Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 65
  1. #31
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στη μάντρα με τα πρόβατα
    Posts
    59
    Originally posted by papiseroton
    ελα χαλαρωστε ρε οργια... gene αταλαβαινω το θυμο σου γιατι καιεγω καπως ετσι ειμαι΄΄΄το εχειςπερασει για καποια περιοδο΄΄;;;;;;εχεις βγει καθολουαπο τη ολη μαλακια;;;;; η πρωτη φορα δοκιμαζεις φαρμακα;;;; γιατι για να δεις αποτελεσματα θελει καμια 3 βδομαδες και βαλε
    Ναι ρε φίλε έβγαινα και χωρίς τα φάρμακα όμως . Και μόνος μου .Τα φάρμακα εννοείται τα παίρνεις για να εξαληφθεί το φαινόμενο πράγμα το οποίο δεν έγινε.

  2. #32
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    32
    ΔΕΝ ΕΧΩ Η ΙΔΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΣΤΟ 100%.ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΕΙΜΑΙ....`Η ΜΑΛΛΟΝ ΟΥΤΕ Κ ΑΥΤΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΤΥΧΙΟ....Κ ΟΥΤΕ ΕΙΔΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ.....ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ.ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ.ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ...ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΩ.ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΟ 100% ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΒΙΩΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΟΓΩ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΒΙΩΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ...ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΚΡΥΜΜΕΝΟ ΔΥΝΑΜΙΣΜΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΡΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ!ΑΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΣΤΟΧΟ Κ ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΕΙΣ.ΕΧΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ Κ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΝΗΤΙΣΜΟ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΥΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΧΕΙΡΩΤΕΡΑ.....ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ!

  3. #33
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στη μάντρα με τα πρόβατα
    Posts
    59
    Τη λύση θα τη βρω για αυτό είμαι σίγουρος .Το θέμα είναι να τη βρω γρήγορα διότι ο χρόνος ειναι πολύτιμος. Τώρα η επιστήμη είναι στο 1821 ακόμα .Η μόνη μου ελπίδα είναι η πρόοδος της τεχνολογίας.Ευτυχώς που υπάρχει το ίντερνετ και μαθαίνουμε κάποια πράγματα.Να σαι καλά καλό πτυχίο.

  4. #34
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    32
    ΕΤΣΙ ΣΕ ΘΕΛΩ.ΜΕ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ!ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΛΥΣΗ!ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ Κ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΕΣΕΝΑ....ΘΑ ΤΗ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΡΗ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!...ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΟΥ!ΜΗ ΜΑΣΑΣ!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ! ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ!

  5. #35
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στη μάντρα με τα πρόβατα
    Posts
    59
    Εμένα η ιδψ περισσότερο μου μοιάζει με κάτι παρόμοιο με το σύνδρομο τουρέτε παρά με κατάθλιψη . Είναι τελείως διαφορετικά τα φάρμακα όμως στο σύνδρομο τουρετε και διαφορετικά στην κατάθλιψη . Εδώ είναι το περίεργο.

  6. #36
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    32
    ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΟΥΡΕΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΚΑΤΑΝΙΚΗΤΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΕΙ ΟΠΟΙΟΝ ΒΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ?(ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΜΕ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ).ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ,ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΕΟΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΥΣ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

  7. #37
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    η ιψδ συμβαινει γιατι μπλοκαρει η βιοενεργεια στο σωμα μας, εξαιτιας του αγχους και προκαλει ολες αυτες τις χημικες αντιδρασεις στον εγκεφαλο. μακρια απο τα φαρμακα της δυτικης και της κλασσικης ιατρικης. ολα αυτα ειναι για να τα κονομανε οι κωλο φαρμακοβιομηχανιες.

  8. #38
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στη μάντρα με τα πρόβατα
    Posts
    59
    Δε μου λες στο άσθμα μπλοκάρει η βιοενέργεια στους πνεύμονες ?

  9. #39
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    οχι βεβαια. το να κοροιδευεις τον ραιχ και τις θεωριες του,δειχνει οτι σε εχουν πεισει οι φαρμακοβιομηχανιες για το δικο τους σωστο. ας ανοιξουμε τα ματια και ας θεραπευτουμε απο τη φυση. δεν σε καταλαβαινω φιλε γενεχυντερ. πως διαφωνεις? το εχεις ψαξει αυτο που σ λεω? εγω λοιπον σ λεω,οτι απειρα ατομα θεραπευοντε με αυτα που σ λεω,χωρις να περνουν σταγονα απο τα δηλητηρια της κλασσικης δυτικης ιατρικης.

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    15
    GEIA SOU FILE AWE.NAS E ROTISO KATI?

  11. #41
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    ναι

  12. #42
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στη μάντρα με τα πρόβατα
    Posts
    59
    Originally posted by AWE
    οχι βεβαια. το να κοροιδευεις τον ραιχ και τις θεωριες του,δειχνει οτι σε εχουν πεισει οι φαρμακοβιομηχανιες για το δικο τους σωστο. ας ανοιξουμε τα ματια και ας θεραπευτουμε απο τη φυση. δεν σε καταλαβαινω φιλε γενεχυντερ. πως διαφωνεις? το εχεις ψαξει αυτο που σ λεω? εγω λοιπον σ λεω,οτι απειρα ατομα θεραπευοντε με αυτα που σ λεω,χωρις να περνουν σταγονα απο τα δηλητηρια της κλασσικης δυτικης ιατρικης.
    Για ποιον Ράιτ λες για τον Βίλχεμ Ράιτ που έχει γράψει ένα βιβλίο σχετικά με την ψυχολογία του Ναζισμού ?

    Μακάρι να έχει δικιο ,αν έχει δίκιο τότε έχουμε ελπίδες .

  13. #43
    Επειδή και εγώ ψάχνομαι με εναλλακτικές θεραπείες νομίζω ότι ο AWE εννοεί τη σωματική ψυχοθεραπεία η αλλιώς ραιχική.Υπάρχουν αρκετοί σωματικοί θεραπευτές στην Ελλάδα τώρα δεν έχω καταλάβει αν η οργόνοθεραπεία είναι το άγγιγμα και η αποσυμφόρηση των ενεργειακών κέντρων από εντάσεις που κάνουν οι σωματοθεραπευτές.Αν μπορείς εξήγησέ μας πώς γίνεται η οργονοθεραπεία.(Αν θυμάμαι καλά ο Ραίχ είχε εφευρει ενα μηχανημα που δεσμευε την συμπαντικη ενεργεια κα ετσι θςεραπευε).ΥΓ. GENEHUNTER εχεις προσωπικο μηνυμα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Απο την προσωπικη μου εμπειρια, τα συμπτωματα της ιψδ που με βασανιζαν βελτειωθηκαν πολυ με την ψυχοθεραπεια.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Γεια σε όλους. Πάσχω απο ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή αλλα το γεγονος οτι βρίζω με κανει να πιστεύω οτι εχω και το σύνδρομο Τουρέτ. Υπάρχει περίπτωση να έχω και τα δύο?
    Ηθελα να ρωτήσω τι φάρμακα σας έδωσε ο ψυχίατρος γιατί εμενα μου έδωσε Seroquel και βελτίωση δεν βλέπω και νιώθω απελπισία μην τρελλαθω. Εσεις με αυτή την αρρώστεια πως γεμίζετε τη μέρα σας?

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •