Γάμος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 297

Thread: Γάμος

  1. #31
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Προσπαθώ.γι αυτό κ πάω.η ψυχολόγος μου μου λέει ότι σκέφτομαι κάπως παρανοϊκά.
    Οκ.ας υποθέσουμε ότι ο Νίκος δεν είχε πονηρή πρόθεση.
    Εκείνη που έψαχνε ηλεκτρολογο γιατί δεν κάλεσε ποτέ;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Εκείνο το διάστημα πριν γίνει το σκηνικό αυτο..Εγώ ένιωθα κάπως απόμακρη.. και ήμουν απόμακρη..έλεγα μέσα μου..του αξίζει αλλού είδους γυναίκα.. πιο φροντηστικη πιο περιποιητικη..και συνέχεια του λεγα ότι θα με αφήσει..Η ακόμα και στο σεξ..ότι ίσως θελήσει κάτι πιο έμπειρο.εκεξκος βέβαια γελουσε.
    Να το...το είπες μόνη σου....ίδου η πρόταση κλειδί..
    Γιατί πιστευης ότι του αξίζει άλλη???
    Εκείνος όμως εσένα διάλεξε για γυναίκα του...αυτό δεν σου λέει τίποτα???
    Και μάλιστα σου είναι πιστος σε τεράστιο βαθμό..
    Πολύ σπάνιο για την εποχή μας...γιατί πιστεύεις ότι δεν σου αξίζει ένας τέτοιος άνδρας??
    Μια άλλη γυναίκα τι παραπάνω μπορεί να του προσφέρει απο τι του προσφέρεις εσύ??
    .

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Τοτε..εμενα πολύ μόνη διότι δούλευε εκτός.. Κι είχα εστιάσει για να περνάει ο χρόνος μου σε μένα.πχ νύχι μαλλια ρουχα.ελεγα σε κείνον δεν έχω πάρει κάτι πρόσφατα. Η όταν ερχόταν είχα συνηθίσει να κοιμάμαι καναπε μόνη και τα π-Σ-Κ που επέστρεφε με καλούσε στο δωμάτιο να κοιμηθούμε και του λεγα Ναι ναι και με έπαιρνε ο ύπνος.μεχρι που μου κανε παρατηρηση Εάν έχω κάτι.τελος πάντων.ολα αυτά τα συνέδεσα και λέω να αποκλείεται να μην το δώσε πονηρα αφού Εγώ έπαψα να του δείχνω ενδιαφέρον .
    Επίσης τον ρωτησα εάν κολακευτικε Κι μου απάντησε ότι είναι ωραίο Να σου δείχνουν ότι σε εκτιμάνε όταν βοηθάς.οτι δηλαδη δε το δε αν κολακεια

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το θέμα δεν είναι γιατί εκείνη δεν κάλεσε ποτέ, αλλά γιατί σε νοιάζει εσένα και κάνεις με το μυαλό σου σενάρια.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Sonia κάνω σενάρια γιατί έδωσε ένα δεύτερο τηλ.εκει σκαλωσα.ενιωσα ότι κάτι άλλο ήθελε.οχι μόνο την δουλεια.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αντί να σκέφτεσαι λοιπόν τι γίνεται παραέξω, που δεν είναι και στο χέρι σου, γιατί δεν επικεντρώνεις στο τι μπορείς να αλλάξεις εσύ για να κάνεις τα πράγματα καλύτερα; Ας πούμε να μην του μουρμουρίζεις του ανθρώπου και να μην κάνεις σκηνές για βλακείες, να τον περιποιήσε, να βρεις κι εσύ ενδιαφέροντα και παρέες ώστε να μην κρέμεσαι από πάνω του (ή ίσως μία δουλειά αν δε έχεις, ώστε να αλλάζει η ψυχολογία σου και να συνεισφέρεις και στα οικονομικά του σπιτιού);

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Έχω δουλειά.Φιλη μια
    Δεν ξέρω γιατί μου χει πάρει τόσο χρόνο.. και όχι απλά χρόνο..Αλλά μου πυροδότησε τα παλια .τοτε που είχαμε χωρίσει.και μα η μουρμούρα και από κει.μεχρι και ο πατέρας μου με έπιασε και μου πε ότι αυτά που κάνω δεν είναι σοβαρά.και ότι ο Νίκος δεν έπρεπε να μου πει τίποτα για καμία για να μην περάσει τα παθη του χριστου

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Η ψυχολογος που μας εχει δει και τιυς δυο λέει ότι ο Νίκος είναι υπερβολικά αθωος στο μυαλο και εγώ υπερβολικά καχύποπτη και μέχρι ένα σημείο έχω δίκιο (στο ότι δεν μου το πε στη ώρα του)αλλά όλα τα αλλα ειναι διαστρέβλωση της πραγματικότητας

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Αγαπητή φίλη σε καταλαβαίνω. Δεν νομίζω ότι ο άντρας σου σου έχει δώσει δικαίωμα. Το πρόβλημα είναι ο εαυτός σου. Όπως και εμένα. Δεν είμαστε καλά με τον εαυτό μας και έχουμε την αντίληψη ότι αυτός που έχουμε δίπλα μας με την πρώτη ευκαιρία θα μας απατήσει με κάποια ποιο όμορφη έμπειρη μικρή. Πέφτουμε σε εναν φαύλο κύκλο και πιάνο μαστε από συμπεριφορές για να αποδείξουμε ότι έχουμε δίκιο. Ότι όντως θα σε/με παρατήσει γιατί δεν είμαι αρκετά καλή! Προσπαθείς να αποδείξεις αυτό που πιστεύεις για τον εαυτό σου. Όταν πιστεύεις ότι θα σε εγκαταλείψει προσπαθείς με κάθε τρόπο να βγεις σωστή. Πίστεψε σε εσένα και ότι έχεις να έναν άντρα που σε επέλεξε γιατί σε θέλει και γιατί σε αγαπάει. Μην προσπαθείς να βγεις σωστή στις προβλέψεις σου ή λέξη κλειδί εδώ είναι η εμπιστοσύνη. Μην τα καταστρέφεις όλα μόνη σου.

    Sent from my RNE-L21 using Psychology Forum mobile app

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Vicky έχεις δίκιο όμως τρόμαξα.ειμαι άνθρωπος με ανασφάλειες όπως πολλοί άλλοι.σοκαριστηκα.ειπα ο δικός μου ο άντρας δεν κατάλαβε ότι θα με πειράξει να δώσει το τηλ σε κοπέλα που τον φλέρταρε.. άντε και μου το σκέφτηκε.. υπήρχε περίπτωση να έλεγα.. Ναι πήγαινε να της δώσεις προσφορά.. τόσο προχωρημένη οχι δεν ειμαι.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Επειδή δεν θέλω να σας κουράσω άλλο.εσεις δεν βλέπετε κάπου κάτι μεμπτό,Όπως ότι άργησε μια μερα..Η ότι εν τέλη έδωσε το δεύτερο κινητό της εταιρίας του;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Επειδή δεν θέλω να σας κουράσω άλλο.εσεις δεν βλέπετε κάπου κάτι μεμπτό,Όπως ότι άργησε μια μερα..Η ότι εν τέλη έδωσε το δεύτερο κινητό της εταιρίας του;
    Όχι, δεν βλέπω κάτι μεμπτό!

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Οκ .αν μπορεί κάποιος να κάνει μια υπόθεση οχι ότι έχει σημασία.γιατι επέλεξε να δώσει το εταιρικό του.. μιας και τους πελάτες του τους έχει στο προσωπικο..θέλω να πω..εκείνος μου είπε ότι επίτηδες έδωσε το εταιρικό για τι είναι πιο δεύτερο.και αν έπεφτε σε καμία "τρελη"θα μπορουσε πιο εύκολα να το διαχειριστεί.εγω όμως δεν το καταλαβαίνω αυτο.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δηλαδή εσύ ήθελες να δώσει το προσωπικό κι όχι το επαγγελματικό, για να καταλάβω δηλαδή... Αν ήταν τρελή να καλεί εκεί που κάνετε σεξ ή τρώτε με τους γονείς σου; Και σημειολογικά να το δει κανείς, απλά ήθελε να την κατατάξει στο καθαρά επαγγελματικό αντί για το πιο προσωπικό. Κι εσύ αντί να χαίρεσαι αντιστρέφεις του όρους κιόλας!
    Από όπου κι αν το πιάσεις παραλογίζεσαι!

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Sonia. Όπως είπα οι πελάτες του είναι από γνωστό γνωστού και πάει λέγοντας.τους εχει στο προσωπικο .αυτη επειδή δεν την ήξερε για να μην δημιουργηθει θέμα πχ ανοίξω εγω το προσωπικό του και δω κανένα μήνυμα πριν προλάβει να μου το πει ο ίδιος για αυτό το έδωσε.ετσι λέει.

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γάμος!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 26-03-2014, 13:09
  2. προβληματικος γαμος!!
    By Ritaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 12:41
  3. Γάμος με αλλοδαπή
    By vascos55555 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 23-12-2011, 23:04
  4. Γάμος
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2011, 22:11
  5. ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
    By Human in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 07-01-2009, 01:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •