κακοποιηση...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    κακοποιηση...

    εγω υποστηριζω οτι δεν υπαρχει περιπτωση καποιος να εχει σχεση με ψυχολογους ψυχολογικα θεματα η οτιδηποτε σχετικο και να μη πει σε καποιο θρεντ οτι δεχτηκε κακοποιηση απο καποιον λεκτικη η σωματικη πατερα του μανα του θειο του κλπκλπ και εξαιτιας αυτου τωρα ανεπτηξε μια σαδομαζοχιστικη προσωπικοτητα αρα αυτο που δε καταλαβαινω ειναι τι νοημα εχει να παιζουμε κρυφτουλι σε μια ηλιθια (για μενα) καθοσπρεπει κοινωνια που σε αυτη ολοι ειναι υγιεις φυσιολογικοι αληθινοι ενω αυτοι που ηγουνται της κοινωνιας ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟ οτι θα ανηκουν σε αυτο που περιγραφω παραλειπωντας ολες τις ενδιαφερουσες λεπτομερεις ζουμε μια χαζη ανουσια ζωη που τη διακρινη ενα φυσιολογικο πυροτεχνημα εκτος του οτι ετσι δεν εχουμε απολυτως καμια παιδια για να αντιμετωπισουμε ολες αυτες τοις ιδιαιτεροτητες του χαρακτηρα μας οχι μονο δεν αντιμετωπιζουμε αυτη τη κατασταση αλλα πεφτουμε χειροτερα μεσα σε αυτη αφου οποιος δε θελει να μαθει το κακο του εαυτο ειναι καταδικασμενος να πεσει πιο βαθυα μεσα σε αυτον οπως αυτος που δε θελει να ξερει που ειναι η λακουβα οταν περπατα στο δρομο
    εχω βαρεθει να ακουω το αποτυχημενο τροπαριο για τα προσωπικα δεδομενα που πανω κατω ειναι σχεδον τα ιδια αλλα διαφερουν στο οτι αλλος τα πηρε ξοφαλτσα και αλλος τα πηρε στο δοξα πατρι και ερωτω για πιο λογο να μην αλαξει αυτο το ηλιθιο φυσιολογικο καθως πρεπει σε κατι πιο εξυπνο που μαθαινει τους αλλους πως να αντιμετωπιζουν σωστα τη καθε κατασταση μηπως επειδη καποιοι θα ξεβολευτουν απο το χαβα που συνηθησαν και μετα θα με κοιτανε με μισο ματι?

    ο ανθρωπος με μια δυσκολη παιδικη ηλικια χρειαζεται δυο πραγματα το πρωτο να παραδεχτει οτι χρειαζετε ενα αντικειμενο εκτονωσης οτιδηποτε και αν ειναι αυτο αρκει να μην ενοχλει τους αλλους και το δευτερο να παραδεχτει οτι ειναι διαφορετικος απο τους αλλους

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω υποστηριζω οτι δεν υπαρχει περιπτωση καποιος να εχει σχεση με ψυχολογους ψυχολογικα θεματα η οτιδηποτε σχετικο και να μη πει σε καποιο θρεντ οτι δεχτηκε κακοποιηση απο καποιον λεκτικη η σωματικη πατερα του μανα του θειο του κλπκλπ και εξαιτιας αυτου τωρα ανεπτηξε μια σαδομαζοχιστικη προσωπικοτητα αρα αυτο που δε καταλαβαινω ειναι τι νοημα εχει να παιζουμε κρυφτουλι σε μια ηλιθια (για μενα) καθοσπρεπει κοινωνια που σε αυτη ολοι ειναι υγιεις φυσιολογικοι αληθινοι ενω αυτοι που ηγουνται της κοινωνιας ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟ οτι θα ανηκουν σε αυτο που περιγραφω παραλειπωντας ολες τις ενδιαφερουσες λεπτομερεις ζουμε μια χαζη ανουσια ζωη που τη διακρινη ενα φυσιολογικο πυροτεχνημα εκτος του οτι ετσι δεν εχουμε απολυτως καμια παιδια για να αντιμετωπισουμε ολες αυτες τοις ιδιαιτεροτητες του χαρακτηρα μας οχι μονο δεν αντιμετωπιζουμε αυτη τη κατασταση αλλα πεφτουμε χειροτερα μεσα σε αυτη αφου οποιος δε θελει να μαθει το κακο του εαυτο ειναι καταδικασμενος να πεσει πιο βαθυα μεσα σε αυτον οπως αυτος που δε θελει να ξερει που ειναι η λακουβα οταν περπατα στο δρομο
    εχω βαρεθει να ακουω το αποτυχημενο τροπαριο για τα προσωπικα δεδομενα που πανω κατω ειναι σχεδον τα ιδια αλλα διαφερουν στο οτι αλλος τα πηρε ξοφαλτσα και αλλος τα πηρε στο δοξα πατρι και ερωτω για πιο λογο να μην αλαξει αυτο το ηλιθιο φυσιολογικο καθως πρεπει σε κατι πιο εξυπνο που μαθαινει τους αλλους πως να αντιμετωπιζουν σωστα τη καθε κατασταση μηπως επειδη καποιοι θα ξεβολευτουν απο το χαβα που συνηθησαν και μετα θα με κοιτανε με μισο ματι?

    ο ανθρωπος με μια δυσκολη παιδικη ηλικια χρειαζεται δυο πραγματα το πρωτο να παραδεχτει οτι χρειαζετε ενα αντικειμενο εκτονωσης οτιδηποτε και αν ειναι αυτο αρκει να μην ενοχλει τους αλλους και το δευτερο να παραδεχτει οτι ειναι διαφορετικος απο τους αλλους
    Λοιπόν κύριε Αλέξανδρε, επειδή μάλλον με αφορμή το θέμα μου γράψατε τη γνώμη σας για την κακοποίηση, η οποία είναι βέβαια δεκτή, θα σας απαντήσω. Ας αρχίσουμε από τα πιο απλά. Στο αρχικό σας post κάνετε λόγο για ελλιπή παιδεία και το κείμενό σας είναι γεμάτο ορθογραφικά και συντακτικά λάθη. Πώς δίνετε το καλό παράδειγμα για διαφορετική αντιμετώπιση της παιδείας, κάνοντας πληθώρα σολοικισμών και βαρβαρισμών; Εν συνεχεία αναφέρετε ότι δε μπορείτε άλλο να διαβάζετε ιστορίες κακοποιημένων ατόμων που έληξαν άδοξα (όπως η δική μου). Μια δήλωση σκληρή. Δικαίωμά σας να μη θέλετε να διαβάζετε την ιστορία κάθε πικραμένου. Δυστυχώς όμως είστε μέλος ενός forum αλληλοβοήθειας στο οποίο θα συναντάτε διαρκώς αναρτημένα κείμενα με τα προβλήματα των άλλων. Αν λοιπόν κάτι τέτοιο σας προκαλεί δυσφορία, τότε δεν κάνετε για εδώ μάλλον ή πρέπει να αλλάξετε τρόπο αντιμετώπισης των πραγμάτων. Και τέλος, δε μπορώ να δώσω συμβουλές για την καταπολέμηση των ψυχολογικών προβλημάτων που αφήνει η βία στα θύματα σε συνανθρώπους μου διότι ως παθούσα δεν έχω σταθεί στα πόδια μου ώστε να σηκώσω στις πλάτες μου το βάρος του επηρεασμού ενος άλλου ανθρώπου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Μην του δινετε σημασια. Το συγκεκριμενο εξοχως προβληματικο μελος εχει αποκλειστει στο παρελθον και απλα καποια στιγμη επανηλθε, στο γνωστο πλαισιο μιας αδιαφορης διαχειρισης που επιτρεπει σε κακοηθη μελη να οργωνουν το φορουμ χωρις ουσιαστικες συνεπειες για χρονια.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Ελσα όπως είπε και το μέλος oboro, μην δίνεις σημασία. Αρκετά έχεις μέσα στο κεφάλι σου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .............................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 04:15.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Dimitrios85 View Post
    Ελσα όπως είπε και το μέλος oboro, μην δίνεις σημασία. Αρκετά έχεις μέσα στο κεφάλι σου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    συμφωνω απολυτως ο ανθρωπος που σεβετε τη δημοκρατια ετσι ακριβως αντιδρα
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 04:15.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .........................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 04:21.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Αλέξανδρε παίρνεις κάποια φαρμακευτική αγωγή?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οταν ολοι καταλαβουν την αξια που εχει αυτο που λεω οτι ολοι πρεπει να λειτουργουν σαν ενοτητα με μονο εργαλειο οτι θα φανατιζονται μονο στη προσωπικη τους ζωη θα βγουν τοσο ικανα προσωπα στη κοινωνια που ακομα και οσοι ειχαν αντιρισεις σχετικα με την κακη συνταξη οσων λεω θα αλαξουν γνωμη

    και οσοι δε πιστευουν αυτο που λεω ας μη μου δωσουν σημασια.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Dimitrios85 View Post
    Αλέξανδρε παίρνεις κάποια φαρμακευτική αγωγή?
    αυτο δεν εχει σχεση με το θεμα και οι προσωπικες μου αποψεις για αυτο δεν αφορουν κανενα γιατι δεν εχω καμια προθεση να ανοιξω πολεμο με κανενα. δε προσπαθω να προοθησω το φανατισμο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αυτο δεν εχει σχεση με το θεμα και οι προσωπικες μου αποψεις για αυτο δεν αφορουν κανενα γιατι δεν εχω καμια προθεση να ανοιξω πολεμο με κανενα. δε προσπαθω να προοθησω το φανατισμο
    Είσαι φιλήσυχος σαν άνθρωπος δηλαδή. Φαίνεται εξάλλου.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .......................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 04:18.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ........................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 04:18.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ..................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 04:19.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ....................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 04:20.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση
    By nikiii in forum Κακοποίηση
    Replies: 44
    Last Post: 22-01-2015, 01:16
  2. Κακοποίηση στο σχολείο
    By whitecandle in forum Κακοποίηση
    Replies: 22
    Last Post: 12-07-2012, 17:16
  3. ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ !!!!
    By Eleni Morfid in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 17-10-2011, 16:06
  4. Βιασμός - Κακοποίηση
    By Seduction in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 09-06-2011, 00:22
  5. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 11:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •