Άγχος - Καρδιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Άγχος - Καρδιά

    Καλησπέρα ξανά, πόσο καιρό κρατάνε οι εξετάσεις καρδιάς; καρδιογράφημα- τρίπλεξ
    Έκανα τον Οκτωβρίου - Νοέμβριο 2 φορές, μα νιώθω συνεχώς αίσθημα παλμών. Να πάω να το κοιτάξω πάλι; ο γιατρός μου είναι οικογενειακός έχει όλο το ιστορικό μου από την αρχή, και η παθολόγος μου είπε πως θα πρέπει να επισκεφτώ κάποιον ψυχολόγο η ψυχίατρο πράγμα που το κάνω, αλλά πάλι νιώθω να κουνιέμαι όταν ξαπλώνω. Να αποκλείσω το πρόβλημα στην καρδιά; + ότι νιώθω τα κόκαλα μου κολλημένα στο στήθος μερικές φορές. Μήπως παίζει ρόλο το ότι είμαι 1.80 και είμαι 64 κιλά;
    Ευχαριστώ ομάδα

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    19
    Φίλε μου καλησπερα..Και εγώ έχω αίσθημα παλμών αλλά και εκτακτες σχεδόν κάθε μέρα.. πηγα έκανα όλες τς εξετασεις τριπλεξ..τεστ κοπώσεως holder ,εξετασεις αίματος και δεν μου βρήκαν τίποτα.. είναι καθαρά από το αγχος..αυτό μ ειπα ν..όπωτε και Αν έχεις κανει όλες τς εξετασεις είναι Από αυτο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Προσπάθησε να ξεχαστεις καταλαβαίνω πως δεν είναι εύκολο αλλά και οι συνεχόμενες επισκέψεις σε γιατρούς δε νομίζω να έχουν νόημα. Αλλιώς κάθε πρωί να περνάμε για ένα φουλ τσεκούρι απ' πριν ξεκινήσει η μέρα μας...μην αφήνεις να σε καταβάλει προσπαθησε

    Εστάλη από Moto G (5) Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Quote Originally Posted by Gass1995 View Post
    Φίλε μου καλησπερα..Και εγώ έχω αίσθημα παλμών αλλά και εκτακτες σχεδόν κάθε μέρα.. πηγα έκανα όλες τς εξετασεις τριπλεξ..τεστ κοπώσεως holder ,εξετασεις αίματος και δεν μου βρήκαν τίποτα.. είναι καθαρά από το αγχος..αυτό μ ειπα ν..όπωτε και Αν έχεις κανει όλες τς εξετασεις είναι Από αυτο
    Δηλαδή αδερφέ μην μπω στον κόπο για χολτερ και τα σχετικά;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Καλησπέρα.Το 90% των ανθρώπων που έχουν ανχωδη διάταραχη τα συμπτώματα είναι τα ίδια ακόμα και σε εμένα έτσι ήταν.1 Πάς σε γιατρούς και συγκεκριμένα παθολόγο ή καρδιολογο να δεις αν είναι καλά η καρδιά σου.(Μην ξανα πας για ενα χρονο)2.Σου λένε ότι είσαι καλά αλλά δεν σταματάς να το ψάχνεις γιατί είναι ψυχολογικό και ξανάπας.(Αν δεν μπορεις μονος ζητα βοηθεια απο ειδικο γιατρο ψυχολογο _ψυχίατρο ναι εχεις δικαιο ποναει η καρδια σου αλλα ψυχολογικά οχι σωματικά). Όταν ξαπλώσουμε η πριν τον ύπνο τα συμπτώματα γίνονται ποιο έντονα, είναι λογικό είναι η στιγμή που δεν σκεφτόμαστε κάτι και εστιάζουμε στο άγχος( ποτέ δεν κοιμόμαστε με το κινητό η με τηλεόραση βαλε sleep music κλείσε ολα τα φώτα.και εστίασε την προσοχή σου στην μουσικη).
    4.Απεριόριστο googlαρισμα μήπως ανακαλύψουμε κάποια ασθένεια που δεν βρήκε ο γιατρός και την βρούμε εμείς.(Μην ψάχνεις τίποτα θα βρεθείς να έχεις την ποιο σπάνια αρρώστια στον κοσμο)

Similar Threads

  1. Αγχος και φοβος για καρδια.
    By stelios4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 26-02-2017, 01:19
  2. Αγχος και πονο στην καρδιά
    By maria- in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2015, 01:40
  3. ΑΓΧΟΣ-ΚΑΡΔΙΑ-ΠΑΝΙΚΟΣ-ΦΟΒΟΣ
    By sofaih-deleted in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 103
    Last Post: 22-01-2015, 14:17
  4. ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ -ΚΑΡΔΙΑ 'Η ΑΠΛΑ ΑΓΧΟς?
    By MAMAVE in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 10-03-2014, 14:24
  5. προβλημα καρδια?? η αγχος
    By kotsios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-10-2012, 09:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •