Γάμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 297

Thread: Γάμος

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391

    Γάμος

    Καλησπέρα σας.με λένε Μίνα. Θα μπω στο θέμα κατευθείαν.εγω και ο άντρας μου είμαστε παντρεμένοι 1.5 χρόνο.ημασταν πολύ καλα.
    Λοιπόν ένα Σάββατο ο άντρας μου βοήθησε μια κοπέλα σε ένα πολυκατάστημα να βάλει στο αμαξι της κάτι κούτες.Ειχανε παρκάρει δίπλα δίπλα.
    Μην τα πολύλογω .Καθώς έβαζε ο άντρας μου τις κούτες εκείνη του πε Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και άμα θέλει να πάνε για καφε.
    Ο άντρας μου αρνήθηκε λέγοντας της ότι δεν θελει δεν χρειάζεται και πως είναι παντρεμένος.εκεινη είπε συγγνώμη. Στο τέλος του ξαναλέει Ευχαριστώ πολύ και πως έχει τόσα πράγματα γιατί κάνει ανακαίνιση και ψάχνει ηλεκτρολόγους υδραυλικους κλπ. Ο άντρας μου όντας ηλεκτρολόγος προσφέρθηκε τονίζοντας της ότι μόνο για δουλεια στο δίνω δύο φορές..
    Η κοπελα δεν πήρε ποτέ. Εγώ από τοτε έχω χάσει τον υπνο μου..κάνω σενάρια.. μου τα είπε ο ίδιος εννοειται αλλά έχω αδυνατίσει πάω σε ψυχολόγο μου έχει γίνει εμμονή.εχουβ περάσει 4.5 μήνες από τοτε.
    Last edited by Delmem2802a; 27-01-2019 at 00:56.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γιατί έχεις χάσει τον ύπνο σου και πας σε ψυχολόγους, δεν κατάλαβα; Τόση είναι η εμπιστοσύνη που έχεις στον άντρα σου; Άμα κάνεις έτσι στον ενάμιση χρόνο γάμου και μάλιστα για ένα περιστατικό όπου δεν έγινε απολύτως τίποτα, ο σύζυγος ήταν τύπος και υπογραμμός και μάλιστα ήρθε και στο ανέφερε γιατί δεν είχε τίποτα να κρύψει, τότε σε 5 ή 10 χρόνια γάμου τι θα κάνεις; Εκτός κι αν σου έχεις δείγματα γραφής για κάτι άλλο ή έγινε κάτι διαφορετικό από αυτό που λες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Καλησπέρα σας.με λένε Μίνα. Θα μπω στο θέμα κατευθείαν.εγω και ο άντρας μου είμαστε παντρεμένοι 1.5 χρόνο.ημασταν πολύ καλα.
    Λοιπόν ένα Σάββατο ο άντρας μου βοήθησε μια κοπέλα σε ένα πολυκατάστημα να βάλει στο αμαξι της κάτι κούτες.Ειχανε παρκάρει δίπλα δίπλα.
    Μην τα πολύλογω .Καθώς έβαζε ο άντρας μου τις κούτες εκείνη του πε Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και άμα θέλει να πάνε για καφε.
    Ο άντρας μου αρνήθηκε λέγοντας της ότι δεν θελει δεν χρειάζεται και πως είναι παντρεμένος.εκεινη είπε συγγνώμη. Στο τέλος του ξαναλέει Ευχαριστώ πολύ και πως έχει τόσα πράγματα γιατί κάνει ανακαίνιση και ψάχνει ηλεκτρολόγους υδραυλικους κλπ. Ο άντρας μου όντας ηλεκτρολόγος προσφέρθηκε τονίζοντας της ότι μόνο για δουλεια στο δίνω δύο φορές..
    Η κοπελα δεν πήρε ποτέ. Εγώ από τοτε έχω χάσει τον υπνο μου..κάνω σενάρια.. μου τα είπε ο ίδιος εννοειται αλλά έχω αδυνατίσει πάω σε ψυχολόγο μου έχει γίνει εμμονή.εχουβ περάσει 4.5 μήνες από τοτε.
    δεν μας ειπες για ποιον λογο εχεις τοση ανησυχια.
    ο ανδρας σου ειναι επαγγελματιας, δινει το τηλεφωνο του δεκα φορες την ημερα. τις μισες απο αυτες σε γυναικες.
    στο ειπε ο ιδιος το περιστατικο, χωρις να εχεις ανησυχησει πρωτα για κατι.
    τι ειναι αυτο που σε αγχωνει; εξηγησε το λιγο.
    φοβασαι μηπως ενω στα ειπε μονος του ολα αυτα, την συνανταει;
    φοβασαι μηπως τον παρει καποτε ξαφνικα κι αυτος την ορεχτει;
    τι ακριβως φοβασαι;

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Φοβήθηκα γιατί θεώρησα ότι το να δώσει το τηλ του σε κάποια που τον φλερταρε θα ήξερε ότι θα με τάραζε.δειγματα ποτέ δεν μου έδωσε.θεωρησα ότι μου δώσε δικαιωμα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Φοβήθηκα γιατί θεώρησα ότι το να δώσει το τηλ του σε κάποια που τον φλερταρε θα ήξερε ότι θα με τάραζε.δειγματα ποτέ δεν μου έδωσε.θεωρησα ότι μου δώσε δικαιωμα
    μα αν τον ενδιεφερε ερωτικα η κοπελα, γιατι να στο πει; μπορουσε να στο κρυψει αν ηθελε να κανει κατι.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Μου το είπε την επόμενη μέρα γιατί φοβήθηκε ότι θα χω ακραια αντίδραση οχι όμως στο ότι έδωσε το τηλ του για δουλεια.φοβηθηκε ότι δεν θα πιστεύω ότι πήγε τυχαία και βοήθησε. Εμένα δεν με ένοιαξε αυτό όσο το τηλ.με τρελανε .θεώρησα ότι έδωσε το τηλ για δουλεια μεν αλλά και ίσως για οτιδήποτε άλλο.ο ίδιος θεωρεί παρανοϊκό αυτό που πιστεύω γιατί είχε την ευκαιρία αν ήθελε να πει ναι στον καφε ή ν ζητήσει εκείνος το τηλέφωνο και όχι να δώσει το δικό του σαν χαζός

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Μου το είπε την επόμενη μέρα γιατί φοβήθηκε ότι θα χω ακραια αντίδραση οχι όμως στο ότι έδωσε το τηλ του για δουλεια.φοβηθηκε ότι δεν θα πιστεύω ότι πήγε τυχαία και βοήθησε. Εμένα δεν με ένοιαξε αυτό όσο το τηλ.με τρελανε .θεώρησα ότι έδωσε το τηλ για δουλεια μεν αλλά και ίσως για οτιδήποτε άλλο.ο ίδιος θεωρεί παρανοϊκό αυτό που πιστεύω γιατί είχε την ευκαιρία αν ήθελε να πει ναι στον καφε ή ν ζητήσει εκείνος το τηλέφωνο και όχι να δώσει το δικό του σαν χαζός
    μα εγω σε ρωταω, αν υπαρχει κατι πονηρο απο πισω, γιατι να σε ενημερωσει για ΟΛΑ αυτα; απο που θα τα μαθαινες αν στα εκρυβε;

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Θα σου πω..
    Κάποτε όταν ακόμα είχαμε μια απλη σχέση (4χρονια) τον είχα χωρίσει.ο άντρας μου τότε επέμεινε για κανέναν μηνα "κυνηγώντας "με να αλλάξω γνώμη. Τοτε Εγώ σε μια ερώτηση του αν τον αγαπω του πα οχι.τοτε έπαψε την προσπάθεια του και έκανε άλλη σχέση να με ξεχασει.τοτε πήγα σε ψυχολόγο γιατί το θεώρησα απιστία του.
    Ε όταν μου πε το σκηνικο με την κοπελα το θεώρησα απειλή Μήπως τον χάσω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Μίνα καλημέρα, η Σόνια είπε κάτι πολύ καλό, για το θέμα της εμπιστοσύνης. Για να σου μιλήσει ο άντρας σου, σίγουρα σου έχει εμπιστοσύνη και σίγουρα από όσα μας λες δεν έχει κάνει κάτι μαζί της, γιατί πολύ απλά όπως είπε η Remedy, δεν θα στο έλεγε. Που είναι το πραγματικό πρόβλημά σου δλδ, προσπαθώ και εγώ να καταλάβω.

    Επαγγελματίας είναι και η δουλειά του, απαιτεί να πηγαίνει σε σπίτια κλπ. για δουλειά. Μήπως υπερβάλλεις χωρίς λόγο; Από την άλλη και φλερτ να ήταν και πάλι ο άντρας σου έκανε πίσω και στο είπε κιόλας, δείγμα πως έχει εμπιστοσύνη σε εσένα.

    Επίσης Μίνα το τελευταίο μήνυμά σου, δεν το κατάλαβα καθόλου. Αν κατάλαβα καλά, πήγες σε ψυχολόγο, επειδή έκανε σχέση ο άντρας σου (πριν το γάμο εννοείται), ενώ του είχες πει όχι; Ελεύθερος ήταν, τι να έκανε; Πάλεψε ένα μήνα και έφαγε χ, οπότε απευθύνθηκε αλλού τότε, εσύ γιατί το θεώρησες ότι σε απάτησε, ενώ δεν είχατε τίποτα μαζί;

    Μήπως να αναθεωρήσεις για μερικά πράγματα, γιατί εγώ τον βλέπω εντάξει τον τύπο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Θα σου πω..
    Κάποτε όταν ακόμα είχαμε μια απλη σχέση (4χρονια) τον είχα χωρίσει.ο άντρας μου τότε επέμεινε για κανέναν μηνα "κυνηγώντας "με να αλλάξω γνώμη. Τοτε Εγώ σε μια ερώτηση του αν τον αγαπω του πα οχι.τοτε έπαψε την προσπάθεια του και έκανε άλλη σχέση να με ξεχασει.τοτε πήγα σε ψυχολόγο γιατί το θεώρησα απιστία του.
    Ε όταν μου πε το σκηνικο με την κοπελα το θεώρησα απειλή Μήπως τον χάσω
    μολις διαβασα τα παλια σου θεματα και την θυμηθηκα την περιπτωση..
    τον παντρευτηκες τελικα εκεινον δλδ!!!
    παλι κατι ασχετο μου λες ομως.
    εσυ ΠΑΡΑΛΟΓΑ το θεωρησες απιστια του εκεινο. το ειχαμε εξαντλησει το θεμα. ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΙ και μπορουσε να παει με οποια ηθελε. επιπλεον, στο ειπε. δεν στο εκρυψε.
    τι σχεση εχει λοιπον η σχεση που εκανε οταν εισασταν ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΙ, με την τυχαια γνωριμια που εκανε τωρα που εισαστε παντρεμενοι, και στην ειπε αμεσως;;; αφου ειναι ειλικρινης, αν ειχε γινει κατι παραπανω, θα στο ελεγε επισης.
    αν ΔΕΝ ειναι ειλικρινης, δεν θα σου ελεγε τπτ γι αυτην την γνωριμια.

    αυτο που εγραψες δεν ειναι απαντηση σε αυτο που σε ρωτησα.
    αν ηταν κατι πονηρο απο πισω, γιατι να στο πει;;;

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Το θεώρησα τότε ετσι γιατί τον Νίκο τον είχα πάντα για ώριμο ..αυτό που κανε Ήταν γρήγορο και παρορμητικά.τα βρήκαμε αφού είχε χωρίσει (έναν μήνα)διήρκησε η τότε σε πούμε σχέση. Και τότε ο Νίκος με έψαχνε να μου εξηγήσει γιατί βιάστηκε. Είχε ενοχες.εγω πάτησα σε αυτές.ισως για να μην κάνω αυτοκριτική σε μένα..
    Τα ξεπέρασαμε όλα αυτά ομως παντρεύτηκαμε μετά από αυτά που 3 χρόνια αφότου τα είχαμε ξαναβρεί.του χα ζήτησει να μην μου δώσει δικαίωμα μιας και τότε το ότι προχώρησε παρακάτω μου πήρε χρόνια να το χωνέψω.
    Ο Νίκος όταν μου πε το σκηνικο πίστευε ότι θα με ενοχλήσει άλλο κομμάτι από αυτό που πραγματικά με πείραξε. Το να δώσει το κινητο του.και του λέω δεν κατάλαβες ότι θα σκεφτώ τα χειρότερα .Η δουλεια του είναι ηλεκτρολόγος. Δουλεύει σε εταιρία αλλά έχει και μερικά δικά του εξτρα. Και του φάνηκε καλή περίπτωση η ανακαίνιση. Μάλιστα έχει 2 τηλέφωνα.το ένα το προσωπικό που χει μέσα και πελάτες και το άλλο είναι της εταιρίας που μιλά με συναδέλφους.ο Νίκος έδωσε το δεύτερο μην τυχόν και είναι καμία λοξή αυτή εμένα και αυτό με πειραξε. Το δεύτερο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Το θεώρησα τότε ετσι γιατί τον Νίκο τον είχα πάντα για ώριμο ..αυτό που κανε Ήταν γρήγορο και παρορμητικά.τα βρήκαμε αφού είχε χωρίσει (έναν μήνα)διήρκησε η τότε σε πούμε σχέση. Και τότε ο Νίκος με έψαχνε να μου εξηγήσει γιατί βιάστηκε. Είχε ενοχες.εγω πάτησα σε αυτές.ισως για να μην κάνω αυτοκριτική σε μένα..
    Τα ξεπέρασαμε όλα αυτά ομως παντρεύτηκαμε μετά από αυτά που 3 χρόνια αφότου τα είχαμε ξαναβρεί.του χα ζήτησει να μην μου δώσει δικαίωμα μιας και τότε το ότι προχώρησε παρακάτω μου πήρε χρόνια να το χωνέψω.
    Ο Νίκος όταν μου πε το σκηνικο πίστευε ότι θα με ενοχλήσει άλλο κομμάτι από αυτό που πραγματικά με πείραξε. Το να δώσει το κινητο του.και του λέω δεν κατάλαβες ότι θα σκεφτώ τα χειρότερα .Η δουλεια του είναι ηλεκτρολόγος. Δουλεύει σε εταιρία αλλά έχει και μερικά δικά του εξτρα. Και του φάνηκε καλή περίπτωση η ανακαίνιση. Μάλιστα έχει 2 τηλέφωνα.το ένα το προσωπικό που χει μέσα και πελάτες και το άλλο είναι της εταιρίας που μιλά με συναδέλφους.ο Νίκος έδωσε το δεύτερο μην τυχόν και είναι καμία λοξή αυτή εμένα και αυτό με πειραξε. Το δεύτερο
    μα δεν ειναι δικαιωμα αυτο. ΕΣΥ, εντελως αστηριχτα το μεταφραζεις ετσι.
    ο ανθρωπος ηταν πολυ ενταξει, της εξηγησε οτι ειναι παντρεμενος και της το δινει μονο για δουλεια, και στα ειπε ολα, χωρις να τονε χει καλεσει καν, αυτη.
    τι αλλο να εκανε δλδ;
    μονη σου το λες οτι ειναι επαγγελματιας και δινει οποτε μπορεσει το τηλεφωνο του.
    ποιο ειναι το επιληψιμο;;;; μιλας μιλας και δεν μας το λες.
    στην θεραπευτρια σου το συζητησες; δεν σου ειπε οτι ειναι αστηριχτο ολο αυτο;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Το θεώρησα τότε ετσι γιατί τον Νίκο τον είχα πάντα για ώριμο ..αυτό που κανε Ήταν γρήγορο και παρορμητικά.τα βρήκαμε αφού είχε χωρίσει (έναν μήνα)διήρκησε η τότε σε πούμε σχέση. Και τότε ο Νίκος με έψαχνε να μου εξηγήσει γιατί βιάστηκε. Είχε ενοχες.εγω πάτησα σε αυτές.ισως για να μην κάνω αυτοκριτική σε μένα..
    Τα ξεπέρασαμε όλα αυτά ομως παντρεύτηκαμε μετά από αυτά που 3 χρόνια αφότου τα είχαμε ξαναβρεί.του χα ζήτησει να μην μου δώσει δικαίωμα μιας και τότε το ότι προχώρησε παρακάτω μου πήρε χρόνια να το χωνέψω.
    Ο Νίκος όταν μου πε το σκηνικο πίστευε ότι θα με ενοχλήσει άλλο κομμάτι από αυτό που πραγματικά με πείραξε. Το να δώσει το κινητο του.και του λέω δεν κατάλαβες ότι θα σκεφτώ τα χειρότερα .Η δουλεια του είναι ηλεκτρολόγος. Δουλεύει σε εταιρία αλλά έχει και μερικά δικά του εξτρα. Και του φάνηκε καλή περίπτωση η ανακαίνιση. Μάλιστα έχει 2 τηλέφωνα.το ένα το προσωπικό που χει μέσα και πελάτες και το άλλο είναι της εταιρίας που μιλά με συναδέλφους.ο Νίκος έδωσε το δεύτερο μην τυχόν και είναι καμία λοξή αυτή εμένα και αυτό με πειραξε. Το δεύτερο
    Φαίνεται πως κρατάει από παλιά αυτή η ιστορία, δεν ξέρω γιατί μπλέκεις με λεπτομέρειες, δεν φαίνεται πάντως να σε έχει απατήσει Μίνα. Ήξερα μια φιλική περίπτωση που ήταν ζευγάρι παντρεύτηκαν και ο άντρας της, την παρακολουθούσε (creepy εντελώς), όταν έβγαινε εκείνη έξω, μήπως έχει άλλον, επειδή η πρώην του (ναι χώρισαν), ήταν όμορφη. Πρόσεχε μην σου γίνει από το πουθενά έμμονη ιδέα όλο αυτό.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Θεώρησα ότι δίνοντας ένα δεύτερο τηλ είναι πονηρο .Ενώ εκείνος λέει γιατί να δώσω το προσωπικό μου.ειναι μια υποψήφια πελάτισσα η οποία με φλέρταρε και για να μην μου δημιουργήσει θέμα της έδωσα το άλλο.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Η ψυχολόγος λέει,ότι από την υπερβολική του προσπάθεια να μην δώσει δικαίωμα και να ξεκαθαρίσει την θέση του στην κοπέλα (λέγοντας της ότι είναι παντρεμένος και δεν θέλει να πάει για καφε συν του ότι της τόνισε τις ότι το τηλ στο δίνω για δουλεια) γι αυτό δεν πήρε ποτέ .έχασε την δουλεια .Γιατί της το πε τόσο εμφατικά ότι δεν είναι διαθέσιμος που η άλλη δεν του δωσε ούτε την δουλεια.Υπόθεση της ψυχολόγου και κάποιων φίλων μου

Page 1 of 20 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γάμος!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 26-03-2014, 13:09
  2. προβληματικος γαμος!!
    By Ritaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 12:41
  3. Γάμος με αλλοδαπή
    By vascos55555 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 23-12-2011, 23:04
  4. Γάμος
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2011, 22:11
  5. ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
    By Human in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 07-01-2009, 01:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •