Abilify
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Abilify

  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    Abilify

    Καλησπερα μελη και καλη χρονια ξεκινησα το abilify εδω και μια βδομαδα 3μερες 1ml σιρόπι και αλλες 3 στα 2ml τι παρενέργειες έχετε παρατηρησει;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    7
    Παρενέργεια: την καταστροφή ολόκληρης της υγείας και της ζωής μου. Αν σε βοηθάει καλώς, αλλά πρόσεχε.

  3. #3
    MikeStam 3
    Guest
    Τιποτα το ξεκινησα κ γω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Καλησπερα μελη και καλη χρονια ξεκινησα το abilify εδω και μια βδομαδα 3μερες 1ml σιρόπι και αλλες 3 στα 2ml τι παρενέργειες έχετε παρατηρησει;
    Εγώ 15 mg και δεν έχω καμία

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Εάν το δεις ποτέ αυτό το μήνυμα εξήγησε μου please, υπάρχει abilify σε σιρόπι? είναι πιο ακριβό απο τα χάπια? Εγώ παίρνω 5 mg για 6 μέρες την εβδομάδα και σκοπεύω να το κατεβάσω στις 5 μέρες απο τον Ιούνιο, οπότε θα συμπληρώσω 3 χρόνια χρήσης. Είναι καλύτερο να παίρνω ας πουμε 4 ή 3,5 mg καθημερινά παρά να κάνω όλη αυτή την ιστορία. 1 ml ισοδυναμεί με πόσα mg?

    Συμπλήρωσα 2 χρόνια και 9 μήνες χρήσης του abilify, στην αρχή οι παρενέργειες ήταν γολγοθάς, καθώς έπαιρνα 15 και μετά 10 mg. τότε ήμουν ζομπι

    τώρα παρατήρησα ότι ενώ τον πρώτο χρόνο δεν έβαλα βάρος, τον δεύτερο χρόνο έβαλα 10 ολόκληρα κιλά. Επίσης εδώ και 6 μήνες τρέμει νευρικά το χέρι μου περιστασιακά. Υπάρχει πιθανότητα να είναι απο το abilify? εγώ προς τα εκεί κατατείνω

  6. #6
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by petros81 View Post
    Εάν το δεις ποτέ αυτό το μήνυμα εξήγησε μου please, υπάρχει abilify σε σιρόπι? είναι πιο ακριβό απο τα χάπια? Εγώ παίρνω 5 mg για 6 μέρες την εβδομάδα και σκοπεύω να το κατεβάσω στις 5 μέρες απο τον Ιούνιο, οπότε θα συμπληρώσω 3 χρόνια χρήσης. Είναι καλύτερο να παίρνω ας πουμε 4 ή 3,5 mg καθημερινά παρά να κάνω όλη αυτή την ιστορία. 1 ml ισοδυναμεί με πόσα mg?

    Συμπλήρωσα 2 χρόνια και 9 μήνες χρήσης του abilify, στην αρχή οι παρενέργειες ήταν γολγοθάς, καθώς έπαιρνα 15 και μετά 10 mg. τότε ήμουν ζομπι

    τώρα παρατήρησα ότι ενώ τον πρώτο χρόνο δεν έβαλα βάρος, τον δεύτερο χρόνο έβαλα 10 ολόκληρα κιλά. Επίσης εδώ και 6 μήνες τρέμει νευρικά το χέρι μου περιστασιακά. Υπάρχει πιθανότητα να είναι απο το abilify? εγώ προς τα εκεί κατατείνω
    δεν νομιζω να ειναι απο το abilify δν κανει τετοια αυξηση βαρους σε μενα προσωπικα τιποτα απλα ειχα παρα πολυ κοπωση με το abilify εγω τωρα παιρνω ζυπρεξα κ τρωω σαν τρελος το χειροτερο ειναι το ζυπρεξα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    δεν νομιζω να ειναι απο το abilify δν κανει τετοια αυξηση βαρους σε μενα προσωπικα τιποτα απλα ειχα παρα πολυ κοπωση με το abilify εγω τωρα παιρνω ζυπρεξα κ τρωω σαν τρελος το χειροτερο ειναι το ζυπρεξα

    Καλημέρα mikestam

    Δεν μου απάντησες το πρώτο σκέλος, είπες ότι το έπαιρνες σε σιρόπι, αρα κυκλοφορεί κανονικά στην αγορά εδώ στην Ελλάδα? Είναι πιο ακριβό απο τα χάπια? 1 ml ξέρεις πόσα mg είναι? και πως και ο γιατρός σου το έδωσα σε σιρόπι? επειδή έπαιρνες ελάχιστη ποσότητα?

    ευχαριστώ

  8. #8
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by petros81 View Post
    Καλημέρα mikestam

    Δεν μου απάντησες το πρώτο σκέλος, είπες ότι το έπαιρνες σε σιρόπι, αρα κυκλοφορεί κανονικά στην αγορά εδώ στην Ελλάδα? Είναι πιο ακριβό απο τα χάπια? 1 ml ξέρεις πόσα mg είναι? και πως και ο γιατρός σου το έδωσα σε σιρόπι? επειδή έπαιρνες ελάχιστη ποσότητα?

    ευχαριστώ
    περυσι που το επαιρνα κυκλοφορουσε κανονικα 1ml ισουται με 1mg μου το εδωσε σε σιροπι για να ανεβουμε σταδιακα οσο για την τιμη δν θυμαμαι

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    14
    zyprexa μουεβαλε 20 κιλα σε 3 μηνες

    το αρπιλιφ μολις μου το εγραψε αλλα το σκεφτομαι γιατι παντα υποφερω πολυ με τα ψυχιατρικα φαρμακα κ ειμαι ηδη ναρκωμανης με ταβορ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    110
    Πλέον παίρνω μονο abilify maintena ενέσιμο 400mg
    Για δυο χρόνια επαιρνα 30Mg ημερησίως.
    Για μενα ενα απο τα καλύτερα φάρμακα χωρις παρενέργειες κλπ

  11. #11
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by gamder11 View Post
    Πλέον παίρνω μονο abilify maintena ενέσιμο 400mg
    Για δυο χρόνια επαιρνα 30Mg ημερησίως.
    Για μενα ενα απο τα καλύτερα φάρμακα χωρις παρενέργειες κλπ
    σε πιανει το abilify γιατι οταν πηγα σε αυτο ειχα πολλα νευρα και αγχος και ξαναγυρισα στο αρχικο φαρμακο που επαιρνα
    Last edited by Mrgilleas; 06-06-2020 at 06:07.

  12. #12
    Παίρνω το abilify εδώ και έναν μήνα περίπου και αισθάνομαι έντονη κόπωση σε σημείο να βαριέμαι να σηκωθώ να πλύνω τα δόντια μου... Και επίσης και έντονη υπνηλία καθολη την διάρκεια της ημέρας. Παλιά έπαιρνα και άλλα αντιψυχωσικα όπως το akineton κια το aloperidin και από τότε είμαι έτσι και δεν μου χει περάσει ακόμα. Από βδομάδα αλλάζω γιατί δεν πάει άλλο έτσι έχω πάρει πολλά κιλά κια δεν με ευχαριστεί τίποτα απολύτως. Είμαι άπραγη και νιώθω άρρωστη. Νιώθω επίσης μια νευρικότητα και πολύ πεσμένη στο βλέμμα μου. Δεν ξέρω αν θα αλλάξουν όλα αυτά με τα καινούρια χάπια αλλά μόνο σε αυτό ελπίζω πλέον... Νιώθω πως έχει καταστραφεί όλη η ζωή μου. Τον Δεκέμβρη έκανα και ένεση και από τότε δεν την έχω ξανακάνει μου είπαν πως θέλει 5 η 6 μήνες για να αποβάλει από τον οργανισμό

  13. #13
    Ναι το τρέμουλο στο χέρι είναι απ το abilify. Το έχω και εγώ και εμένα μάλλον μου δημιούργησε και επιληψία.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    Το ακινετον δεν είναι αντιψυχωτικο αλλά για το τρέμουλο που κάνουν τα αντιψυχωτικο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Το αλοπεριντιν κατερινα ποσο καιρο το επαιρνες;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. about abilify....
    By demis-demis in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 28-06-2013, 16:06
  2. abilify
    By mariafil in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 26-03-2013, 17:57
  3. Abilify
    By mariafil in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 04-03-2013, 13:23
  4. abilify
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 04-11-2012, 15:15
  5. Abilify
    By gog_magog in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 54
    Last Post: 05-03-2011, 01:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •