Στα 18 Φοβία με καρδιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8

    Στα 18 Φοβία με καρδιά

    Γεια σας.Ηθελα να αναφερθώ σε κάτι που με βασανίζει πάρα πολύ τον τελευταίο μήνα και αυτό είναι η φοβία με την καρδιά μου.Ολα ξεκίνησαν όταν μια μέρα επέστρεφα με το αυτοκίνητο και ένιωσα στα ξαφνικά κάτι να ανεβαίνει στο λαιμό μου,σαν ηλεκτρισμός και ύστερα από αυτό είχα πολύ έντονη ταχυκαρδία.Πηγαινοντας σπίτι ηρέμησα και όλα καλά για 2 περίπου εβδομάδες.Επειτα ξύπνησα με ταχυπαλμίες κατά την διάρκεια της νύχτας για 2 συνεχόμενα βραδιά. Και τότε ξεκίνησα να εγ ώμο ναι υπερβολικά κυρίως λόγω του ότι έκανα το λάθος να googlarω όλα τα «συμπτώματα» μου. Και τότε κόλλησα με το έμφραγμα,από τότε κάθε μέρα πλην ορισμένων ημερών για έναν μήνα νιώθω ότι κάθε λεπτό θα είναι το τελευταίο. Αυτό το συναίσθημα συνοδεύεται από πολλή κόπωση,μούδιασμα τα και τσιμπήματα στα δυο χερια(κυρίως στο αριστερό) και ακαραίοι ηλεκτρισμοί στο στήθος. Αλλά κυρίως αυτή την στιγμή έχω έναν ασταμάτητο όχι πολύ έντονο πόνο στην δεξιά καρωτίδα και φοβάμαι μην είναι σύμπτωμα εμφράγματος,αλλά επίσης χθες κιόλας ξύπνησα κατά την διάρκεια της νύχτας με πολλούς παλμούς και μουδιασμένο όλο το αριστερό χέρι. Να σημειώσω εδώ ότι επισκέφτηκα 7 γιατρούς,έχω πολύ καλό καρδιογράφημα και υπέρηχο με αμελητέο φύσημα και γυμνάζομαι σχεδόν καθημερινά. Ευχαριστώ για την ανάγνωση και θα ήθελα την βοήθεια σας. Να στε καλά

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by George K View Post
    Γεια σας.Ηθελα να αναφερθώ σε κάτι που με βασανίζει πάρα πολύ τον τελευταίο μήνα και αυτό είναι η φοβία με την καρδιά μου.Ολα ξεκίνησαν όταν μια μέρα επέστρεφα με το αυτοκίνητο και ένιωσα στα ξαφνικά κάτι να ανεβαίνει στο λαιμό μου,σαν ηλεκτρισμός και ύστερα από αυτό είχα πολύ έντονη ταχυκαρδία.Πηγαινοντας σπίτι ηρέμησα και όλα καλά για 2 περίπου εβδομάδες.Επειτα ξύπνησα με ταχυπαλμίες κατά την διάρκεια της νύχτας για 2 συνεχόμενα βραδιά. Και τότε ξεκίνησα να εγ ώμο ναι υπερβολικά κυρίως λόγω του ότι έκανα το λάθος να googlarω όλα τα «συμπτώματα» μου. Και τότε κόλλησα με το έμφραγμα
    Αυτά που περιγράφεις δεν αντιστοιχούν στο προφίλ του εμφράγματος. Εδώ βέβαια δεν μπορεί να γίνει διάγνωση. Σου λέω μόνο τι νομίζω με βάση την περιγραφή σου.

    Quote Originally Posted by George K View Post
    Να σημειώσω εδώ ότι επισκέφτηκα 7 γιατρούς,έχω πολύ καλό καρδιογράφημα και υπέρηχο με αμελητέο φύσημα και γυμνάζομαι σχεδόν καθημερινά.
    Αυτό ακριβώς θα σου συνιστούσα να κάνεις, να επισκεφτείς καρδιολόγο. Αφού λοιπόν το έκανες, έχω μόνο τις εξής ερωτήσεις.

    (1) Τεστ κοπώσεως έκανες;

    (2) Πρότεινε κάποιος από τους γιατρούς να γίνει παρακολούθηση της κατάστασής σου με μόνιτορ Holter; Η περιγραφή σου παραπέμπει σε προεόρτια κάποιας μορφής αρρυθμίας και με το Holter μπορεί να διαπιστωθεί αν συμβαίνει κάτι τέτοιο ή όχι.

    (3) Όταν λες αμελητέο φύσημα, εννοείς ότι βρίσκεσαι στα πλαίσια του γενικού υγιούς πληθυσμού ή ότι υπάρχει κάτι αλλά αξιολογήθηκε από τον καρδιολόγο ως μη σημαντικό;

    Όταν αποκλείσεις πιθανή παθολογία καρδιολογική φύσεως, που είναι και το σοβαρότερο, θα πρέπει να εξετάσεις άλλες κατευθύνσεις. Π.χ. αυτό με τους ηλεκτρικούς παλμούς, τα τσιμπήματα και τα μουδιάσματα πιθανόν να σχετίζεται με το νευρικό σύστημα. Ο γιατρός σου θα σε κατευθύνει όσον αφορά τις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αφού googlάρεις όλη την ώρα, googlαρε και κρίσεις πανικού : D Λες δεν πήγες σε έναν ή σε δύο γιατρούς, λες πήγες σε 7(!)
    Αν ήταν κάτι παθολογικό θα στο είχαν βρει ως τώρα.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Τεστ κοπώσεως δεν έχω κάνει,αλλά δεν μου το συνέστησαν κιόλας,και ο καρδιολόγος αρχικά δεν μου πρότεινε καν υπέρηχο διότι έκανα πριν από 1 χρόνο,όμως τελικά έκανα και το φύσημα στο οποίο αναφέρομαι είναι το φύσημα του υγιούς πληθυσμού το οποίο είχα βρει από πολύ μικρός.Τελος,διάβασα στο google για την συσκευή Holter αλλά και πάλι δεν μου το συνέστησε ιατρός.Τέλος,πήγα και δεν νευρολόγο στον οποίο περιέγραψα τα συμπτώματα και μου έκανε εγκέφαλο γράφημα όπως και άλλες εξετάσεις αλλά δεν μου συνέστησε επίσης τίποτε άλλο. Δηλαδή ουσιαστικά έχω έγκριση από όλους τους ειδικους αλλά με τέτοια συμπτώματα πως να σκεφτώ ότι είμαι καλά;Αυτό

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by George K View Post
    Τεστ κοπώσεως δεν έχω κάνει,αλλά δεν μου το συνέστησαν κιόλας,και ο καρδιολόγος αρχικά δεν μου πρότεινε καν υπέρηχο διότι έκανα πριν από 1 χρόνο,
    ...
    Τελος,διάβασα στο google για την συσκευή Holter αλλά και πάλι δεν μου το συνέστησε ιατρός.
    Έχω την εντύπωση ότι είσαι θύμα του νεαρού της ηλικίας σου και οι γιατροί παίρνουν την υπόθεση κάπως ελαφρά. Αυτό βέβαια δεν είναι κακό γιατί ορισμένες εξετάσεις ενέχουν κινδύνους, ενώ η πιθανότητα για σοβαρή καρδιακή πάθηση σε τόσο νεαρή ηλικία είναι αμελητέα. Η χρήση του μόνιτορ Holter όμως είναι εντελώς ακίνδυνη, με εξαίρεση κάποιο πιθανό ερεθισμό στο σημεία επαφής των ηλεκτροδίων που δεν αποτελεί φυσικά απειλή για την υγεία.

    Από την άλλη το τεστ κοπώσεως μπορεί να αποκαλύψει κρυμμένες καταστάσεις, γιατί όσο το εκτελείς είσαι καλωδιωμένος και παρακολουθείται ζωντανά και καταγράφεται όλη η καρδιακή λειτουργία. Μπορεί π.χ. στο καρδιογράφημα που λαμβάνεται έτσι να φανεί κάτι που δε φαίνεται στο καρδιογράφημα σε κατάσταση ηρεμίας. Επίσης το τεστ κοπώσεως μπορεί να δώσει συμπτώματα εμφράγματος (π.χ. στηθάγχη) αν υπάρχει αρτηρία με σημαντική αθηρωματική πλάκα. Γι' αυτό και πριν ξεκινήσει σε ενημερώνουν ώστε να σταματήσεις σε περίπτωση που νιώσεις κάτι τέτοιο.

    Quote Originally Posted by George K View Post
    Τέλος,πήγα και δεν νευρολόγο στον οποίο περιέγραψα τα συμπτώματα και μου έκανε εγκέφαλο γράφημα όπως και άλλες εξετάσεις αλλά δεν μου συνέστησε επίσης τίποτε άλλο.
    Αφού πέρασες κι από νευρολόγο, τότε δε βλέπω τι άλλο μπορείς να κάνεις.

    Quote Originally Posted by George K View Post
    Δηλαδή ουσιαστικά έχω έγκριση από όλους τους ειδικους αλλά με τέτοια συμπτώματα πως να σκεφτώ ότι είμαι καλά;Αυτό
    Μήπως βιώνεις καταστάσεις με ιδιαίτερα υψηλό στρες;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Το θέμα μου είναι ότι όλοι πιστεύουν ότι είναι ψυχοσωματικό αλλά εγώ νιώθω ότι αυτό δεν ισχύει. Θεωρείς ότι δηλαδή αυτές οι εξετάσεις είναι απαραίτητες; Δηλαδή διατρέχω κίνδυνο;Και ναι έχω πολύ στρες λόγω πανελληνίων και άλλης μια εξέτασης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by George K View Post
    Το θέμα μου είναι ότι όλοι πιστεύουν ότι είναι ψυχοσωματικό αλλά εγώ νιώθω ότι αυτό δεν ισχύει. Θεωρείς ότι δηλαδή αυτές οι εξετάσεις είναι απαραίτητες; Δηλαδή διατρέχω κίνδυνο;
    Το αν διατρέχεις κάποιον κίνδυνο ή όχι δεν είμαι ο αρμόδιος για να το πω. Τις εξετάσεις που σου ανέφερα τις θεωρώ απαραίτητες, και το μόνο που έχεις να χάσεις αν τις κάνεις είναι η ανησυχία που σε έχει κυριεύσει, γιατί είναι πιθανό ότι θα βγουν αρνητικές. Κυρίως μ' αυτή την έννοια τις θεωρώ απαραίτητες, για την ηρεμία του πνεύματος.

    Σ' αυτά τα πράγματα να θυμάσαι το εξής. Είναι πάρα πολύ σημαντικό να διατηρείς την ψυχραιμία σου και να αξιολογείς με ηρεμία την κατάσταση ως εκεί που καταλαβαίνεις. Τα υπόλοιπα άφησέ τα στους ειδικούς. Η μεγάλη ταραχή μπορεί να προκαλέσει συμπτώματα και να δυσκολέψει μια διάγνωση την ώρα που μπορεί να μην υπάρχει παθολογία.

    Εξάλλου είσαι μικρό παιδί ακόμα. Η πιθανότητα να συμβαίνει κάτι σοβαρό με την καρδιά σου είναι πραγματικά πολύ μικρή (στατιστικά πάντα). Ξέχασα μόνο να ρωτήσω: υπάρχει ιστορικό καρδιακών νοσημάτων στην οικογένεια; Και όταν λέω ιστορικό αναφέρομαι σε περιστατικά με άτομα κάτω των 60 ετών. Και αν υπάρχει, το ανέφερες στους γιατρούς;

    Quote Originally Posted by George K View Post
    Και ναι έχω πολύ στρες λόγω πανελληνίων και άλλης μια εξέτασης
    Δεν αποκλείεται αυτό να είναι τελικά το αίτιο για όλη την αναστάτωση.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Εντάξει,έγινε,και όσον αφορά το ιστορικό όχι δεν υπάρχει κανένα ιστορικό σε βάθος πολλών γενεών. Και αν είναι για την ηρεμία του πνεύματος σίγουρα θα τις κάνω,αλλά σε διάστημα 2 εβδομάδων γιατί μεσολαβεί εξέταση,για το οποίο ελπίζω να μην συμβεί κάτι. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Επίσης,η δυσπεψία που έχω, εδώ και 1 εβδομάδα θα μπορούσε να συσχετιστεί με την καρδιά;γιατί υπάρχουν διάφορες υποθέσεις

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by George K View Post
    Εντάξει,έγινε,και όσον αφορά το ιστορικό όχι δεν υπάρχει κανένα ιστορικό σε βάθος πολλών γενεών.
    Αυτό βελτιώνει ακόμα περισσότερο τα στατιστικά υπέρ σου όχι μόνο τώρα αλλά και για το υπόλοιπο της ζωής σου.

    Quote Originally Posted by George K View Post
    Και αν είναι για την ηρεμία του πνεύματος σίγουρα θα τις κάνω,αλλά σε διάστημα 2 εβδομάδων γιατί μεσολαβεί εξέταση,για το οποίο ελπίζω να μην συμβεί κάτι. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!
    Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.

    Quote Originally Posted by George K View Post
    Επίσης,η δυσπεψία που έχω, εδώ και 1 εβδομάδα θα μπορούσε να συσχετιστεί με την καρδιά;γιατί υπάρχουν διάφορες υποθέσεις
    Δεν ξέρω. Πάντως σε συνθήκες υψηλού στρες δεν είναι καθόλου περίεργο να παρουσιάσεις ανεξάρτητα διαταραχές και στο γαστρεντερικό σύστημα. Είναι αρκετά κοινό θα έλεγα.

    Πρέπει κάποια στιγμή να αρχίσεις να ενισχύεις τον οργανισμό σου για να αντέχεις καλύτερα σε τέτοιες δοκιμασίες. Για τα παιδιά της ηλικίας σου που ετοιμάζονται για εξετάσεις συνίσταται γενικά μια ισχυρή καθημερινή δόση μαγνησίου, σκέτου ή σε ειδικό παρασκεύασμα με βιταμίνη C. Είναι κάτι που μπορείς να ξεκινήσεις από αυτόν το μήνα ακόμα. Μπορείς να ρωτήσεις σε ένα φαρμακείο και θα σου εξηγήσουν τι ενδείκνυται περισσότερο. Από την πλευρά μου θα έλεγα να προτιμήσεις ένα προϊόν που δίνει τουλάχιστον 80% του μαγνησίου που χρειαζόμαστε καθημερινά. Βοηθάει στη χαλάρωση και αυτό θα είναι θετικό στην κατάσταση που βρίσκεσαι τώρα.

    Για το θέμα ελέγχου πάνω στο άγχος θα σου πρότεινα φυτικά προϊόντα, και συγκεκριμένα προϊόντα γεμμοθεραπείας. Δεν πρόκειται για φάρμακα αλλά δεν ξέρω αν και πού θα τα βρεις στην Ελλάδα. Δύο είναι τα φυτά-κλειδιά σ' αυτό: κράταιγος και συκιά, που έχει και καταπραϋντική επίδραση στο στομάχι. Για το στομάχι ειδικά πρέπει να προσέχεις και τη διατροφή σου σε τέτοιες δύσκολες περιόδους.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Σε ευχαριστώ απείρως για την ενημέρωση!Εχω καταγράψει οτιδήποτε είπες για φάρμακα αν και ως τώρα έπαιρνα περιστασιακά βάλσαμο χόρτο και θα δοκιμάσω και αυτά που λες.Όσο για την δυσπεψία,παρατηρώ πως την ξεπερνώ όσο περνάει ο καιρός γιατί δεν έχω τόσο άγχος όσο είχα στις κρίσεις που με έπιαναν.Απλως ήθελα να ξέρω αν ο πόνος στο στομάχι ή η δυσπεψία μπορεί να σχετίζεται με την καρδιά αλλά προς το παρόν θα αρκεστώ στις εξετάσεις αυτές και σε άλλες που θα κάνω πιθανότατα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by George K View Post
    Εχω καταγράψει οτιδήποτε είπες για φάρμακα
    Νομίζω ότι στο σημείο αυτό χρειάζεται μια διευκρίνιση και μερικές επεξηγήσεις ώστε να είσαι ενημερωμένος.

    Αυτά που ανέφερα πιο πάνω δεν είναι φάρμακα αλλά διατροφικά συμπληρώματα που μπορούν να σε βοηθήσουν σε δύσκολες περιόδους ενισχύοντας τον οργανισμό σου.

    Για τη βιταμίνη C δε νομίζω ότι χρειάζεται να εξηγήσω κάτι. Όσο για το μαγνήσιο, πρόκειται για μέταλλο που είναι απολύτως απαραίτητο για τον οργανισμό μας σε ίχνη για την επιτέλεση ζωτικών λειτουργιών, καθώς χρησιμοποιείται στη λειτουργία των μυών (και της καρδιάς λοιπόν) και του νευρικού συστήματος. Έλλειψη σε μαγνήσιο μπορεί να γίνει αντιληπτή με ανεξέλεγκτους σπασμούς των βλεφάρων, κράμπες και καρδιακές διαταραχές (συνήθως ταχυκαρδίες). Το λαμβάνουμε με τη διατροφή από φυτικές τροφές, λόγω όμως της εντατικής γεωργίας είναι συχνό φαινόμενο οι τροφές αυτές να είναι τελικά φτωχές σ' αυτό το πολύτιμο για την υγεία μας ιχνοστοιχείο.

    Ο κράταιγος τώρα θεωρείται στη γεμμοθεραπεία ως το φυτό της καρδιάς. Το συμπυκνωμένο εκχύλισμα των ματιών του μπορεί να ρυθμίσει την αρτηριακή πίεση και τον καρδιακό ρυθμό, ενώ φαίνεται να επηρεάζει (θετικά) και τις νοητικές ικανότητες. Το εκχύλισμα των ματιών της συκιάς έχει χαρακτηριστική ηρεμιστική δράση, βοηθάει σημαντικά στον ύπνο και καταπραΰνει διάφορες ενοχλήσεις του στομάχου. Με τα δυο μαζί, και με την προϋπόθεση ότι έχεις αποκλείσει με ιατρικές εξετάσεις το ενδεχόμενο παθολογίας, πιστεύω ότι θα πας καλύτερα. Αλλά και το μαγνήσιο είναι πολύ σημαντικό, όπως έγραψα παραπάνω.

    Αν ακολουθήσεις το δρόμο της γεμμοθεραπείας, πρέπει να έχεις υπόψιν σου ορισμένα πράγματα σχετικά με τη λήψη των προϊόντων (ποσότητα και χρονική διάρκεια). Ο γενικός κανόνας λέει ότι ξεκινάς με πέντε σταγόνες την ημέρα και ανεβάζεις τη δόση έως ότου νιώσεις ότι αρχίζει να επενεργεί, ως δεκαπέντε σταγόνες το πολύ. Η διάρκεια είναι τρεις εβδομάδες στο πέρας των οποίων πρέπει να κάνεις ένα διάλειμμα μιας εβδομάδας τουλάχιστον.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Οκευ σχετικά με αυτό το θέμα με κάλυψες πλήρως,σε ευχαριστώ πολύ! Καλή συνέχεια ότι καλύτερο σου εύχομαι και σου είμαι ευγνώμων!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Καλή τύχη και σε σένα νεαρέ φίλε μας, και εύχομαι τα προβλήματα και η ταλαιπωρία σου να τελειώσουν γρήγορα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by George K View Post
    Γεια σας.Ηθελα να αναφερθώ σε κάτι που με βασανίζει πάρα πολύ τον τελευταίο μήνα και αυτό είναι η φοβία με την καρδιά μου.Ολα ξεκίνησαν όταν μια μέρα επέστρεφα με το αυτοκίνητο και ένιωσα στα ξαφνικά κάτι να ανεβαίνει στο λαιμό μου,σαν ηλεκτρισμός και ύστερα από αυτό είχα πολύ έντονη ταχυκαρδία.Πηγαινοντας σπίτι ηρέμησα και όλα καλά για 2 περίπου εβδομάδες.Επειτα ξύπνησα με ταχυπαλμίες κατά την διάρκεια της νύχτας για 2 συνεχόμενα βραδιά. Και τότε ξεκίνησα να εγ ώμο ναι υπερβολικά κυρίως λόγω του ότι έκανα το λάθος να googlarω όλα τα «συμπτώματα» μου. Και τότε κόλλησα με το έμφραγμα,από τότε κάθε μέρα πλην ορισμένων ημερών για έναν μήνα νιώθω ότι κάθε λεπτό θα είναι το τελευταίο. Αυτό το συναίσθημα συνοδεύεται από πολλή κόπωση,μούδιασμα τα και τσιμπήματα στα δυο χερια(κυρίως στο αριστερό) και ακαραίοι ηλεκτρισμοί στο στήθος. Αλλά κυρίως αυτή την στιγμή έχω έναν ασταμάτητο όχι πολύ έντονο πόνο στην δεξιά καρωτίδα και φοβάμαι μην είναι σύμπτωμα εμφράγματος,αλλά επίσης χθες κιόλας ξύπνησα κατά την διάρκεια της νύχτας με πολλούς παλμούς και μουδιασμένο όλο το αριστερό χέρι. Να σημειώσω εδώ ότι επισκέφτηκα 7 γιατρούς,έχω πολύ καλό καρδιογράφημα και υπέρηχο με αμελητέο φύσημα και γυμνάζομαι σχεδόν καθημερινά. Ευχαριστώ για την ανάγνωση και θα ήθελα την βοήθεια σας. Να στε καλά

    Καλησπέρα!!! Μην αγχώνεσαι δεν έχεις τίποτα, στο έχουν πει τόσοι γιατροί!! Ίσως πρέπει να πας σε κάποιον ψυχίατρο να σε βοηθήσει με το άγχος. Έχω κι εγώ αυτά τα συμπτώματα που λες, όλο το καλοκαίρι είχα ταχυκαρδία και ένιωθα συνεχώς ότι η καρδιά μου είχε φτάσει στον λαιμο μου. Όλες μου οι εξετάσεις ήταν καθαρές όμως παρόλα αυτά εγώ είχα ταχυκαρδίες, μέχρι που σταμάτησα να ασχολούμαι και να μετράω παλμούς κ σιγά σιγά έφυγαν. Βέβαια όταν αγχώνομαι πολύ έχω παλι, αλλά πηγαίνω για περπάτημα και ξεχνιέμαι. Βγαλτο από το μυαλό σου, αυτές οι σκέψεις έρχονται από το πολύ άγχος που έχεις για τις εξετάσεις, προκειμένου να αγχώνεσαι λιγότερο με αυτές κ να ασχολείσαι με θέματα υγείας, όμως το βασικό σου «θέμα» τώρα είναι οι εξετάσεις. Ελπίζω να είσαι καλά!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. φοβια με καρδια
    By sunset in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 215
    Last Post: 11-05-2019, 16:14
  2. φοβία με καρδια
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 24-04-2017, 18:14
  3. Φοβία με καρδιά
    By Lilith in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 9
    Last Post: 15-03-2015, 01:33
  4. Φοβία με την καρδιά!!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 20-02-2015, 18:10
  5. Φοβία για την καρδιά
    By Άρια in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 13-03-2014, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •