οσοι με ξερουν
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    οσοι με ξερουν

    οσοι με ξερουν καλυτερα γνωριζουν οτι μιλαω παρα πολυ και να σας πω πολες φορες εχω προβληματιστει που αποκαλυπτω ολες τις σκεψεις μου στους αλλους γιατι νομιζω οτι ετσι το πραγμα δεν εχει και τοσο ενδιαφερον να ξερεις τα παντα για καποιον και μαλον γινομαι βαρετος

    πολες φορες προβληματιστηκα γιατι σχεδον ποτε δεν ακολουθησα καμια στρατηγικη οταν γνωρισα καποιον αλλα ολες τις στρατηγικες τις κρατησα για οσους ειμουν σε αποσταση

    δηλαδη μιαζω σαν να ειμαι δυο προσωπα που αλλος ανθρωπος ειμαι οταν δε ξερω καποιον και αλλος οταν τον ξερω

    αλλα συμπεραινω οτι τον ενδιαφερον βρισκεται στις κοντρες πιος ειναι πιο απαλευτος και μαλον το ενδιαφερον χανεται οταν συμφωνω με καποιον

    δηλαδη οταν γνωριζω καποιον με νικαει η ρουτανα και οταν δε γνωριζω καποιον νικαει η στρατηγικη

  2. #2
    -όταν μιλάς πολύ για σένα όντως γίνεσαι βαρετός, ακόμα και αν είσαι με άτομα, που στο πλαίσιο του σχετικού, τους έχεις εμπιστοσύνη και σε καταλαβαίνουν, διότι μπορεί να σε παρεξηγήσουν για ατομικιστή ή πρήχτη και να τους χάσεις. Υπάρχουν και οι κακόβουλοι, οι επιτήδειοι που θέλουν να σε εκμεταλλευτούν. Σε πλησιάζουν ως να είσαι φίλος τους, σε κάποιο βαθμό σου ξανοίγονται για να νιώθεις οικειότητα, και με το υφος τους σε κάνουν να τους ξανοιχτείς επειδή θέλουν να καταλάβουν τι άτομο είναι ώστε να σε εκμταλλευτούν δεόντως, τα δε όσα τους είπες δείχνοντας τους εμπιστοσύνη κινδυνεύεις να στα βγαλουν στη φόρα.

    -τις στρατηγικές τις έχουμε για όσους είναι σε απόσταση, μόνο που συνήθως η απόσταση δεν μικραίνει διότι δεν υπήρχε χημεία. η στρατηγική για τους όντως κοντα μας είναι αχρείαστη. συνήθως αναλωνόμαστε σε στρατηγικές για λάθος άτομα, άρα το αποτέλεσμα θα ναι πενιχρό.

    -οι κόντρες βελτιώνουν τον τρόπο σκέψης και τις ψυχικές δυνάμεις ασχέτως αποτελέσματος, η δε συμφωνία όταν δεν είναι συμβιβασμός απλά ξεκουράζει, ηρεμά.
    γιάννης

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ετσι και αλλιως δεν εχω λογο να κρυψω κατι απλα αυτοι που μιλαω συνηθως δε τους αρεσει να βγαινει στη φορα η προσωπικη τους ζωη γι αυτο δε λεω πολα συνηθως εκτος του οτι βαριεμαι και ολας

    εγω πλεον τι να κρυψω αφου με ξερουν ολοι σχεδον

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 29-02-2016, 00:37
  2. sos οσοι ξερουν ασ απαντησουν γρηγορα
    By arntaben in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 10
    Last Post: 18-12-2015, 20:37
  3. Οι δικοί σας άνθρωποι ξέρουν το πρόβλημά σας; Ναι ή όχι και γιατί;
    By miro in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 06-04-2011, 21:56
  4. Replies: 5
    Last Post: 06-02-2011, 15:08
  5. Όταν κάποιοι ξέρουν και δεν σου λένε
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 28-11-2010, 11:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •