Ενας ερωτας παρανομος, παθιασμενος που εληξε (?) αδοξα.. - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 186 of 186
  1. #181
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    72
    χεχε
    πηρα δραση ηδη!

    Φροντισα να βρεθουμε σε κοινη παρεα την παρασκευη που μας ερχεται. Φροντισα επισης να υπαρχει εκει κοπελλα (φιλη βεβαια) που θα κανει τα δικα της, κατι στο οποιο παντοτε αντιδρουσε..

    η αντιδραση της θα καθορισει το πως (και οχι αν) θα την διεκδικησω

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Γιώργο, παίζει και το ενδεχόμενο να αντιδράσει απλά και μόνο λόγω εγωισμού..γυναίκα γαρ;)

    Όπως και να έχει, κάνε ότι είναι να κάνεις, γιατί πολύ απλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα απολύτως

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    133
    Originally posted by Γιωργος1983:(
    Originally posted by aimiliaΓιώργο θα σου λύσω τις απορίες σου όπως τις βλέπω εγώ σαν τρίτος-που μάλιστα κάποτε πέρασε από ένα τέτοιο στάδιο αλλά που κατέληξε με αυτόν που ερωτεύτηκε-χωρίς όμως να σημαίνει πως αυτά που λέω είναι σωστά 100% μιας και δεν είμαι στο μυαλό της κοπέλας.

    Η κοπέλα θεωρώ ότι όντως ερωτεύτηκε ειδάλλως δεν θα \"ρίσκαρε\" την σχέση της.
    Θεωρώ όμως ότι δεν ερωτεύτηκε απαραίτητα εσένα αλλά τον έρωτα.
    Θέλω να πω πως ότι χρειαζόταν (τρυφερότητα, σημασία, στήριξη κλπ.) τα βρήκε και τα ερωτεύτηκε χωρίς αυτά να ήταν προσωποποιημένα δηλ. στο πρόσωπο του Γιώργου του Κώστα ή του Μήτσου.
    Έτυχε και ήσουν εσύ.

    Από την στιγμή που αυτή η κατάσταση την βοήθησε να καταλάβει πως υπάρχουν επιλογές πέρα από την σχέση της, έλυσε το θέμα με τον φίλο της αλλά έλυσε και το δικό σας θέμα.

    Διότι αυτό που την τράβηξε κοντά σου μπορεί να ήσουν εσύ αλλά πάνω απ όλα ήταν η δύναμη που αναζητούσε για να χωρίσει.

    Μόλις την βρήκε, έφυγε.

    Γι αυτό σου μίλησα για συναλλαγή.

    Άσχημος τρόπος διότι κάποιος έμεινε πίσω και υποφέρει (εσύ καλή ώρα!) αλλά η ουσία είναι πως η συγκεκριμένη κοπέλα-ακόμη κι αν το χειρίστηκε εις βάρος κάποιου άλλου και όχι παίρνοντας δύναμη αποκλειστικά από τον εαυτό της-δεν άφησε το ένα κλαδί και πιάστηκε από το άλλο.

    Πιάστηκε για λίγο μέχρι να σταθεί στα πόδια της και έγινε αυτόνομη.

    Για εκείνη θεωρώ-φαντάζομαι-υποθέτω, πως το ζητούμενο θα ήταν αυτό. Και να σου πω και κάτι;

    Αν τα έφτιαχνε μαζί σου, η σχέση σας δεν θα είχε γερές βάσεις διότι αυτές θα πατούσαν πάνω σε μια άλλη κατεστραμμένη δική της σχέση.
    Δεν θα της είχες ποτέ απόλυτη εμπιστοσύνη (κακώς βέβαια γιατί μία πράξη δεν χαρακτηρίζει το σύνολό των πράξεών μας!) αλλά ο άνθρωπος κρίνει πολύ από το παρελθόν. Τη στιγμή που θα σου περνούσε το πάθος, ο τρόπος που ξεκίνησε η σχέση σας θα σε έβαζε σε σκέψεις.

    Όπως σε σκέψεις θα έμπαινε και εκείνη είτε συγκρίνοντάς σε με τον πρώην της λόγω του πρόσφατου χωρισμού, είτε έχοντας στο μυαλό της την κλονισμένη σου εμπιστοσύνη.

    Ελπίζω να βοήθησα κατά κάποιο τρόπο σε αυτό που εγώ θεωρώ ως εξήγηση για την συμπεριφορά της.
    Αιμιλια σε ευχαριστω για την εξηγηση. Εχω ομως ακομη μια απορια (ανδρας γαρ) :) Λες οτι δεν ερωτευθηκε απαραιτητα τον ερωτα αλλα εμενα. Ναι αλλα απο την στιγμη που βρηκε την τρυφεροτητα, σημμασια, στηριξη συν το τρελλο παθος που γυρευε κ την ελξη (τα οποια ειπε ακομα κ οταν ηταν σκληρη μαζι μου οτι ηταν ολα αληθινα-κ ειναι κατι που φαινοταν), δεν καταλαβαινω γιατι να πιστευει οτι καπου αλλου θα ξαναβρει τα ιδια..κ πως πιστευει οτι εχει καλυτερες πιθανοτητες να ερωτευτει καποιον καινουργιο αντι να το δοκιμασει εστω πρωτα με τον ανθρωπο που ηδη τα ενιωσε αυτα :)
    αν κ βεβαια η ιδια ειπε οτι το ξερει οτι πολυ δυσκολα θα βρει ξανα τα ιδια αλλα το προτιμα παρα να ερθει κοντα μου..

    απολυτη εμπιστοσυνη θα της ειχα για τον λογο ακριβως που ειπες :)

    παντως χθες σημειωθηκε καποια μικρη προοδος. Της εστειλα μυνηματακι να της ζησει η αδερφη της κ αυτη την φορα απαντησε. Δεν ειπε το τυπικο ευχαριστω αλλα προσθεσε το \"πολυ πολυ\", κατι το οποιο χρησιμοποιει οταν το εννοει..

    δεν θα πιαστω απο τις λεξεις απλα χαρηκα που δεν με εγραψε παλι..

    Υ.Γ. μολις ειδα κ το δικο σου θεματακι, θα πω κ εκει την αποψη μου μηπως σε βοηθησω με την σειρα μου. Πιστευεις ομως οτι λογω του δικου σου θεματος ισως να βλεπεις καπως πιο απαισιοδοξα το δικο μου? ;)
    Γιώργο αυτά τα ένιωσε υπό συνθήκες πανικού και όχι υπό κανονικές συνθήκες. Τα ένιωσε υπό συνθήκες τύπου \"θέλω να πιαστώ από κάπου\" και όχι υπό συνθήκες \"έμεινα μόνη μου ένα διάστημα, τα βρήκα με τον εαυτό μου πάμε γι άλλα\".

    Η μία συνθήκη από την άλλη έχει τεράστια διαφορά.

    Και γιατί να μην πιστεύει πως αλλού θα βρει τα ίδια πράγματα που της έδινες εσύ; Οι σχέσεις είναι πράγματι δύσκολες αλλά όχι δυσεύρετες! Ίσα ίσα που έστω και τώρα, είναι προς τιμήν της που πιστεύει πως είναι καλύτερα να βρει σε έναν άλλον αυτά που βρήκε σ εσένα, αποκομμένη από την ανάγκη να πιαστεί από κάπου και με μοναδικό κίνητρο να περάσει καλά.
    Είναι πιο υγιές.

    Όπως πιο υγιές είναι εάν περάσει ένα διάστημα στο οποίο τα βρει με τον εαυτό της και γυρίσει όντως σ εσένα. Η κοπέλα-παρόλο που ακολούθησε ανορθόδοξο τρόπο για να το πετύχει- στόχευε στο να μείνει μόνη της και όχι απαραίτητα με τον Κώστα ή τον Μήτσο.

    Θα σου έλεγα επίσης πως το κόλπο με την φίλη σου που θα κάνει διάφορα, δεν ξέρω πόσο αληθινό αποτέλεσμα θα έχει. Διότι ακόμη κι αν η κοπέλα αντιδράσει, δεν θα ξέρεις αν το κάνει από ενδιαφέρον ή εγωισμό. Μια κατά μέτωπο συζήτηση μετά από ένα εύλογο διάστημα, θα σε έκανε να δείς τα πράγματα πιο καθαρά!

  4. #184
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    72
    Originally posted by Nora
    Γιώργο, παίζει και το ενδεχόμενο να αντιδράσει απλά και μόνο λόγω εγωισμού..γυναίκα γαρ;)

    Όπως και να έχει, κάνε ότι είναι να κάνεις, γιατί πολύ απλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα απολύτως
    ακριβως δεν εχω τιποτα να χασω! Κ θα καταλαβω την διαφορα. Στο κατω κατω, να την κανω να σκεφτει θελω ;)

  5. #185
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    72
    Originally posted by aimiliaΓιώργο αυτά τα ένιωσε υπό συνθήκες πανικού και όχι υπό κανονικές συνθήκες. Τα ένιωσε υπό συνθήκες τύπου \"θέλω να πιαστώ από κάπου\" και όχι υπό συνθήκες \"έμεινα μόνη μου ένα διάστημα, τα βρήκα με τον εαυτό μου πάμε γι άλλα\".

    Η μία συνθήκη από την άλλη έχει τεράστια διαφορά.

    Και γιατί να μην πιστεύει πως αλλού θα βρει τα ίδια πράγματα που της έδινες εσύ; Οι σχέσεις είναι πράγματι δύσκολες αλλά όχι δυσεύρετες! Ίσα ίσα που έστω και τώρα, είναι προς τιμήν της που πιστεύει πως είναι καλύτερα να βρει σε έναν άλλον αυτά που βρήκε σ εσένα, αποκομμένη από την ανάγκη να πιαστεί από κάπου και με μοναδικό κίνητρο να περάσει καλά.
    Είναι πιο υγιές.

    Όπως πιο υγιές είναι εάν περάσει ένα διάστημα στο οποίο τα βρει με τον εαυτό της και γυρίσει όντως σ εσένα. Η κοπέλα-παρόλο που ακολούθησε ανορθόδοξο τρόπο για να το πετύχει- στόχευε στο να μείνει μόνη της και όχι απαραίτητα με τον Κώστα ή τον Μήτσο.

    Θα σου έλεγα επίσης πως το κόλπο με την φίλη σου που θα κάνει διάφορα, δεν ξέρω πόσο αληθινό αποτέλεσμα θα έχει. Διότι ακόμη κι αν η κοπέλα αντιδράσει, δεν θα ξέρεις αν το κάνει από ενδιαφέρον ή εγωισμό. Μια κατά μέτωπο συζήτηση μετά από ένα εύλογο διάστημα, θα σε έκανε να δείς τα πράγματα πιο καθαρά!
    Πως το ξερουμε ομως οτι ο σκοπος της ηταν να ειναι μονη και οχι απλα ετυχε να ερωτευτει? Οπως συνεβηκε με την αλλη κοπελια οπως ειπε στην αρχη του τοπικ?

    αν δω αντιδραση τοτε σε καποια φαση θα κανω την συζητηση. Αν δεν δω καν αντιδραση..τελος :)

    ελπιζω κ συ να ειναι καλυτερα, λυπαμε που εφυγες απο το σπιτι του αλλα μην πας πισω, θα ειναι απλα χειροτερα τα πραγματα 100% και το ξερεις και η ιδια :(

  6. #186
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    5
    τι έγινε τελικα; πάντως αυτο που έπαθε, με τό που χώρισε τον άλλον, να τον σκέφτεται το παθαίνουν όλες. εννοείται ήταν ερωτευμένη μαζί σου, αλλά ένιωθε σιγουριά με τον αλλον και της πλήγωσε τον εγωισμό που την παρατησε. ελπίζω να γύρισε σε σένα και να συνεχίσατε

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •