κακοποιηση... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Επειδη ακριβως βρισκομαστε σε φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης, θα περιμενα να ενδιαφερεσαι περισσοτερο για το πως μια κοπελα που μοιραστηκε μια τοσο αβασταχτη ιστορια δεχτηκε απο το πουθενα επιθεση ακριβως επειδη τη μοιραστηκε. Ζητας να δειξουμε κατανοηση προς τον αλεξανδρο αλλα δεν δειχνεις αντιστοιχη, ποσο μαλλον αναλογη, ενσυναισθηση για την ελσα. Φυσικα οσοι διαβαζαμε το φορουμ πριν καποια χρονια γνωριζουμε οτι ο αλεξανδρος ηταν κακοηθης και εριστικος και τοτε που δεν ειχε αποδιοργανωμενο λογο. Την ιδια περιοδο ηταν που ειχε φαει και τον αποκλεισμο. Την επιχειρουμενη συσχετιση ψυχικων νοσων και κακοηθειας την αφηνω ασχολιαστη. Αν θες να προστατεψεις καποιον, καντο με προσωπικο μηνυμα μπας και τον συγκρατησεις/συνετισεις. Οχι παιρνοντας δημοσια το μερος του επιτιθεμενου.
    ομπορο...
    οσοι διαβαζαμε χρονια το φορουμ, ξερουμε καλα οτι ο αλεξανδρος δεν ηταν ποτε κακοηθης, ουτε κακοπροαιρετος.
    αυτες ειναι δικες σου ερμηνειες που τεχνηεντως προσπαθεις να επιβαλεις στα μελη, πατροναροντας την ελσα που δεν γνωριζει καταστασεις εδω, συκοφαντωντας τον αλεξ κι ας εκανε λαθη στα σχολια του.

    οι οποιες ενοχλησεις εχει προκαλεσει σε καποια μελη η ακομα και αστοχα και ακαιρα σχολια του, δεν ειχαν ποτε κακη προθεση απο πισω, ουτε ειναι ενα κακοψυχο ατομο. αυτο ειναι φανερο σε οποιον εχει 2 γραμμαρια νου και παρακολουθει καιρο το φορουμ φυσικα. ενα νεο μελος ειναι πολυ λογικο να ξενιστει και να παρεξηγηθει.
    αυτο που με ενοχλησε πολυ ειναι οτι ενω η ελισσαβετ εκανε μια προσπαθεια να ηρεμησει την κατασταση και να εξηγησει στην ελσα οτι δεν πρεπει να παρεξηγειται απο σχολια του αλεξανδρου (ενω εχει καθε δικαιωμα να παρεξηγηθει φυσικα) χωνεσαι εσυ εμπρηστικα, σχολιαζοντας μαζι τα πραγνματικα περιστατικα και μερικα που εχεις κατασκευασει μονος σου, οπως το οτι "ολοι ξερουμε οτι ο αλεξ ειναι κακοηθης", οπως εχεις κανει και σε πολλα αλλα ποστ και ριχνεις λαδι σε μια σβησμενη φωτια , μονο για να κανεις επιθεση στην διαχειριση που σε εχει μπαναρει για παλιοτερες συμπεριφορες σου.

    αν διαφωνεις με την διαχειριση, κανε ενα θρεντ στα σχολια, μιλα στους διαχειριστες, η φυγε.
    αλλα μην χωνεσαι σε καθε ποστ να φωναζεις ποσο διαφωνεις και ποσο κακοπροαιρετοι και αξιοι αποκλεισμου ειναι ΟΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ομπορο...
    οσοι διαβαζαμε χρονια το φορουμ, ξερουμε καλα οτι ο αλεξανδρος δεν ηταν ποτε κακοηθης, ουτε κακοπροαιρετος.
    αυτες ειναι δικες σου ερμηνειες που τεχνηεντως προσπαθεις να επιβαλεις στα μελη, πατροναροντας την ελσα που δεν γνωριζει καταστασεις εδω, συκοφαντωντας τον αλεξ κι ας εκανε λαθη στα σχολια του.

    οι οποιες ενοχλησεις εχει προκαλεσει σε καποια μελη η ακομα και αστοχα και ακαιρα σχολια του, δεν ειχαν ποτε κακη προθεση απο πισω, ουτε ειναι ενα κακοψυχο ατομο. αυτο ειναι φανερο σε οποιον εχει 2 γραμμαρια νου και παρακολουθει καιρο το φορουμ φυσικα. ενα νεο μελος ειναι πολυ λογικο να ξενιστει και να παρεξηγηθει.
    αυτο που με ενοχλησε πολυ ειναι οτι ενω η ελισσαβετ εκανε μια προσπαθεια να ηρεμησει την κατασταση και να εξηγησει στην ελσα οτι δεν πρεπει να παρεξηγειται απο σχολια του αλεξανδρου (ενω εχει καθε δικαιωμα να παρεξηγηθει φυσικα) χωνεσαι εσυ εμπρηστικα, σχολιαζοντας μαζι τα πραγνματικα περιστατικα και μερικα που εχεις κατασκευασει μονος σου, οπως το οτι "ολοι ξερουμε οτι ο αλεξ ειναι κακοηθης", οπως εχεις κανει και σε πολλα αλλα ποστ και ριχνεις λαδι σε μια σβησμενη φωτια , μονο για να κανεις επιθεση στην διαχειριση που σε εχει μπαναρει για παλιοτερες συμπεριφορες σου.

    αν διαφωνεις με την διαχειριση, κανε ενα θρεντ στα σχολια, μιλα στους διαχειριστες, η φυγε.
    αλλα μην χωνεσαι σε καθε ποστ να φωναζεις ποσο διαφωνεις και ποσο κακοπροαιρετοι και αξιοι αποκλεισμου ειναι ΟΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ.
    Remedy σου βγάζω το καπέλο, έπρεπε κάποιος/α να του απαντήσει του συγκεκριμένου μέλους, όπως του αξίζει. Εγώ βλέπεις δεν μπορώ να του αναπτύξω τα επιχειρήματα που θέλω, με έχει βάλει μάλλον στην αγνόηση. Το συγκεκριμένο μέλος, το παίζει η αστυνομία του φορουμ. Ας βρει με κάτι άλλο να ασχοληθεί αν δεν του αρέσει.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Σου είπε κανείς να επωμιστείς καμιά ευθύνη; Να κάνεις μόνο αυτό για το οποίο νιώθεις υποχρεωμένος και άφησε και τους άλλους να κάνουν αυτό που θεωρούν εκείνοι κι όχι εσύ σαν άλλος δικαστής.
    Πού ξέρεις εσύ τι έχω κάνει εγώ κι ο καθένας και αν έχει χρειαστεί να πάρω 100 φορές την δίωξη; Έπρεπε να σου χω δώσει ραπόρτο; Άσε να ξέρω εγώ τι έχω κάνει, άντε σε παρακαλώ που θα μου κάνεις και υποδείξεις...

    Επίσης δεν είπα ότι διαφωνείς με όλα επειδή διαφωνείς με μένα. Επειδή είναι φανερό πως διαφωνείς με τον τρόπο που λειτουργεί το φόρουμ. Αυτό μου λες τόση τώρα. Και σου λέω το απλό : ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ. Αν έχεις πρόβλημα με τους διαχειριστές λύστο με αυτούς.
    Αν δεν είχες τόσο επιθετικό, μπατσικο υφάκι μπορεί και να τα συζητούσα, τώρα όμως φίλε μου όχι, δεν θα απολογηθώ σε σένα για το τι κάνω και τι δεν κάνω.
    Να με συγχωρείς που έχω ελλιπή εικόνα για το φόρουμ, να μου στείλεις μια λίστα με το τι πρέπει να βλεπω να ξέρω άλλη φορά να είμαι ενημερωμένη πριν μπω να απαντήσω σε κάποιον.
    Δικαστες, αστυνομικοι, κολοκυθια τουμπανα... Ουτε στη ουσια αυτων που γραφω απαντατε, ουτε το γενικοτερο κοντεξτ του τι συμβαινει το τελευταιο διαστημα στο φορουμ δειχνει να σας ενδιαφερει. Η εικονα που εχετε εσεις μονο, αγια κι αναλλοιωτη. Ναι το ξερω οτι δεν εισασθε εσεις να δεχεσθε υποδειξεις. Φως φαναρι ειναι, και οχι ασχετο με το πως τοποθετηθηκατε στο συγκεκριμενο θρεντ (και υπερ ποιου). Οσο για το ποιος εχει καλεσει τη διωξη ποσες φορες, δεν ειναι αυτο το θεμα. Ειναι οτι στις εν λογω περιπτωσεις οι οποιες εκκλησεις προς διαχειριση κλπ δεν εγιναν για τα ευαλωτα μελη μονο, αλλα και για τους επιτηδειους. Δεν το βλεπεις καθε μερα, μελη με χιλιαδες ποστ να στοχευουν ετσι, ποσο μαλλον τρεις φορες μεσα σε ενα μηνα. Κανεις απο τους αχαρακτηριστους δεν θα ειχε αποθρασυνθει τοσο ωστε να φτασει σ' αυτο το σημειο, αν δεν ειχε τετοια εκπτωση η διαχειριση στο φορουμ. Γενικοτερα παντως ειναι εντυπωσιακη η εμμονη σας στο εσχατο "επιχειρημα" οσων στερουνται επιχειρηματων γνησιων: σ' οποιον δεν αρεσει, να παει αλλου... Αληθεια, ειστε διαχειριστες και εκφραζεστε ετσι; λολ Μαλλον εσεις το εχετε δει μαγαζακι σας το φορουμ υποστηριξης, οπου δεν ειναι σωστο να προσβαλλουμε τον αλεξ, οοχι οχι.

    ΥΓ Περα απ' το προφανες για οποιον δε φοβαται την μηχανη αναζητησης: δεν ασχολουμαι μονο με εσας. Το 1/5 των ποστ μου το πολυ ειναι σ' αυτο το μηκος κυμματος. Αλλη βεβαια η συναισθηματικη εικονα αλλη η πραγματικη. Μη σας χαλαω και το αφηγημα.
    Last edited by oboro; 23-01-2019 at 13:30.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Δικαστες, αστυνομικοι, κολοκυθια τουμπανα... Ουτε στη ουσια αυτων που γραφω απαντατε, ουτε το γενικοτερο κοντεξτ του τι συμβαινει το τελευταιο διαστημα στο φορουμ δειχνει να σας ενδιαφερει. Η εικονα που εχετε εσεις μονο, αγια κι αναλλοιωτη. Ναι το ξερω οτι δεν εισασθε εσεις να δεχεσθε υποδειξεις. Φως φαναρι ειναι, και οχι ασχετο με το πως τοποθετηθηκατε στο συγκεκριμενο θρεντ (και υπερ ποιου). Οσο για το ποιος εχει καλεσει τη διωξη ποσες φορες, δεν ειναι αυτο το θεμα. Ειναι οτι στις εν λογω περιπτωσεις οι οποιες εκκλησεις προς διαχειριση κλπ δεν εγιναν για τα ευαλωτα μελη μονο, αλλα και για τους επιτηδειους. Δεν το βλεπεις καθε μερα, μελη με χιλιαδες ποστ να στοχευουν ετσι, ποσο μαλλον τρεις φορες μεσα σε ενα μηνα. Κανεις απο τους αχαρακτηριστους δεν θα ειχε αποθρασυνθει τοσο ωστε να φτασει σ' αυτο το σημειο, αν δεν ειχε τετοια εκπτωση η διαχειριση στο φορουμ. Γενικοτερα παντως ειναι εντυπωσιακη η εμμονη σας στο εσχατο "επιχειρημα" οσων στερουνται επιχειρηματων γνησιων: σ' οποιον δεν αρεσει, να παει αλλου... Αληθεια, ειστε διαχειριστες και εκφραζεστε ετσι; λολ Μαλλον εσεις το εχετε δει μαγαζακι σας το φορουμ υποστηριξης, οπου δεν ειναι σωστο να προσβαλλουμε τον αλεξ, οοχι οχι.

    ΥΓ Περα απ' το προφανες για οποιον δε φοβαται την μηχανη αναζητησης: δεν ασχολουμαι μονο με εσας. Το 1/5 των ποστ μου το πολυ ειναι σ' αυτο το μηκος κυμματος. Αλλη βεβαια η συναισθηματικη εικονα αλλη η πραγματικη. Μη σας χαλαω και το αφηγημα.
    Το ενδιαφέρον είναι το ποιος μιλάει για εμμονή. Συνεχίζεις να μου αναφέρεις τα παράπονα σου για την διαχείριση. Και σου απαντώ ξανά. Αν ήσουν λιγότερο επιθετικός και χωρίς μπατσο-ύφος μπορεί και να είχε ενδιαφέρον η κουβέντα. Τώρα όχι. Τα παράπονα σου στους διαχειριστές.

    Υγ. Σίγα ρε φίλε μου μην κάτσω να ψάχνω και τα μνμ σου να βγάλω ποσοστά για το τι γράφεις. Άντε παίξε παραπερα...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Τα αυθαιρετα συμπερασματα ειναι οντως ευκολοτερα απ' το να μπαινει κανεις στον κοπο να σχηματισει ουσιαστικη εικονα. Σιγα μη μπω στον κοπο, οποτε φιλαρακι μονο δικαστης το παιζεις εδω μεσα, τελος. Το "ισα ρε που θα μου πεις εμενα" τουλαχιστον το γλιτωσα δεν τ' ακουσα, δεν εφτασε το πραγμα εκει. Παλι καλα λολ. Διετηρηθηκεν καποιο επιπεδο.
    Last edited by oboro; 23-01-2019 at 13:59.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν ειμουν κακοπροαιρετος θα αλαζα συνεχως ονοματα κατι που ξερουν ολοι οτι δεν κανω αλλα αυτο δε σημαινει οτι ολοι οσοι αλαζουν ονομα ειναι κακοπροαιρετοι.
    δε φοβαμαι να κριθω για οτι λεω τωρα σχετικα με τα νεα μελη ειναι στη φυση μου να ακολουθω μια πορεια απο τη πτωση στη κορυφη αρα ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα ξεμαλιαστουμε αρχικα απλα ο ομπορο τραβα καποιο προσωπικο ζορι μαζι μου και αυτο εινα εμφανες.
    τωρα αν καποιοι παρεξηγιθηκαν επειδη τους ειπα την αληθεια για το τι μας χειροκροτει προσβληθηκαν επειδη τα εχουν με τον εαυτο τους και τη φυση τους σε αλλες περιπτωσεις ισως το παρακανα με καποια τραγουδια που ειχα παραθεσει σε στιλ ραπ δηλαδη τα λεει με τροπο σα να ραπιζει τα αυτια τους

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έλσα, βάλτον στη λίστα αγνόησης κορίτσι μου να ησυχάσεις, εγώ το έχω κάνει και βρήκα την υγειά μου... Έχει πρόβλημα έκφρασης ο άνθρωπος, όλο ακαταλαβίστικα λέει... Μην ταράζεσαι, αρκετά προβλήματα έχεις...
    Όντως θέλεις διερμηνέα για να καταλάβεις ότι λέει..

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Όντως θέλεις διερμηνέα για να καταλάβεις ότι λέει..

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αλήθεια είναι αυτό, ναι... Οπότε αποφάσισα να μην ζαλίζω το κεφάλι μου με άτομα που δεν μπορούν να κάνουν ούτε τα βασικά όπως να επικοινωνήσουν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αλήθεια είναι αυτό, ναι... Οπότε αποφάσισα να μην ζαλίζω το κεφάλι μου με άτομα που δεν μπορούν να κάνουν ούτε τα βασικά όπως να επικοινωνήσουν...
    Και πολύ καλά έκανες, εγώ πάντως γελάω που το παίζει ψαγμένος [emoji846]

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν καποιος αγνοει την ουσια ασχολουμενος με την επιφανεια αυτο θα καταληξει σε συνενοηση κλαρινο και θυμαμαι που καποτε επαιζα φλογερα

  11. #71
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θυμαμαι ακομα το περιστατικο 20 χρονια πριν η γνωριμια μου με το καθηγιτη μουσικης στο γυμνασιο στην αρχη τον εκανα εξαλο λεγοντας του οτι ξεχασα τη φλογερα στο σπιτι και του ειπα ακουσον ακουσον οτι εφυγα απο το σπιτι τοσο γρηγορα που δεν ηξερα που ειναι και μου ειπε ε παρε ενα κασμα και κανε ανασκαφες γελασαν ολοι στη ταξη την επομενη συνεχιστηκε ο καυγας αφου δεν εκανα καν προβα πριν παιξω τελικα στο τελος του χρονου μου εβαλε αριστα.ε αυτο ειμαι εγω πολυ απλα.
    Last edited by αλεξανδρος_77; 23-01-2019 at 23:05.

  12. #72
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το πιο αστειο απο ολα οσα θυμαμαι ηταν στο μαθημα τις τεχνολογιας ως συνηθως στην αρχη το τετραδιο εμεινε στο σπιτι και με τον καθηγητη να με κοιτα με μισο ματι και να ψελιζει τεχνολογια εγω φυσικα δεν εγραφα καν και οταν μου μιλησε εγω του απαντησα με στιχους τα παιδια γελασαν τοσο δυνατα που ηταν ετοιμος να γινει κοκκινος απ τα νευρα του ε καπως ετσι αρχισαν ολες μου οι αγαπες αρχισαν με ενα λιμινταουν....

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Κακοποίηση
    By nikiii in forum Κακοποίηση
    Replies: 44
    Last Post: 22-01-2015, 00:16
  2. Κακοποίηση στο σχολείο
    By whitecandle in forum Κακοποίηση
    Replies: 22
    Last Post: 12-07-2012, 16:16
  3. ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ !!!!
    By Eleni Morfid in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 17-10-2011, 15:06
  4. Βιασμός - Κακοποίηση
    By Seduction in forum Κακοποίηση
    Replies: 47
    Last Post: 08-06-2011, 23:22
  5. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 10:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •