Χωρισμός και μωρό 6 μηνών.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    14

    Χωρισμός και μωρό 6 μηνών.

    Καλημέρα σε ολους...
    Εχω ηδη γραψει την ιστορία μου σχετικά με τον γαμο μου που σε λιγες μερες θα λήξη .Ο προβληματισμός μου ειναι ως προς το παιδι και ο χειρισμός. Αρχικά να εκφράσω οτι θελω να εχει τον πατερα της κοντά .Χωρίζω και ειμαστε ηδη εναν μηνα μακριά .Το παιδι οταν τον ειδε πριν χωρίσουμε τον αντιμετώπισε σαν ξένο .Εχω ενα μωρο κοινωνικό αλλα ιδιαιτερα συμπεριφέρεται σε εμενα και μεχρι πρότινος στον πατερα του. Το θεμα λοιπον ειναι οτι εκείνος μεσα σε δυο. Περιπου βδομάδες μακριά το μονο που κάνει ειναι να στειλει πεντε μνμ τι κανω εγω και το μωρό. Κοιτάει μετα απο ωρες αν απάντησα .Πραγματικά δεν ξερω τι συμπεριφορά πρεπει να εχω .. Απαντάω τυπικά οταν στέλνει. Εχω στειλει απο μονη μου οταν περασε μια μερα. Αν υπαρχει καποιος που να εχει παρέχει τα ιδια ας μου πει πως πρεπει να χειριστώ την κατασταση .Εγω θα περιμενα να κανει πχ μια βίντεο κλήση οπως γινοταν πιο πριν. Να πάρει να ακουει την φωνη του .Να κανει πιο πολλά. ..

    Εστάλη από SM-A750FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Λυπαμαι πολύ που χωριζεις.κοίτα δεν έχω ζήσει κάτι αναλογο αλλά η συμπεριφορά του ίσως εξαρταται και από τον λόγο και τον τρόπο που χωρισατε.σε αυτήν την περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις και πολλά του δίνεις λιγο χώρο να ηρεμησει και μετά βλέπεις την συμπεριφορά του.

  3. #3
    Μαριανθη δεν ξερω γιατι και πως χωρισατε. Και εμενα τωρα η γυναικα μου με χωριζει με 2 χρονων παιδι. Μπορω να σου πω οτι εγω πραγματικα κλαιω καθε μερα που δεν βλεπω τον γιο μου, αλλα δεν την παιρνω επιτηδες τηλεφωνο για να δω το παιδι, για να προστετεψω τον εαυτο μου ελπιζοντας οτι καποια στιγμη θα σταματησω να στενοχωριεμαι. Μπορει να περναει το ιδιο οπως εγω.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Giannisss View Post
    Μαριανθη δεν ξερω γιατι και πως χωρισατε. Και εμενα τωρα η γυναικα μου με χωριζει με 2 χρονων παιδι. Μπορω να σου πω οτι εγω πραγματικα κλαιω καθε μερα που δεν βλεπω τον γιο μου, αλλα δεν την παιρνω επιτηδες τηλεφωνο για να δω το παιδι, για να προστετεψω τον εαυτο μου ελπιζοντας οτι καποια στιγμη θα σταματησω να στενοχωριεμαι. Μπορει να περναει το ιδιο οπως εγω.
    Συγνωμη Γιάννη μου αλλα για εμενα που εχω το μωρο και δεν επέλεξα τον χωρισμό αλλα εκείνος ειναι πολυ άσχημο. Βλεπω εναν αναίσθητο. Κλαίει σιγα μην κλάψει... Χτες πχ βγηκε σε τσιπουράδικο. Οσο είμασταν μαζι για εναν καφε αντε με το ζόρι και για φαγητο αμα πλήρωνα εγω....

    Εστάλη από SM-A750FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αμα σας συμπεριφεροταν ασχημα δεν ειναι περιεργο που τον αντιμετωπιζει σαν ξενο τι νομιζεις οτι δε καταλαβαινει

  6. #6
    Μαριανθη δεν ειμαι κανενας ειδικος, απο δικια μου εμπειρια σου μιλαω και πως εγω θεωρω ενας νορμαλ ανθρωπος θα φεροταν σε τετοια κατασταση. Καλα, χωρις τωρα να θελω να σε φορτωσω τυψεις, δεν τον καταλαβες τι ανθρωπος ηταν πριν μεινεις εγκυος;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    καλημερα.
    το διαζυγιο σας δεν εχει προχωρησει και ειστε ακομα σε μεγαλη αναταραχη μεταξυ σας. οι αποφασεις πολυ προσφατες κι απ οτι μας ελεγες και τραυματικες.
    δεν μπορεις να ελπιζεις οτι θα φερεται οπως οταν εισασταν μαζι, ιδιαιτερως επειδη εκεινος επεδιωξε το διαζυγιο...
    δειχνει να θελει να απομακρυνθει, οχι απο το παιδι, αλλα απο εσενα.
    το παιδι ειναι μωρο και σε αυτην την φαση η συχνη επικοινωνια μαζι του, μονο μεσα απο την επικοινωνια μαζι σου μπορει να γινει και προφανως αυτο τον απωθει σε αυτην την φαση.
    ισως οταν δρομολογηθουν τα πραγματα και ηρεμησετε και μεταξυ σας να βρει πιο καλους ρυθμους για την επικοινωνια με το παιδι σας.

Similar Threads

  1. φυγάς 6 μηνών έληξε η εισαγγελική παρέμβαση και επιτέλους είμαι ελεύθερος!!!
    By leon1984rename011 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 04-12-2016, 23:16
  2. Ήμουν απλά μωρό..
    By mady_ in forum Κακοποίηση
    Replies: 19
    Last Post: 11-12-2015, 16:58
  3. Χωρισμένοι με μωρό
    By Ariscop in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 29-10-2012, 14:45
  4. ΑΣΤΑ ΛΑ ΒΙΣΤΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!
    By LOOLOONEES in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 03-01-2011, 12:10
  5. Μωρό 12 μηνών
    By Ευαγγελια in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 05-08-2009, 20:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •