Ερώτηση: minitran και κρίση πανικου?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    55

    Ερώτηση: minitran και κρίση πανικου?

    Ρε παιδιά ό,τι και πήρα 1/4 μινιτραν 4-25 και με έπιασε κρίση πανικού - δηλαδή έτσι νομίζω, έχω δύσπνοια, ταχυπαλμία, τρέμουν τα χέρια μου ζαλίζομαι...Ξέρετε τώρα. Τώρα αυτό είναι κρίση πανικού ή μήπως έπαθα κανένα σεροτονινικό σύνδρομο και να καλέσω κάνα ασθενοφόρο...
    Σας έχει τύχει ποτέ εσάς δλδ να πάθετε κρίση πανικού με ηρεμιστικό; Γιατί εγώ κάθε άλλο παρά ήρεμη έγινα που το πήρα.
    Την ατυχία μου!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Επαιρνα για ενα διαστημα μινιτραν και δεν με βοηθησε καθολου.

  3. #3
    Πάρε ένα τηλεφωνάκι σε ένα νοσοκομείο να ρωτήσεις... Προσπάθησε να ηρεμήσεις λίγο
    Η πολύ ανάλυση φέρνει παράλυση...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    55
    Προσπαθώ τώρα να χαλαρώσω νιώθω ακόμα ένταση αλλά δεν είναι όπως πριν 20 λεπτά...

    Λέει αν ανεβάσω πυρετό τότε να πάρω τηλέφωνο κανένα νοσοκομείο...

    Άμα πια! Να ηρεμήσω ήθελα γιατί αύριο με περιμένει δημόσιος εξευτελισμός..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Τι εννοεις \"δημοσιος εξευτελισμος\"?? Θες να το συζητησεις μηπως?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    55
    Λοιπόν εδώ και τρείς βδομάδες δεν έχω πατήσει τις πέμπτες στη σχολή γιατί δεν είχα κάνει τις εργασίες και ντρεπόμουν να πάω και τις άλλες φορές δεν πήγα γιατί δεν μπόρεσα να ξυπνήσω. Και επίσης έχω δύο εργασίες να παραδώσω αύριο και δεν έχω κάνει καμία απο αυτές. Τεμπέλα ε...
    Οπότε αύριο θα πάω και αυτό είναι, θα με πιάσει ο καθηγητής και θα με μειώσει μπροστά στους συμφοιτητές μου και δεν θέλω ρε παιδί μου...
    Και πρέπει να πάω γιατί δεν μπορώ να συνεχίσω αυτό το κρυφτό τις Πέμπτες. Θέλω να την βγάλω τη γαμοσχολή να φύγω....

  7. #7
    Θα ηρεμήσεις.. Μπορεί να το είχες πολύ έντονα στο μυαλό σου το οτι θα χαλαρώσεις με το φάρμακο και να λειτούργησε αντίθετα μέσα στο μυαλό σου. Κράτα μας ενήμερους οκ; Ξάπλπωσε και άσε το μυαλό να φύγει λίγο..
    Η πολύ ανάλυση φέρνει παράλυση...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    55
    Αυτό μπορεί να έγινε άλλωστε διάβασα πως δεν είναι και τόσο σπάνιο ένα φάρμακο και ειδικά αντιψυχωτικό να επιφέρει αντίστροφα αποτελέσματα.. Σ\'ευχαριστώ τσίφτη... Θα προσπαθήσω κι άλλο...

    Θέλω να ανοίξει η γη και να με καταπιεί...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Δοκιμασες καποιο ηρεμηστικο? Βοηθαει καλυτερα. π.χ ενα ζαναξ των 0,5 θα σε χαλαρώσει.


    οσο για το \"κρυφτο\" που είπες το εκανα και γω φοιτητης... Ειλικρινα καλη δυναμη. :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Πριν να σε καταπιει η γη χαλαρωσε λιγακι.το αυριο ανηκει στο αυριο.και τωρα εχουμε σημερα.σκεψου,αν κερδιζες το λοττο δεν θα σε ενοιαζε και τοσο για αυριο,θα πηγαινες και θα σου εγλυφε και τα παπουτσια :) :) :) οσο για τον εξευτελισμο δεν ξερω τι σχολη εισαι και αν ενδιαφερει τον καθηγητη να το κανει,το εχει κανει και σε αλλους φοιτητες;εγω απο οσο τους θυμαμαι αυτο που τους ενοιαζε ηταν να περασει η ωρα να φυγουν.Α και να βρουν και καμια φοιτητρια για ρομαντικες ιστοριες.(ασχετο).αν παντως σου φερθει \"εχθρικα\" και δεν θελεις να αντιδρασεις αποτομα γιατι σχολη σου ειναι στο κατω κατω,ελα μετα απο εδω να τον βρισουμε μαζι....

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    55
    Βασικά θα το πω στην ψυχίατρο. Μ\'αρέσει που ήθελε να μου γράψει και της είπα \"ΜΗΗΗ! πέφτω σε κώμα με τα ηρεμιστικά\". Δε μας χέζεις ρε Νταλάρα που λένε δηλαδή! Τα τραβά ο οργανισμός μου....

    Και τί έκανες με το κρυφτό σου;;; Ξέρεις πόσο ντρέπομαι να το συζητήσω με άλλους αυτό το πράγμα;; Μόνο με την αδερφή μου, που με ηρεμεί και μου μιλάει πολύ όμορφα αλλά μετά μένω πάλι μόνη μου με το μυαλό μου και πανικοβάλλομαι...

    Επίσης εμπνευστή, σ\'ευχαριστώ, αυτό σκέφτηκα, θα τα υποστώ όλα αύριο και μετά θα ανοίξω ένα ωραιότατο τόπικ εδώ πέρα και θα χώσουμε όλοι μας για όσους μας μειώνουν.

    Η σχολή μου έχει μικρά τμήματα, είμαι στο εξωτερικό και οι καθηγητές δεν έχουν καμία σχέση με τους έλληνες καθηγητές.. Εδώ το σύστημα \'εχει ως εξής, βρίσκεις το μαλάκα, τον βρίζεις μπροστά σε όλους για να φοβηθεί κι αυτός και οι υπόλοιποι και να αποκτήσουν \"κίνητρο\" για εργασία....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    τωρα τι να σου πω ,αν δεν με ενδιεφερε η σχολη θα πηγαινα με μια τσιχλα να την μασαω εκνευριστηκα με φουσκες,αλλα αφου θελεις να την τελειωσεις,θα σγουψεις το κεφαλι,θα πεις και ευχαριστω στο τελος για τις υπεροχες συμβουλες και τις προτροπες να γινεις επιτελους ενα αξιο μελος της κοινωνιας και ελα μετα εδω να φτιαξουμε ατμοσφαιρα για τον \"μαλακα\" καθηγητη.ωρες ωρες σκεφτομαι που μας εχει φτασει το \"συστημα\" και εμεις επιμενουμε να το ακολουθουμε.αρε λοττο που μας χρειαζετε χεχεχε

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    55
    Πρέπει να πάω σε ψυχολόγο... Τους έχω αποκλείσει απο τη ζωή μου αλλά μήπως να τους δώσω μία δεύτερη ευκαιρία; Αλλά πως θα γίνει ρε γαμώτ! 110 € προχτές ψυχίατρος + φάρμακα. Ακούς;; Ακούω να λες. Δεν αγοράζω κανένα εισιτήριο για Αλάσκα καλύτερα! Να πάω με τα χάσκι τις αρκούδες και τις φώκιες μακριά απο το ανθρώπινο είδος και τον ανταγωνισμό! Και το \"σύστημα\" που λες εμπνευστή!

  14. #14
    Εγω ξεκίνησα να πηγαίνω στα μαθήματα μου πριν 2 μήνες και τώρα πάπαλα.. Όσα υποχρεωτικά είχα κόπηκα. Δεν είσαι μόνη. Δηλαδή αν κάποιος φωνάζει πρέπει να φοβηθώ εγώ; Αντε γ@μησε τους...
    Η πολύ ανάλυση φέρνει παράλυση...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by Disillusion
    Και τί έκανες με το κρυφτό σου;;;

    Στις θεωριες το εκανα αυτό. Στα εργαστηρια που ηταν υποχρεωτικο πηγαινα. Ηθελα να βγαλω τη σχολη οσο το δυνατον γρηγοροτερα και να τελειωνει το μαρτυριο. Εχω τελειωσει πλεον. Τωρα με απασχολουν αλλα... :(

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •