Ενας ερωτας παρανομος, παθιασμενος που εληξε (?) αδοξα.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 186
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by Nora
    Και κατι τελευταιο...λες οτι θα πιαστει απο τον πρωτο τυχοντα...Δικαιωμα της αν γινει αυτο.Το οτι ειναι κουκλαρα κτλ, δεν εχει να κανει.
    Εσυ θα ηθελες να εισαι με εναν τετοιο ανθρωπο, που σε τοσο λιγο διαστημα στη ουσια εχει μπλεχτει με 3 ανθρωπους?
    τελικα τι ειναι δικαιωμα σε αυτη τη ζωη.το να πληγωνονται αλλοι ανθρωποι ειναι δικαιωμα;οι ψευτικες υποσχεσεις ειναι δικαιωμα;γιατι ολα ειναι δικαιωμα αλλα οταν γινονται στο πετσι μας τοτε παιρνουν αλλη χροια; (ειναι καθαρα φιλοσοφικη η ερωτηση)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Originally posted by Γιωργος1983:(
    Με ποναει οτι δεν ξερω αν εννοει τι λεει, με ποναει να σκεφτομε οτι υποφερει κ με ποναει το οτι εχει ακυρωσει ενα κομματι του εαυτου μου. Δεν ξερω τι να πιστεψω κ πλεον οτι και να μου λεει καποιος νιωθω οτι μου λεει ψεμματα

    κ πραγματι, δεν ξερω αν πρεπει να της σταθω εστω διακριτικα (κ αφου με αγνοει),η της κανω ζημια ετσι. Κ φυσικα πρωτο μου μελημα ειναι να γινει αυτη καλα κ εγω θα τα βρω. Αλλα αυτη η σκεψη οτι θα βρει αλλο παρα τα οσα εκανα γιαυτην κ θα μεινει ενας ερωτας ανεκπληρωτος με τρωει..
    Δεν πιστευω τιποτα κ κανενα πλεον. Κ δεν ξερω καν αν ειναι οντως σε τοσο χαλια κατασταση η τωρα ειναι εξω κ διασκεδαζει ενω εγω ειμαι χαλια..
    Ακούγεσαι εντελώς χαμένος. Δεν ξέρεις.....πολλά πράγματα. Δεν ξέρεις αν εννοεί τι λέει, αν πρέπει να της σταθείς ή όχι, αν είναι χάλια ή περνάει καλά. Είσαι μες την άγνοια.
    Είναι πιο σημαντικό για σένα εκείνη να είναι καλά. Έχεις κάνει πάρα πολλά για να της το εξασφαλίσεις αυτό. Έχεις δώσει ένα κομμάτι του εαυτού σου για να είναι εκείνη καλά.
    Κι αυτό το κομμάτι τώρα εκείνη στο ακυρώνει. Και αφού εκείνη που τόσο αγάπησες και πίστεψες στο ακυρώνει, δεν μπορείς πια να πιστέψεις κανέναν άνθρωπο, έτσι δεν είναι? Έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου σε όλους.
    Κι απο την άλλη, αυτό το κομμάτι σαν να διαμαρτύρεται και λιγάκι: \"έκανα τόσα για σένα και τώρα θα βρεις άλλον? Και θα μ\' αφήσεις εμένα έτσι...ανεκπλήρωτο?\". Είναι έτσι?
    Ξαφνικά κι απότομα, τα λόγια της αναποδογύρισαν τον κόσμο σου, όπως τον ήξερες, ναι?
    Μάκια...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Tι εννοεις περι \"υποσχεσεων\" Εμπνευστη?

    Ποτε δεν εχω υποσχεθει κατι σε καποιον και για κανενα λογο, γιατι πολυ απλα δεν πιστευω στις υποσχεσεις.

    Αν ειναι να ζεις με εναν ανθρωπο λογω υποσχεσεων, βραστα.

    Μονο πραξεις!

  4. #19
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    72
    Originally posted by Nora
    Γιωργο ειναι απολυτα φυσιολογικο να νιωθεις ετσι!
    Μην προσπαθεις να το διωξεις απο πανω σου...κατσε και αντιμετωπισε το.

    Τα παρακατω λεγαμενα σου: \"Αλλα αυτη η σκεψη οτι θα βρει αλλο παρα τα οσα εκανα γιαυτην \" δεν θα επρεπε να τα σκεφτεσαι

    Μπορει τα \"παντα\" που εκανες γιαυτην, να μην ειναι αυτο που ηθελε η να ηθελε αλλα απο αυτα που της εδινες!

    Αν αυτη τραβηξε ενα ζορι, εσυ τραβηξες περισσοτερα, περιμενοντας την.
    Επισης δεν ξερεις τι πραγματικα κανει στην ζωη της τωρα που ειναι μονη και δεν θα επρεπε να σε απασχολει.
    Κοιτα να ανασυγκροτηθεις και να δεις τι πραγματικα θες εσυ.;)
    μα αυτο ειναι που με ενοχλει περισσοτερο. Οτι η ιδια ελεγε οτι ειμουν οτι ηθελε, δεν ημουν κ καποιος αγνωστος, με ηξερε πιο παλια κ ηξερε ποιος ημουν. Αυτη παντα ελεγε για τα ονειρα της μαζι μου κ που θα παμε ταξιδια κ που θα παντρευτουμε κ πως θα ειναι το σπιτι μας.. Ολη μερα ονειρα (τα οποια ειναι 100% πραγματοποιησημα) καναμε για το μελλον μας σαν να ειμασταν ηδη ζευγαρι!
    Το τι πραγματικα θελω εγω ειναι να γινει καλα, να καθαρισει το μυαλο της κ τοτε αν ερωτευτει καποιον αλλον, με γεια της με χαρα της κ να ειναι παντα καλα. Μην ξεχνας οτι τον πρωην τον χωρισε γιατι δεν ειχε παθος κ χημεια μαζι του τα οποια βρηκε σε μενα. Δεν καταλαβαινω γιατι να προτιμησει να παει να ψαξει κατι αλλο που (κατα την ιδια) ξερει οτι ειναι απιθανο να τα ξαναβρει απλα κ μονο γιατι λεει οτι τωρα δεν ειναι ερωτευμενη μαζι μου..
    φιλε εμπνευστη, πιστεψε με ποτε δεν ενιωσα ανετα με αυτο που εκανα. Αλλα αν δεν ανοιξεις την πορτα, τριτος δεν μπαινει. Αυτοι (κ οι 2 τους) ειχαν αρκετα προβληματα κ μου ανοιξαν διαπλατα την πορτα. Κ εγω ο βλακας μπηκα μεσα..

    Οσο για το πως ενιωθα τοτε, ασε..Ξερεις τι σημαινει να κοιμασε μονος την ωρα που αυτη κοιμοταν στην αγγαλια του? κ να λες \"δεν θα την ξαναδεχτω, την μισω\" κτλ κ την επομενη να χτυπα τα τηλεφωνα κ τα κουδουνια κ να κλαιει εξω απο την πορτα μου μεχρι να της ανοιξω?? κ μολις την αντυκριζα απλα να λιωνω..κ δεν ειμαι κ κανενας αδυναμος χαρακτηρας

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Ερωτευμενος εισαι και καλα κανεις!
    Αλλοι δεν τα εχουν νιωσει ποτε τους!:)

    Σε ξαναρωτω...θες να εισαι με εναν ανθρωπο ασταθη?

    Και κατι αλλο..δεν μπηκες με το ζορι στην σχεση...θελει 2 κατι τετοιο...αλλο αν στην πορεια γινονται 3 και 4:P:P

    Καθαρισε τον ευατο σου πρωτα:cool:

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Originally posted by Empneustns
    τελικα τι ειναι δικαιωμα σε αυτη τη ζωη.το να πληγωνονται αλλοι ανθρωποι ειναι δικαιωμα;οι ψευτικες υποσχεσεις ειναι δικαιωμα;γιατι ολα ειναι δικαιωμα αλλα οταν γινονται στο πετσι μας τοτε παιρνουν αλλη χροια; (ειναι καθαρα φιλοσοφικη η ερωτηση)
    Εμπνευστή, έχεις θυμώσει πολύ με αυτή την ιστορία ε?
    Μάκια...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    nora δεν ειπα σε κανενα σημειο πως υποσχεθηκες εσυ κατι.το ερωτημα ειναι φιλοσοφικης φυσης και αφορα τα ατομα που εχουν υποσχεθει αιωνια αγαπη και λογια του στυλ,\"χωρις εσενα θα πεθανω\".και συνεχιζω,αν αυτη τη στιγμη κανει ποστ ο \"κερατας\" λεγοντας πως ειναι δυστιχισμενος και η κοπελια λεγοντας πως ιεναι και αυτη δυστηχισμενη και ολοι αυτοι μαζεμενοι σε ενα φορουμ να βλεπουν το τι απανταμε στον καθενα,και να θελουν ολοι την ψυχολογικη υποστηριξη,τοτε τα λογια που γραφουμε εδω μεσα θα ηταν τα ιδια;

  8. #23
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    72
    Originally posted by Nora
    Αν και δεν ειμαι ψυχολογος, το βρισκω απιθανο μην σου πω και εκτος πραγματικοτητας, ο ψυχολογος να της ειπε, να εμπλακει με τριτο ατομο!:)

    Να ξερεις, οτι ΤΩΡΑ, ειναι ολα πολυ μπερδεμενα μεσα της, οποτε μην δινεις και πολυ βαση στα λεγομενα της και πραξεις της.

    Ηρεμηστε και οι 2 και βλεπετε.Κυριως εσυ, ομως, αυτο προεχει!

    Αν μπλεξει με αλλον, να παει στο καλο, κρατα οτι καλο ζησατε μαζι και τραβα και εσυ την ζωη σου.

    Αλλα θα τα δεις εν καιρω αυτα
    το τι ισως να της ειπε ο ψυχολογος ειναι οτι πρεπει να αφησεις το παρελθον κ οταν σταθεις στα ποδια σου να βρεις καποιον αλλο για να αρχισει η ζωη σου απο την αρχη. Ισως η ιδια να θεωρει οτι μονο με καποιον αλλο θα ξεχασει το παρελθον.
    Σιγουρα αν μπλεξει με αλλον, οσο συγχισμενη κ να ειναι, δεν θα της το συγχωρεσω. Αντεδρασε εντονα οταν της ειπα οτι θα την μισησω αν το κανει (της το ειχα πει κ πιο παλια αυτο) κ με παρακαλεσε να μην την μισησω ποτε!!
    Εγω θα ηρεμησω, δεν ανησυχω για μενα (ο βλακας)

  9. #24
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ξαφνικα γιναμε ολοι ιδιοκτητες κορμιων και μυαλων...!
    Ας μην το αναλυσω γιατι δεν εχει νοημα.

    Τεσπα αγαπητε γεωργιε παρε και την δικη μου απαντηση.



    Βρισκεσαι καπου αναμεσα σε ενα τριο ας το πουμε η στο πουθενα ισως.
    Μια κοπελα μπαινει - βγαινει αναμεσα σε σχεσεις επισης απο οσα γραφεις μπλεγμενη.


    Εγω αυτο που θα ελεγα σε εσενα αλλα και στον αλλον τυπο επισης (στην ιδια μοιρα φαινεται οτι εισαστε)
    βρες την και διεκδικησε την! Αν δεν το κανεις εσυ θα το κανει καποιος αλλος.
    Βρες την και μιλα της και αν την πεισεις εχει καλως.
    Αλλιως κανε στη ακρη να ερθει ο επομενος....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    χαχαχα,φοιβη μη το κανεις αυτο και σε μενα.επιβεβαιωση με μεγεθυνση δεν θα το αντεξω!!!χαχαχα.απλα δεν μπορω να βλεπω μια αδικια μπροστα μου και να κλαιγεται και να θελει τι;σαν κλεφτης που του κλεψαν το κλεμενο ρολοι και κλαιει για αυτο

  11. #26
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Γιωργος1983:(



    Σιγουρα αν μπλεξει με αλλον, οσο συγχισμενη κ να ειναι, δεν θα της το συγχωρεσω.

    Δεν νομιζω να την απασχολησει η τσαντιλα σου....
    κρατα τις δυναμεις σου γιατι που θα εχει χρησιμοτητα.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Empneustns


    απλα δεν μπορω να βλεπω μια αδικια
    Ποια ειναι η αδικια?

  13. #28
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    72
    Originally posted by Φοίβη
    Originally posted by Γιωργος1983:(
    Με ποναει οτι δεν ξερω αν εννοει τι λεει, με ποναει να σκεφτομε οτι υποφερει κ με ποναει το οτι εχει ακυρωσει ενα κομματι του εαυτου μου. Δεν ξερω τι να πιστεψω κ πλεον οτι και να μου λεει καποιος νιωθω οτι μου λεει ψεμματα

    κ πραγματι, δεν ξερω αν πρεπει να της σταθω εστω διακριτικα (κ αφου με αγνοει),η της κανω ζημια ετσι. Κ φυσικα πρωτο μου μελημα ειναι να γινει αυτη καλα κ εγω θα τα βρω. Αλλα αυτη η σκεψη οτι θα βρει αλλο παρα τα οσα εκανα γιαυτην κ θα μεινει ενας ερωτας ανεκπληρωτος με τρωει..
    Δεν πιστευω τιποτα κ κανενα πλεον. Κ δεν ξερω καν αν ειναι οντως σε τοσο χαλια κατασταση η τωρα ειναι εξω κ διασκεδαζει ενω εγω ειμαι χαλια..
    Ακούγεσαι εντελώς χαμένος. Δεν ξέρεις.....πολλά πράγματα. Δεν ξέρεις αν εννοεί τι λέει, αν πρέπει να της σταθείς ή όχι, αν είναι χάλια ή περνάει καλά. Είσαι μες την άγνοια.
    Είναι πιο σημαντικό για σένα εκείνη να είναι καλά. Έχεις κάνει πάρα πολλά για να της το εξασφαλίσεις αυτό. Έχεις δώσει ένα κομμάτι του εαυτού σου για να είναι εκείνη καλά.
    Κι αυτό το κομμάτι τώρα εκείνη στο ακυρώνει. Και αφού εκείνη που τόσο αγάπησες και πίστεψες στο ακυρώνει, δεν μπορείς πια να πιστέψεις κανέναν άνθρωπο, έτσι δεν είναι? Έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου σε όλους.
    Κι απο την άλλη, αυτό το κομμάτι σαν να διαμαρτύρεται και λιγάκι: \"έκανα τόσα για σένα και τώρα θα βρεις άλλον? Και θα μ\' αφήσεις εμένα έτσι...ανεκπλήρωτο?\". Είναι έτσι?
    Ξαφνικά κι απότομα, τα λόγια της αναποδογύρισαν τον κόσμο σου, όπως τον ήξερες, ναι?
    ειναι ακριβως ετσι..δεν ξερω τιποτα κ δεν εμπιστευομε κανενα. Απο την αρχη ηταν να περναει αυτη καλυτερα (φυσικα περνουσα κ εγω καλα καποιες στιγμες, αυτες που ηταν διπλα μου) γιατι ηταν χαλια κ εκλαιγε ολη μερα γιατι δεν ηξερε τι θελει στη ζωη της. Σκεψου να μου μιλα στο τηλ σαν οδηγα για να παει στο σπιτι του κ να κλαιει κ να μου λεει σαγαπω κ δεν μπορω χωρις εσενα, να κλεινουμε, εκεινη να ειναι μαζι του κ εγω μονος..
    Κ ολα αυτα για τιποτα στο τελος..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    κρινο ξερεις οτι μεταξυ μας ακρη δεν βγαζουμε,ειμαστε διαφορετικης σχολης.Αν δεν βλεπεις αδικια δεν πειραζει,ξερω πως εσενα σου αρεσει να σε απαταει η γυναικα σου γιατι ξυπνησε μια μερα ασχημα,να την απατας εσυ κλπ κλπ. και ολοι μεσα να ειστε ευτυχισμενοι

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Originally posted by Empneustns
    χαχαχα,φοιβη μη το κανεις αυτο και σε μενα.επιβεβαιωση με μεγεθυνση δεν θα το αντεξω!!!χαχαχα.απλα δεν μπορω να βλεπω μια αδικια μπροστα μου και να κλαιγεται και να θελει τι;σαν κλεφτης που του κλεψαν το κλεμενο ρολοι και κλαιει για αυτο
    Γιατί βρε να μην το αντέξεις?Λόγω της μεγέθυνσης μάλλον ε?
    Έτσι όπως τα λες πάντως, θα λεγα οτι είσαι ο πρώην της εν λόγω κοπελιάς και εκνευρίζεσαι που, αντί να συμφωνούμε με σένα, τον αδικημένο κερατά, ακούμε προσεκτικά τον θύτη της σχέσης σας.;)
    Μάκια...

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •