Αυτοκτονια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    22

    Αυτοκτονια

    Eimai 22 etwn ithela na grapso edo gia na to po se kapoion den antexo allo edo kai kairo exo taseis autoktonias kai hlikrina auth thn zoi pou zo den thelo poia na zo kourastika den exo poia filous o aderfos mou den asxolite katholou mazi mou den mporo na kano ta pragmata pou thelo mplokaro se ola eimai kai toso anikanos pou zo akoma me tous goneis ......eimai se apognosh den vlepo na veltionontai ta pragmata h apofasimou einai oristikh den antexo allo.

    Εστάλη από ZTE BLADE A612 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Για να συνοψίζουμε: Θες να αυτοκτονήσεις γιατί ζεις στα 22 ακόμα με τους γονιούς σου, δεν έχεις φίλους, ο αδερφός σου δεν ασχολείται πια μαζί σου και δεν μπορείς να κάνεις τα πράγματα που θέλεις, σωστά;
    Πες μας τι από αυτά δεν διορθώνεται και είσαι σε απόγνωση βρε Μιχάλη... Με τους δικούς σου προσπάθησες να μιλήσεις και να πεις πως αισθάνεσαι; Τι έκανες για να βελτιώσεις τα πράγματα και δεν δούλεψε ως τώρα; Εδώ είμαστε για να τα συζητάμε.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Έχεις πάρα πολλά χρόνια μπροστά σου. Τώρα τα βλέπεις όλα μαύρα αλλά όλα αυτά διορθώνονται. Βάλτο από το μυαλό σου αυτό. Όλα διορθώνονται.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    22 δεν είναι περίεργο να ζεις με τους γονείς σου. Μήπως επειδή είσαι στη μαυρίλα τα βλέπεις όλα πιο τραγικά αποτι είναι? Με κανέναν ειδικό έχεις μιλήσει? Έξω βγαίνεις καθόλου από το σπίτι?

    'of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice'
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Βρε μανια με τις αυτοκτονιες ........ η ζωη ειναι μπροστα σας , αστε τα θανατικα !!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Για μένα η αυτοκτονία ήταν πάντα ένα ηχηρό μήνυμα που ήθελα να στείλω σε όποιον δεν μου έκανε τα χατίρια.
    "Θα αυτοκτονήσω για να σας εκδικηθώ"!!
    Πάντοτε η σκέψη του τί έχω να χάσω με απέτρεπε της αυτοκτονίας.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    89
    Το post σου ειναι σαν να το εγραψα εγω! Σε νιωθω 100%

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ειναι δυσκολο να ζεις με τους γονεις σου!! ειναι ασχχημο να εισαι μονος! ειναι παραξενο να μην ενδιαφερετε ο ιδιος σο ο αδελφος! ειναι βαρετο να μην εχεις μια ομορφη δουλεια!
    δεν εχει αδικο ο θεματοθετης!! εχετε πωτες ενδιαφερθει ποσο εχουν αυξηθει οι αυτοκτονιες?? ειναι πολυ μεγαλο το ποσο! και δεν μονο λογο του μνημονιου!! ειναι λογο της κοινωνιας που εχει παψει να ζει με αλληλεγγυη! εχει σταματησει τα μηλαει ο ενας στον αλλο! ειναι ολοι ζαβλακομενοι στο κινητο τους, σκουντουφλαν πανω στις κολονες, κοντευουν να τους πατησουν τα αμαξια επειδη το βλεμα τους ειναι καρφομενο σε μια οθωνη!! Ειμαι βεβαιως πως πολλα ατομα του φορουμ κανουν το ιδιο, βλεπεις παρεες οπου καθοντε να απολαυσουν τον καφε τους και δεν υπαρχει επικοινωνια μεταξυ τους, διοτις ειναι χαζεμεν!!οι σε ενα ορθωγονιο 5 με 6 ιντζες !! γεματο με τρισδιαστατες εναλλαγες χρωματων και κινησεων!! ειναι τοσο ασχημο σαν εικονα αυτο το πραμα, τοσο καταθλιπτηκο, ειναι λογικο καποιος οπου ειναι νορμαλ συναισθηματικα, καποιος που να αρεσκεται στην κουβεντα, στον φιλικο χαβαλε , ζωντας λοιπον σε ενα τετοιο κοινωνικο καθεστως του ερχετε να βαλει τελος στην ζωη του!!
    προσωπικα σε καταλαβαινω φιλε μου! κι το παραπανω οπου γραφω, ειναι ενα μικρο παραδηγμα της κατιουσας που εχει παρει η κουλτουρα μας!!

  9. #9
    Quote Originally Posted by mhxalis View Post
    Eimai 22 etwn ithela na grapso edo gia na to po se kapoion den antexo allo edo kai kairo exo taseis autoktonias kai hlikrina auth thn zoi pou zo den thelo poia na zo kourastika den exo poia filous o aderfos mou den asxolite katholou mazi mou den mporo na kano ta pragmata pou thelo mplokaro se ola eimai kai toso anikanos pou zo akoma me tous goneis ......eimai se apognosh den vlepo na veltionontai ta pragmata h apofasimou einai oristikh den antexo allo.

    Εστάλη από ZTE BLADE A612 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αδελφε μου, το προβλημα σου οσο τρελλο και να σου ακουγεται ειναι απλο εαν βρεις εναν καλο πνευματικο και κανεις υπακοη. Αυτο που διακρινω σε εσενα ειναι οτι θελεις να εισαι το κεντρο του κοσμου, οταν δεν γινεται αυτο,στεναχωριεσαι και θλιβεσαι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κουραστηκες απο τα 22 ? και σε πειραζει που ζεις με τους γονεις ? δεν ειναι προβληματα αυτα ......

  11. #11
    Τα προβλήματα του θεματοθετη δεν είναι αυτά καθ αυτά που λεει.Απλώς όλα αυτά προέρχονται από το μυαλό του και από την φύση της αρρωστιας που λέγεται κατάθλιψη. Giorgios panou όπως πάντα απαισιοδοξος και κακος συμβουλατορας.Ας απαντησει ο Μιχάλης για να κάνουμε μια συζήτηση

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Τα προβλήματα του θεματοθετη δεν είναι αυτά καθ αυτά που λεει.Απλώς όλα αυτά προέρχονται από το μυαλό του και από την φύση της αρρωστιας που λέγεται κατάθλιψη. Giorgios panou όπως πάντα απαισιοδοξος και κακος συμβουλατορας.Ας απαντησει ο Μιχάλης για να κάνουμε μια συζήτηση
    Ama εχει κτθλψη , αλλαζουν τα παντα ...........κι εγω εχω , κι εγω ( οντως ) !!!! αμα δεν το διακωμοδησουμε θα μας στριψει μαυτην την κολοασθενεια ......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Αλλοι ειναι 50, εργενηδες και ζουνε ακομα με τους γονεις τους. Εγω ειμαι 27 και ζω ακομα με τους γονεις μο,υ ε και ? Δυσκολευονται και αυτοι αλλα και εγω οικονομικα, στην Ελλαδα ζουμε, αναγκαστικα ολοι κατω απο την ιδια στεγη για να μπορουμε να ανταπεξελθουμε οικονομικα. Δεν ειναι πια ευκολο στην Ελλαδα να μενει κανεις μονος, εκτος αμα εχεις βολευτει οικονομικα με μια δουλεια με αριστες αποδοχες. Και γω πασχω απο καταθλιψη, οπως και κοινωνικη φοβια, αλλα βρηκα αυτοβοηθεια με βοτανα και πλεον η καταθλιψη μου ειναι σε πολυ διαχειρισιμα επιπεδα. Για ολα υπαρχει μια θεραπεια εκει εξω, αρκει να θελουμε να βοηθηθουμε. Σαφως οταν ειναι καποιος στις μαυρες του σκεφτεται τα χειροτερα, αλλα ας σκεφτει για ενα λεπτο, η ζωη ειναι μικρη, γιατι πρεπει να νιωθω ετσι ? Ενας δυνατος καφες (που προσωπικα εμενα με βοηθαει στις μαυρες μου) και απο κει και περα κανω προγραμμα για τις επομενες κινησεις μου να βγω απ αυτη την κατασταση. Αμα υπαρξει η σπιθα, ερχεται και η φωτια.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Τα προβλήματα του θεματοθετη δεν είναι αυτά καθ αυτά που λεει.Απλώς όλα αυτά προέρχονται από το μυαλό του και από την φύση της αρρωστιας που λέγεται κατάθλιψη. Giorgios panou όπως πάντα απαισιοδοξος και κακος συμβουλατορας.Ας απαντησει ο Μιχάλης για να κάνουμε μια συζήτηση
    Γεια σας παιδια ηθελα να πω πως δεν εχω κανει κατι περιεργο απο τοτε που εγραψα το μηνυμα και πως εκατσα και σκεφτηκα πως δεν αξιζει να κανεις κατι τετοιο νταξει τα προβληματα δεν εχουν διορθωθει ακομη αλλα προσπαθω τουλαχιστον κατι ειναι κιαυτο ευχαριστώ ολους οσους απαντησατε στο post.

    Εστάλη από LG-M250 στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Quote Originally Posted by mhxalis View Post
    Γεια σας παιδια ηθελα να πω πως δεν εχω κανει κατι περιεργο απο τοτε που εγραψα το μηνυμα και πως εκατσα και σκεφτηκα πως δεν αξιζει να κανεις κατι τετοιο νταξει τα προβληματα δεν εχουν διορθωθει ακομη αλλα προσπαθω τουλαχιστον κατι ειναι κιαυτο ευχαριστώ ολους οσους απαντησατε στο post.

    Εστάλη από LG-M250 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Χαίρομαι πάρα πολύ που εισαι στην παρέα μας πάλι.και θα χαρώ ότι σε απασχολεί να το συζητας εδώ μεσα με εμας.θα διαπιστώσεις ότι η ζωή μπορεί να μας φαινεται δύσκολη αλλά είναι ωραία και πρέπει να διεκδικουμε την ευτυχία μας και να μην τα παράταμε.δεν ξέρω τους λόγους που σε κάνανε να αισθανθεις έτσι αλλά σίγουρα ξεπερνιουνται.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. αυτοκτονια
    By userbk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 66
    Last Post: 18-09-2016, 21:00
  2. ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΠΕ!
    By Guest17012017 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 64
    Last Post: 18-08-2015, 13:14
  3. αυτοκτονία
    By skata in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-03-2013, 00:07
  4. αυτοκτονια
    By leuki1997 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 07-03-2013, 12:48
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 10:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •