Γάμος - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 20 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 297

Thread: Γάμος

  1. #46
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Το προσωπικό μου μου λέει δεν το κλείνω ποτέ. Το εταιρικό μου μπορώ να το παραμέρισε για λίγο -εάν ήταν περίεργη αυτη- για να σου πω τι έχει συμβεί.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Και γιατί δεν τον πιστεύεις;

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Δεν μπορώ να εκλογίκευση αυτό που μου λεει

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Φίλη μου θα σου μιλήσω απτην αντίθετη πλευρά. Επειδή έχω υπάρξει στην θέση του άντρα σου, να με υποψιάζεται ο άλλος και να νομίζει ότι κάτι τρέχει χωρίς να τρέχει απολύτως τίποτα θα σου πω το εξής απλό. Δεν υπάρχει τίποτα πιο ξενερωτικό από αυτό.
    Το συναίσθημα που νιώθεις ότι ο άνθρωπος σου δεν σε εμπιστεύεται και εισβάλει στο μέσα σου με το έτσι θέλω προσπαθώντας να αναλύσει τις προθέσεις σου, τα συναισθήματα σου, το γιατί έκανες το ένα, γιατί το άλλο, γιατί είπες αυτό....είναι ένας πολύ καλός λόγος για να αρχίσεις να τρέχεις.
    Θα τον χάσεις τον άντρα σου. Και δεν θα τον χάσεις επειδή έχει άλλη. Θα τον χάσεις επειδή δεν του έχεις καμιά εμπιστοσύνη και αγάπη χωρίς την ελάχιστη εμπιστοσύνη δεν υπάρχει.

    Θα μετανιώσει την ώρα και την στιγμή που ήρθε να σου πει για την κοπέλα. Και θα ξενερώσει τόσο που δεν θα θέλει να σου ξαναπεί τίποτα με τον φόβο ότι θα το κάνεις μέγα θέμα...το απόλυτο τίποτα!

    Αν θες να σώσεις την σχέση σου μίλα του και πες του ότι είναι δικό σου το πρόβλημα κι όχι δικό του. Πες του ότι προσπαθείς να το λύσεις με την ψυχολογο σου και οτι αντιλαμβάνεσαι πως του κάνεις την ζωη πατίνι. Αλλά για να τα πεις αυτά πρέπει να τα πιστέψεις εσύ πρώτα. Πρέπει εσύ να αντιληφθείς ότι είναι δικό σου το πρόβλημα. Αντί να εστιάζεις στο τι έκανε και γιατί έδωσε αυτό το κινητό κι όχι το άλλο, εστίασε σε σένα και γιατί σκέφτεσαι τέτοια πράγματα για τον άντρα σου. Εστίασε στους φόβους σου, την ανασφάλεια σου, την χαμήλη σου αυτοπεποίθηση και κοίτα να δουλέψεις αυτά με την ψυχολόγο σου.

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Αυτό ψάχνω αλλά όπως είπες πρέπει πρώτα να τα πιστέψω πως να το κάνω αφού δεν μπορώ να εκλογικευσω κάτι που με ενοχλεί.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Να εκλογικεύσεις τι; Γιατί ένας υδραυλικός έδωσε το τηλέφωνο του σε μια γυναίκα για δουλειά και μετά ήρθε και στο είπε κιόλας;
    Ξέρεις πόσες γκόμενες θα μπορούσε να έχει χωρίς να έχεις πάρει χαμπάρι; Έχεις σκεφτεί πόσες ευκαιρίες έχει κι αυτός κι ο οποισδήποτε να σε έχει απατήσει αν ήθελε κι αντ αυτού κάθεται και υπομένει γκρίνια και καβγάδες;
    Τελικά τι φόβασαι; Μην σε πιάσει κορόιδο;

    Νομίζω ότι ο μεγαλύτερος σου φόβος και γενικά όσων είναι τόσο καχύποπτοι με τους άλλους είναι να μην πιαστούν κορόιδα. Αλλά θα σου πω κάτι που είπα και στον τότε φίλο μου όταν μιλούσαμε υποθετικά και μου είπε πως αν έχει δίκιο ότι τον απατώ τότε είναι μεγάλο κορόιδο. Και του είπα : δεν κατάλαβες καλά. Αν δεν έχεις δίκιο και δεν σε απατώ, τότε να δεις τι κορόιδο που είσαι!!!

    Το ίδιο λέω και σε σένα λοιπόν φίλη, είσαι τεράστιο κοροίδο που αντί να χαρείς τον άνθρωπο σου και την σχέση σας κάθεσαι και παιδεύεσαι και ριψοκινδυνεύεις να τον χάσεις. Αυτό που προσπαθείς να αποφύγεις, το να είσαι κορόιδο, τελικά τρέχεις σαν την πεταλούδα στο φως κατά πάνω του.

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Έχεις δίκιο Ελισάβετ και σε ευχαριστώ που μου τα λες.εμενα όμως οχι απλά με πείραξε που έδωσε το τηλ του πέρα από αυτό με έβαλε σε υποψίες ότι έδωσε το εταιρικό του..

  8. #53
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Που στο εταιρικό δεν έχει δικούς του πελάτες....Αυτό εννοώ.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Έχεις δίκιο Ελισάβετ και σε ευχαριστώ που μου τα λες.εμενα όμως οχι απλά με πείραξε που έδωσε το τηλ του πέρα από αυτό με έβαλε σε υποψίες ότι έδωσε το εταιρικό του..
    Στα λέω χύμα γιατί είναι ο μόνος τρόπος να καταλάβεις.
    Καλά έκανε και έδωσε το εταιρικό. Αυτό είναι δικαιολογία που βρίσκεις στον ευατό σου για να τον υποπτεύεσαι.Αν έδινε το άλλο, τώρα θα μας έλεγες τα ίδια αντεστραμένα. Ξεκόλα! Ψάχνεις απλά λόγους για να τον κατηγορήσεις ενώ η αλήθεια είναι πως δεν αντέχεις στην ιδέα του να μην έχεις τον απόλυτο έλεγχο σε όλα μη τυχόν και σε κοροιδέψει κάποιος.

    Στην θέση σου θα άρχισα να αναρωτιέμαι πραγματικά για το τι νιώθω γιαυτόν τον άνθρωπο. Είναι αγάπη αυτό που νιώθεις; Είναι ότι τον έχεις ανάγκη; Τι είναι;

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Καλά κάνεις και τα λες χύμα.ειχα δεδομένο ότι θα προφυλασσοταν από αυτή την κακοτοπια.θα μπορούσα να έχω κολλήσει αλλού.στο ότι πχ πως βοήθησε μια άγνωστη..την ξέρει.;κλπ Εγώ δεν στάθηκα εκεί.σταθηκα στο τηλ. Σταύρωστε με

  11. #56
    Miliva21
    Guest
    Καλησπέρα....κατάφερα να διαβάσω περίπου μέχρι τη μέση τα σχόλια που έχουν γράψει και άλλοι χρήστες για το θέμα....

    Δλδ το περιστατικό ηταν μιλάμε λίγο και μου ζητάς τηλέφωνο σου είπα ότι ειμαι δεσμευμένος και σου έδωσα τηλ για δουλεια και παρολα αυτα δν κάλεσε ποτέ ...

    Τι σε ενδιαφέρει τι ήθελε αυτή....; μπορεί στη τελική να ήθελε να τον φλερτάρει...Το θέμα είναι ο δικος σου πως αντέδρασε και από ότι φαίνεται δεν υπάρχει κανένα θέμα μάλλον εσύ ζηλεύεις παθολογικά

    Πρόσεχε γτ αν ο άντρας σου βλέπει ότι αντιδρας υπερβολικα μπορεί να αρχισει να σου αποκρυπτει τέτοια αθώα περιστατικά τα οποία όμως αμα τύχει να ανακαλυφθουν θα κλονισουν την εμπιστοσύνη σου και θα νομίζεις ότι κάτι σοβαρό έχει γίνει μεγεθυνοντας το με τη ζήλεια σου..

    Έχεις θέματα αυτοπεποιθησης και ανασφάλειες με τον εαυτό σου....πρεπει να τις λύσεις να αποδεχτείς αυτο που είσαι και να ηρεμήσεις.....Και να αφήσεις και τον καημένο τον σύντροφό σου στην ησυχία του γτ αμα του κόβεις πολύ τον αέρα θα κουραστεί αργά ή γρήγορα.......
    Εφόσον λες ότι μιλάς με ψυχολόγο δούλεψε μαζί της το θέμα αυτό και πως να αφήσεις τον εγωκεντρισμό σου στην άκρη ......οι άνθρωποι δεν είναι κτήματα δικά μας δεν μας ανήκουν.........είναι μαζί μας επδ μας θέλουν και περνάνε καλά και όχι επδ μας χρωστάνε υποχρέωση ή επδ έχουμε δικαιωματικά εξουσια πάνω τους......

    Ο σύντροφος σου δεν μπορεί να μπει σε γυαλα και να αποκοπεί από τον υπόλοιπο κόσμο....αρα;;;

  12. #57
    Μίνα γειά σου. Αυτό που κάνεις είναι αυτοκαταστροφικό. Χωρίς να υπάρχει κάτι κακό προσπαθείς να το δημιουργήσεις και στο τέλος θα το καταφέρεις.
    Ο άντρας σου, αν είσαι τόσο αδικαιολόγητα γκρινιάρα και δυσάρεστη απέναντί του, πολύ σύντομα να ξέρεις, θα σε βαρεθεί. Οι άντρες δεν την αντέχουν καθόλου την γκρίνια και όταν γυρίζουν σπίτι τους θέλουν να ηρεμήσουν και να ξεκουραστούν και να αισθάνονται όμορφα, όχι να τους σπάει κάποιος τα νεύρα συνεχεια και μάλιστα χωρίς λόγο.
    Βλέπω επιπλέον οτι κολλάς σε ασήμαντα, αστεία πράγματα και δημιουργούνται εντάσεις και φασαρίες για το τίποτα (ανέφερες οτι έσπασε κάτι στο σπίτι και του έβγαλες την ψυχή αν το κανε αυτός. Αν είναι δυνατόν! Με τί κάθεσαι και ασχολείσαι!).
    Λοιπόν, σοβαρέψου γιατί δεν βλέπω να κρατάει πολύ ο γάμος σας.
    Αυτά που κάνεις δείχνουν φοβερή ανωριμότητα! Ίσως δεν έπρεπε να παντρευτείς ακόμη γιατί πώς θα αντιμετωπίσετε μεθαύριο σοβαρά προβλήματα της ζωής μαζί, προβλήματα με τα παιδιά και ένα σωρό άλλα, αν δεν έχεις την στοιχειώδη ηρεμία και εμπιστοσύνη στον άντρα σου;

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Δεν είναι όμως ζηλιάρα ποτέ δεν τον ελεγχα ποτε.δικαιωματα δεν είχε δώσει. Αυτό με ξινισε πάρα πολυ

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν ειναι επιλογη να εχει κανεις τον απολυτο ελεγχο αφου αυτο θα καταληξει στον πιο φωτισμενο απ ολους απλα ειναι ευκολο ετσι κανεις να γινει καταχρηστικος η ικανος για ολα

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Αλέξανδρε δεν σε καταλαβα

Page 4 of 20 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γάμος!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 26-03-2014, 12:09
  2. προβληματικος γαμος!!
    By Ritaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 11:41
  3. Γάμος με αλλοδαπή
    By vascos55555 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 23-12-2011, 22:04
  4. Γάμος
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2011, 21:11
  5. ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
    By Human in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 07-01-2009, 00:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •