Γάμος - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 297

Thread: Γάμος

  1. #151
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Αυτή τη στιγμή έχω ανάγκη από συζήτηση ..μέσα από αυτά θεραπεύομαι

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Αυτή τη στιγμή έχω ανάγκη από συζήτηση ..μέσα από αυτά θεραπεύομαι
    δεν βλεπω να θεραπευεσαι. βλεπω οτι επιδιωκεις να επαναλαμβανεις την εμμονη σου για να την συντηρεις ενεργη και να βασανιζεσαι...

  3. #153
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Δεν είναι ο στόχος μου..συγκεκριμένα.. τρόμαξα εκεί ξεκίνησε η εμμονή..
    Γιατί ένιωσα ότι τον ώθησε να μου τα πει το μήνυμα που ήρθε..

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    αλλο σου λεω, αλλο μου απαντας.
    η ψυχ σου ειπε στην ουσια οτι εισαι παραλογη και κανεις κακο στον εαυτο σου και να ηρεμησεις. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.
    ειναι σαν αυτους τους ασχετους που σου λενε "ολα ειναισ το μυαλο"...
    το ξερουμε οτι ολα ειναι στο μυαλο. το θεμα ειναι πως βγαινουν απ το μυαλο!!! επειδη σου ειπε 'χαΛαρωσε", θα χαλαρωσεις;; τι σκοπευει να κανει για να θεραπευτεις;

  5. #155
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Εσύ τι θα πρότεινες..

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Εσύ τι θα πρότεινες..
    εγω δεν ειμαι ψυχοθεραπευτρια.
    θα προτεινα να βρεις εναν ψυχιατρο- ψυχοθεραπευτη ΚΑΛΟ και να κανεις θεραπεια. το "χαΛαρωσε, ολα ειναι στο μυαλο σου", δεν ειναι θεραπεια, ειναι κομπογιαννιτισμος

  7. #157
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Προσπαθει να με κάνει να καταλαβω.δεν είναι λύση τα χαπια με τη πρώτη αδυναμία..

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Προσπαθει να με κάνει να καταλαβω.δεν είναι λύση τα χαπια με τη πρώτη αδυναμία..
    δεν ειναι καλη θεραπευτρια.
    δεν εισαι χαζη. αλλου ειναι το κολλημα.
    δεν ειναι λυση ΜΟΝΟ τα χαπια, αλλα καποιες φορες χρειαζονται.
    η ψυχοθεραπεια (χωρις χαπια) δεν ειναι "χαλαρωσε ολα ειναι στο μυαλο", υπαρχουν συγκεκριμενες μεθοδοι για θεραπεια. το ολα ειναισ το μυαλο το λεμε εμεις οι ασχετοι.
    αλλαξε θεραπευτρια...

  9. #159
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Έχω πάει σε πάρα πολλούς όλοι έχουν τη ίδια άποψη.δεν είναι τα χαπια αυτό που χρειάζομαι .δεν μπήκα για να μου πει κάποιος χρειάζεσαι χαπια.μπηκα για συμβουλές

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Έχω πάει σε πάρα πολλούς όλοι έχουν τη ίδια άποψη.δεν είναι τα χαπια αυτό που χρειάζομαι .δεν μπήκα για να μου πει κάποιος χρειάζεσαι χαπια.μπηκα για συμβουλές
    ποια ειναι η "ιδια αποψη" δηλαδη;
    οτι δεν υπαρχουν θεραπειες, αλλα η λυση ειναι να σου λενε "χαλαρωσε, ολα ειναι στο μυαλο";; η ειναι τελειως ασχετοι, η μας δουλευεις οτι πηγες σε ψυχοθεραπευτες, για να μην σου λεμε οτι θελεις θεραπεια...

  11. #161
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Ξαναείπα ότι κάνω ομοιοπαθητική για τη κατάθλιψη..Για την ώρα αυτό που χρειάζομαι είναι ΚΟΥΒΈΝΤΑ

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Ξαναείπα ότι κάνω ομοιοπαθητική για τη κατάθλιψη..Για την ώρα αυτό που χρειάζομαι είναι ΚΟΥΒΈΝΤΑ
    η ο μοιοπαθητικη δεν ειναι ψυχοθεραπεια. κι αυτο που δειχνεις εδω, δεν ειναι καταθλιψη.
    εμεις ρωταμε αν κανεις ψυχοθεραπεια κιε συ απαντας οτι κανεις ομοιοπαθητικη....
    δεν σου απαγορευει κανεις να κανεις κουβεντα. γιατι το επαναλαμβανεις;

  13. #163
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    15
    Μίνα κάνεις εδώ μέσα δεν σε ξέρει προσωπικά και δεν θέλει το κακό σου...νομίζω το καταλαβαίνεις αυτό...

    Έχουν γραφτεί λίγο πολύ 160 μήνυματα και εσύ εξακολουθείς και επαναλαμβάνεις τα ίδια λες και δεν έχει ειπωθεί τίποτα...έχεις κλειδώσει σε μια σκέψη και για κάποιο λόγο δεν ακούς ή δεν θες να ακούσεις...μάλιστα πολλές φορές στα μνμτα σου είσαι εσύ η ίδια που θέτει και τον προβληματισμό αλλά και την αιτιολόγηση μαζί...δλδ ξέρεις ότι όλα όσα λες και σκέφτεσαι είναι παράλογα...και τα ακυρώνεις μονη σου...αλλά θες να τα ακούσεις και από τους άλλους...και όταν τα ακούς...απλά θες να τα ξανά ακούσεις μετά...

    Κάνεις πολύ καλά που πας σε ψυχολόγο και που μπαίνεις εδώ να συζητάμε...να τα συνεχίσεις και τα δύο... Το ότι κα εις αυτά όμως δεν αναιρεί το ότι ίσως να πρέπει να πας να δεις και ένα ψυχίατρο.... Ο κάθε ένας είναι στην ειδικότητα του...κάποιες φορές ο ψυχολόγος μπορεί να μας βοηθήσει μέχρις ενός σημείου...για αυτό άλλωστε υπάρχουν δύο ειδικότητες μια ο ψυχίατρος και μια ο ψυχολόγος...αν έκαναν ακριβώς το ίδιο πράγμα θα είχαμε ένα γιατρό για αυτά τα πράγματα έτσι δεν είναι..; Για να σου λέει τόσος κόσμος εδώ να συμβουλευτείς και ένα ψυχίατρο δεν μπορεί να είναι τυχαίο...

    Μην είσαι αρνητική με τα χάπια ή όποια άλλη συμβουλή σου δώσει ο γιατρός...δεν είναι κάτι αυτο...και εγώ για παράδειγμα παίρνω χάπι κάθε μέρα τα τελευταία 10 χρόνια για τον θυρεοειδή μου...τι πρέπει να πω....όχι δεν πρέπει να πέσω με τη μια στα χάπια...;;; Αφού το είπε ο γιατρός το παίρνω χωρίς να ρωτάω παραπανω πράγματα...
    Δεν λέω ότι εσύ θα χρειαστείς κάποιο χάπι...δεν είναι γιατρός εγώ...σου λέω απλά ότι εφόσον βλέπεις και εσύ η ίδια ότι όλο αυτό σου έχει γίνει εμμονή...και ότι δεν το ελέγχεις πλέον...έχει κυριεύσει το μυαλό σου και το είναι σου...μην του αφήνεις άλλο χώρο...πήγαινε να το πολεμήσεις...κάντο για σένα πρώτα απολα αλλά και για τον άντρα σου αν όντως θες να σώσεις την σχέση σας...γτ είναι πολύ κουραστικο όλο αυτό που κάνεις...και πρέπει να σε αγαπάει πολύ για να κάνει τόση υπομονή...οπότε κάνε και εσύ αυτό που πρέπει για να του δείξεις ότι τον αγαπάς το ίδιο...

  14. #164
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Δέχομαι ότι μου λετε.
    Προφανώς και θέτω τους προβληματισμούς στη αρχή ξέχασα να πω για παράδειγμα ότι είχε έρθει ένα μήνυμα και εκεί τα μπέρδεψα όλα.. αυτό ρωτάω ξανά κ ξανα ..Είναι παράλογο που φοβηθηκα;;
    Ήρθε ενα μηνυμα μέχρι να καταλάβω ότι έχει γίνει λάθος.. θεώρησα και νομίζω λογικά σε ένα βαθμό ότι μου λέει τι έχει συμβεί επειδή τον έσπρωξε το μήνυμα..Είναι παράλογο;

  15. #165
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Εν ολίγοις..
    Ήρθε ένα μήνυμα.για να μην μπερδευτουν τα πράγματα ο Νίκος μου λέει τι έχει συμβεί στα πρακτικερ..το μην τα που ήρθε Ήταν λάθος..
    Αφού τα ξεκαθαρίσαμε.. εγω του είπα ότι μου δώσε την εντύπωση ότι μου τα είπε επειδή φοβήθηκε ότι ήταν αυτή και έτσι αναγκαστικά έπρεπε να μου τα πει μην τα μάθω από αλλού.
    Η άποψη του Νίκου είναι ότι ποτέ δεν φοβήθηκε γιατί το μήνυμα που ήρθε δεν έλεγε και κάτι που υποδηωνε πως μπορεί να ήταν εκείνη.αλλα και εκείνη να ήταν δεν θα έλεγε και τίποτα κακό αφού δεν έγινε τίποτα κακό. όλη την ημέρα έψαχνε μια καλή στιγμή να μου τα πει και όταν ήρθε το μήνυμα για να μην νομίζω ότι θα τα μπλέξω μου τα πε .Όχι επειδή φοβήθηκε.

Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γάμος!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 26-03-2014, 12:09
  2. προβληματικος γαμος!!
    By Ritaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 11:41
  3. Γάμος με αλλοδαπή
    By vascos55555 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 23-12-2011, 22:04
  4. Γάμος
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2011, 21:11
  5. ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
    By Human in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 07-01-2009, 00:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •