Σεξουαλική κακοποίηση από τον πατέρα μου - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 77 of 77
  1. #76
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Delmem250119a View Post
    Καλησπέρα σας και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας. Μοιράζομαι μαζί σας μια πολύ επώδυνη προσωπική ιστορία που έχει σημαδέψει τη ζωή μου και δεν πρόκειται να αφήσω πίσω μου μέχρι να πεθάνω. Κάθε λέξη του τίτλου που έγραψα ισχύει και στο άκουσμά του έρχονται όλες οι θύμησες στο νου μου και με κομματιάζουν...
    Μεγάλωσα σε ένα πολύ μικρό χωριό με δυο γονείς συντηρητικούς. Αδέρφια δεν έχω. Ο πατέρας μου ήταν πάντα τακτικός θαμώνας του καφενείου, μέθυσος, επιβλητικός, και εριστικός χαρακτήρας. Η μάνα μου από την άλλη, χαμηλών τόνων, νοικοκυρά, πάντα τον φοβόταν και δεν του έφερνε αντιρρήσεις. Που και που τη χτυπούσε, αλλά όχι συστηματικά, μόνο αν είχε τα νεύρα του.
    Μέχρι να γίνω 10 ετών ο πατέρας μου ήταν σχετικά αδιάφορος απέναντί μου, ψυχρός κι απόμακρος. Όταν έκλεισα τα 10, ξαφνικά άρχισε να παίζει μαζί μου, να είναι τρυφερός, να με αγκαλιάζει, να με φιλάει. Μια μέρα που καθόμασταν και βλέπαμε τηλεόραση, έβαλε το χέρι του μέσα από το εσώρουχό μου και άρχισε να με χαϊδεύει στα γεννητικά όργανα. Ενώ στην αρχή τρόμαξα, έπειτα η σωματική ηδονή νίκησε τον φόβο κι έτσι είχα τον πρώτο μου οργασμό.... Στα 10 μου... Από τον ίδιο μου τον πατέρα... Σιχαίνομαι τον εαυτό μου που απολάμβανα αυτό το αποτρόπαιο πράγμα. Αυτό το ερωτικό παιχνίδι μεταξύ μας συνεχίστηκε μέχρι τα 13 μου με συνεχείς προσθήκες. Μέχρι τότε κράτησε και η απόλαυση. Ένα βράδυ γύρισε σπίτι τύφλα στο μεθύσι και με βίασε. Βροχή τα χαστούκια, τα μαστιγώματα από τη ζώνη του, οι απειλές πως αν μιλήσω θα με σκοτώσει, ποτάμι τα δάκρυα όταν με παράτησε σύξυλη να αιμορραγώ και να πονάω ψυχικά και σωματικά... Από τότε ξεκίνησε να με κακοποιεί σεξουαλικά και σωματικά. Ικανοποιούσε τις αρρωστημένες ορέξεις του πάνω μου και μετά πάντα ξύλο και ύβρεις.
    Ο άνθρωπος αυτός πέθανε πέρυσι όταν ήμουν 17 ετών από κίρρωση του ήπατος. Πλέον ζω σε μια επαρχιακή πόλη κοντά στο χωριό μου με τη θεία μου. Παρακολουθούμαι από ψυχολόγο και ψυχίατρο και παίρνω αγωγή seroxat, topamac και clonotril λόγω βαριάς κατάθλιψης, ψυχοσωματικών και κρίσεων πανικού και επιληψίας. Δίνω για δεύτερη φορά πανελλήνιες καθώς την πρώτη πήγα με τρομερό άγχος με αποτέλεσμα να αποτύχω και προσπαθώ να ορθοποδήσω. Όμως δε μπορώ να ξεχάσω όσα μέχρι πρόσφατα έζησα. Σιχαίνομαι τους άλλους ανθρώπους, δεν αντέχω να με αγγίζει κανείς, ειδικά οι άντρες. Ζω μια φρίκη. Έχω κάνει 4 απόπειρες αυτοκτονίας. Δε μπορώ να συνεχίσω με αυτό το βάρος. Ο ψυχίατρός μου έχει προτείνει νοσηλεία σε ψυχιατρική κλινική αλλά δε θέλω να πάω. Τι να κάνω;
    Διάβασα την ιστορία σου και ένιωσα δύο πράγματα. Χαρά και λύπη.
    Χαρά επειδή μετά απο όλα αυτά, είσαι εδώ και αναγνωρίζεις πλήρως τα συναισθήματα σου τότε και τώρα. Αυτό νομίζω είναι ένα εξαιρετικό σημάδι ενός υγιή νου για αρχή.

    Λύπη για όλα αυτά που πέρασες και τον πόνο που ένιωσες σαν παιδί. Χωρίς να φταις, χωρίς να έχεις πειράξει καποιον.
    Έχω κακοποιηθει και εγώ σε μικρή ηλικία αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό.

    Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά από εδώ και πέρα και όσο πιο γρήγορα μπορείς να καταφέρεις να θάψεις μέσα σου αυτή την ιστορία και εις γνώση σου να το καβαλήσεις ΕΣΎ στη πλάτη και να συνεχίζεις τη ζωή σου και όχι το αντίστροφο.
    Δυστυχώς, τέτοιου είδους εμπειρίες δεν ξεχνιούνται ποτέ. Μπορούμε όμως νομίζω, να μάθουμε να ζούμε με αυτό και να έχουμε μια φυσιολογική ζωή με επιμονή και πίστη! Μην αφήσεις τη ζωή σου πίσω σου, είσαι ένας άνθρωπος που μπορείς να διδάξεις πολλά πράγματα και εξαιτίας αυτών που έζησες μπορείς να προστατέψεις καλύτερα από οποιονδήποτε τα δικά σου παιδιά!!! Επειδή ξέρεις!!!
    Να είσαι καλά και να ξέρεις δεν είσαι μόνη σου!

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Η ιστορία σου σοκάρει και σαν σενάριο ταινίας, ποσο όταν την εξιστορεί μια κοπέλα που το βίωσε. Θα σταθώ μόνο σε κάτι που σου έγραψε ο PANOU και ξέρει πολύ καλά ποσο σημαντικό είναι για να προχωρήσεις και να ορθοποδήσεις, μην χάσεις παντελώς την εμπιστοσύνη σου στους ανθρώπους γιατί υπαρχουν αρκετοί καλοί άνθρωποι, να είσαι σίγουρη γι αυτό.
    Επίσης το ότι νοιωθεις κακή επειδή ανακουφίστηκες όταν πέθανε ο πατέρας σου, είναι φυσιολογική αντίδραση και δείχνει ότι έχεις συνείδηση, συναισθήματα, καλοσύνη, αλλά είναι και πιο φυσιολογικό που ενοιωσες ανακούφιση. Μην σε προβληματίζουν αυτά τα ακρως αντίθετα συναισθήματα είναι φυσιολογικά και μη ελεγχόμενα απέναντι σε έναν γονιό - βιαστη, έναν άνθρωπο με δυο άκρα αντίθετους ρόλους.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. κακοποιηση απο πατερα
    By LIA1975 in forum Κακοποίηση
    Replies: 8
    Last Post: 16-09-2012, 04:16
  2. Σεξουαλική κακοποίηση ως παιδί
    By mellontiki in forum Κακοποίηση
    Replies: 35
    Last Post: 14-07-2011, 02:06
  3. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 17:28
  4. Replies: 6
    Last Post: 02-09-2010, 15:46
  5. Σεξουαλική κακοποίηση
    By Lenaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 12
    Last Post: 02-12-2009, 21:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •