Δεν μπορώ να κοιμηθώ και όταν κοιμάμαι δεν κοιμάμαι καλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    1

    Δεν μπορώ να κοιμηθώ και όταν κοιμάμαι δεν κοιμάμαι καλα

    Γεια σας,ειμαι καινούργια εδώ είναι η πρώτη φορά που γράφω σε εσάς.Λοιπον,ειμαι 20 χρόνων ,σπουδάζω και έχω σχέση με ένα παιδί 2 χρονια μεγαλυτερο μου εδώ και 2 χρόνια,είμαστε πολύ καλα πάρα τις δυσκολίες που αντιμετωπίσαμε.για να είμαστε μαζι μιας και όλοι ήταν εναντίον μας.Αυτο έχει ως αποτέλεσμα να έχουμε δεθεί πολύ και για περίπου 5 μήνες μέναμε μαζί στη πόλη που σπούδαζαμε.Πριν περίπου 3 με 4 μήνες πήρε πτυχίο και γύρισε στη πόλη μας(είμαστε απ την ίδια πολη) και μένω μόνη μου από τοτε αν και έχει έρθει 3 φορές να με δει και είμαστε πολύ καλα.Παρολα αυτά από όταν έφυγε δεν κοιμάμαι καθόλου και άμα με πάρει ο υπνος Δεν κοιμάμαι Καλά.Με βασανίζουν από όνειρα και εφιάλτες μέχρι και ταρακουνηματα μικροί σπασμοί θα μπορούσα να τους πω που με ξυπνούν και μου προκαλούν ταραχή.Ως αποτέλεσμα δεν έχω ενεργεία παίρνω βιταμίνες για να αντέχω την καθημερινότητα μου.Εχω δοκιμάσει πολλά ηρεμιστικά βότανα όπως αρχικά Λουίζα και μετά πασιφλωρα.Τιποτα από αυτά δεν με βοήθησε.Θα εκτιμούσα τις γνώμες σας.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το παρατσουλι μου ειναι κουκουβαγιος δε μου καθετε και πολυ ο υπνος μαλον επειδη εχω ενα νυσταλεο υφος ολη την ωρα και δε κουραζομαι πολυ και ετσι δε νυσταζω αφου ειναι καθε μερα της αγιας καθιστρας και αυτο με τους σπασμους με πιανει καμια φορα σαν τικ δηλ..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είχες παρόμοια προβλήματα στον ύπνο παλιότερα πριν έρθει να μείνει το παιδί μαζί σου; Γενικά έχεις μείνει μόνη για μεγάλα χρονικά διαστήματα χωρίς να περιμένεις ότι σε λίγο καιρό θα έρθει να μείνει μαζί σου κάποιος; και πως ήταν; Στην καθημερινότητά σου είσαι άνετη ή είσαι αγχωμένη και την ημέρα απ΄όταν έφυγε το παιδί; Λες όλοι ήταν εναντίον σας, μήπως έχεις απομονωθεί εντελώς και εκτός από το αγόρι σου δεν έχεις παρέες και ενδιαφέροντα με αποτέλεσμα όταν λείπει να αισθάνεσαι ανησυχία και ανασφάλεια;

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    μηπως στεναχωρεθηκες που δεν ειστε μαζι και αυτην η στεναχωρια σε προκαλει αυπνια?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    όταν ο φίλος σου είναι μαζί σου, κοιμάσαι κανονικά?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Ξερεις τι μου θυμίζεις με τους σπαραγμους; Την Μπέλα στο αγαπημένο τουαιλαιτ νιου μουν οταν χάνει τον Έντουαρτ. Παρένθεση

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ποσο συγκηνιτικο το θεμα σου! το προβλημα που εχεις , οπου δεχομαι πως ειναι ενοχλητικο ταυτοχρωνα ειναι κι ρωμαντικο αφου ειναι αποδηξη του ποσο ερωτευμενο ζευγαρι ειστε! δεν μπορειτε χωρια ο εανς απο τον αλλο.
    Οι εφιαλτες σου ισως ερχοντε απο το υποσυνηδιτο σου, λογο του οτι οι γυρο σας δεν θελουν αυτην την σχεση ,οταν λοιπον το αγορι σου ειναι μακρια νιωθεις εναν φοβο μην τα σπασετε κι ισως αυτος ο φοβος μεταφερετε στον υπνο σου κι στους εφιαλτες σου αφου εκεινες τις ωρες δουλευει παραπανο το υποσυνηδητ μας.
    Θα σου ελεγα να μηαλτε στο σκαιπ την ωρα που ειστε για υπνο, να παιρνεις το λαπτοπ η το κινητο σου στο κρεβατι κι να μηλατε την ωρα που πατε για υπνο. Νομιζω οτι η κουβεντα σας θα σε βοθαει!
    Ευχομαι να μηνει ο ερωτας σας δυνατος! πηστεψεμε ζεις κατις πολυ ομορφο κι μην σας ενδιαφερει το τι θα πουν οι γυρο σας! το μονο που πρεπει να σας ενδιαφερει ειναι τα συναισθηματα σς! αυτα να ακουτε κι σε αυτα να στηριζεστε! ευχομαι για παντα να ειστε μαζι κι ερωτευμενα.

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 13-10-2017, 20:03
  2. Δεν κοιμαμαι τα βράδια.
    By Cicada in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 19-12-2015, 20:57
  3. βγαινω απο το σωμα μου οταν κοιμαμαι
    By rossana in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 11-09-2012, 12:37
  4. Κοιμάμαι συνεχώς
    By Elenalda_Loukritia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 31-10-2011, 10:59
  5. νιώθω οτι πέφτω οταν κοιμάμαι
    By chrissy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 18-05-2009, 13:38

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •