Ψυχωση και Σεξουαλικότητα/ Σχέσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    35

    Red face Ψυχωση και Σεξουαλικότητα/ Σχέσεις

    Ότι σχετικό με τον τίτλο...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δε θελω να δεχτω οι μου τα εχει παρει ολα αυτα η ψυχωση.και ελπιζω να μην ισχυει.πασχω απο τα 16 και ειμαι 31.οσο δεν ειχα συμπτωματα βαρβατα εκανα 2 μακροχρονιες σχεσεις.δε κοιταω πια.εχει τυχει να πω α ωραιος αυτος/η αλλα ως εκει.βεβαια παντα λειτουργουσα εγκεφαλικα οποτε πως να συμβει αυτο κλεισμενη μεσα σε ενα δωματιο για χρονια...?τα φαρμακα μου εχουν πειραξει τις ορμονες μου σταματησαν την περιοδο..οποτε εχει να κανει και με αυτο φανταζομαι..
    στις φιλικες σχεσεις ειμαι πιο κομπλε.μου ειναι πιο ευκολο αν και εκει πολλες φορες θα αμφισβητησω καποιον/α και μπορει σε ενα επεισοδιο να τους θεωρω εχθρους μου
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    35
    Quote Originally Posted by boo View Post
    δε θελω να δεχτω οι μου τα εχει παρει ολα αυτα η ψυχωση.και ελπιζω να μην ισχυει.πασχω απο τα 16 και ειμαι 31.οσο δεν ειχα συμπτωματα βαρβατα εκανα 2 μακροχρονιες σχεσεις.δε κοιταω πια.εχει τυχει να πω α ωραιος αυτος/η αλλα ως εκει.βεβαια παντα λειτουργουσα εγκεφαλικα οποτε πως να συμβει αυτο κλεισμενη μεσα σε ενα δωματιο για χρονια...?τα φαρμακα μου εχουν πειραξει τις ορμονες μου σταματησαν την περιοδο..οποτε εχει να κανει και με αυτο φανταζομαι..
    στις φιλικες σχεσεις ειμαι πιο κομπλε.μου ειναι πιο ευκολο αν και εκει πολλες φορες θα αμφισβητησω καποιον/α και μπορει σε ενα επεισοδιο να τους θεωρω εχθρους μου
    Τελικά υπάρχει αυτή η ανηδονία στις ψυχώσεις? Κάποιος που να έχει (ψύχωση και) σχέση και σεξουαλικές επαφές υπάρχει στο forum?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εννοειται οτι υπαρχει ανηδονια.. παντως ο γιτρος μου εχει πει οτι πολλοι ψυχωτικοι και δουλευουν και εχουν οικογενεια.μην απελπιζεσαι απλα αμα αντεχεις το σπορ κυνηγησε το..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    εχω διαβαση οτι το 70% που πασχει απο ψυχωσης μενει μονο του στη ζωη.........
    πολυ φυσιολογικο μου φαινεται, οι γυναικες ειναι ψιλοευκολο να κανουν σχεσης, αλλα με μας τους αντρες, δεν πιστευω οτι υπαρχει γυναικα που θα δεχοταν σχεση με σχιζοφρενη εκτος αν ειχαι πολλα λεφτα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Μεγαλο κεφαλαιο που ποναει.....

    Ειναι δυσκολο αλλα οχι ανεφικτο!!
    Παιζουν πολλα ρολο...
    Η σοβαροτητα της παθησης πχ αν εχεις αλογια κ μειωθηκε ο λογος σου σιγουρα δυσκολευεσαι.
    Μετα επηρεαζεται η αναπτυξη δεσμων με καποιον. Το να νιωθεις κοντα κ το δεσιμο.
    Πως εισαι κοινωνικα κ λειτουργικα.
    Τα φαρμακα ειναι απο μονα τους αντικουκου...
    Αν μπορεις να συντηρησεις μονος τον εαυτο σου ειδικα μετα τα 30 που ψαχνεις για μια σχεση με καποια καταληξη ισως πιο σοβαρη.

    Εγω ουτε καν το σκεφτομαι. Δεν νιωθω την χαρα για να δημιουργησω δεσμο. Μου στοιχισε η παθηση κ ισως πενθω ακομα. Εχω 6 χρονια να κανω κατι.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Εγω εχω σχεση δεν μπορω χωρις αυτην. Κανω τα παντα να κρατησω τον συντροφο μου δουλειες, του δινω αγαπη, κανω σεξ και ας εχω ανηδονια γενικα δινω τα παντα!! Αλλα αξιζει!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Μεγαλο κεφαλαιο που ποναει.....

    Ειναι δυσκολο αλλα οχι ανεφικτο!!
    Παιζουν πολλα ρολο...
    Η σοβαροτητα της παθησης πχ αν εχεις αλογια κ μειωθηκε ο λογος σου σιγουρα δυσκολευεσαι.
    Μετα επηρεαζεται η αναπτυξη δεσμων με καποιον. Το να νιωθεις κοντα κ το δεσιμο.
    Πως εισαι κοινωνικα κ λειτουργικα.
    Τα φαρμακα ειναι απο μονα τους αντικουκου...
    Αν μπορεις να συντηρησεις μονος τον εαυτο σου ειδικα μετα τα 30 που ψαχνεις για μια σχεση με καποια καταληξη ισως πιο σοβαρη.

    Εγω ουτε καν το σκεφτομαι. Δεν νιωθω την χαρα για να δημιουργησω δεσμο. Μου στοιχισε η παθηση κ ισως πενθω ακομα. Εχω 6 χρονια να κανω κατι.
    Κι εγω πενθω σειριος αλλα δεν μπορω και μονη μου θελω ενα στηριγμα σε ολο αυτο και γινομαι και εγω στηριγμα για το συντροφο μου!! Μια υγιης σχεση βοηθαει να ξερεις.

Similar Threads

  1. Σεξουαλικοτητα
    By Jima81211 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2017, 15:33
  2. ψυχωση και σχεσεις
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 40
    Last Post: 14-02-2017, 15:55
  3. σεξουαλικοτητα
    By horhitto4 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 07-10-2015, 22:50
  4. Ψυχωση και Σχέσεις
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 60
    Last Post: 05-12-2014, 00:47
  5. Σεξουαλικότητα, ερωτισμός και σχέσεις... Ανοιχτή συζήτηση
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 09-06-2011, 21:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •