Νιώθω μόνη και ότι οι φιλοι μου με αποφεύγουν - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ε αφου φαινετε ασταθης γιατι σου κανει εντυπωση συνηθως οσο υποχωρεις προς τα πισω οι αλλοι ερχονται ολο και πιο κοντα ενω λενε μα και μου

  2. #17
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Το λέω διότι μου χτύπησε πολύ άσχημα το σχόλιό σου για την φίλη σου που υποτίθεται ότι είστε και κολλητές.

    Ναι βρε συ αλλά αν η άλλη όντως έχει βρει την καινούργια και γράφει τη θεματοθετρια και την έχει για καβάτζα ή της λέει ότι τάχα η φίλη της έχει θεμα ενώ εκείνη δεν θέλει να τη παίρνει μαζί η θεματοθετρια τι φταίει;; τι πάει να πει ότι είναι κολλητές δλδ άμα σε φτύνει η αλλη και σε πουλάει πρεπει να το καταπινεις και ν καταπιεζεσαι;;εκείνη είναι που πρέπει να αναρωτηθεί για το αν είναι σωστή κολλητή....Όχι η θεματοθετρια .....

    Τεσπα θα δείξει τι προθέσεις έχει στη πορεία

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ναι βρε συ αλλά αν η άλλη όντως έχει βρει την καινούργια και γράφει τη θεματοθετρια και την έχει για καβάτζα ή της λέει ότι τάχα η φίλη της έχει θεμα ενώ εκείνη δεν θέλει να τη παίρνει μαζί η θεματοθετρια τι φταίει;; τι πάει να πει ότι είναι κολλητές δλδ άμα σε φτύνει η αλλη και σε πουλάει πρεπει να το καταπινεις και ν καταπιεζεσαι;;εκείνη είναι που πρέπει να αναρωτηθεί για το αν είναι σωστή κολλητή....Όχι η θεματοθετρια .....

    Τεσπα θα δείξει τι προθέσεις έχει στη πορεία
    Στο αρχικό θέμα είπε ότι 3 χρόνια είναι αυτοκόλλητες και παράλληλα έγραψε ότι αλλάζει τις φιλίες σαν τα πουκάμισα, κάτι που δεν στέκει. Αν είναι η άλλη μαζί σου αυτοκόλλητη 3 χρόνια, δεν είναι σωστό να την παρουσιάζεις σαν ανεμοδούρα επειδή έκανε τώρα μία φιλία και έχει πάρει κάποιες αποστάσεις. Εγώ πάνω σε αυτό σχολίασα.
    Στα επόμενα μηνύματα η θεματοθέτρια τα παρουσιάζει αλλιώς τα πράγματα. Πως είναι κολλητές τόσα χρόνια αν μία την φτύνει, μία 5 μήνες δεν μιλάνε και πάει λέγοντας; Απλά δεν είναι κολλητές.

    Απο εκεί και πέρα δεν πρέπει να καταπιέζεσαι, αλλά δεν μπορείς να καταπιέζεις και τους άλλους. Φυσικά και η στάση της κοπέλας δείχνει ότι δεν τη θεωρεί πλέον τόσο σημαντική, αυτό που λέω όμως είναι να δει μήπως κι αυτή είναι πολύ απόλυτη με αποτέλεσμα να χάνει φίλους και παρέες. Δεν χάνει τίποτα να προσπαθήσει να συναναστραφεί περισσότερο τις φίλες φίλων και άλλα άτομα και να δει πως θα πάει. Οι δυναμικές στις παρέες αλλάζουν σε αυτές τις ηλικίες. Αν δεν θες να προσαρμοστείς ή αν θες να το πούμε έτσι να συμβιβαστείς, μετά μην σου κάνει εντύπωση ότι οι άλλοι σε αποφεύγουν όμως.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Πάντα μου κάνει εντύπωση όταν διαβάζω θέματα για φίλες "καβάτζες", φίλες/φίλους που βρήκαν άλλους και κάνουν παρέα και γράφουν τον άλλον κτλ κτλ. Βρε παιδιά έχουμε παρεξηγήσει κάτι. Οι φίλες δεν είναι γκόμενοι για να έχουμε αποκλειστικότητα. Το πόσο παρέα θα κάνεις με κάποιον προσαρμόζεται σε βάθος χρόνου και αλλάζει γιατί παίζουν ρόλο πολλά σε αυτό. Το ότι με κάποιον κάναμε πολλή παρέα και μετά αραίωσε ας πούμε, δεν σημαίνει ότι είναι κακός άνθρωπος και μας έχει για καβάτζα και μας εκμεταλλεύεται. Εξαιρώ άτομα που είναι εμφανές ότι έρχονται μαζί σου καθαρά από συμφέρον. Πχ κάνω παρέα μαζί σου επειδή έχεις αμάξι και θέλω να με πηγαινοφέρνεις.

    Αλλά εδώ μιλάμε για παρέες λυκείου. Φυσικά και αυτές αλλάζουν και προσαρμόζονται στον χρόνο. Η θεματοθέτρια λέει ότι θέλει να έχει σταθερές φίλες και να μην αλλάζει παρέες όμως δεν μπορείς να χαρακτηρίζεις οτι να ναι όποιον δε το συμμερίζεται αυτό. Είναι πολύ φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία να θέλει κάποιος να κάνει καινούργιες παρέες, να δοκιμαστεί και να πειραματιστεί ώσπου να βρει αυτό που του ταιριάζει. οκ, σε κανέναν δεν αρέσει να νιώθει πως ο άλλος προτιμά την παρέα κάποιου άλλου και τον γράφει, αλλά έχω την αίσθηση ότι μόνη της η θεματοθέτρια έφερε τον εαυτό της σε αυτή τη θέση μην αφήνοντας άλλες επιλογές.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αυτό προσπαθώ να πω κι εγώ.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    36
    Σωστα αυτά που λέτε ίσως υπερβάλω αλλά δεν μίλησα άσχημα για εκείνη απλώς εξέφρασα την γνώμη μου και τι πιστεύω. Με πληγώνει που σιγά σιγά απομακρυνόμαστε γιατί πέρα τα ψέματα είμασταν δεμένες, η τουλάχιστον έτσι πίστευα εγώ. Όντως εγώ έφερα τον εαυτό μου σε αυτή την θέση γιατί δέθηκα αρκετά με αυτά τα άτομα και δεν εκανα νέες παρέες, λάθος μου. Θα προχωρήσω όμως και θα προσπαθήσω να βρω νέους φίλους.

    Ευχαριστώ για τα σχόλια σας!

  7. #22
    Miliva21
    Guest
    Εγώ πάντως να ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω....Είναι δύσκολο να δενεσαι με άτομα ειδικά όταν είσαι αληθινος άνθρωπος και δύσκολα βάζεις νέους ανθρώπους στη ζωή σου και θες να είναι ποιοτικές αυτές οι σχέσεις...Και μπορείς να σταθείς σαν φίλη....

    Κάτσε λίγο εσύ να δεις τι θα κάνει εκείνη... αν είναι οκει απέναντι σου και σωστή ως κολλητή θα μοιράσει το χρόνο της ανάμεσα σε σένα και σε άλλα άτομα και θα σε κρατήσει στο κύκλο της αν ξεκόψει τελείως και ούτε γεια και τπτ ή αραιά και που τότε επαναλαμβάνω δεν ήταν καλή για σένα....Και απλά εσύ τη θεωρούσες παρά πανω φίλη ενώ εκείνη πέρναγε απλά χρόνο μαζί σου μέχρι να βρει κάτι καλύτερο.........Και δεν σου ταιριάζει στο τροπο με τον οποίο ταυτίζεστε

    Συμφωνώ ότι στο Λύκειο είστε μικρά ακόμα όμως υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν παραπανω ωριμότητα και έχουν ανάγκη από σταθερές φιλίες και μπορούν να επενδύσουν αε αυτές και κυρίως μπορούν να τις εκτιμήσουν και να τις διατηρήσουν.....

    Αν εσύ είσαι ένα τέτοιο άτομο τότε απλά πρέπει να βρεις να συναναστραφεις παρόμοια άτομα και όχι επιφανειακά άτομα που απλά κοίτανε να περνάνε το χρόνο τους με τους άλλους μέχρι να βρουν κτ καλύτερο ......... Δεν θα βαφτίσουμε νορμάλ τη συμπεριφορά κάποιου που εσύ δίνεις και σε πετάει σαν τρίχα από το ζυμάρι.....
    Φυσικά σ περίπτωση που εξαφανιστεί τελείως......

    Εμείς που είμαστε δοτικοι και δενομαστε και είμαστε καλοπροαίρετοι στα συναισθήματα μας και αγαπάμε τους φιλους μας μπορεί να πληγωθούμε από φιλίες γτ οι άνθρωποι δυστυχώς δεν έχουν τέτοια αποθέματα αγάπης και δοτικοτητας

    Την συναισθηματική αναπηρία και την ανωριμότητα όμως δεν θα την βαφτίσουμε κανονικότητα....

    Θα βρεις άτομα που ταιριάζεις παραπανω απλά να είσαι προσεκτική ποιον αποκαλείς φίλο ή κολλητό γτ εσύ μπορεί να νιώθει έτσι αν όμως τα συναισθήματα βγουν αλλιώς θα πληγωθεις πολύ στη πορεία

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by 1234giota View Post
    Σωστα αυτά που λέτε ίσως υπερβάλω αλλά δεν μίλησα άσχημα για εκείνη απλώς εξέφρασα την γνώμη μου και τι πιστεύω. Με πληγώνει που σιγά σιγά απομακρυνόμαστε γιατί πέρα τα ψέματα είμασταν δεμένες, η τουλάχιστον έτσι πίστευα εγώ. Όντως εγώ έφερα τον εαυτό μου σε αυτή την θέση γιατί δέθηκα αρκετά με αυτά τα άτομα και δεν εκανα νέες παρέες, λάθος μου. Θα προχωρήσω όμως και θα προσπαθήσω να βρω νέους φίλους.

    Ευχαριστώ για τα σχόλια σας!
    Αυτό ακριβώς πρέπει να κάνεις!
    Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι αν σε αποφεύγει κάποιος δεν σημαίνει αυτόματα πως δεν είναι καλός άνθρωπος ή δεν ξέρω τι άλλο. Απλά βρήκε αλλού περισσότερα κοινά. Κι είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό στην ηλικία σου, ψάχνεστε συνεχώς, αλλάζετε, μαθαίνετε κι έτσι πρέπει.

    Φρόντισε να ανοιχτείς περισσότερο σε νέες παρέες και να μην μένεις προσκολλημένη με άτομα. Οι φιλίες που είναι να αντέξουν στον χρόνο και να μείνουν θα φανούν από μόνες τους σε βάθος χρόνου, δεν γίνονται με πίεση αυτά.

    Χάρη σου έκανε η κοπέλα που απομακρύνθηκε αν το σκεφτείς. Θα μπορούσες να χάσεις χρόνια ακόμα μένοντας σε μια "φιλία" που δεν σου ταιριάζει μόνο και μόνο επειδή δεν βρέθηκε κάποια καλύτερη σε κάποια από τις δύο σας.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εγώ πάντως να ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω....Είναι δύσκολο να δενεσαι με άτομα ειδικά όταν είσαι αληθινος άνθρωπος και δύσκολα βάζεις νέους ανθρώπους στη ζωή σου και θες να είναι ποιοτικές αυτές οι σχέσεις...Και μπορείς να σταθείς σαν φίλη....

    Κάτσε λίγο εσύ να δεις τι θα κάνει εκείνη... αν είναι οκει απέναντι σου και σωστή ως κολλητή θα μοιράσει το χρόνο της ανάμεσα σε σένα και σε άλλα άτομα και θα σε κρατήσει στο κύκλο της αν ξεκόψει τελείως και ούτε γεια και τπτ ή αραιά και που τότε επαναλαμβάνω δεν ήταν καλή για σένα....Και απλά εσύ τη θεωρούσες παρά πανω φίλη ενώ εκείνη πέρναγε απλά χρόνο μαζί σου μέχρι να βρει κάτι καλύτερο.........Και δεν σου ταιριάζει στο τροπο με τον οποίο ταυτίζεστε

    Συμφωνώ ότι στο Λύκειο είστε μικρά ακόμα όμως υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν παραπανω ωριμότητα και έχουν ανάγκη από σταθερές φιλίες και μπορούν να επενδύσουν αε αυτές και κυρίως μπορούν να τις εκτιμήσουν και να τις διατηρήσουν.....

    Αν εσύ είσαι ένα τέτοιο άτομο τότε απλά πρέπει να βρεις να συναναστραφεις παρόμοια άτομα και όχι επιφανειακά άτομα που απλά κοίτανε να περνάνε το χρόνο τους με τους άλλους μέχρι να βρουν κτ καλύτερο ......... Δεν θα βαφτίσουμε νορμάλ τη συμπεριφορά κάποιου που εσύ δίνεις και σε πετάει σαν τρίχα από το ζυμάρι.....
    Φυσικά σ περίπτωση που εξαφανιστεί τελείως......

    Εμείς που είμαστε δοτικοι και δενομαστε και είμαστε καλοπροαίρετοι στα συναισθήματα μας και αγαπάμε τους φιλους μας μπορεί να πληγωθούμε από φιλίες γτ οι άνθρωποι δυστυχώς δεν έχουν τέτοια αποθέματα αγάπης και δοτικοτητας

    Την συναισθηματική αναπηρία και την ανωριμότητα όμως δεν θα την βαφτίσουμε κανονικότητα....

    Θα βρεις άτομα που ταιριάζεις παραπανω απλά να είσαι προσεκτική ποιον αποκαλείς φίλο ή κολλητό γτ εσύ μπορεί να νιώθει έτσι αν όμως τα συναισθήματα βγουν αλλιώς θα πληγωθεις πολύ στη πορεία
    Βρε Μιλιβα, γιατί το βλέπεις έτσι; Τι σημαίνει σε πετάει σαν τρίχα από το ζυμάρι; Εσύ αν έκανες παρέα με ένα άτομο επειδή ας πούμε τύχαινε να έχετε κοινό πρόγραμμα, πηγαίνατε στο ίδιο σχολείο, μένατε στην ίδια γειτονιά κτλ και περνώντας ο καιρός ένιωθες πως αυτό το άτομο δεν σου ταιριάζει και τόσο τι έπρεπε να κανεις δηλαδή; Να κάνεις μόνιμα παρέα μαζί του επειδή κάποτε κάνατε παρέα; Σε αυτές τις ηλικίες οι άνθρωποι αλλάζουν, τραβάει ο καθένας τον δρόμο του, δεν μπορεί να ζητάμε να μένουμε με τους ίδιους ανθρώπους δίπλα μας καθώς αλλάζουμε κι αλλάζουν κι εκείνοι. Μπορεί να τύχει ναι και οι αλλάγές να είναι παρόμοιες και στους δύο και να συνεχίζουν να ταιριάζουν αλλά αυτό δεν είναι ο κανόνας, είναι εξαιρέσεις.

    Κάποτε ως φοιτήτρια έκανα πολύ παρέα με μια κοπέλα που είχε κάπως αυτή τη συμπεριφορά. Σταδιακά απομακρυνόταν. Μου κακοφάνηκε στην αρχή, προσπάθησα να την ρωτήσω κιόλας αν συμβαίνει κάτι, μήπως είχε κάτι μαζί μου, το αρνήθηκε. Δεν επέμεινα γιατί είχα κι άλλες παρέες αλλά αργότερα κατάλαβα γιατί απομακρύνθηκε τότε. Είναι απλό. Δεν ταιριάζαμε πια. Η συγκεκριμένη πχ είχε ενταχθεί σε μια κομματική οργάνωση με την οποία εγώ διαφωνούσα εντελώς οπότε ήταν λογικό να θέλει να συναναστραφεί περισσότερο με άτομα που είχαν τις ίδιες απόψεις. Κρατήσαμε φυσικά επαφή κι ακόμα έχουμε και όποτε την έχω χρειαστεί ή με έχει χρειαστεί είμαστε κι οι δύο πρόθυμες αλλά είναι φανερό πως φίλες δεν μπορούμε να είμαστε με την έννοια της κολλητής.

    ¨Εχω βρεθεί και στην ανάποδη θέση να πρέπει να απολογηθώ επειδή εγώ απομακρύνθηκα από κάποια φίλη η οποία δεν μπορούσε να αντιληφθεί ότι δεν είχα κάτι μαζί της, απλά δεν ένιωθα πως έχουμε πια κοινά να μοιραστούμε.

    Από μια ηλικία και μετά σταθεροποιούνται κάπως αυτά τα πήγαινε έλα γιατί λίγο εως πολύ ο καθένας έχει διαμορφώσει τον χαρακτήρα του και την προσωπικότητα του, αλλά στα 16 και στα 20 είναι ανθρωπίνως αδύνατο αυτό.

    Και διαφωνώ πως είναι δείγμα ωριμότητας το να θέλει κάποιος στα 16 σταθερές φιλίες με την έννοια ότι έχω τρεις κολλητές και αυτό είναι όλο. Αν δεν έχει την ανάγκη στα 16 και στα 18 να εξερευνήσει τον εαυτό του και τους άλλους κάτι δεν πάει καλά.

  10. #25
    Miliva21
    Guest
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι συνήθως οι άνθρωποι που είναι σταθεροί στις σχέσεις τους είναι έτσι από μικροί είτε δημοτικό είτε Λύκειο ....... Και παίρνω και τον εαυτό μου ως παράδειγμα....Χωρίς αυτό να είναι απόλυτο ....

    Είναι φυσικό να θέλει να γνωρίσει άτομα και να κάνει νέες παρέες τόσο η ίδια όσο και η φίλη της...Όμως δεν είναι ωραίο η θεματοθετρια πχ να βαφτιζει κολλητή φιλία και να επενδύει σε μια σχέση που η αλλη δεν ταυτίζεται και δεν νιωθει γτ θα πληγωθει .....

    Και αν είναι μονόπλευρο αυτό που νιώθει τώρα η θεματοθετρια δεν πρέπει να νιώθει τύψεις και να το θεωρει δικο της προβλημα που απλά η αλλη δεν μπόρεσε να ανταποκρίθει (για δίκους της λόγους είτε επδ δεν ταιριάζει είτε επδ είναι φλου)

    Στο παράδειγμα σου με τη φιλη σου ελισσαβετ μας περιγράφεις κάτι πολύ ακραίο...Αυτή ήταν ακραία διαφορά στη καθημερινότητα μας σίγουρα θα θέλουμε να κάνουμε παρέα μ αυτούς που νιώθουμε ότι ταιριάζουμε αλλά και παλι ιδιοι δεν είμαστε έχουμε πολλές διαφορές.....πχ εγώ εκτιμώ στους άλλους να είναι σταθεροί και να εκτιμούν τους ανθρώπους που δίνουν στις σχέσεις τους......

    Αυτό το εκτιμώ τόσο ...που μπορεί να κάνω παρέα με άτομα που δεν λέω ουαου ή μπορεί να μην ταιριάζουμε σε πολλά πράγματα όμως αξιόλογω πχ πολύ αυτό το χαρακτηριστικό.....

    Αν και η θεματοθετρια είναι έτσι και θέλει αυτά τα άτομα ...και η φίλη της είναι του στυλ αλλάζω συνέχεια παρεες και δεν με νοιάζει δεν εκτιμώ αυτά τα χαρακτηριστικά τότε δεν ταιριάζει με τη θεματοθετρια και δεν είναι πρόβλημα της θεματοθετριας ούτε πρέπει να το ρίξει στον εαυτό της

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    3
    Είναι απλό οι άνθρωποι αλλάζουν μέρα με την μέρα ιδεολογίες μέχρι και προτιμήσεις. Όσο για την φίλη σου παρτο χαλαρά. Μην την πιέσεις γιατί δειχνεις ότι εξαρτησε από αυτήν. Προσπάθησε να κοινωνικοποιηθείς γενικά. Μην μένεις σε "γυναίκες" φίλες κάνε φίλους άντρες. Ο πραγματικός άντρας φίλος που δεν θα σε δει σαν τίποτα παραπάνω θα περάσεις πολύ καλητερα μαζί του θα δεις και θα μαθεις πολλά ( από άρθρο διαβασμενο λίγο ημερών ) . Όσο για την φίλη σου αφού αλλάζει γρηγορα παρέες σκεψου ότι δεν ξέρει τι θέλει ή ποια είναι. Άμα χωριστούν οι δρομοι σας χαμόγελα και δεν ότι καταφέρεις να φύγεις μακριά από κάποιο σκαρτο ανθρωπο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Συμφωνώ με αυτό που λέει η elisabet περί αποκλειστικότητας και πάω και ένα βήμα παρακάτω. Γιατί να μην ισχύει το ίδιο και με τους γκόμενους; Θέλω να πω ότι αποκλειστικότητα δεν έχουμε σε κανένα άνθρωπο, ούτε καν στον εαυτό μας κατά κάποιο τρόπο. Γιατί αυτό που ψάχνουμε σε μια οποιαδήποτε σχέση φιλική ή ερωτική στην πραγματικότητα είναι αυτό που δεν μπορούμε να καλύψουμε μόνοι μας. Μπορεί ο/η σύντροφός μας να μας αγαπάει, να μας φροντίζει κλπ, μπορεί όμως στο χιούμορ πχ να μην ταιριάζουμε. Και το αναζητάμε σε άλλους ανθρώπους. Δεν είναι κακό. Όλες οι σχέσεις έχουν μια διάρκεια ζωής, κάποτε τελειώνουν. Γιατί αλλάζουν οι άλλοι, γιατί αλλάζουμε εμείς... Αντί να στενοχωριόμαστε και να παραπονιόμαστε γιατί να μην αποδεχτούμε αυτό που είμαστε ως άνθρωποι; Γιατί να κατηγορούμε τους άλλους;
    Όσον αφορά σε εσενα θεματοθετρια προτείνω να κάνεις νέες γνωριμίες. Η φιλία είναι κάτι που χτίζεται σε βάθος χρόνου. Για μένα η σχέση που είχες με αυτή την κοπέλα δεν ήταν φιλία, απλά περνούσατε καλά μαζί για ένα διάστημα. Όσο για σένα θα πρέπει να μάθεις να μην εξαρτάσαι από κανένα άτομο. Να ξέρεις τι είναι αυτό που ψάχνεις και να το παίρνεις από αυτόν που μπορεί να σου το δώσει. Δεν υπάρχει ένας άνθρωπος που να είναι για όλα για εμάς.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    17
    Γιώτα μήπως είναι ιδέα σου όλα αυτά; Μήπως οι φίλες σου σε αγαπάνε απλα; Μήπως εσύ κάνεις κάτι λάθος και τις αποθεις; Δεν μπορείς να κάθεσαι μόνη σου, βρες τι φταίει και θα την βρεις την άκρη. Καλή επανένωση.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    τα πραγματα ειναι απλα! βρες γκομενο και χεστες! σαν βρεις τον γκομενο να δεις πως θα σε κυνηγανε για να κανετε ξανα παρεα!!
    αληθεια, εχεις σκεφτει οτι μπορει να εχει βρει κανενα αγορι η φιλη σου? απο την αλλη βρε κορη μου, εισαι απο τον τροπο που τα περηγραφεις δειχνεις για ατομο παραπονιαρικο, μημπως τις τα πρηζεις λιγακι με την κλαψα, και με τα προβληματα σου και σε βαρεθηκε? για σκεψου και αυτο, οι φιλοι δεν ειναι μονο για να ασχολουντε με τα δικα μας, αλλα κι το αναπωδο!
    στο ξανα λεω βρες εναν συντροφο !! μην ψαχνεις για τον πρηγκιπα!! αρκει να ειστε συνομηλικοι, να μην ειναι χοντρος, να ειναι ανετα οικονομικα, να εχει αμαξι για να παγενετε βολτες! ,να ειναι φοιτητης, μην βρεις κανενα αλητη και φοναζει ο μπαμπας και καλο θα ηταν να ειναι σωστο παιδι, να μην ειναι βιαιος, τωρα το να φας καμια ξυλια δεν εγινε και τυποτα κορητσι εισαι πρεπει να συνηθιζεις απο τωρα! μην σου φενετε παραξενο σαν μεγαλωεις και τσιγληζεις! -το τελευταιο ησαν χιουμορ-

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Δεν γίνετε να σε παράτησαν έτσι ξαφνικά όλοι και να σε αποφεύγουν, μήπως έκανες κάτι και τους πείραξε? Ίσως δεν είσαι καλή φίλη? Δες τα ελαττώματα σου και ρώτα τους γιατί το κάνουν και τι τους πειράζει και σε αποφεύγουν για να βγάλετε άκρη.


    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Νιωθω μονη
    By r.f. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 80
    Last Post: 14-11-2016, 00:50
  2. Νιώθω τόσο μόνη μου
    By Deleted-member250416 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 03-06-2015, 23:08
  3. Νιώθω μόνη...
    By bella. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-2014, 16:39
  4. Εμεινα μονη μου.Ολοι οι φιλοι που ειχα πλεον με μισουνε.
    By Chisora in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 16-06-2012, 11:45
  5. ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΗ
    By antigoniii in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 8
    Last Post: 25-03-2011, 00:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •