Ερωτικες σχεσεις - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    12
    25..ενταξει παιδια κι εγω αστειευτηκα γκευ η μπαι δεν ειναι με τιποτα.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    12
    Η αληθεια Kostas_14 οτι ξοδεψαμε πολυ ενεργεια στο σπιτι ενα μηνα με την ανακαινιση και την μετακομιση ειμασταν πολυ κουρασμενοι ψυχολογικα και σωματικα για να σκεφτουμε το σεξ. Μεχρι εκει οκ! Αφου μετακομισαμε και μετσ ειχε θεμα και αγχος με την δουλεια οποτε και δεν πιεσσ καταστασεις κ υστερα που δουλευε 12ωρα χωρις ρεπο το ιδιο εμεινα σιωπηλη γιατι ηξερα οτι εχει φορτο εργασιας.. ο καιρος περασε και οταν χαλαρωσε δεν αλλαξε κατι εκανα μερικες κινησεις μπας και αλλα δεν πολυηθελε οποτε δεν συνεχισα..η κριση που περασαμε ηταν μαλωματα λογω δουλειας αγχους οικονομικων απο πλευρα του αλλα τωρα μπηκαμε σε μια ροη τα ξεπερασαμε και δεν αλλαξε κατι. Ειναι πολυ καλος μαζι μου δειχνει οτι μ αγαπαει και θελει να περναμε χρονο μαζι και να κανουμε πραγματα τα παντα εκτος απο το σεξ βεβαια..και μαλιστα μου ζητησε συγνωμη γιατι καταλαβε οτι μου λειπει αυτο και μου ειπε οτι δεν φταιω εγω απλα δεν εχει ορεξη και δεν ξερει τον λογο..δεν μπορω να τον καταλαβω. Αν με θελει τοτε τι;;

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    12
    Επισης χωρια δεν ειμασταν το καλοκαιρι μαζι μεναμε αλλα δουλευαμε πολυ και δεν ειχαμε χρονο. Αλλη δεν ειχε και δεν εχει σπιτι τα εχει ολα ανοιχτα στο λαπτοπ ανεκαθεν ηταν ετσι οποτε αν ηταν κατι θα φεροταν αλλιως!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    12
    Και αντε και με βαρεθηκε οκ θα με πειραξει αλλα ας πουμε οτι ειναι ετσι μονο στο ερωτικο κομματι; γιατι θελει να περναει χρονο μαζι μου να με βγαζει για φαγητο κρασι και ολα τα υπολοιπα..δεν μπορω να καταλαβω δεν κολλαει το ενα με το αλλο. Αν του ειχε περασει δεν θα με απεφευγε και λιγο δεν θα αλλαζε η συμπεριφορα του;; γενικα ειναι η πρωτη φορα που συγκατοικω οποτε και αλλαζουν πολλα πραγματα ξερω..αλλα τοσο;;δεν νομιζω πως ειναι νορμαλ αυτο. Καποιος παντρεμενος να μου πει πως ειναι η συμβιωση ρε παιδια ???????????? το εχετε παθει με την γυναικα σας αυτο;; να κανετε αποχη απο το σεξ για τοσο καιρο;;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    @Nala παντρεμένος δεν είμαι σε καμιά περίπτωση, αλλά σίγουρα δεν είναι γκει κλπ. αυτές είναι μπούρδες του πληκτρολογίου, μην ασχολείσαι. Ο σύντροφός σου, φαίνεται πως περνάει την φάση του, μπορεί για εσένα να μπήκαν σε μια τάξη και σε μια σειρά, για εκείνον μπορεί και όχι.

    Ήταν πολλά αυτά που ανέφερες. Μαλώματα, οικονομικά, σπίτι κλπ. + τις πολλές ώρες στην δουλειά. Εγώ πιστεύω, πως θα σας ξανά έρθει η διάθεση, αν δεν βλέπεις φως, μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιο ειδικό, ίσως σε κάποιο ανδρολόγο, να βρει δλδ την αιτία του προβλήματος.

    Γι'αυτό έλεγα να μην σε παρασύρουν σε άλλα πράγματα, μπορεί το μέλος @Remedy να παρεξηγήθηκε που της μίλησα έτσι, αλλά με βγάζουν εκτός εαυτού μερικά εύκολα και γρήγορα συμπεράσματα. Τεσπα... χαίρομαι που το ξεκαθάρισες εδώ, πως δεν τρέχει θέμα με ομοφυλοφιλίες. Έχουμε την τάση να τα αναγάγουμε όλα σε ένα εύκολο συμπέρασμα.

    Δεν ξέρω δλδ αν θα σε βοηθήσουν παραπάνω εδώ, γι'αυτό και σου είπα να πάτε σε κάποιο ειδικό, αν δεις ότι συνεχίζει αυτό καιρό. Υπάρχει περίπτωση και όντως να του έχει πέσει η λίμπιντος δλδ.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    12
    Χμμ τι να πω δεν ξερω πραγματικα! Οσο ζεις μαθαινεις δεν ηξερα οτι περνατε τετοια κ εσεις οι αντρες! Οποτε θα περιμενω αρχικα και αν οχι ισως δουμε καποιον γιατρο ανδρολογο οπως μου ειπες ευχαριστω πολυ!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Nala2019 View Post
    Και αντε και με βαρεθηκε οκ θα με πειραξει αλλα ας πουμε οτι ειναι ετσι μονο στο ερωτικο κομματι; γιατι θελει να περναει χρονο μαζι μου να με βγαζει για φαγητο κρασι και ολα τα υπολοιπα..δεν μπορω να καταλαβω δεν κολλαει το ενα με το αλλο. Αν του ειχε περασει δεν θα με απεφευγε και λιγο δεν θα αλλαζε η συμπεριφορα του;; γενικα ειναι η πρωτη φορα που συγκατοικω οποτε και αλλαζουν πολλα πραγματα ξερω..αλλα τοσο;;δεν νομιζω πως ειναι νορμαλ αυτο. Καποιος παντρεμενος να μου πει πως ειναι η συμβιωση ρε παιδια ???????????? το εχετε παθει με την γυναικα σας αυτο;; να κανετε αποχη απο το σεξ για τοσο καιρο;;
    Καλημερα!
    Οπως σου ειπα και στο πρωτο μηνυμα, ο φιλος σου η εχει ξενερωσει ερωτικα, η εχει αλλη, η τον εχει καταβαλλει το αγχος (η ειναι γκεη που ειπαν και οι προηγουμενοι. Υπαρχει κι αυτη η εκδοχη οντως)
    Προσωπικα τεινω στο οτι εχει ξενερωσει αν εισαι τοσο βεβαιη οτι αποκλειεται να εκανε αλλες γνωριμιες. Σιγουρα εχουν βοηθησει στο ξενερωμα οι δουλειες και τα αγχη.
    Αυτο που ρωτας ομως ειναι λιγο ατοπο.
    ΔΕΝ ειναι ολα τα ζευγαρια το ιδιο για να ρωτας τι γινεται με την συμβιωση. Οποτε δεν θα σε βοηθησει το τι κανει ενα αλλο ζευγαρι στην σχεση του. Εμεις πχ δεθηκαμε ακομα περισσοτερο ερωτικα απ οταν μειναμε μαζι και το σεξ εγινε συχνοτερο ακόμα. Αλλοι χωριζουν μολις ζησουν μαζι. Δεν προκειται να βγαλεις ενα κοινο συμπερασμα. Το θεμα ειναι ΕΣΕΙΣ τι κανετε.
    Κακως σε μπερδευει το οτι θελει την παρεα σου και αγκαλιτσες και διασκεδασεις και τρυφεροτητα. Ολα αυτα δεν εχουν καμια σχεση με το σεξ αλλα με συντροφικοτητα, αγαπη κλπ. Μπορει να σε αγαπαει μια χαρα και να θελει την παρεα σου αλλα να μην θελει σεξ μαζι σου. Μην μπερδευεσαι..
    Η γνωμη μου ειναι οτι αν εχει καποια παθηση που του ριχνει την λιμπιντο γενικως, οπως καταθλιψη, αγχωδη διαταραχη κλπ να απευθυνθει σε ψυχοθεραπευτη κι αν μπορεσει να το ρυθμισει ισως επανερθει η διαθεση του. Αν ομως οφειλεται σε ξενερωμα, δεν παλευεται.. μερικοι μετα την συμβιωση παραμενουν εραστες. Αλλοι ομως γινονται αδερφακια... αυτο δεν παλευεται αν σας εχει συμβει.
    Last edited by Remedy; 27-01-2019 at 08:57.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Όπως προανέφερα δεν αναφέρθηκα σε εσένα προσωπικά, αλλά σε μια γενική παρατήρηση δική μου, εκτός αν μιλάς ως εκπρόσωπος όλων των μελών, τότε πάω πάσο.

    Σορρι που θα στο πω, αλλά θα λέω ό,τι γουστάρω, χωρίς περιορισμούς από κάποιο απλό μέλος εδώ (εκτός από τους κανόνες του εν λόγω forum), αν σε ενοχλεί είναι δικό σου πρόβλημα, όχι δικό μου. Να σε καλά :)
    Δεν χρειαζεται να αναφερθεις σε μενα προσωπικα για να σχολιασω κατι που ειπες, ουτε χρειαζεται να ειμαι εκπροσωπος καποιου. Εχεις ελλειψη γνωσεων και εμπειριων και για να επιβαλεις τις αποψεις
    σου επιτιθεσαι στα σχολια των αλλων.
    Λεγε την αποψη σου χωρις να επιτιθεσαι.
    Το προβλημα σου δεν ειναι οι αλλες αποψεις.
    Το προβλημα σου ειναι οτι δεν εχεις επιχειρηματα κι εμπειριες.
    Οποτε θελω θα σχολιαζω κι αν δεν σου αρεσει δεν με αφορα...
    Να σου θυμισω οτι για τις ιδιες τακτικες και επιθεσεις εφυγες απ το φοροτμ την προηγουμενη φορα.. μην ξαναρχιζεις..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Δεν χρειαζεται να αναφερθεις σε μενα προσωπικα για να σχολιασω κατι που ειπες, ουτε χρειαζεται να ειμαι εκπροσωπος καποιου. Εχεις ελλειψη γνωσεων και εμπειριων και για να επιβαλεις τις αποψεις
    σου επιτιθεσαι στα σχολια των αλλων.
    Λεγε την αποψη σου χωρις να επιτιθεσαι.
    Το προβλημα σου δεν ειναι οι αλλες αποψεις.
    Το προβλημα σου ειναι οτι δεν εχεις επιχειρηματα κι εμπειριες.
    Οποτε θελω θα σχολιαζω κι αν δεν σου αρεσει δεν με αφορα...
    Να σου θυμισω οτι για τις ιδιες τακτικες και επιθεσεις εφυγες απ το φοροτμ την προηγουμενη φορα.. μην ξαναρχιζεις..
    Remedy καλή μου, το λέω αυτό με όλο το σεβασμό. Ξεκινάω λέγοντας, πως μπορεί ο άνθρωπος να αλλάξει... Μπορεί να το έχεις δει και στον εαυτό σου αυτό, δεν θυμάμαι αν είχες σχολιάσει στο θέμα για το "τι θα λέγατε στον παλιό σας εαυτό"..Ίσως εγώ να τον έβριζα, αλλά αυτό δεν έχει σημασία..

    Απέκτησα εμπειρίες ίσως περισσότερες από τον καθένα, ίσως περισσότερες και από εσένα, αλλά αυτό δεν είναι το θέμα, το θέμα είναι να γίνεται ένας διάλογος και δεν μου αρέσει όταν βγάζουμε σε ένα νέο μέλος όπως η θεματοθέτρια, το συμπέρασμα για το σύντροφό της, ότι είναι ξαφνικά γκει.

    Το θεωρώ και κακία αν θες, πριν βγάλουμε το συμπέρασμα του "δικαστηρίου" ας αφήσουμε πρώτα, τι θα έχει να μας πει ο θεματοθέτης, αυτό ζήτησα μόνο.

    Το άφησα για το τέλος αυτό, δεν ξέρω που είδες ότι επιτέθηκα, όμως κάνεις λάθος, ο τόνος μου ήταν έξω από τα συνηθισμένα, αλλά κατά τα άλλα δεν τίθεται θέμα επίθεσης. Όπως είπα να είμαστε προσεκτικοί ειδικά στα νέα μέλη. Και σε άλλα θέματα έχω δει πως έχεις βγάλει λάθος συμπεράσματα, δεν είναι στο μόνο.

    Όσο για τις εμπειρίες, άστο καλύτερα να ξέρω εγώ περισσότερα, το λέω επειδή είσαι καλό παιδί, δεν θέλω να σε χαλάσω με τα δικά μου (αλήθεια το λέω, αν ήμασταν εκτός φορουμ θα σου έλεγα μετά χαράς, εδώ άστο καλύτερα).

    Προτροπή είναι από ένα μέλος σε ένα άλλο, δεν είναι επίθεση. Ίσως επιθετικά θα έλεγα μου μίλησες εσύ, αλλά οκ σε έναν διάλογο όλα μπορούν να παιχτούν, γι'αυτό και το άφησα. Καλημέρα και καλή συνέχεια σου εύχομαι :)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Remedy καλή μου, το λέω αυτό με όλο το σεβασμό. Ξεκινάω λέγοντας, πως μπορεί ο άνθρωπος να αλλάξει... Μπορεί να το έχεις δει και στον εαυτό σου αυτό, δεν θυμάμαι αν είχες σχολιάσει στο θέμα για το "τι θα λέγατε στον παλιό σας εαυτό"..Ίσως εγώ να τον έβριζα, αλλά αυτό δεν έχει σημασία..

    Απέκτησα εμπειρίες ίσως περισσότερες από τον καθένα, ίσως περισσότερες και από εσένα, αλλά αυτό δεν είναι το θέμα, το θέμα είναι να γίνεται ένας διάλογος και δεν μου αρέσει όταν βγάζουμε σε ένα νέο μέλος όπως η θεματοθέτρια, το συμπέρασμα για το σύντροφό της, ότι είναι ξαφνικά γκει.

    Το θεωρώ και κακία αν θες, πριν βγάλουμε το συμπέρασμα του "δικαστηρίου" ας αφήσουμε πρώτα, τι θα έχει να μας πει ο θεματοθέτης, αυτό ζήτησα μόνο.

    Το άφησα για το τέλος αυτό, δεν ξέρω που είδες ότι επιτέθηκα, όμως κάνεις λάθος, ο τόνος μου ήταν έξω από τα συνηθισμένα, αλλά κατά τα άλλα δεν τίθεται θέμα επίθεσης. Όπως είπα να είμαστε προσεκτικοί ειδικά στα νέα μέλη. Και σε άλλα θέματα έχω δει πως έχεις βγάλει λάθος συμπεράσματα, δεν είναι στο μόνο.

    Όσο για τις εμπειρίες, άστο καλύτερα να ξέρω εγώ περισσότερα, το λέω επειδή είσαι καλό παιδί, δεν θέλω να σε χαλάσω με τα δικά μου (αλήθεια το λέω, αν ήμασταν εκτός φορουμ θα σου έλεγα μετά χαράς, εδώ άστο καλύτερα).

    Προτροπή είναι από ένα μέλος σε ένα άλλο, δεν είναι επίθεση. Ίσως επιθετικά θα έλεγα μου μίλησες εσύ, αλλά οκ σε έναν διάλογο όλα μπορούν να παιχτούν, γι'αυτό και το άφησα. Καλημέρα και καλή συνέχεια σου εύχομαι :)
    μα και παλι διαστρεβλωνεις τα λεγομενα μας κι επιτιθεσαι σε οτι ειναι διαφορετικο απ οτι εχεις εσυ στο μυαλο σου, οπως εκανες παντα, οσο για τις πολλες εμπειριες ("περισσοτερες απ τον καθενα"!!! αυταποδεικτο ψεμα) που μπορει να απεκτησες μεσα σε λιγους μηνες, μονο να γελασω μπορω...

    παω πισω λοιπον σ την διαστρεβλωση και τις επιθεσεις. η διαστρεβλωση σου στην συγκεκριμενη περιπτωση ειναι οτι εμεις (συνολικα) αναφεραμε 5 λογους(περιπου) που μπορει να συμβαινει αυτο, που οπωσδηποτε κατι απ ολα αυτα συμβαινει, δεν υπαρχει και κατι αλλο. ολα τα ειπαμε!! κι εσυ μιλας για δικαστικες αποφασεις και κολλησες στην ομοφυλοφιλια..
    καποιος μπορει να πιστευει οτι μονο η ομοφυλοφιλια ειναι η αιτια. δικαιωμα του. αλλοι ειπαν πολλους αλλους λγους.
    πες κι εσυ αυτο που πιστευεις, δεν στο απαγορευσε κανεις.
    επειδη θα πεις κι εσυ την αποψαρα σου (οπως κι ολοι μας) δεν σημαινει οτι εχεις δικιο και οι αλλοι αδικο. δεν σου ζητησαμε να μας πεις ποτε και πως να μιλαμε.
    ουτε εμενα μου αρεσει οτ ροπος που μιλας στα μελη.
    τι να γινει τωρα δηλαδη;
    τα παραπονα σου στην διαχειριση.
    δεν θα σου παρουμε την αδεια για να πουμε την αποψη μας επειδη εσυ την θεωρεις ανυποστατη.
    αν ολες αυτες τις επιθεσεις σου εσυ τις λες προτροπες, κι εγω σ ε προτρεπω να ασχολεισαι με επιχειρηματα και οχι με επιθεσεις στην αποψη των αλλων..
    με καθε καλη προθεση :)

    καλημερα και καλη συνεχεια, επισης. :)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα και παλι διαστρεβλωνεις τα λεγομενα μας κι επιτιθεσαι σε οτι ειναι διαφορετικο απ οτι εχεις εσυ στο μυαλο σου, οπως εκανες παντα, οσο για τις πολλες εμπειριες ("περισσοτερες απ τον καθενα"!!! αυταποδεικτο ψεμα) που μπορει να απεκτησες μεσα σε λιγους μηνες, μονο να γελασω μπορω...

    παω πισω λοιπον σ την διαστρεβλωση και τις επιθεσεις. η διαστρεβλωση σου στην συγκεκριμενη περιπτωση ειναι οτι εμεις (συνολικα) αναφεραμε 5 λογους(περιπου) που μπορει να συμβαινει αυτο, που οπωσδηποτε κατι απ ολα αυτα συμβαινει, δεν υπαρχει και κατι αλλο. ολα τα ειπαμε!! κι εσυ μιλας για δικαστικες αποφασεις και κολλησες στην ομοφυλοφιλια..
    καποιος μπορει να πιστευει οτι μονο η ομοφυλοφιλια ειναι η αιτια. δικαιωμα του. αλλοι ειπαν πολλους αλλους λγους.
    πες κι εσυ αυτο που πιστευεις, δεν στο απαγορευσε κανεις.
    επειδη θα πεις κι εσυ την αποψαρα σου (οπως κι ολοι μας) δεν σημαινει οτι εχεις δικιο και οι αλλοι αδικο. δεν σου ζητησαμε να μας πεις ποτε και πως να μιλαμε.
    ουτε εμενα μου αρεσει οτ ροπος που μιλας στα μελη.
    τι να γινει τωρα δηλαδη;
    τα παραπονα σου στην διαχειριση.
    δεν θα σου παρουμε την αδεια για να πουμε την αποψη μας επειδη εσυ την θεωρεις ανυποστατη.
    αν ολες αυτες τις επιθεσεις σου εσυ τις λες προτροπες, κι εγω σ ε προτρεπω να ασχολεισαι με επιχειρηματα και οχι με επιθεσεις στην αποψη των αλλων..
    με καθε καλη προθεση :)

    καλημερα και καλη συνεχεια, επισης.
    Ωπα μισό μήπως κάτι δεν κατάλαβα καλά. Δεν είπα πουθενά πως έχω δίκιο και εσύ έχεις άδικο, ούτε έχω αποψάρα. Απλά μέσα στους αρκετούς λόγους που ανέφερες πολύ σωστά κατά την δική μου άποψη, έμεινες περισσότερο στην ομοφυλοφιλία, κάτι που για εμένα ήταν άτοπο και απλά στο ανέφερα.

    Δεν ξέρω γιατί νομίζεις ότι σου επιτέθηκα, απλά αναφέρθηκα σε εσένα με μια γενική όμως παρατήρηση. Μπορεί να γελάσεις όσο θες, αλλά έχω αλλάξει αρκετά..Έχεις κάνει one night stand, σχεδόν κάθε μέρα; Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ και πως έχω αλλάξει.

    Μην μου επιτίθεσαι χωρίς λόγο, διάλογο ζήτησα χωρίς χαρακτηρισμούς. Δεν αλλοιώνω κάτι, σου απάντησα πως έχουν οι καταστάσεις και ξανά λέω, πως εννοείται πως μπορεί ο καθένας να γράφει την άποψή του, αλλά από την αρχή "κράτα τες για τον εαυτό σου" ε δεν το λες και καλή συμπεριφορά αυτό. Σε ευχαριστώ πολύ :)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Ωπα μισό μήπως κάτι δεν κατάλαβα καλά. Δεν είπα πουθενά πως έχω δίκιο και εσύ έχεις άδικο, ούτε έχω αποψάρα. Απλά μέσα στους αρκετούς λόγους που ανέφερες πολύ σωστά κατά την δική μου άποψη, έμεινες περισσότερο στην ομοφυλοφιλία, κάτι που για εμένα ήταν άτοπο και απλά στο ανέφερα.

    Δεν ξέρω γιατί νομίζεις ότι σου επιτέθηκα, απλά αναφέρθηκα σε εσένα με μια γενική όμως παρατήρηση. Μπορεί να γελάσεις όσο θες, αλλά έχω αλλάξει αρκετά..Έχεις κάνει one night stand, σχεδόν κάθε μέρα; Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ και πως έχω αλλάξει.

    Μην μου επιτίθεσαι χωρίς λόγο, διάλογο ζήτησα χωρίς χαρακτηρισμούς. Δεν αλλοιώνω κάτι, σου απάντησα πως έχουν οι καταστάσεις και ξανά λέω, πως εννοείται πως μπορεί ο καθένας να γράφει την άποψή του, αλλά από την αρχή "κράτα τες για τον εαυτό σου" ε δεν το λες και καλή συμπεριφορά αυτό. Σε ευχαριστώ πολύ :)
    παλι κανεις λαθος.
    δεν διαβασες καν τι ειπα, η μπερδευεσαι.

    εγω ξεκαθαρισα οτι επιμενω περισσοτερο στην εκδοχη "ξενερωμα" η τριτο προσωπο. εφοσον η κοπελα ειναι τοσο σιγουρη οτι αποκλειεται το τριτο προσωπο, θεωρω πιο πιθανο το ξενερωμα. τα ξεκαθαρισα ολα αυτα στα μηνυματα μου. το πως δεν τα ειδες εσυ, ειναι δικο σου θεμα..

    για την ομοφυλοφιλια, μιλησα επεξηγηματικα γιατι εγιναν σχολια, απο σ ενα κυριως, οτι δεν ειναι κατι που αποκλειεται, ΟΧΙ επειδη το θεωρω πιο πιθανο. το ειπα πολυ ξεκαθαρα στην κοπελα, ποιο θεωρω πιθανο.

    την επιθεση δεν την ειπα προς το προσωπο μου. ισως εκει μμπερδευεσαι. σε ολους επιτιθεσαι πουε χουν μια αποψη που δεν σου αρεσει, οχι σε μενα προσωπικα.
    επιθεση δεν ειναι μονο οι βρισιες. εσυ επτιθεσαι κανοντας συστασεις και λεγοντας ποσο απαραδεκτες ειναι οι αποψεις του καθενα.

    εγω δεν σου ειπα να κρατησεις για τον εαυτο σου τις αποψεις σου, παλι διαστρεβλωνεις.
    το αντιθετο ειπα.
    να λες την αποψη σου, οπως κανουν κι ολοι, αλλα να μην επιτιθεσαι στους αλλους για τις αποψεις τους.
    ειναι αλλο να λες "κικη, θεωρω οτι συμβαινει αυτο" κι αλλο να λες "κικη μην τους ακους, αυτα που σου λενε δεν ισχυουν. θα σου πω εγω τι συμβαινει. κι εσεις οι αλλοι να μην λετε οτι συμβαινει αυτο" οπως κανεις εσυ, ΣΥΝΕΧΩΣ.
    αν δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα μεταξυ των δυο αντιδρασεων που επριεγραψα, οσοι διαβαζουν θα μπορεσουν..
    καλη κυριακη να εχουμε και καλη διασκεδαση στις εξοδους μας :))

    υ.γ ειναι πολυ αστειο αυτο που αναφερεις για το one night stand. δειχνει πραγματικα μεγαλη απειρια ζωης το σχολιο σου , και οπωσδηποτε, δεν ειναι κατι που αλλαζει τον ανθρωπο χαχαχαχα!!. ...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παλι κανεις λαθος.
    δεν διαβασες καν τι ειπα, η μπερδευεσαι.

    εγω ξεκαθαρισα οτι επιμενω περισσοτερο στην εκδοχη "ξενερωμα" η τριτο προσωπο. εφοσον η κοπελα ειναι τοσο σιγουρη οτι αποκλειεται το τριτο προσωπο, θεωρω πιο πιθανο το ξενερωμα. τα ξεκαθαρισα ολα αυτα στα μηνυματα μου. το πως δεν τα ειδες εσυ, ειναι δικο σου θεμα..

    για την ομοφυλοφιλια, μιλησα επεξηγηματικα γιατι εγιναν σχολια, απο σ ενα κυριως, οτι δεν ειναι κατι που αποκλειεται, ΟΧΙ επειδη το θεωρω πιο πιθανο. το ειπα πολυ ξεκαθαρα στην κοπελα, ποιο θεωρω πιθανο.

    την επιθεση δεν την ειπα προς το προσωπο μου. ισως εκει μμπερδευεσαι. σε ολους επιτιθεσαι πουε χουν μια αποψη που δεν σου αρεσει, οχι σε μενα προσωπικα.
    επιθεση δεν ειναι μονο οι βρισιες. εσυ επτιθεσαι κανοντας συστασεις και λεγοντας ποσο απαραδεκτες ειναι οι αποψεις του καθενα.

    εγω δεν σου ειπα να κρατησεις για τον εαυτο σου τις αποψεις σου, παλι διαστρεβλωνεις.
    το αντιθετο ειπα.
    να λες την αποψη σου, οπως κανουν κι ολοι, αλλα να μην επιτιθεσαι στους αλλους για τις αποψεις τους.
    ειναι αλλο να λες "κικη, θεωρω οτι συμβαινει αυτο" κι αλλο να λες "κικη μην τους ακους, αυτα που σου λενε δεν ισχυουν. θα σου πω εγω τι συμβαινει. κι εσεις οι αλλοι να μην λετε οτι συμβαινει αυτο" οπως κανεις εσυ, ΣΥΝΕΧΩΣ.
    αν δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα μεταξυ των δυο αντιδρασεων που επριεγραψα, οσοι διαβαζουν θα μπορεσουν..
    καλη κυριακη να εχουμε και καλη διασκεδαση στις εξοδους μας :))

    υ.γ ειναι πολυ αστειο αυτο που αναφερεις για το one night stand. δειχνει πραγματικα μεγαλη απειρια ζωης το σχολιο σου , και οπωσδηποτε, δεν ειναι κατι που αλλαζει τον ανθρωπο χαχαχαχα!!. ...
    Σεξουαλικά εννοώ Remedy, νόμιζα πως ήμουν κατανοητός, αν θυμάσαι δεν είχα εμπειρίες για σεξ μιλάω πάντα...

    Α οκ τότε εγώ το μπέρδεψα, νόμιζα πως έμμενες περισσότερο στην μια εκδοχή. Οπότε τα παίρνω πίσω. Επιμένεις να λες ότι επιτέθηκα, ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ούτε λεκτικά, ούτε με οποιοδήποτε άλλο τρόπο, ίσως να παρεξήγησες την άποψή μου, πάνω στην δική σου.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Nala όπως το είπες αρχικά, θεώρησα ότι το καλοκαίρι δεν βρεθήκατε καθόλου λόγω δουλειάς σε πολύ μακρινά μέρη ή κάτι τέτοιο, αλλά νομίζω κάπου είπες ότι δε ισχύει. Δηλαδή όλο το καλοκαίρι όταν βρισκόσασταν δεν γινόταν τίποτα στο σεξουαλικό; Πως και μετακομίσατε μαζί από τον πρώτο μήνα; Μιλάτε γενικότερα για την σχέση, το βλέπετε σαν να σοβαρεύει άμεσα και να πηγαίνει σε κάποιο επόμενο βήμα; Δεν έχω καταλάβει ακριβώς. Μία σχέση στην αρχή είναι λογικό να έχει πολύ σεξ, οκ, αλλά αν εξακολουθείς να τον θες τον άλλο, όσο άγχος και να έχεις, δεν νομίζω ότι μετά φτάνεις στο σημείο να μην θες σεξ για μήνες εκτός κι αν έχει προκύψει κάποιο άλλο θέμα. Γνώμη μου είναι να το συζητήσεις μαζί του, καλό είναι να μην τον αγχώνουμε περισσότερο τον άλλο σε αυτό το θέμα, αλλά η υπομονή έχει και τα όριά της. Όταν επικρατεί ξηρασία για μήνες και έχεις μια καλή επικοινωνία με τον άλλον, είναι λογικό να το συζητήσεις.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    12
    Παιδια δεν χρειαζεται να γινεται ολο αυτο ο καθενας απλα μπορει να μοιραστει τη γνωμη του χωρις να κανει επιθεση η να αναιρει τις γνωμες των αλλων. Ο καθενας εχει τη δικη του και πρεπει να ειναι σεβαστο αυτο. @Sonia καλοκαιρι μαζι μεναμε απλα λογω δουλειας δεν βρισκομασταν πολυ εννοειται πως οταν υπηρχε χρονος καναμε σεξ ηταν ολα ενταξει. Απο την ανακαινιση-μετακομιση αγχη δουλειας οικονομικων και προβληματων στη σχεση δεν ηταν καλα ψυχολογικα οποτε και δεν πιεσα καταστασεις και το θεωρησα φυσιολογικο εχοντας τοσα θεματα στη μεση να μην εχει ορεξεις. Αφου τα βολεψαμε σχεδον ολα (εκκρεμουν καποια βεβαια στα οικονομικα) αλλα ειμαστε σχετικα καλα με πριν δεν αλλαξε και κατι.. απο κει που δεν καναμε καθολου 1 φορα το μηνα ας πουμε καναμε 5 αλλα τις 4 ηθελα εγω και δεν το εκανε και με πολυ ορεξη η αληθεια ειναι..απο μονος του δηλαδη δεν θα κανει κινηση..το ψιλοσυζητηση και απλα μου ειπε οτι ειναι φασεις και οτι γενικα δεν εχει ορεξεις ουτε σαν αντρας μονος του ας πουμε οταν ειναι.. και οτι πιστευει πως θα του ξαναρθει αργοτερα...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ερωτικές σχέσεις...!!!!!
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 30-05-2013, 20:12
  2. Ερωτικες σχεσεις
    By dim1990 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-03-2013, 21:20
  3. Οι ερωτικές σχέσεις στην εποχή μας
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 01-07-2011, 23:21
  4. Ερωτικες σχεσεις με μικροτερες
    By Lef in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 11-10-2009, 00:53
  5. Ψυχώσεις και ερωτικές σχέσεις
    By Misticos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 13-03-2008, 04:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •