Φοβος πνιγμου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Φοβος πνιγμου

    Καλησπέρα...εδώ κ 6 μήνες ακολουθω αντικαταθληπτικη αγωγη...ταλαιπωρουμαι απο κρισης πανικου με φοβο θανατου...εχω μονιμα ξηροστομια νιωθω κομπο στο λαιμο οτι μου πρηζεται η γλωσσα κ οτι θα φράξει η αναπνοη μου...φοβαμσι οτι δεν θα προλαβω να φτασω στο νοσοκομειο...εκανα λαρυγγοσκοπηση κ γαστροσκοπηση κ ηταν οκ.εχει νιωσει καποιος ετσι?δεν ξερω πως να το διαχειριστω κ ειμαι ολο τρομοκρατημενη.σας παρακαλω αν εχετε αναλογη εμπειρια βοηθηστε με.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    αυτο συμβενει και πριν παρεις τα αντικατα8λιπτικα?

    εγω εχασα 30 κιλα στο ακυρο απο την ιδια κατασταση... με το ζορι ετρωγα... ενιοθα ακριβως οπως τα περιγραφεις... ειναι απο εντονο ανχος... περνεις καπιο ανχολυτικο?

  3. #3
    Οχι πριν τα αντικαταθληπτικα δεν το ενιωθα....Μου εδωσε χαnax το οποιο παιρνω...δεν εχει περασει μια μερα που να μην το νιωθω δεν αντεχω αλλο...εχασα κ εγω 8 κιλα....ποσο καιρο σου πηρε να φυγει ολο αυτο???

  4. #4
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    αυτο συμβενει και πριν παρεις τα αντικατα8λιπτικα?

    εγω εχασα 30 κιλα στο ακυρο απο την ιδια κατασταση... με το ζορι ετρωγα... ενιοθα ακριβως οπως τα περιγραφεις... ειναι απο εντονο ανχος... περνεις καπιο ανχολυτικο?
    Σ ευχαριστω για την απαντηση.Ειμαι νεο μελος κ δεν ξερω να χειριζομαι σωστα το φορουμ.εγω παιρνω 2σεροξατ των 30 κ 1ζαναξ των 0.5 ημερησιως.το προβλημα μου ξεκινησε με κριση πανικου σε ενα καμπιγκ.δεν ενιωθα καταθλιψη εννοω ειχα ορεξη για τα παντα.με τα χαπια μου εφυγε καθε διάθεση κ μου εμφανισθηκαν τα συμπτωματα που εγραψα.πλεον ξυπναω κ σκεφτομαι πνιγνο κ δεν μπορω να κανω τπτ.αλλαξα θεραπεια 2 φορες κ τπτ.εσυ με τι αγωγη το αντιμετωπισες κ ποσο χρονο σου κρατησε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    όπως λες και εσύ πριν πάρεις τα αντικαταθλιπτικά δεν το είχες αυτό... και αυτό είναι που με προβληματίζει τώρα... ο γιατρός γιαυτο τι σου έχει πει? το seroxat που παίρνεις όπως καταλαβαίνεις και εσύ δεν σε έχει πιάσει... 6 μηνες θα έπρεπε να έχει κάνει κάτι... πρέπει να το συζήτησης με τον γιατρό σου... να σου αλλάξει άμεσα αγωγή.... συζήτησε με τον γιατρό σου για το effexor και το ladose... δεν ξέρω αν έχεις πάρει κάποιο από αυτά τα αντικαταθλιιπτικα αλλα είναι καλύτερα από τα υπόλοιπα και πιο αποτελεσματικά για τέτοια συμτώματα...

    εγώ το αντιμετώπισα με το ladose μέσα σε 3-4 μήνες έκανε δουλειά...

Similar Threads

  1. ΑΙΣΘΗΜΑ ΠΝΙΓΜΟΥ-ΣΦΙΞΙΜΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ
    By LILA28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 06-10-2023, 21:47
  2. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  3. Replies: 100
    Last Post: 16-08-2017, 08:20
  4. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 16:17
  5. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 01:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •