Πρόωρη εκσπερμάτιση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    20

    Πρόωρη εκσπερμάτιση

    Καλησπέρα παιδιά,πριν λίγες μέρες ρώτησα για ένα θέμα με την στύση μου και τώρα θέλω να ρωτήσω κάτι διαφορετικό όπως είχα πει ειμαι 17 χρόνων και το πρόβλημα είναι ότι εκσπερματωνω αρκετά νωρίς.Το ερωτημα είναι υπάρχει περιπτωση να είναι λόγω ηλικίας η θα είναι έτσι για πάντα,θα τελειώνω γρηγορα και στο σεξ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ορμές φιλε 17 χρονων εισαι. Οκ τη πρωτη θα γινει γρηγορα, αν πας για δευτερο δεν κραταει παραπανω;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Ορμές φιλε 17 χρονων εισαι. Οκ τη πρωτη θα γινει γρηγορα, αν πας για δευτερο δεν κραταει παραπανω;
    Αν εννοείς μετά από κάποια ώρα Οχι το ίδιο είναι.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    4
    Μηπως εχεις αγχος ή σε προβληματιζει κατι/καποιο γεγονος τον τελευταιο καιρο??

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by maximos69 View Post
    Μηπως εχεις αγχος ή σε προβληματιζει κατι/καποιο γεγονος τον τελευταιο καιρο??
    Δεν είναι κάτι που μου συμβαίνει τώρα τελευταία,παντα ετσι ήταν.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Nace View Post
    Δεν είναι κάτι που μου συμβαίνει τώρα τελευταία,παντα ετσι ήταν.
    Πόσο γρήγορα δηλαδή???ο άλλος μπορεί να λέει γρήγορα και να εννοεί 10 λεπτά η 15 λεπτά η 5 λεπτά...
    Πόσο γρήγορα εξπερματωνεις???
    Για να σου πω αν πρόκειται για πρόωρη η όχι..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Ρε φίλε παρακολούθησα και τα δυο θέματα που άνοιξες, γιατί έχεις τόσο άγχος με το σώμα σου; Από την μια είναι λογικό και εγώ στην ίδια ηλικία, τις ίδιες απορίες είχα, αλλά δεν έχεις κάποιο θέμα. Από αυτά που μας λες, όλα αυτά που βλέπεις τις αλλαγές κλπ., ονομάζεται εφηβεία...

    Όσο για την στύση (στο προηγούμενο θέμα σου), εδώ μου σηκώνεται έτσι εμένα που είμαι 21, φαντάσου εσύ στα 17 σου. Για την εκσπερμάτιση εξαρτάται σε ποιες περιπτώσεις, μήπως εννοείς την ονείρωξη;

    Και για την τελευταία σου ερώτηση, όχι δεν θα είναι για πάντα έτσι, όσο μεγαλώνεις και εσύ και εγώ, θα βλέπουμε άλλες αλλαγές. Το μόνο που μπορώ να σου πω, είναι πως από τα 20 και μετά, θα κοντρολάρεις εσύ την στύση σου, αυτό που κάνω και εγώ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Ρε φίλε παρακολούθησα και τα δυο θέματα που άνοιξες, γιατί έχεις τόσο άγχος με το σώμα σου; Από την μια είναι λογικό και εγώ στην ίδια ηλικία, τις ίδιες απορίες είχα, αλλά δεν έχεις κάποιο θέμα. Από αυτά που μας λες, όλα αυτά που βλέπεις τις αλλαγές κλπ., ονομάζεται εφηβεία...

    Όσο για την στύση (στο προηγούμενο θέμα σου), εδώ μου σηκώνεται έτσι εμένα που είμαι 21, φαντάσου εσύ στα 17 σου. Για την εκσπερμάτιση εξαρτάται σε ποιες περιπτώσεις, μήπως εννοείς την ονείρωξη;

    Και για την τελευταία σου ερώτηση, όχι δεν θα είναι για πάντα έτσι, όσο μεγαλώνεις και εσύ και εγώ, θα βλέπουμε άλλες αλλαγές. Το μόνο που μπορώ να σου πω, είναι πως από τα 20 και μετά, θα κοντρολάρεις εσύ την στύση σου, αυτό που κάνω και εγώ...
    Απτά 30 και μετά μην αναφέρθεις άστο....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Απτά 30 και μετά μην αναφέρθεις άστο....
    Ρε συ εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό, είναι μερικοί άνθρωποι που και στα 30 τους και στα 40 τους και στα 60 τους ακόμη, είναι ντούροι. Άρα μήπως είναι ψυχολογικό το θέμα και δεν είναι ηλικιακό;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Ρε συ εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό, είναι μερικοί άνθρωποι που και στα 30 τους και στα 40 τους και στα 60 τους ακόμη, είναι ντούροι. Άρα μήπως είναι ψυχολογικό το θέμα και δεν είναι ηλικιακό;
    Εννοείτε ότι δεν είναι ηλικιακό...δεν ήθελα να πω αυτό άσχετα αν βγήκε αυτό το συμπέρασμα....ο γείτονάς μου κατά καιρούς κουβαλάει καμία κοπέλα στο σπίτι του μένει ακριβώς απέναντι από εμένα....η μια μάλιστα φώναζε πάρα πολύ ακουγόταν σχεδόν σε όλο το τετράγωνο .....ε μπορω να σου πω ότι έκανε σεξ ακριβώς μια ώρα....ε το θηρίο τη στο διάολο περνη και δεν μας δίνει.....να σου πω την αλήθεια πολύ θα ήθελα να ήμουν σαν αυτόν.καποτε ήμουν...κάποτε όμως...
    Είναι θέμα και οργανισμού και ψυχολογίας...είναι πολύ σύνθετο το θέμα της στύσης τόσο σύνθετο που οι γιατροί με χίλια ζόρια βγάζουν άκρη και κάποιες φορές δεν βγάζουν κι όλας...μου κάνει πάντως τρομερή εντύπωση που 17 χρόνων παιδιά ακόμα η και 20 παραπονιούνται για τη στύση τους....δεν ξέρω ίσως είναι η εποχές τέτοιες...δεν ξέρω τι άλλο να πω....εγώ 17 χρόνων αλλά και αργότερα δεν μπορούσα να κοιμηθώ απτής στύσης... Τρομερές ορμές φίλε μου...μετά τα τριάντα άρχισα να έχω θέματα με τη στύση μου και κυρίως όταν έμαθα ότι έχω ασθενοσπερμια...εκεί ήταν το τελειωτικό χτύπημα..
    Αλλά πώς γίνεται όμως 17 χρόνων και 20 χρόνων παιδιά να παραπονιούνται για τη στύση τους και να μην δουλεύει το εργαλείο δεν ξέρω...
    Αναφέρω το Παραδείγμα με το γείτονα γιατι ο γείτονάς μου είναι 40 ετών .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Πιστεύω ότι παίζει ρόλο και αυτά που ακούμε τριγύρω
    Πχ λέει ο άλλος εγώ χθες έκανα σεξ δύο ώρες.. εννοείται ψέματα...αλλά όσοι είναι μικροί και δεν το ξέρουν το πιστεύουν και όταν κάνουν σεξ για πρώτη φορά και βλέπουν ότι κρατάει το δικό τους μόνο 10 η 15 η 20 λεπτά αγχώνονται...ε και έτσι ξεκινάει κάπως το κακό....
    Ο Ανδρ;ς πάντα έχει ανταγωνισμό μέσα του..πχ εγώ γ....Ω πιο καλά και πιο πολύ απτό διπλανό μου...αυτή η θεωρία έχει δύο όψεις η μία καλή η άλλη κακη...
    Η καλή όψη είναι ότι μας δίνει αυτοπεποίθηση...
    Η καλή είναι ότι μας βάζει σε μια κατάσταση και ψυχολογία να αγχωνόμαστε για να αποδείξουμε ότι είμαστε καλύτεροι απτό διπλανό μας..ενώ δεν υπάρχει λόγος..το αγχως μετά αρχίζει να μας κάνει κακό...
    Το σεξ είναι για μένα καθαρό θέμα χημείας...δεν υπάρχει καλώς η κακώς εραστής .....υπάρχει καλή η όχι καλή χημεία...παίζουν ρόλο και τα πορνό...πχ
    Αν ένας έφηβος δει ένα πορνό και ο πρωταγωνιστής το έχει 22 πόντους ..ο έφηβος με το δικό του πως θα αισθανθεί??? αυτόματα θα αισθανθεί μειωνεκτικα...
    Που πάω εγώ με το τυρογαρδακι θα πει...
    Είναι και άλλα πολλά πράγματα που παίζουν ρόλο..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Πόσο γρήγορα δηλαδή???ο άλλος μπορεί να λέει γρήγορα και να εννοεί 10 λεπτά η 15 λεπτά η 5 λεπτά...
    Πόσο γρήγορα εξπερματωνεις???
    Για να σου πω αν πρόκειται για πρόωρη η όχι..
    Αν βλέπω πορνό λιγότερο από 1 λεπτό αν δεν βλέπω άντε με το ζόρι 2 λεπτα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Nace View Post
    Αν βλέπω πορνό λιγότερο από 1 λεπτό αν δεν βλέπω άντε με το ζόρι 2 λεπτα
    Ωωωωω φίλε μου όντως έχεις θέμα....πανε στο γιατρό και πες το θέμα σου...άσχετα που είσαι μικρός ακόμα ..
    Μέσα σε ένα λεπτό η δυο λεπτά είναι θέμα ....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Nace View Post
    Αν βλέπω πορνό λιγότερο από 1 λεπτό αν δεν βλέπω άντε με το ζόρι 2 λεπτα
    Αλλά τι εννοείς αν δεν βλέπεις πορνό???

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ωωωωω φίλε μου όντως έχεις θέμα....πανε στο γιατρό και πες το θέμα σου...άσχετα που είσαι μικρός ακόμα ..
    Μέσα σε ένα λεπτό η δυο λεπτά είναι θέμα ....
    Όσο νανε ντρέπομαι να πω τους γονείς μου να πάμε σε γιατρό επειδή εκσπερματωνω γρηγορα...και όταν δεν βλέπω πορνό εννοώ ότι κάποιες φορές που θα αυνανιστω χωρίς πορνό θα κρατήσει ελάχιστα παραπάνω.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αντικαταθλιπτικά και πρόωρη εκσπερμάτιση.
    By george2019 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2019, 11:51
  2. ΠΡΟΩΡΗ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΙΣΗ
    By Troubled in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 01-07-2014, 22:51
  3. Αγχος,καπνισμα, αλκολ, προωρη γεννα. ΓΙα να μη συμβει το ιδιο και στο παιδι σας
    By the_downward_spiral in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2012, 14:45
  4. Kαθυστερημένη εκσπερμάτιση λόγω SSRI's...
    By liantinis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 11-09-2008, 03:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •