Ψυχαναγκαστικος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    25

    Ψυχαναγκαστικος

    Καλησπερα.Ο πατερας μου εχει ολα τα συμπτωματα της ιδεοψυχαναγκαστικης διαταραχης και κανει σε ολους μας την ζωη μαρτυριο.Εγω παρακολουθουμαι απο γιατρο ειμαι και εγω ψυχαναγκαστικη αλλα οχι στο επιπεδο του πατερα μου.Θελω να τον βοηθησω και δεν ξερω πως.Αυτος δεν ξερει οτι εγω παω σε γιατρο δεν εχουμε και τις καλυτερες σχεσεις και δεν του λεω τα προσωπικα μου.Πρεπει ομως κατι να κανω γιατι ειναι τοσο ψυχαναγκαστικος, εχει τοσες εμμονες που θα μας τρελανει ολους μας ,ηδη βλεπω σημαδια ψυχαναγκασμου και στην μανα μου για να μην πω και τρελας.Τι να κανω σας παρακαλω βοηθηστε.Ο γιατρος μου,μου εχει πει οτι αν δεν παρει αγωγη δεν θα αλλαξει αλλα δεν μπορω να τον παω εκει με τιποτα.ΒοΗΘειΑ.

  2. #2
    Εσύ αν δεν έχετε καλές σχεσεις κάλο είναι να μη του πεις κάτι. Πες όμως σε κάποιον που εμπιστευεται να τον συμβουλεψει

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εσύ αν δεν έχετε καλές σχεσεις κάλο είναι να μη του πεις κάτι. Πες όμως σε κάποιον που εμπιστευεται να τον συμβουλεψει
    Δυστιχως δημιουργει συνεχεια εντασεις και ετσι δεν υπαρχει καποιο ατομο εμπιστοσυνης εκτος απο την μητερα μου που ποτε ειναι καλα μετσξυ τους ποτε οχι.

  4. #4
    Quote Originally Posted by Irene View Post
    Δυστιχως δημιουργει συνεχεια εντασεις και ετσι δεν υπαρχει καποιο ατομο εμπιστοσυνης εκτος απο την μητερα μου που ποτε ειναι καλα μετσξυ τους ποτε οχι.
    Μηπως να ζητησεις την βοηθεια της μητερας σου τοτε; Καποια στιγμη που θα ειναι στα καλα τους να του πεταξει την ιδεα να δει εναν γιατρο.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by nikoletta83 View Post
    Μηπως να ζητησεις την βοηθεια της μητερας σου τοτε; Καποια στιγμη που θα ειναι στα καλα τους να του πεταξει την ιδεα να δει εναν γιατρο.
    Αυτο σκεφτομαι να κανω αλλα φοβαμαι μην της αντιδρασει και της κανει φασαρια μετα..Συγουρα δεν ειναι ευκολο να του πει η ιδια του η γυναικα να παει σε γιατρο ειμαι συγουρη πως θα το παρει στραβα και θα της ρειξει ευθυνες,συγουρα θα της πει "εγω τρελος δεν ειμαι γιατι να παω και ποιος σου τα ειπε αυτα" κτλπ..Αυτο φοβαμαι..Παντως πρεπει να βρεθει μια λυση γιατι η κατασταση του δεν παλευεται..

  6. #6
    Το πιο πιθανο ειναι να αντιδρασει ασχημα. Αλλα δεν εχεις να χασεις κατι μια που φασαριες γινονται συνεχεια οπως λες. Δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να πεισεις καποιον οτι εχει προβλημα οταν ο ιδιος δεν θελει να το δει και να κανει κατι.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν λες οτι εχει εμονες τι ενοεις δηλαδη τρωει φλασιες και εμενει σε οτι σκεφτεται

Similar Threads

  1. ψυχαναγκαστικος χαρακτηρας-ψυχαναγκαστικη προσωπικοτητα
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 14-10-2011, 12:40
  2. Ο ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟΣ ΡΑΚΟΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-06-2010, 12:17

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •