κακοποιηση... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 72
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Αλέξανδρε τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι είσαι ιδιαίτερα φορτισμένος. Θα ήθελες να αναφέρεις αν σου συμβαίνει κάτι και ποιοι είναι αυτοί που σε ενοχλούν;
    τωρα καπως εχω αποφορτιστει αν ζουσες μονο το ενα τεταρτο απο οσα εζησα το τελευταιο καιρο θα αρχιζες να τσιριζεις ασταματητα δε μπορεις ουτε να φανταστεις τι πολεμο δεχτηκα απο ολες τις κατευθυνσεις επειδη απλα υπερασπηστηκα οσους ειχα καθηκον να υπερασπιστω.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    τωρα καπως εχω αποφορτιστει αν ζουσες μονο το ενα τεταρτο απο οσα εζησα το τελευταιο καιρο θα αρχιζες να τσιριζεις ασταματητα δε μπορεις ουτε να φανταστεις τι πολεμο δεχτηκα απο ολες τις κατευθυνσεις επειδη απλα υπερασπηστηκα οσους ειχα καθηκον να υπερασπιστω.
    οκ καταλαβαινω Αλεξανδρε, όλοι περναμε διαστήματα που θελουμε να τσιρίξουμε και να τα βαλουμε με ολους. Και την πληρώνει και άμαχος πληθυσμός τότε.
    Ασχολείσαι ακόμα με την ζωγραφική;

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για την ωρα οχι αλλα στο μελον μπορει απλα αν δεν αποφορτιστει καποιος που εχει ενεργεια μεσα του θα καταληξει με ηρεμιστικα αν δε ξεσπασει καπως...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    για την ωρα οχι αλλα στο μελον μπορει απλα αν δεν αποφορτιστει καποιος που εχει ενεργεια μεσα του θα καταληξει με ηρεμιστικα αν δε ξεσπασει καπως...
    Δίκιο έχεις αλλά όχι στο κοριτσάκι βρε συ Αλέξανδρε. Είναι μικρή κι έχει τραβήξει μεγάλα ζόρια. Επιπλέον δεν σε ξέρει και δεν μπορεί να καταλάβει τι της λες.
    Εξάλλου εσύ ξέρω πως είσαι ευγενής συνήθως κ δίκαιος. Δεν θα ήθελες να την πληρώνει κάποιος που δεν φταίει αυτό είναι σίγουρο.

    Κι εγώ έχω καιρό να ζωγραφίσω, δεν έχω χρόνο, αλλά μου χει λείψει λίγο τώρα τελευταία.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Έλσα, βρίσκεσαι σε ένα φόρουμ ψυχολογίας, υπάρχουν πολλοί άνθρωποι εδώ που έχουν διάφορα προβλήματα έτσι δεν πρέπει να παίρνεις προσωπικά τα όποια σχόλια βλέπεις. Οι ψυχικές ασθένειες/διαταραχές κτλ δεν αποτελούν βρισιά, θα βρεις εδω ανθρώπους και με παρανοική διαταραχή και με σχίζο και με διάφορα άλλα, δεν είναι κατακριτέοι για αυτό ίσα ίσα είναι παράσημο για τους περισσότερους γιατί το παλεύουν με θάρρος και τρομερή επιμονή. Είναι ένας χώρος που οι περισσότεροι εκφράζονται ελεύθερα, κάποιοι είναι δύσκολο να τους καταλάβεις και μπορεί να σου φαίνονται ακαταλαβίστικα αυτά που γράφουν ή να τα θεωρείς προσωπικές επιθέσεις αλλά να θυμάσαι τον χώρο που βρίσκεσαι.
    Διαβασες το θρεντ της ελσας; Πιστευεις οτι δεν αναφερεται σε εκεινη το παρον θρεντ και δεν πυροδοτηθηκε απο το αρχικο ποστ της;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Διαβασες το θρεντ της ελσας; Πιστευεις οτι δεν αναφερεται σε εκεινη το παρον θρεντ και δεν πυροδοτηθηκε απο το αρχικο ποστ της;
    Νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι θέλω να πω στην Έλσα, ξέρεις σε τι χώρο βρισκόμαστε. Ο καθένας εδώ έχει τα προβλήματα του και ναι κατά καιρούς και προσβλητικά σχόλια γράφονται και προσωπικές επιθέσεις γίνονται και ανοχή μεγάλη δείχνει η διαχείριση διότι ξέρουμε για τι καταστάσεις μιλάμε εδώ μέσα.
    Εσύ πιστεύεις πως η κοπέλα πρέπει να πάρει προσωπικά αυτά που γράφει ο Αλέξανδρος και να χαλαστεί, να σπαταλήσει ενέργεια και να αναλωθεί;
    Διάβασα το θρεντ της Έλσας ναι και ναι το παρον προφανώς πυροδοτήθηκε από αυτό. Αλλά έχω παρατηρήσει επίσης και τον Αλέξανδρο ιδαίτερα φορτισμένο γενικά τον τελευταίο καιρό. Λες να χει προσωπικά με την Έλσα;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Επειδη ακριβως βρισκομαστε σε φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης, θα περιμενα να ενδιαφερεσαι περισσοτερο για το πως μια κοπελα που μοιραστηκε μια τοσο αβασταχτη ιστορια δεχτηκε απο το πουθενα επιθεση ακριβως επειδη τη μοιραστηκε. Ζητας να δειξουμε κατανοηση προς τον αλεξανδρο αλλα δεν δειχνεις αντιστοιχη, ποσο μαλλον αναλογη, ενσυναισθηση για την ελσα. Φυσικα οσοι διαβαζαμε το φορουμ πριν καποια χρονια γνωριζουμε οτι ο αλεξανδρος ηταν κακοηθης και εριστικος και τοτε που δεν ειχε αποδιοργανωμενο λογο. Την ιδια περιοδο ηταν που ειχε φαει και τον αποκλεισμο. Την επιχειρουμενη συσχετιση ψυχικων νοσων και κακοηθειας την αφηνω ασχολιαστη. Αν θες να προστατεψεις καποιον, καντο με προσωπικο μηνυμα μπας και τον συγκρατησεις/συνετισεις. Οχι παιρνοντας δημοσια το μερος του επιτιθεμενου.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν καποιος καθετε και ψαχνει λεξη λεξη οσα λεω για να βρει κατι να μου την πει σιγουρα θα το βρει οτι και να πω αλλος αν ειχε δεχτει το πολεμο που δεχτηκα οχι προβληματα εκφρασης θα ειχε αλλα θα ηταν κοματια τωρα και θα τον μαζευανε με το φαρασι....

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .............................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 02:54.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Επειδη ακριβως βρισκομαστε σε φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης, θα περιμενα να ενδιαφερεσαι περισσοτερο για το πως μια κοπελα που μοιραστηκε μια τοσο αβασταχτη ιστορια δεχτηκε απο το πουθενα επιθεση ακριβως επειδη τη μοιραστηκε. Ζητας να δειξουμε κατανοηση προς τον αλεξανδρο αλλα δεν δειχνεις αντιστοιχη, ποσο μαλλον αναλογη, ενσυναισθηση για την ελσα. Φυσικα οσοι διαβαζαμε το φορουμ πριν καποια χρονια γνωριζουμε οτι ο αλεξανδρος ηταν κακοηθης και εριστικος και τοτε που δεν ειχε αποδιοργανωμενο λογο. Την ιδια περιοδο ηταν που ειχε φαει και τον αποκλεισμο. Την επιχειρουμενη συσχετιση ψυχικων νοσων και κακοηθειας την αφηνω ασχολιαστη. Αν θες να προστατεψεις καποιον, καντο με προσωπικο μηνυμα μπας και τον συγκρατισεις/συνετισεις. Οχι παιρνοντας δημοσια το μερος του επιτιθεμενου.
    Παίρνοντας δημόσια το μέρος του επιτεθεμενου; Δεν είμαστε καλά.... Δεν είχα καταλάβει ότι με το να μιλήσω και στους δύο προσπαθώντας να ηρεμήσω την κατάσταση θα βρισκόμουν να κατηγορηθώ οτι παίρνω και το μέρος κάποιου!!! Αυτό κατάλαβες εσύ; Οτι πήρα το μέρος του Αλέξανδρου;
    Στην Έλσα απευθύνθηκα περισσότερο γιατί πρώτον δεν μπορώ να της στείλω πμ , δευτερον γιατί θεωρησα πως εκείνη μπορεί να καταλάβει περισσότερο τι της λέω και επίσης για να την προστατεύσω από την τροπή που έπαιρνε η συζήτηση με το να θεωρείται βρισιά μια ψυχική ασθένεια. Εσύ που με κατηγορείς αυτό δεν το είδες;
    Κακοήθεια το λες εσύ. Επίτρεψε μου να έχω διαφορετική άποψη.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    και αν θελει καποιος να δει τα θρεντ που ειχαν τροποποιησει μυνηματα μου μπορω να τα παρεσω ενα ειναι αυτο
    https://www.psychology.gr/forum/thre...962#post537962
    και ενα αυτο
    https://www.psychology.gr/forum/thre...258#post473258

    ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΧΗΡΙΣΗ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 02:52.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ..............................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 02:48.

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .......................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 02:49.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Παίρνοντας δημόσια το μέρος του επιτεθεμενου; Δεν είμαστε καλά.... Δεν είχα καταλάβει ότι με το να μιλήσω και στους δύο προσπαθώντας να ηρεμήσω την κατάσταση θα βρισκόμουν να κατηγορηθώ οτι παίρνω και το μέρος κάποιου!!! Αυτό κατάλαβες εσύ; Οτι πήρα το μέρος του Αλέξανδρου;
    Στην Έλσα απευθύνθηκα περισσότερο γιατί πρώτον δεν μπορώ να της στείλω πμ , δευτερον γιατί θεωρησα πως εκείνη μπορεί να καταλάβει περισσότερο τι της λέω και επίσης για να την προστατεύσω από την τροπή που έπαιρνε η συζήτηση με το να θεωρείται βρισιά μια ψυχική ασθένεια. Εσύ που με κατηγορείς αυτό δεν το είδες;
    Κακοήθεια το λες εσύ. Επίτρεψε μου να έχω διαφορετική άποψη.
    Α, μαλιστα. Δικαιολογειται ο αλεξανδρος που εχει αυτον τον καιρο μια καποια "φορτιση" (εχει τσακισει ο,τι θρεντ υπαρχει) να επιτεθει στην ελσα που μιλησε ανοιχτα για τη σεξ. κακοποιηση της. Αλλα δε δικαιολογειται η ιδια ελσα να ξεσπασει για αυτην ακριβως την επιθεση. Πρεπει να της υπενθυμισουμε και σε ποιον χωρο βρισκεται, και μαλιστα αμεσως και οχι αργοτερα. Α, επισης ο αλεξ ζωγραφιζει τελικα ακομα η τα παρατησε; Για συνεχιστε λιγο τη στιχομυθια γιατι αν και ειναι ξεκαθαρο οτι δεν εισαι προκατελειμμενη υπερ του, μια απορια μου εμεινε, ειναι η αληθεια...

    Ξερετε, ειναι η τριτη φορα μεσα σε ενα μηνα που νεα ευαλωτα μελη γινονται στοχος απο κακοηθεις/ανεξελεγκτους. Οι δυο πρωτες περιπτωσεις ηταν προτροπες σε αυτοκτονια. Ξερετε τι εγινε με τον πρωτο, τις αμεσως επομενες ημερες που τα μην. ειχαν σβηστει, και οι οποιες παραβασεις ειχαν προστεθει; Ηρθαν ολοι οι φιλοι του, και πεφτανε απο τα συννεφα. Δεν πιστευω οτι θα εκανε κατι τετοιο, τον ξερω χρονια κ.ο.κ... Περα απ' το οτι δεν ειχαν παρει χαμπαρι και πολλα για τον χαρακτηρα του φιλου τους, προσπερνουσαν κι αυτοι ενα αλλο βασικο: τις ευθυνες τις διαχειρισης. Αν ενα μελος ειναι ανεξελεγκτο ειναι ευθυνη της διαχειρισης να αναλαβει μετρα, και οχι των υπολοιπων μελων να "δειξουν κατανοηση". Ποσο μαλλον των μελων που δεχτηκαν και την επιθεση απο τα εν λογω ατομα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .....................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 02:50.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση
    By nikiii in forum Κακοποίηση
    Replies: 44
    Last Post: 22-01-2015, 00:16
  2. Κακοποίηση στο σχολείο
    By whitecandle in forum Κακοποίηση
    Replies: 22
    Last Post: 12-07-2012, 16:16
  3. ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ !!!!
    By Eleni Morfid in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 17-10-2011, 15:06
  4. Βιασμός - Κακοποίηση
    By Seduction in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 08-06-2011, 23:22
  5. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 10:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •