κακοποιηση... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 72
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ΖΗΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 4 ΠΟΝΤΟΥΣ 2 ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΣΑΤ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ 2 ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΡΕΝΤ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΑς

    ηταν κακοηθης και εριστικος και τοτε που δεν ειχε αποδιοργανωμενο λογο. Την ιδια περιοδο ηταν που ειχε φαει και τον αποκλεισμο. Την επιχειρουμενη

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ...........................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 02:45.

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ..................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 02:44.

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ..............................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 02:58.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Α, μαλιστα. Δικαιολογειται ο αλεξανδρος που εχει αυτον τον καιρο μια καποια "φορτιση" (εχει τσακισει ο,τι θρεντ υπαρχει) να επιτεθει στην ελσα που μιλησε ανοιχτα για τη σεξ. κακοποιηση της. Αλλα δε δικαιολογειται η ιδια ελσα να ξεσπασει για αυτην ακριβως την επιθεση. Πρεπει να της υπενθυμισουμε και σε ποιον χωρο βρισκεται, και μαλιστα αμεσως και οχι αργοτερα. Α, επισης ο αλεξ ζωγραφιζει τελικα ακομα η τα παρατησε; Για συνεχιστε λιγο τη στιχομυθια γιατι αν και ειναι ξεκαθαρο οτι δεν εισαι προκατελειμμενη απεναντι του, μια απορια μου εμεινε, ειναι η αληθεια...

    Ξερετε, ειναι η τριτη φορα μεσα σε ενα μηνα που νεα ευαλωτα μελη γινονται στοχος απο κακοηθεις/ανεξελεγκτους. Οι δυο πρωτες περιπτωσεις ηταν προτροπες σε αυτοκτονια. Ξερετε τι εγινε με τον πρωτο, τις αμεσως επομενες ημερες που τα μην. ειχαν σβηστει, και οι οποιες παραβασεις ειχαν προστεθει; Ηρθαν ολοι οι φιλοι του, και πεφτανε απο τα συννεφα. Δεν πιστευω οτι θα εκανε κατι τετοιο, τον ξερω χρονια κ.ο.κ... Περα απ' το οτι δεν ειχαν παρει χαμπαρι και πολλα για τον χαρακτηρα του φιλου τους, προσπερνουσαν κι αυτοι ενα αλλο βασικο: τις ευθυνες τις διαχειρισης. Αν ενα μελος ειναι ανεξελεγκτο ειναι ευθυνη της διαχειρισης να αναλαβει μετρα, και οχι των υπολοιπων μελων να "δειξουν κατανοηση". Ποσο μαλλον των μελων που δεχτηκαν επιθεση απο τα εν λογω ατομα.
    Ρε φίλε πας καλα;; Ξέρεις εσύ στο κάτω κάτω αν εστειλα εγω πμ στον Αλεξανδρο και τον ξεχεσα ή οχι; Θα μου κάνεις υποδείξεις για το αν θα τον ρωτήσω για την ζωγραφική ή για ό,τι γουστάρω; Είμαι υποχρεωμενη εδω δημόσια να σου εξηγήσω το σκεπτικο μου κ γιατι ρωτησα τον Αλέξανδρο για την ζωγραφική του; Τι εισαι; Ο αστυνόμος του φορουμ; Κανε αναφορά αν κατι σε ενοχλει, εγω αυτο κάνω και δεν χτυπάω την καμπανα κιολας.

    Επισης να με συγχωρεις αλλά δεν παρακολουθώ 24/24ωρο το φορουμ και δεν εχω ιδέα για ποιους μιλας και ποιοι ειναι οι φίλοι τους. Ουτε κρατάω σημειώσεις για το αν αποκλείστηκε κάποιος και για ποιο λόγο.

    Στην Έλσα φυσικά και έδειξα κατανόηση, φυσικά και δικαιολογείται να ξεφύγει όταν νιώθει πως τις επιτίθενται χωρίς λόγο.Να την προστατεύσω προσπάθησα μέχρι που ήρθες και τα έκανες μπάχαλο...γιατί δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλά μια χαρά είχε ηρεμήσει ο Αλεξ πριν.

    Όσο για την κατανόηση αν εσυ γουστάρεις να πλακώνεσαι με όποιον βλέπεις να βρίσκεται σε πλήρη σύγχυση, δικαίωμα σου κάντο. Εγώ έχω διαφορετική οπτική.

    Είσαι ευχαριστημένος με την εξέλιξη τώρα; Θεωρείς ότι έτσι έλυσες κάτι; Ηρέμησες τον Αλεξ πχ ώστε να μην ξαναεπιτεθεί στην Έλσα;

    Αν γουστάρεις να διαγράφονται όσοι παραβιάζουν κανόνες κτλ μπορείς να θέσεις το θέμα εκεί που πρέπει. Εγώ δεν ανήκω στους διαχειριστές και προφανώς για να είμαι εδώ συμφωνώ με τον τρόπο που χειρίζονται τα θέματα τουλάχιστον τις περισσότερες φορές. Τις όποιες διαφωνίες μου τις εκφράζω εκεί που πρέπει. Εσύ που έχεις τόσο πρόβλημα και διαφωνείς με όλα αναρωτιέμαι τι κάνεις εδώ.

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ...............................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 02:59.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Α ναι σωστα, εγω θα ηρεμησω τον αλεξ. Ας επωμιστουμε λοιπον τις ευθυνες τις διαχειρισης οι υπολοιποι, που δεν τον ξερουμε καν προσωπικα. Να κατευναζουμε ολους τους φιλους ολων, αρκει να ειναι ανεξελεγκτοι η επικινδυνοι. Λογικο! Δε θα γινουμε αστυνομικοι του φορουμ στηλιτευοντας αλλα καθησυχαζοντας τους φιλους αγνωστων! Αρκει να εχουν ξεφυγει.

    Μαλλον η ιδια εχεις αφ' υψηλου σταση. Αν την ωρα που διαβαζες ενα θρεντ ατομου με αυτοκτονικο ιδεασμο, εμπαινε καποιος και τον σιγονταρε να ψιλοφουνταρει, αναρωτιεμαι ποια θα ηταν η δικη σου αντιδραση και αν θα ησουν τοσο αδιαφορη για το "ποιος κανει τι σε ποιον εδω μεσα". Αναρωτιεμαι αν θα σκοτωνοσουν να κανεις ριπορτ, να τρεχεις με διωξεις ηλεκτρονικου εγκληματος μηπως η διαχειριση δεν δει τα ριπορτ, στο αλλο θρεντ να προσπαθειτε δεκα ατομα να συγκρατησετε μια κατασταση επειδη το ατομο με ιδεασμο τελικα τα ειδε τα επιθετικα ποστ κι η διαχειριση δε θα ξαναμπει για 24 ωρες. Και μετα να εχεις και το θρασσος αγνοιας να λες οτι δε με νοιαζουν ολα αυτα γιατι δεν τα ξερω. Αλλα ξερω οτι ο αλεξ ειναι καλο παιδι. Λοιπον εγω της ελσας να τον βαλει στον ιγκνορ της το ειπα, κι αυτο ειναι το μονο που ημουν υποχρεωμενος να κανω για να την προστατευσω απ' τον αλεξ. Το ιδιο καναμε και στο δευτερο θρεντ που ελεγα, γιατι δεν ειχαμε αλλη επιλογη με τη διαχειριση εξαφανισμενη (εκει η κοπελα ευτυχως συμφωνησε).

    Μου κανει εντυπωση που θεωρεις οτι "διαφωνω με ολα" επειδη διαφωνω μαζι σου. Που απορεις τι γυρευω εδω μεσα και τι με κραταει δεν μου κανει εντυπωση: αν εχεις τοσο ελλιπη εικονα της δραστηριοτητας του φορουμ, γιατι να γνωριζεις την απαντηση; Αν δεν εχεις παρει χαμπαρι οτι ο φιλος σου εχει σπαμμαρει το συμπαν τα τελευταια χρονια με μπηχτες και υποννοουμενα (και οχι μονο με λογοδιαρροια, φυσικα...) και τωρα εκανε κιολας κι αυτο το τελευταιο, γιατι να εχεις εικονα της δικης μου πολυ πιο περιορισμενης δραστηριοτητας εδω μεσα; Περισσοτερο βεβαια δεν ξερω γιατι θα επρεπε και να σε νοιαζει. Περα απ' το οτι τολμησα να διανοηθω να σου αντιπαρατεθω για τη σταση σου.
    Last edited by oboro; 23-01-2019 at 02:19.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #53
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .......................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 03:00.

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ............................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 03:01.

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ......................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 03:02.

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ....................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 03:03.

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .....................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 03:03.

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ζητω συγνωμη απο οσους διαβαζουν που εσβησα τοσα μυνηματα αλλα οπως ειπα δε θελω να προοθησω το μισος και το φανατισμο

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Α ναι σωστα, εγω θα ηρεμησω τον αλεξ. Ας επωμιστουμε λοιπον τις ευθυνες τις διαχειρισης οι υπολοιποι, που δεν τον ξερουμε καν προσωπικα. Να κατευναζουμε ολους τους φιλους ολων, αρκει να ειναι ανεξελεγκτοι η επικινδυνοι. Λογικο! Δε θα γινουμε αστυνομικοι του φορουμ στηλιτευοντας αλλα καθησυχαζοντας τους φιλους αγνωστων! Αρκει να εχουν ξεφυγει.

    Μαλλον η ιδια εχεις αφ' υψηλου σταση. Αν την ωρα που διαβαζες ενα θρεντ ατομου με αυτοκτονικο ιδεασμο, εμπαινε καποιος και τον σιγονταρε να ψιλοφουνταρει, αναρωτιεμαι ποια θα ηταν η δικη σου αντιδραση και αν θα ησουν τοσο αδιαφορη για το "ποιος κανει τι σε ποιον εδω μεσα". Αναρωτιεμαι αν θα σκοτωνοσουν να κανεις ριπορτ, να τρεχεις με διωξεις ηλεκτρονικου εγκληματος μηπως η διαχειριση δεν δει τα ριπορτ, στο αλλο θρεντ να προσπαθειτε δεκα ατομα να συγκρατησετε μια κατασταση επειδη το ατομο με ιδεασμο τελικα τα ειδε τα επιθετικα ποστ κι η διαχειριση δε θα ξαναμπει για 24 ωρες. Και μετα να εχεις και το θρασσος αγνοιας να λες οτι δε με νοιαζουν ολα αυτα γιατι δεν τα ξερω. Αλλα ξερω οτι ο αλεξ ειναι καλο παιδι. Λοιπον εγω της ελσας να τον βαλει στον ιγκνορ της το ειπα, κι αυτο ειναι το μονο που ημουν υποχρεωμενος να κανω για να την προστατευσω απ' τον αλεξ. Το ιδιο καναμε και στο δευτερο θρεντ που ελεγα, γιατι δεν ειχαμε αλλη επιλογη με τη διαχειριση εξαφανισμενη (εκει η κοπελα ευτυχως συμφωνησε).

    Μου κανει εντυπωση που θεωρεις οτι "διαφωνω με ολα" επειδη διαφωνω μαζι σου. Που απορεις τι γυρευω εδω μεσα και τι με κραταει δεν μου κανει εντυπωση: αν εχεις τοσο ελλιπη εικονα της δραστηριοτητας του φορουμ, γιατι να γνωριζεις την απαντηση; Αν δεν εχεις παρει χαμπαρι οτι ο φιλος σου εχει σπαμμαρει το συμπαν τα τελευταια χρονια με μπηχτες και υποννοουμενα (και οχι μονο με λογοδιαρροια, φυσικα...) και τωρα εκανε κιολας κι αυτο το τελευταιο, γιατι να εχεις εικονα της δικης μου πολυ πιο περιορισμενης δραστηριοτητας εδω μεσα; Περισσοτερο βεβαια δεν ξερω γιατι θα επρεπε και να σε νοιαζει. Περα απ' το οτι τολμησα να διανοηθω να σου αντιπαρατεθω για τη σταση σου.
    Σου είπε κανείς να επωμιστείς καμιά ευθύνη; Να κάνεις μόνο αυτό για το οποίο νιώθεις υποχρεωμένος και άφησε και τους άλλους να κάνουν αυτό που θεωρούν εκείνοι κι όχι εσύ σαν άλλος δικαστής.
    Πού ξέρεις εσύ τι έχω κάνει εγώ κι ο καθένας και αν έχει χρειαστεί να πάρω 100 φορές την δίωξη; Έπρεπε να σου χω δώσει ραπόρτο; Άσε να ξέρω εγώ τι έχω κάνει, άντε σε παρακαλώ που θα μου κάνεις και υποδείξεις...

    Επίσης δεν είπα ότι διαφωνείς με όλα επειδή διαφωνείς με μένα. Επειδή είναι φανερό πως διαφωνείς με τον τρόπο που λειτουργεί το φόρουμ. Αυτό μου λες τόση τώρα. Και σου λέω το απλό : ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ. Αν έχεις πρόβλημα με τους διαχειριστές λύστο με αυτούς.
    Αν δεν είχες τόσο επιθετικό, μπατσικο υφάκι μπορεί και να τα συζητούσα, τώρα όμως φίλε μου όχι, δεν θα απολογηθώ σε σένα για το τι κάνω και τι δεν κάνω.
    Να με συγχωρείς που έχω ελλιπή εικόνα για το φόρουμ, να μου στείλεις μια λίστα με το τι πρέπει να βλεπω να ξέρω άλλη φορά να είμαι ενημερωμένη πριν μπω να απαντήσω σε κάποιον.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ζητω συγνωμη απο οσους διαβαζουν που εσβησα τοσα μυνηματα αλλα οπως ειπα δε θελω να προοθησω το μισος και το φανατισμο
    αλεξανδρε, η σταση σου σε τιμα.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση
    By nikiii in forum Κακοποίηση
    Replies: 44
    Last Post: 22-01-2015, 00:16
  2. Κακοποίηση στο σχολείο
    By whitecandle in forum Κακοποίηση
    Replies: 22
    Last Post: 12-07-2012, 16:16
  3. ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ !!!!
    By Eleni Morfid in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 17-10-2011, 15:06
  4. Βιασμός - Κακοποίηση
    By Seduction in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 08-06-2011, 23:22
  5. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 10:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •