καταθλιψη υπο το πρισμα της χριστιανικης ορθοδοξης πιστης - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 24 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 347
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by holbold
    sabb sou xalasa ti folitsa soy re .pesmas oti eise iaxobas min ntepese
    Κύριε Holbold, διατελείς σε πλήρη σύγχυση..Αν από τα πόστ μου κατάλαβες πως είμαι μάρτυς του ιεχωβά, ή δεν γνωρίζεις καλά ελληνικά ή διαβάζεις τα ελληνικά με greeklish εγκέφαλο, πράγμα που ως επιστημονικό φαινόμενο είναι και σπάνιο αλλά και συνάμα άκρως επικίνδυνο - για την υγεία σου βέβαια...Η συγκρότηση μου μετά από 48 χρόνια ύπαρξης, δεν μου επιτρέπει να συνεχίσω οποιουδήποτε είδους αντιπαράθεση μαζί σου, την ανοησία δεν μπορεί να την αντιμετωπίσει κανένας απολύτως...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Χωρις καν να απαντω στο σχετικο θεμα,τελικα ερχεστε για να βοηθησετε ή να βγάλετε τα απωθημενα σας εδω πέρα;το εχω απορια.εχετε αποχτησει ειδικοτητα πλεον στο να καταστρεφετε θεματα και δεν εννοω μονο το συγκεκριμενο θεμα.βλεπουμε συγκεκριμενα νικ που απαντανε και σκεφτομαστε να μπουμε να τα διαβασουμε γιατι ειμαστε πεποισμενοι πως θα δουμε 1-2 ατομα να βγαζουν τον δικο τους εγωισμο και την θεληση τους να νοιωσουν σημαντικοι.βρηκατε επιτελους ακροατηριο και σημασια;μηπως εξω δεν σας δινουν σημασια και ειναι το φορουμ το μερος που θα εκτονωθειτε.και να το πουμε και πιο σταρατα,μας τα πρηξατε,αλλαξτε τα msn οπως εχουμε κανει οι περισσοτεροι εδω και συζητηστε,μην καταστρεφετε τα τοπικ.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    και για να απαντησω και στο θεμα,εγω δεν καθησα να το διαβασω ολο,το οτι βρηκε 2 περιπτωσεις δεν νομιζω πως περικλειει ολες τις καταστασεις γιατι μπορει καποια ψυχικη ασθενεια να ηρθε απο εξωγενεις παραγοντες που δεν εχουν σχεση με εγωισμο κλπ.οποτε μαλλον αυτοι που θελησαν να δωσουν μια πανακεια λυσης μαλλον παρακινδυνευουν.ισως θελουν τοσο πολυ να αποδειξουν πως για ολα φταιει η απομακρυνση απο το θεο που στο τελος λενε κοτσανες.και δεν αναφερομαι στον πορφυριο γιατι δεν εχω διαβασει κατι δικο του,απλα ακουστα τον εχω,αλλα σε αυτους που χρησιμοποιουν τα κειμενα του.Αυτο ειναι μια προσωπικη γνωμη...

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ερωτηση:

    δεχεται ο πατερ πορφυριος να βοηθησει ενα καταθλιπτικο ο οποιος ειναι γκευ??
    Η πρεπει πρωτα να του φυγει το \"κουσουρι\"???

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    πραγματικα δεν ξερω κρινο,ρωτησε τον παντως,ποτε δεν ξερεις τι θα εκανε

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by Empneustns
    Χωρις καν να απαντω στο σχετικο θεμα,τελικα ερχεστε για να βοηθησετε ή να βγάλετε τα απωθημενα σας εδω πέρα;το εχω απορια.εχετε αποχτησει ειδικοτητα πλεον στο να καταστρεφετε θεματα και δεν εννοω μονο το συγκεκριμενο θεμα.βλεπουμε συγκεκριμενα νικ που απαντανε και σκεφτομαστε να μπουμε να τα διαβασουμε γιατι ειμαστε πεποισμενοι πως θα δουμε 1-2 ατομα να βγαζουν τον δικο τους εγωισμο και την θεληση τους να νοιωσουν σημαντικοι.βρηκατε επιτελους ακροατηριο και σημασια;μηπως εξω δεν σας δινουν σημασια και ειναι το φορουμ το μερος που θα εκτονωθειτε.και να το πουμε και πιο σταρατα,μας τα πρηξατε,αλλαξτε τα msn οπως εχουμε κανει οι περισσοτεροι εδω και συζητηστε,μην καταστρεφετε τα τοπικ.
    Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ σε ποιους αναφέρεσαι με ονόματα και διευθύνσεις ?

  7. #37
    Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    32
    τι ειναι αυτα βρε παιδια; δεν υπαρχει διαχειριστής; εγω δεν το συνεχίζω παντως και λυπάμαι που κατέληξε έτσι. παντως οταν δημοσιευσα το θεμα εβαλα τον τιτλο που δειχνει περι τινος προκειται οποτε οποιος δεν ηταν χριστιανος ορθοδοξος μπορουσε να μην το διαβασει αφου εξαρχης θα ηξερε οτι θα ηταν αντιθετος.
    εχετε την αγαπη μου.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by holbold
    διαγράφηκε από την CeliaM
    Με δικαιώνεις πλήρως, μην το συνεχίζεις, γίνεσαι ρεζίλι σε δημόσιο φόρουμ....

  9. #39
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    χολμπολντ οτι και να πεις θα παει χαμενο.
    Δεν εχω να προσθεσω κατι, αλλωστε ειναι θεμα διαχειριστων πια και οχι χρηστων.

    Αν βεβαια αυτο θεωρειται συζητηση και μαλιστα απο χριστιανο......
    Εκτος του οτι οσα εγραψες εχουν και ποινικες κυρωσεις.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by holbold
    eiste asxeti me to 8ema kalitera na psaxtite prota prin apantate . den eine tixeo tosa krati tosa xronia exoun akolou8isi ton xristianismo

    Βασιστηκα σε αυτα που εγραψες αλλα δεν ειναι εκει το θεμα.
    Πσοως και με ενδιαφερει τι εισαι και τι δεν εισαι.

    Επισης δεν με ενδιαφερει αν θα ζητησεις συγνωμη απο τον οποιοδηποτε - αλλωστε και συγνωμη να ζητησεις δεν αλλαζει κατι.

    Οσον με αφορα σαν χρηστης και αυτα που διαβαζω, εαν θες να συνεχισεις ετσι, φροντισε να επανεξετασεις το αν μπορει να ανηκεις εδω μεσα.
    Οπως εγραψα και πιο πριν τα υπολοιπα ειναι θεμα διαχειριστων και οχι δικο μου.
    Ασχετα ομως το τι θα κανουν οι διαχειριστες αν συνεχισεις να με γραφεις στα παπαρια σου, θα κανω και εγω το ιδιο αντιστοιχα.


    Η αποκτας ενα σεβασμο προς ολους η αμε στο καλο.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μπολντιε,
    το οτι ειμαστε στο ιντερνετ δεν αλλαζει ο τροπος της συμπεριφορας μας.
    Πιστευες οτι θα μπορουσες να κανεις ακριβως τον ιδιο διαλογο και να καθομαστε ολοι σε μια καφετερια η σπιτι???

  12. #42
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη του θέματος. Θα συνιστούσα στους εμπλεκόμενους καταρχάς να διαγράψουν όποια μηνύματα τους θεωρούν απαράδεκτα και κατά δεύτερον να σταματήσουν τις προσωπικές επιθέσεις.

    Σε οποιαδήποτε διαφορετική εξέλιξη το θέμα θα κλείσει μιας και δεν θα ανταποκρίνεται στο πνεύμα αυτής της κοινότητας.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by NikosD.
    Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη του θέματος. Θα συνιστούσα στους εμπλεκόμενους καταρχάς να διαγράψουν όποια μηνύματα τους θεωρούν απαράδεκτα και κατά δεύτερον να σταματήσουν τις προσωπικές επιθέσεις.

    Σε οποιαδήποτε διαφορετική εξέλιξη το θέμα θα κλείσει μιας και δεν θα ανταποκρίνεται στο πνεύμα αυτής της κοινότητας.
    Εγώ λυπάμαι περισσότερο γιατί όσα αίσχη εκστομίστηκαν αφορούσαν το πρόσωπό μου και πολύ περισσότερο την μητέρα μου που δυστυχώς δεν είναι στη ζωή, για να καμαρώσει το επίπεδο με το οποίο συνδιαλέγομαι...Δεν θεωρώ πως πρέπει να διαγράψω κάποιο μήνυμα μου, γιατί όποιος γνωρίζει ελάχιστα ελληνικά, μπορεί να κατανοήσει πως στη σελίδα 2 , ούτε κάν επιστρέφω τον χαρακτηρισμό \"άσχετοι\" που θα είχα το κάθε δικαίωμα να το κάνω, αδυνατώ να καταλάβω που μπορεί να προσέβαλα κάποιον, αν η συμβουλή μου περί \"Αι-Εφραίμ\" δεν μπορεί να λογισθεί σαν χαριτολόγημα και μέσα στα πλαίσια ενός ζωντανού διαλόγου κι οπωσδήποτε δεν μπορεί να αντιμετωπισθεί με τον οχετό...Από εκεί και πέρα ο καθένας έφρων άνθρωπος μπορεί να κρίνει τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της προκείμενης αντιπαράθεσης, την οποία ούτως ή άλλως δεν έχω διάθεση να συνεχίσω....
    Εκείνο που είναι διασκεδαστικό στην παρούσα διένεξη, είναι πως έχω ομολογήσει πως είμαι μάρτυς του ιεχωβά, βέβαια ο μόνος που το κατάλαβε αυτό είναι ο κ. Holbold...
    Για μένα το θέμα τελειώνει εδώ, αφήνω την συμπεριφορά του κ. Holbold να την κρίνουν οι υπόλοιποι χρήστες του φόρουμ.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    sabb,
    μην δινεις σημασια....
    ακομα και ο φιλος χολμπολντ θα φαει το φλας του και θα καταλαβει τι εγραψε.
    Αλλα ακομα και ετσι δεν αλλαζει την ουσια, μιας και ο καθενας που καθεται πισω απο μια οθονη, νομιζει οτι δικαιουτε να γραφει οτι του κατεβει..

    Δεν θυμαμαι τι ακριβως προβλημα αντιμετωπιζεις φιλε μου, αλλα αν αρχιζουμε και χανουμε τον σεβασμο προς τους διπλα μας και ταυτοχρονα τον αυτοσεβασμο μας, καθε αλλη κουβεντα ειναι περιττη.....

    Εχω βρισει και εγω σε φορουμ (και με εχουν βρισει) αλλα ειλικρινα 10++ χρονια σε φορουμς πρωτη φορα διαβασα τετιους διαλογους.
    Και επειδη εσυ φιλε μου δεν το καταλαβαινεις, ζηταω εγω συγνωμη στο σαββα που αναγκαστηκε να διαβασει τις αφελης σκεψεις σου ( οπου αφελης = στα αρχιδια μου τι λεω)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Aς αλλαξουμε θεμα.ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΥΠΟ ΤΟ ΠΡΙΣΜΑ ΤΩΝ 300 ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ. Πως σας φαινεται?

Page 3 of 24 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •