βοηθεια!!συνεχεια δυσμορφοβιας...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    βοηθεια!!συνεχεια δυσμορφοβιας...

    Παιδια ο γιατρος μου εκοψε το serequel και μου αλλαξε το zoloft με zolotreine και απο τη Δευτερα εχω μονιμη ταχυκαρδια με ποναει η κοιλια ζαλιζομαι και ιδρωνω.Δε θελω να αυτοκτονησω θελω να χαρω τη ζωη αλλωστε δεν ειναι δικη μου ειναι του Θεου αλλα δε μπορω να περναω τετοιο αγχος!!!ελεος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Afarulitsa ti kaneis ? Ti fwbase toso kai exeis toso agxos ? Afu ksereis twra afta ta pragamta kyklus kanun se pianun gia ligo kai meta pali ginese mia xara opws isuna to kalokairi . Allithia ti ekanes to kalokeri den mas eipes ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    λοιπον αφρουλα εχεις μπερδεψει καποια πραγματακια.η ζωη ειναι δικη σου και δεν ειναι του θεου.και εσυ την οριζεις και για αυτο το λογο μας εφτιαξε,να οριζουμε τη ζωη μας εμεις.ειναι σαν να λες πως η ζωη του παιδιου σου ειναι δικη σου επειδη το εφτιαξες.ευχομαι οι επιδρασεις απο τα χαπια να περασουν γρηγορα και να νοιωσεις καλα,να ξερεις πως εμεις ειμαστε μαζι σου εδω,συντροφια σου.σκεφτεσαι παρα μα παρα πολυ το τι πρεπει να κανεις και το τι θελουν η αλλοι απο εσενα.καιρος να ξεκινησεις να σκεφτεσαι τι θελεις εσυ.δεν ξερω αν ειναι ο τροπος που σε μεγαλωσαν αλλα καποιες ιδεες σου κατα τη γνωμη μου ειναι διεστρεβλωμενες.σε νοιωθω να ντρεπεσαι να νοιωσεις καλα.γιατι αυτο;το αξιζεις οπως ολοι μας.βοηθησε λιγο τον εαυτο σου,μη τον παρατας,δειξτου πως αξιζει οπως θα εδειχνες σε οποιοδηποτε αλλο ατομο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    για να σου κόψει ο γιατρός το φάρμακο μάλλον μου ακούγεται καλό. Κρίνει ότι δεν το χρειάζεσαι πια. Όσο για την ταχυκαρδία είναι πολύ δυσάρεστη, την ένοιωσα και εγώ πριν από λίγες βδομάδες που έκοψα το κάπνισμα. Η καρδιά χτυπούσε σαν τρελλή. ΄΄Ισως ένα ζεστό γάλα, ξάπλα και λίγο τηλεόραση να σε πάρει γλυκά ο ύπνος και αύριο θα είναι καλύτερα, μεθαύριο ακόμα περισότερο. Σκέψου ότι είναι για καλό. Ενα φάρμακο λιγότερο.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    τι λες ρε afrula. ποιου θεου και ποιου διαολου ειναι η ζωη!!! δικια σου ειναι ρε!!

  6. #6
    Σκέφτηκες οτι μπορεί να είναι ψυχολογικό καθαρά? Βασιζόσουν τόσο πολύ στο φάρμακο, συνειδητά ή ασυνείδητα, που τώρα που σ\'το έκοψε, έχασες ένα \'\'στήριγμα\'\' ψυχολογικό. Έχεις ανάγκη να πιαστείς απο κάπου... Εμπιστεύσου το γιατρό σου.. Προχθές ήσουν πολύ ενθουσιασμένη με αυτόν! Κάνε το και τώρα.. Δες το για καλό και μόνο. Να σε βοηθήσει θέλει, δεν θα έκανε κάτι για να σε κάνει χειρότερα!
    Συμφωνώ επίσης με τον Εμπνευστή (χαιρετώ!) , οτι δίνεις βάση πολύ στο τι λέν οι άλλοι. Μπαίνεις σε μια παγίδα όπως όλοι μας. Εσύ να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου, ψυχή και σώμα, που μας τα έδωσε ο Θεός για να τα σεβόμαστε και τα δύο. Απο τους τρίτους ο ένας θα είναι θετικός, ο άλλος αρνητικός μαζί σου και ο άλλος αδιάφορος. Τι να κάνουμε, απο όλα έχει ο μπαχτσές...! Αν εμπιστευόμαστε την γνώμη των άλλων καήκαμε... Ζούγκλα. Πρέπει να διαλλέγεις ποιον να εμπιστευτείς και όχι να τους ακούς όλλους. Τι παραπάνω έχει ο άλλος?
    Προσωμικές γνώμες

    Καλή δύναμη!
    Η πολύ ανάλυση φέρνει παράλυση...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Καρδουλα μου η ζωη ειναι δικια σου,δεν ανηκει σε κανενα.Θα την χαρεις μονο οταν το θελησεις εσυ.
    Ενημερωσες τον γιατρο σου για τις παρενεργειες του φαρμακου?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τον ενημερωσε ο πατερας μου γιατι ειχε παει με τον αδερφο μου εγω θα τον δω σε 10 μερες.Ρε παιδια εχω και πονοκοιλο συν τοις αλλοις .Ηρεμησε λιγο η καρδουλα μου αλλα εξακολουθω να νιωθω ταχυκαρδιες και να ειμαι σε εντονο αγχος.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Εγω με βλεπω στο καθρεπτη ξερω τι ειμαι αλλα σκεφτομαι στο καπακι αν με πει καποιος εισαι ασπρη???Και οκ μπορει να μου το πει αν ειμαι χλωμη ξερω εγω αλλα αν μου πει εισαι κατασπρη σαν τον τοιχο αυτο ειναι παραλογο σωστα ?αλλα αν γινει?δεν ειναι λογικο οκ ασχημη να το δεχτω αν και δεν εχω κατι ασχημο δημοκρατια εχουμε αλλα αν πει κατασπρη .Εδω οι νεκροι δεν εχουν κατασπρο χρωμα σωστα?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    Το λαθος εδω μεσα και το λεω συνεχως,ειναι οτι προσπαθειτε να διωξετε την εμμονη,δικαιολογωντας οτι ισχυει το αντιθετο. πρεπει να καταλαβετε οτι με την λογικη δεν φευγουν. δεν υπαρχει λογικι σε αυτα.ετσι δεν λυνετε το προβληματα,θελει χτυπημα στη ριζα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τι εννοεις χτυπημα στη ριζα τι να κανω???

  12. #12
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    να σταματησεις μαζι με αλλους να ψαχνεις αν εισαι ή αν δεν εισαι ασπρη, επειδη δε θα βγει πουθενα αυτο ή και να φυγει, θα ερθει αλλη εμμονη. να πας σε καποιον ψυχολογο ή ψυχιατρο και να καταλαβεις οτι με την λογικη δεν πολεμουντε

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    και πως πολεμουνται?με τα χαπια που φευγουν λιγο οι σκεψεις και γινεσαι ναρκομανης???Γιατι εγω ετσι νιωθω!!!Ετσι κι αλλιως το tavor δεν ειναι ναρκωτικο?εχει και κοκκινη γραμμη

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •