Που χάθηκε παλι o elis;;;; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 95
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ελισάβετ, επειδή εγώ είπα ότι ενοχλούμαι απ' το συγκεκριμένο μέλος θα σου πω ότι εμένα μια χαρά μπορεί να με πειράξει και μέσα από την οθόνη, με ταράζουν οι βρισιές που απευθύνει προς τα μέλη άρα και προς εμένα (χώρια που με έχει προσβάλλει και προσωπικά με καθόλου ωραία λέξη) και με ενοχλεί και που γράφει άσχετα στα άλλα θέματα γιατί η ιδεοψυχαναγκαστική μου διαταραχή βαράει κόκκινο! Αν ο elis είναι απροσάρμοστος λυπάμαι πολύ αλλά δεν φταίω εγώ ούτε κανένας άλλος...
    Αν κατάλαβες κατάλαβες αλλιώς συνέχισε να τον δικαιολογείς...
    Δεν ενοχλήθηκες μόνο εσύ, κι άλλοι εξέφρασαν παράπονα και προφανώς έκαναν αναφορές.
    Δεν έχω κάτι μαζί σου βρε Κύκνε και σε συμπαθώ κιόλας, αλλά στο συγκεκριμένο δεν σε καταλαβαίνω. Είναι απλά ένα φόρουμ...ποιες βρισιές; Μπορείς απλά να προσπεράσεις το μνμ του τάδε μέλους που σε ενοχλέι και να μην το διαβάζεις. Εφόσον ξέρεις πως έχεις πρόβλημα και προσβάλλεσαι γιατί να διαβάζεις αυτά που γράφει;

    Τεσπα, δικαίωμα του καθένα να κάνει ο, τι νομίζει, εγώ απλά είπα την γνώμη μου.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Δεν ενοχλήθηκες μόνο εσύ, κι άλλοι εξέφρασαν παράπονα και προφανώς έκαναν αναφορές.
    Δεν έχω κάτι μαζί σου βρε Κύκνε και σε συμπαθώ κιόλας, αλλά στο συγκεκριμένο δεν σε καταλαβαίνω. Είναι απλά ένα φόρουμ...ποιες βρισιές; Μπορείς απλά να προσπεράσεις το μνμ του τάδε μέλους που σε ενοχλέι και να μην το διαβάζεις. Εφόσον ξέρεις πως έχεις πρόβλημα και προσβάλλεσαι γιατί να διαβάζεις αυτά που γράφει;

    Τεσπα, δικαίωμα του καθένα να κάνει ο, τι νομίζει, εγώ απλά είπα την γνώμη μου.
    Οι βρισιές ήταν προς εμένα προσωπικά η λέξη "μαλακισμένη", επίσης αυτό που γράφει ο Αργύρης ότι όλοι είμαστε για τον π....ο και δεν θυμάμαι τι άλλο κατά καιρούς... Κι είναι δύσκολο να προσπεράσεις τα μηνύματα του γιατί γράφει άσχετα σε όποιο θέμα να 'ναι, ακόμα και σε δικά μου και η συζήτηση γίνεται άντε να μην πω...
    Επειδή δεν θέλω να μαλώσω θα το σταματήσω εδώ αλλά πραγματικά σκέψου πριν δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα άλλη φορά... Κι εγώ ψυχική πάθηση έχω αλλά δεν το εκμεταλλεύομαι για να μην σέβομαι κανέναν και τίποτα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Ο elis δεν τρολαρε κανέναν.Απλα όταν έγραφε έμπαινε σε παραλήρημα και μπέρδευε τα αυγά με τα πασχάλια.Δεν βοηθούσε απλά έγραφε κι έκανε αχταρμά το κάθε νήμα.
    Σπάνια έβγαζα άκρη με αυτά που έλεγε.Ισως από ένα σημείο και μετά να μην τα διάβαζα με προσοχή γιατί ήξερα ότι γραφει ασυναρτησίες.
    Όπως και να χει δε θα με πειράξει καθόλου αν δεν ξαναδώ ανάρτηση του εδώ μέσα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Δεν τρολαρε με την πραγματική έννοια του τρολαρισματος αλλά έκανε σπαμ, έστω και χωρίς να το αντιλαμβάνεται. Αλλα ας άνοιγε ένα θέμα και ας έγραφε τι τον προβληματίζει. Το να ακούει ο καθένας πως το πρόβλημα του είναι μικρότερο από του ιδίου, πόσο μάλλον και νέα μέλη που δεν τον ξέρουν, οδηγεί σε παρεξηγήσεις, όπως και έχει γίνει παλιότερα με νέο μέλος που τον έβρισε. Η διαχείριση πάντως έδειξε μεγάλη ανοχή και αυτό πρέπει να το αναγνωρίσουμε. Τα μισά να γράψω εγώ από αυτά που έλεγε θα φάω μόνιμο μπαν.

  5. #35
    Miliva21
    Guest
    Και εγώ δεν καταλάβαινα τι έλεγε Αλλά δεν πρζ ρε παιδιά το φόρουμ είναι για όλους μας και είναι κρίμα να στερείται από ένα άτομο που του αρέσει να γράφει εδω και βρίσκει παρεούλα

    αν ενοχλούνται κάποιοι τόσο πολύ μπορούν να μην διαβάζουν τα σχόλια του......εξάλλου ο ελις ήταν πολύ ενεργός στο φόρουμ και προσπαθούσε να επικοινωνήσει μαζί μας....

    Ας είμαστε λίγο ανεκτικοί και πιο ανθρώπινοι ρε παιδιά .....

    Φόρουμ ψυχολογίας είναι και είναι λογικό να έχουμε όλοι από μικρότερα μέχρι μεγαλύτερα προβλήματα

    Η ζωή έξω είναι δύσκολη
    Τουλάχιστον ας κάνουμε εδώ μέσα ένα καταφύγιο να αλληλουποστηριξουμε ο ένας τον αλλο και να σεβαστούμε τη διαφορετικότητα του

  6. #36
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Δεν τρολαρε με την πραγματική έννοια του τρολαρισματος αλλά έκανε σπαμ, έστω και χωρίς να το αντιλαμβάνεται. Αλλα ας άνοιγε ένα θέμα και ας έγραφε τι τον προβληματίζει. Το να ακούει ο καθένας πως το πρόβλημα του είναι μικρότερο από του ιδίου, πόσο μάλλον και νέα μέλη που δεν τον ξέρουν, οδηγεί σε παρεξηγήσεις, όπως και έχει γίνει παλιότερα με νέο μέλος που τον έβρισε. Η διαχείριση πάντως έδειξε μεγάλη ανοχή και αυτό πρέπει να το αναγνωρίσουμε. Τα μισά να γράψω εγώ από αυτά που έλεγε θα φάω μόνιμο μπαν.
    Δεν νμζ ότι τρολαρε φίλε μου..άλλες φορές ήταν σε θέση να γράφει άλλες μιλούσε η διαταραχή....τι να κάνουμε....το φόρουμ κυρίως γ αυτά τα άτομα είναι....
    Ήθελε να συμμετέχει ...Όπως μπορεί ο καθένας με τον τρόπο του ..... λίγη ανοχή και σεβασμός στη διαφορετικότητα δεν θα μας πείραζε νομίζω .....Όσο για τα νέα μέλη αυτό είναι ένα θέμα γτ όντως μπορεί να πάρεξηγηθουν εφόσον δεν τον γνωρίζουν
    Όμως μπορούμε να εξηγήσουμε όπου γμτ αυτό το θέμα..
    Όλα λύνονται

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    αρκετα... το ban θα ειναι χωρις ημ/νια ληξης....

  8. #38
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Το φόρουμ εκτος των άλλων προσφέρει βοήθεια σε άτομα τα οποία η κοινωνία έχει απομονώσει. Άτομα που οι άλλοι δεν καταλαβαίνουν/φοβούνται/ προσβάλλονται από αυτα/ ή αδιαφορούν και τα έχουν απομονώσει. Έτσι το φορουμ αποτελεί έναν χώρο, τον μοναδικό για κάποιους, ώστε να μπορούν να ανταλλάξουν δυο κουβέντες έστω και διαδικτυακές με άλλους ανθρώπους χωρίς να κρίνονται συνεχώς. Είναι θλιβερό να αντιμετωπίζουν την ίδια συμπεριφορά και εντός του φόρουμ και μάλιστα από ανθρώπους που έχουν υποτίθεται μια κατανόηση σε θέματα ψυχικής υγείας.
    Ναι, ο ελις, τρολαρε συχνά, θα συνεχίσει να τρολάρει προφανώς αν ξαναμπει, πολλές φορές χρησιμοποιούσε άσχημη γλώσσα, δυσκολευόταν να ακολουθήσει τους κανόνες του φόρουμ ή να συμμετέχει στην συζήτηση....μαντέψτε γιατί.

    Ήθελα να ξερα, όλοι εσείς που διαμαρτύρεστε για τον ελις- και τον κάθε ελις- που στο κάτω κάτω δεν μπορούσε να σας κάνει και τίποτα μέσα από μια οθόνη, δεν κινδυνεύατε να σας επιτεθεί ξαφνικά πανω στον παροξυσμό της ασθένειας του πχ, στην πραγματική ζωή....πως συμπεριφέρεστε στους ανθρώπους με ψυχικές ασθένειες γύρω σας; Σας χαλάνε την αισθητική και τους βάζετε χ;;; Είχατε ποτέ κάποιον ασθενη στην οικογένεια σας ή στο στενό σας περιβάλλον; Τι κάνατε όταν πεταγόταν στην κουβέντα σας για να πει ένα άσχετο; Ή όταν ξαφνικά έβαζε τις φωνές μέσα στην νύχτα; Τι θα κάνατε ας πούμε αν ήταν το παιδί σας; Ή τα δικά σας παιδιά δεν θα γίνουν ποτέ έτσι;

    Είχα έναν συμφοιτητή όταν σπούδαζα, δεν ξέρω από τι έπασχε αλλά ήταν πραγματικά δύσκολα κάποια διαστήματα, έμπαινε ξαφνικά μέσα στο αμφιθέατρο κι άρχιζε να βρίζει δυνατά με τις χειρότερες βρισιές που είχα ακούσει ποτέ διακόπτοντας το μάθημα. Ευτυχώς δεν έτυχε ποτέ να ακούσω κάποιον συμφοιτητή μου να πει "α τον μαλάκα , μου χάλασε την μέρα σήμερα!" γιατί δεν ξέρω πώς θα είχα αντιδράσει. Μάλλον δείχναμε όλοι κατανόηση ή όποιος δεν την είχε, δεν έτυχε ποτέ να τον ακούσω να το εκφράζει. Τι έπρεπε να κάνουμε άραγε; Να ζητήσουμε να τον διώξουν για να μη μας χαλάει την αισθητική;

    Καταλαβαίνω πως το φόρουμ έχει κάποιους κανόνες και οφείλει να διατηρεί κάποια όρια. Αυτό που δεν καταλαβαίνω και δεν θα καταλάβω ποτέ είναι η τόση έλλειψη κατανόησης από άτομα που είτε πάσχουν και τα ίδια είτε κοντινά τους πρόσωπα.
    Έτσι είναι ελισσαβετ όπως το λες.....
    Και είναι πολύ λυπηρό να συμβαινει αυτό εδώ μέσα..........Που θα έπρεπε ο ένας να σέβεται το πρόβλημα του άλλου....

    Τι να πω μια ζωή στα σκατα θα είμαστε....γι αυτό η κοινωνία μας δεν θα αλλάξει ποτέ........
    Last edited by Miliva21; 07-02-2019 at 18:05.

  9. #39
    Miliva21
    Guest
    Ποιος είναι ικανός να παρεξηγηθεί και να προσβληθεί από κάποιο άτομο με τόσο σοβαρή ψυχική διαταραχή;;;

    Εγώ που ήμουν καλοπροαιρετη μαζί του όπως θελω να ειμαι και με ολους
    Πότε δεν με ενόχλησε....
    Last edited by Miliva21; 07-02-2019 at 18:05.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχω κανει συνομιλιες με μελη σχεδον παντου ε-μειλ τσατ εδω κλπκλπ πρεπει να μου δωσει καποιος καπιο ερεθισμα για να τον βοηθησω πχ αν καταλαβω οτι καποιος τα εχει μαζι μου που σιγουρα θα το καταλαβω θετικος δε θα ειμαι.
    εγω δε ντρεπομαι ποτε γιατι δεν εχω ορεξη να ασχοληθω με καποιον που δε μου αρεσει αλλα αν ασχοληθει αυτος μαζι μου με τροπο ενοχλητικο τοτε θα με βλεπει και δε θα με αναγνωριζει

  11. #41
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εχω κανει συνομιλιες με μελη σχεδον παντου ε-μειλ τσατ εδω κλπκλπ πρεπει να μου δωσει καποιος καπιο ερεθισμα για να τον βοηθησω πχ αν καταλαβω οτι καποιος τα εχει μαζι μου που σιγουρα θα το καταλαβω θετικος δε θα ειμαι.
    εγω δε ντρεπομαι ποτε γιατι δεν εχω ορεξη να ασχοληθω με καποιον που δε μου αρεσει αλλα αν ασχοληθει αυτος μαζι μου με τροπο ενοχλητικο τοτε θα με βλεπει και δε θα με αναγνωριζει
    Ναι απλώς ότι δεν μας αρεσει μπορούμε να το προσπερνάμε δεν σημαινει ότι θα πρεπει να το μπλοκάρουμε ή αν το διώξουμε

    Υπάρχει και πρέπει να υπάρχει χώρος για όλους εδω

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν ομως καποιος ασχοληται με το ετσι θελω μαζι σου και γινετε απιστευτα παρεμβατικος και καταχρηστικος δε γινετε να το κανεις αυτο πχ τη προηγουμενη φορα εβλεπα καποιον που ανεβασε ενα προπαγανδιστικο κειμενο που ελεγε ψεματα για μενα και το θεμα ειναι οτι αποφευγω να απαντησω γιατι αν το κανω στη μια λεξη που θα ελεγε εχω θα εγραφα χιλιες και το θεμα ειναι οτι ειχα μαζεψει πολα τετοια περιστατικα και εκτος του φορουμ και καποια στιγμη παρλαρα ακατασχετα χωρις σταματημο για να εκτονωθω και τωρα νιωθω καπως καλυτερα.το ξερεις πολυ καλα οτι καταλαβαινω τα παντα ακομα και αν δε μιλω η δεν σχολιαζω οτι βλεπω

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Συμφωνώ σε όσα είπε η Ελισάβετ, αρκεί να μην κάνει άσκοπα σπαμ σε θέματα που γίνεται μια ωραία συζήτηση. Επίσης ανέφερα και ένα παράδειγμα που θυμήθηκα, γιατί είχα επέμβει τότε με το θέμα του νέου μέλους. Το θέμα είναι να έρχονται νέα μέλη στο φορουμ για να γίνονται ωραίες συζητήσεις και όχι να αντιμετωπίζουν τον elis, που εμείς ναι μεν τον γνωρίζουμε, αλλά το νέο μέλος όχι. Αυτά εν ολίγοις, συμφωνώ στα περί ελευθερίας που έγραψε η Ελισάβετ, ήταν ωραίο μήνυμα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Συμφωνω με ελισαβετ και μιλιβα. Οποιον τον πειραζει ο ελις απλως δεν ειναι καλος ανθρωπος. Ρε παιδια συγγνωμη αλλα και ο πιο κουτος μπορει να καταλαβει οτι μιλαγε η διαταραχη και οχι ο ελις, αν του κοβουμε τη φωνη ακομα και εδω μεσα τι θα κανει δλδ; Και επιπλεον εχει 20.000 μηνυματα εδω μεσα λογικο καποια να πειραξουν και καποιους, δεν υπαρχει κανεις τελειος!! Για μενα ειναι σκατανθρωπος οποιος δεν τον θελει.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Οι βρισιές ήταν προς εμένα προσωπικά η λέξη "μαλακισμένη", επίσης αυτό που γράφει ο Αργύρης ότι όλοι είμαστε για τον π....ο και δεν θυμάμαι τι άλλο κατά καιρούς... Κι είναι δύσκολο να προσπεράσεις τα μηνύματα του γιατί γράφει άσχετα σε όποιο θέμα να 'ναι, ακόμα και σε δικά μου και η συζήτηση γίνεται άντε να μην πω...
    Επειδή δεν θέλω να μαλώσω θα το σταματήσω εδώ αλλά πραγματικά σκέψου πριν δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα άλλη φορά... Κι εγώ ψυχική πάθηση έχω αλλά δεν το εκμεταλλεύομαι για να μην σέβομαι κανέναν και τίποτα...
    Γιατί να μαλώσουμε βρε Κύκνε; Απλά διαφωνούμε, δεν είναι κακό.
    Προσωπικά δεν πιστεύω πως ο ελις έλεγε κάτι κακοπροαίρετα σε κάποιον. Ξέφευγε κάποιες φορές αλλά αυτό ήταν εμφανές πως γινόταν λόγω της ασθένειας

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Οτι χαθηκε..
    By deneimaiapodw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 24-06-2012, 22:59
  2. ΧΑΘΗΚΕ ΣΚΥΛΑΚΙ
    By mcan in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 1
    Last Post: 29-08-2009, 21:23
  3. Aν το πεις, χάθηκε..
    By liberchild in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 79
    Last Post: 04-11-2007, 14:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •