπεριφορά θα βρει γυναίκα που να τον ανεχτεί; αντί να βρει μια λύση χωρίζουμε; δεν είναι όλες ηλιθιες σαν εμένα.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αν είσαι και η πρώτη του σχέση λογικό να φερεται ανωριμα.δεν ξερει να φέρθει ίσως να ζηλεύει όπως λες.είναι πολλά.θα συμφωνήσω και εγώ με τον Γιώργο. Είναι δικαίωμα σου να κανεις ότι θες αλίμονο.απλά σου μιλάω εγώ γιατί κάποτε ήμουν στη θέση του συντροφου σου και εγώ σε μεγάλη ηλικια χωρίς να έχω κανει σεξ επιδιωξα να κάνω μια σχέση που απετυχε παταγωδως.εγώ βέβαια δεν είπα ψεμματα για το παρελθον αλλά είχα ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με το αγόρι σου.γρινια ζηλια και συνέχεια τον χωριζα.βεβαια μου εδινε πολλά δικαιωματα και τα έκανα.το αποτέλεσμα με χώρισε,βρηκε άλλη και παντρευτηκε.και επειδή θεωρούσε ότι δεν θα έβρισκα άλλον ποτέ, τον διεψευσα και έχω μια σχέση πάρα πολύ καλυτερη.Συμπέρασμα η απόφαση είναι δική σου αλλά και οι δύο σιγουρα θα βρειτε κάτι άλλο. Καλύτερο χειρότερο ο χρόνος θα δείξει

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Ένα χρόνο. Μένουμε μαζί πλέον.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    τι να πω ρε παιδακι μου.
    με εναν χρονο σχεση, μενεις ηδη μαζι με καποιον που δεν σε ικανοποιει σεξουαλικα;;;
    τοση ελλειψη ανδρων υπαρχει στον κυκλο σου, η τοση ανησυχια μην μεινεις στο ραφι;;
    βρες εναν οπως τον θελεις κι ασε αυτον να τον βρει καποια με τις ιδιες αναγκες.
    μιλας γι αυτον λες και του κανεις χαρη, αλλα εσυ εισαι αυτη που κανει ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ εκπτωσεις στα θελω της.
    μηπως τελικα την χαρη στην κανει εκεινος;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Μάλλον και οι δύο κάνουμε χάρη ο ένας στον άλλον. Τι να πω.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Είτε έτσι είτε αλλιώς εγώ βλέπω να μην πρωχωραει αυτή η σχέση..οπότε καλύτερα και για τους δύο να τη τελειώσετε ...ίσως είναι καλό και για εκείνον και για εσένα..και για άλλη μια φορά διαπιστώνω ότι οι γυναίκες ξενερώνουν μόλις μάθουν ότι ένας άνδρας είναι παρθένος...τι το κακό υπάρχει σε αυτό..θα μου πεις είναι και 40 χρόνων να ήταν 20-25 άντε το προσπερνάς.αλλα και πάλι τι πειράζει να είναι 40 και να είναι παρθένος..ξέρω γω..
    Αντίθετα αν μια γυναίκα 40 χρόνων ήταν παρθένα αναρωτιέμαι αν θα πείραζε τους ανδρες...και σε πόσους άνδρες θα πείραζε???

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ειμαι πλέον 20 ετών παρθένος
    By PurplePuppet(male) in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 28-02-2019, 21:07
  2. 23 ετών πλήρως παρθένος
    By nickirkas in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 43
    Last Post: 25-12-2018, 01:19
  3. Koινωνική φοβία; Παρθένος , ετών 26....
    By giannis_90 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 67
    Last Post: 21-02-2016, 14:12
  4. Παρθένος ετών 26!!!
    By Deleted-Member-06-11-2014a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 24-03-2014, 11:42
  5. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 10:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •