Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 65 of 65
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Δεν εχω μσν.Στειλε u2u.

  2. #62
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    80
    ευχαριστω πολυ παιδια εγω απλα μπερδευω την πραγματικοτητα ,με την φαντασια.οποτε δεν ειμαι ιδψ.

  3. #63
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    80
    επισης για μενα η ψυχη ειναι αυτη που <δινει την εντολη> να εκριθουν αυτες οι ουσιες οπως και το πνευμα απλα ειναι η δικη μου εκδοχη δεν ειμαι υλιστης η ορθολογιστης σιγουρα κατι αλλο υπαρχη περα τις υλης

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Γεγονός ειναι πάντως για μενα οτι πολλες ψυχικέσ νόσοι οφείλονται σε \"ανισορροπια ορμονών\" οι οποιεσ ορμόνες εκρίνονται είτε απο την υπόφυση του εγκεφάλλου είτε απο τα επινεφρίδια απο οσο ξέρω και οι επιστήμονες υποστηρίζουν. Τον ιδιο και σημαντικότερο ρόλο παίζουν οι νευροδιαβιβαστές που αν για κάποιο λόγο σταματήσουν να συνεργάζονται παίρνουμε λάθος μυνήματα, εικόνες κτλ.
    Γι\' αυτο μας χορηγούν φάρμακα που αυξάνουν την σεροτονίνη πχ.
    Και ακομα η χημεία του εγκεφάλου μπορεί να αλλάξει απο εξωτερικά ερεθίσματα που μας δημιουργούν αγχος κυρίως κι ετσι \"μπλοκάρει\" το σύστημα των μηνυμάτων του εγκεφάλλου. Ολα αυτα ειναι προσωπικές μου σκεψεις.

  5. #65
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    80
    αν προσπαθησουμε ολα να τα λυσουμε μεσο της αναλυσης της χημειας του εγκαφαλου και να πιστευουμε οτι αυτες φταινε για τις ψυχικες νοσους τοτε κατα την γνωμη μου γιατρεια δεν θα υπαρξη.αν εισαι καλα με τον εαυτο σου η αν προσπαθησεις να εισαι καλα κατα την διαρκεια οποιας δηποτε νοσους τοτε γινεσε καλα, και τοτε η χυμειες με ενα τροπο επανερχονται στα φυσιολογικα τους.οι χημειες ειναι χημειες και η ψυχη ,ψυχη

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •