χρειαζομαι βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    9

    χρειαζομαι βοηθεια

    χρειαζομαστε δουλεια, κατα προτιμηση κεντρο Αθηνα , εγω και ο αντρας μου.
    χρειαζομαστε σπιτι, να μεινουμε, δεν εχω καθολου χρηματα,
    ζω μαζι με τον αντρα μου στο πατρικο μου σπιτι, εντος Αττικης, εκτος Αθηνων, εχω προβλημα με την οικογενεια μου, και ζητω αμεση βοηθεια.
    Το προβλημα ειναι με την γιαγια μου και με την μητερα μου,
    οποιος θελησει να βοηθησει ας επικοινωνηση.
    Ο αντρας μου ειναι αλλοδαπος, εγω ειμαι Ελληνιδα, ο αντρας δεν εχει φτιαξει ακομα τα χαρτια του, και εχει προβλημα με τα ματια του (αποκοληση του ρετηνοηδους στο ενα ματι, εγχειρισμενος) και δεν μπορει να εργαστει σε βαριες δουλειες, ξερει απταιστα αγγλικα, ισως να μπορει να βοηθησει καπου, και ξερει πολυ καλη μαγειρικη, κηπουρικη (εχει τελειωσει σε σχολη της Αμερικης), υδραυλικα (δουλευε 2 χρονια σε εταιρια, στην Αμερικη) γνωση Υ/Η κ.α.
    Εγω θα ηθελα μια εργασια που να μην χρησημοποιω την φωνη μου, λογο, πολυποδα στις φωνητικες μου χορδες, και λαντζα, καθαριστρια, η δουλειες που δεν χρειαζεται να μιλαω πολυ αλλα ελαχιστα ειναι ευπροσδεκτες.
    Τωρα τι δουλεια εχει το θεμα μου σε θεματα ψυχωλογιας?
    ειμαι σε πολυ δυσκολη κατασταση και θελουμε να φυγουμε απο την οικογενεια και να κανουμε ενα ξεκινημα, χρειαζομαι βοηθεια.
    Το προβλημα στην οικογενεια ειναι οτι η μητερα μου δεν μας θελει, δεν εχουμε ουτε φαγητο, ουτε μπορουμε να δουλεψουμε απο εδω που ειμαιστε γιατι δεν εχουμε μεταφορικο μεσον, δεν εχουμε τιποτα, εκτος απο καποια επιπλα, ρουχα, Η/Υ, (οχι δεν τους πουλαμε , εργαζομαστε πανω σε αυτους, υπαρχει δουλεια και δεν γινεται να πουληθουν).
    Το προβλημα ειναι οτι εγω και ο αντρας μου ηρθαμε απο Αμερικη, ειμαστε ενα χρονο, εδω στην Ελλαδα, ειχαμε κανει μια συμφωνια με την μητερα μου, δεν τηρησε, και τωρα καθε λιγο και λιγακι μας δημιουργει φασαριες, εχθες εχασε χρηματα, φωναζε με κακοποιησε ψυχολογικα,
    με φωναζε κλεφτρα, και το περιεργο ειναι οτι, μετα απο λιγο υσηχασε, και πιστευω οτι τα βρηκε τα χρηματα της αλλα απο τον εγωισμο της δεν το παραδεχεται, και δεν χηταει συγνωμη, αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρη, το θεμα ειναι οτι δεν μας αφηνει να φαμε, γιατι λεει εχουμε λεφτα, και δεν γινεται καθε λιγο και λιγακι αυτα τα προβληματα,
    εχει προβλημα και μας λεει βρωμιαριδες, πεταει τα πραγματα μας,
    και επειδη ξερω οτι η λυση ειναι απλα να φυγουμε ζητω βοηθεια.
    Γιατι αλλο να το λες και να το συμβουλευεις και αλλο να το κανεις.
    υπαρχουν καποιες τεχνικες λεπτομερειες, οπως, εδω που βρισκομαστε δεν εχει πολλες δουλεις και μεχρι να μαζεψω λευτα να νοικιασω θα περασουν 2-3 μηνες, και δεν θελω εδω στην περιοχη γιατι θελουμε να φυγουμε μακρια απο καθε τι που μπορει να μας δει.
    Πρεπει να φυγω και σημερα αν γινεται.
    γι αυτο ζητω σπιτι, να ψαξουμε για δουλεια Αθηνα, ειδικα στο κεντρο εχει πολλες δουλεις για λανζτα και ειναι ιδανικη δουλεια για μενα, που εχω το προβλημα με τον λαιμο μου.

    Ή αν ξερει καποιος που μπορω να απευθηνθω να ζητησω τετοιου ειδους βοηθεια.
    Εχω παρει την χρυση ευκαιρια και θα προσπαθησω να παω Αθηνα και να ζητησω δουλεια και σπιτι, αλλα ειναι περιεργο τωρα να κλεισεις ραντεβου απο την χρυση ευκαιρια και να παω να πω "γεια σας, δεν εχω φραγκο, βαλτε με στο σπιτι σας".
    Θα παω βεβαια, απλα σκεφτηκα οτι ισως εδω καποιος θα μπορει να βοηθησει.
    Ευχαριστω.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    9
    επισης ξεχασα να πω, οτι εχω και ενα μικρο γατακι, και αν καποιος μπορει να μας ενοικιασει θα ηθελα να επιτρεπεται.
    ξερω ισως να ζηταω πολλα.
    ευχαριστω!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Na pate kai sto ΟΑΕΔ yparxun diafora programmata idika gia tis gynaikes.
    Kai opou blepete epixeirisi na pate na rwtisete ean xriazwnte tis ergpasies pou mporite na prosferete. Mexri na petyxete to stoxo sas. Eimai apolytws syguros ean to praksete poly syntoma breite ergasia. Kaly dynami sas efxwmai .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    και αγγελεια σε εφημεριδες μπορειτε να βαλετε.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    9
    ευχαριστω πολυ, την δευτερα φευγουμε για Αθηνα και πιστευω οτι πορτα πορτα θα βρω πρωτα εγω δουλεια, σπιτι δεν ξερω αν θα βρω την ιδια ημερα, αλλα εχω πιστη οτι θα βρεθει καποιος καλος ανθρωπος να μας βοηθησει και να μας δωσει στεγη.
    The persuit of happiness!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    4
    kserei kanenas gia to risperdal tipota?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    teo1-2-3

    εισαι τελειως ακυρος.
    Αν θυμαμαι καλα εχει τουλαχιστον 3 θεματα για risperdal ηδη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    τσονα καλη τυχη σας αυχομαι.το σιμαντικο ειναι που ειστε αγαπημενοι.και δεν παιζει συμμασια αν ειναι ξενος ο αλλος κλπ καλος ανρωπος να ναι μονο....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    9
    τι ειναι risperal τελως παντον?
    χαχα,
    η μητερα μου τελικα τα βρηκε τα λευτα, και δεν ζηταει συγνωμη και συνεχιζει να βριζει.

    και δεν μας δινει τα κλειδια μας, ισως να βρουμε λιγα χρηματα απο καποιες καρτες πιστοτικες της αμερικης και ισως να εχουμε καποια χρηματα για ενοικιο ή για δωμα για αρχη,
    την δευτερα εχουμε φυγει για Αθηνα.
    Τελος!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •