σεξουαλικό πρόβλημα και αυνανισμός!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    2

    Post σεξουαλικό πρόβλημα και αυνανισμός!

    Καλησπερα στο φορουμ!θα ηθελα να σας εκμυστηρευτώ το πρόβλημα μου κ αν κάποιος άντρας ειχε το ιδιο ή γνωριζει την αντιμετωπιση του θα χαρω να μου πει την πως το ελυσε!
    Το προβλημα μου ειναι τι δν ευχαριστιεμε το σεξ οσο θα επρεπε κ δεν μπορω να τελιωσω αν δεν αυνανιστω απο μονος μου!
    Πιστευω οτι μου εχει δημιουργηθει αυτο λογω του μακροχρονιου καθημερινου αυνανισμου κ τη παρακολουθηση πορνο κ οτι μαλλον εχω συνηθισει να τελιωνω απο μονος μου..κ οσες φορες βρισκομαι σεξουαλικα με γυναικα δν μου κανει αισθηση κ δν τελιωνω με τη σεξουαλικη πραξη παρα μονο με αυνανισμο!Ειναι ψυχολογικο λυνετε ή εχω δημιουργησει προβλημα σε νευρα πεους κ χρειαζετε επεμβαση κτλ!
    Θα ηθελα να πω οτι στυση εχω κανονικα κ με ερεθιζουν πολυ οι γυναικες..αυτο σκεφτομαι εντονα συνεχεια κ ο αυνανισμος μου ειχε γινει σαν ψυχαναγκασμος!τωρα δεν αυνανιζομαι σε αυτο το ρυθμο κ αγχωνομε πολυ οτι μου εχει συμβει ισως κακο!
    ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Καλησπέρα! Αφού δεν απαντάει κανείς άντρας θα προσπαθήσω εγώ. Μπορεί να μην είμαι άντρας αλλά έχω διαβάσει και ακούσει διάφορες περιπτώσεις όπως η δική σου. Βασικά έχεις γράψει και την αιτία του προβλήματος και κάπως και την λύση.
    Δεν χρειάζεται να ανησυχείς οτι έχεις πάθει κάτι οργανικό, τίποτα δεν έχεις! Ούτε ακριβώς ψυχολογικό είναι το θέμα σου. Απλά ο εγκέφαλός σου έχει μάθει την διέγερση μέσω του πορνό και της αυτοϊκανοποίησης, έχει μάθει αυτή την εύκολη διαδρομή δηλαδή για να λειτουργείς στο σεξ. Είναι πιο άνετο, πιο εύκολο, πιο βολικό και λιγότερο αγχωτικό να ικανοποιείς τον εαυτό σου αλλά ταυτόχρονα "κακομαθαίνεις" το μυαλό σου με δύο τρόπους:
    Πρώτον, οτι δεν προσπαθείς για τίποτα (ούτε για μια στοιχειώδη κοινωνικότητα ή ενδιαφέρον και προσπάθεια να ικανοποιήσεις μιά γυναίκα) . Και δεύτερον, επειδή το πορνό παρασύρει σε όλο και περισσότερο ερεθιστικές ακραίες ερωτικές σκηνές με γυναικεία σώματα υπερβολικά ερεθιστικά (βασικά ψεύτικα, λ.χ. γυναίκες αδύνατες με μεγάλα στήθη ή οπίσθια) μετά οι πραγματικές γυναίκες δεν σε ελκύουν.
    Η λύση είναι μία:-Κόψε τελείως το πορνό αλλά και την αυτοϊκανοποίηση μέχρι να επανέρθει ο εγκέφαλός σου στις αρχικές από την φύση ρυθμίσεις. Θέλει προσπάθεια όμως. Και μην αργήσεις να το κάνεις γιατί αν περάσει ένα χρονικό διάστημα θα αρχίσεις να αγχώνεσαι και θα αρχίσουν μεγαλύτερες δυσλειτουργίες και το πρόβλημα θα γίνει και ψυχολογικό.
    Προσπάθησε να κόψεις τελείως προς το παρόν τις ερωτικές ταινίες και την αυτοϊκανοποίηση και για μεγάλο χρονικό διάστημα. Είναι 100% σίγουρο οτι θα επανέρθεις. Και μην φοβάσαι καθόλου, δεν έχεις πάθει κάτι στα νεύρα των γεννητικών οργάνων, ούτε κάτι άλλο κακό.
    Αδίκως αγχώνεσαι.

  3. #3
    Miliva21
    Guest
    Έλα ντε τόσους άντρες έχει το φόρουμ γιατί κανένας δεν βοηθάει εδώ........

    Παρομοίως ως γυναίκα δεν μπορώ να έχω τη λύση μπορώ όμως να σου προτείνω αυτό που σου είπε η κοπέλα μας παραπανω ....

    Έχω ακούσει άντρες με παρόμοιο θέμα να τους συμβουλεύουν να απέχουν από την αυτοικανοποιηση και το πορνό για ένα διάστημα και να προσπαθούν να δοκιμάζουν μέσω σεξ να τελειώσουν

    Για δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις κάτι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πρεπει να κάνεις πλήρη αποχή απο τα xxx βίντεο στο διαδίκτυο μαχαίρι και για μήνες. Υπάρχουν μετα ειδικοί τρόποι για να φύγεις απο το πρότυπο που έχει μάθει ο οργανισμός και να λειτουργείς σωστά με κοπέλα. Δεν είναι εύκολη υπόθεση αλλα αξίζει τον κόπο, είναι σύμπτωμα της εποχής, σκέψου οτι υπάρχουν 20ρηδες με αντίστοιχα θέματα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αμα καποιος λεει οτι δε τον ευχαριστει το σεξ τι να κανουμε δηλαδη να του αλαξουμε μυαλα οτι αποφασισεις αυτο γινετε εκτος αν αυτη που διαλεξες δε σου κανει

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αμα κανει αποχη για μηνες αναλογα και με την ηλικια μπορει να του κατεβουν οι ορμονες και μετα να μη κανει τιποτα απ τα δυο στα 16 εισαι τουρμπο πχ στα 20 σαφως θα εχει επιθυμια στα 30 ετσι και ετσι αναλωγα και ποσο το καλιεργει κανεις

    οι αντρες που διαλεγουν γυναικες με στηθος στη πραγματικοτητα δεν εχουν μεγαλωσει ποτε
    Last edited by αλεξανδρος_77; 08-02-2019 at 03:22.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by kostass35 View Post
    Καλησπερα στο φορουμ!θα ηθελα να σας εκμυστηρευτώ το πρόβλημα μου κ αν κάποιος άντρας ειχε το ιδιο ή γνωριζει την αντιμετωπιση του θα χαρω να μου πει την πως το ελυσε!
    Το προβλημα μου ειναι τι δν ευχαριστιεμε το σεξ οσο θα επρεπε κ δεν μπορω να τελιωσω αν δεν αυνανιστω απο μονος μου!
    Πιστευω οτι μου εχει δημιουργηθει αυτο λογω του μακροχρονιου καθημερινου αυνανισμου κ τη παρακολουθηση πορνο κ οτι μαλλον εχω συνηθισει να τελιωνω απο μονος μου..κ οσες φορες βρισκομαι σεξουαλικα με γυναικα δν μου κανει αισθηση κ δν τελιωνω με τη σεξουαλικη πραξη παρα μονο με αυνανισμο!Ειναι ψυχολογικο λυνετε ή εχω δημιουργησει προβλημα σε νευρα πεους κ χρειαζετε επεμβαση κτλ!
    Θα ηθελα να πω οτι στυση εχω κανονικα κ με ερεθιζουν πολυ οι γυναικες..αυτο σκεφτομαι εντονα συνεχεια κ ο αυνανισμος μου ειχε γινει σαν ψυχαναγκασμος!τωρα δεν αυνανιζομαι σε αυτο το ρυθμο κ αγχωνομε πολυ οτι μου εχει συμβει ισως κακο!
    ευχαριστω πολυ!
    Άργησα αλλά ήρθα...μόνος σου έδωσες την απάντησης..απλώς έμαθες τον εαυτό σου στην αυτοικανποιηση τίποτα άλλο...κόψε τον αυνανισμό και θα αρχίζεις να λειτουργής σιγά σιγά και με γυναίκα...και θα επανέλθεις και πολύ γρήγορα μάλιστα...μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα...λίγο πολύ ολα τα αγόρια το είχαμε αυτό..άλλοι σε μικρότερο βαθμό άλλο σε μεγαλύτερο...κανείς μας δεν πήγε κατευθείαν σε γυναίκα..στην αρχή όλοι μας με το χέρι μας είμασταν ...
    Με λίγα λόγια ότι είπε η Κασσάνδρα ισχύει..
    Μην φοβάσε με τον αυνανισμό το πέος οργανικά δεν παθαινει απόλυτος καμία ζημιά..για τα πάθει ζημιά το πέος μόνο από τραυματισμό το παθαίνει...πέσιμο κλοτσιά κτλ κτλ.. αλλιώς δεν παθαίνει κάτι εύκολα ιδίως με αυνανισμό...γι'αυτό είναι ελαστικό...αυτό του δίνει μεγαλύτερη ανοχή ....πχ δεν είναι σαν το χέρι μας..η το πόδι μας...που μπορεί ανά πάσα στιγμή να σπάσει..αυτή είναι η καλή πλευρά που έχει η ελαστικότητα...η κακή πλευρά είναι όταν μόνιμος είναι ελαστικό και δεν σκληραίνει... τουλάχιστον το χέρι μας και το πόδι μας το χειριζόμαστε όπως θέλουμε εμείς..
    Ελπίζω να βοηθησανε..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Νομίζω πρέπει να αγαπήσεις μια κοπέλα, τότε μόνο θα θέλεις να ικανοποιήσεις μόνο εκείνη και θα κρατάς τις δυνάμεις σου για την ερωτική πράξη μαζί της. Ο έρωτας, η αγάπη θα κάνει το θαύμα της για σένα και θα είσαι και χαρούμενος γι αυτό!

    Εγώ όταν ήμουν ερωτευμένος με την υπεροχοτερότερη γυναίκα της ζωής μου, προτιμούσα τον έρωτα μαζί της από οποιοδήποτε άλλο πράγμα στον κόσμο. Ο έρωτας μαζί της με κινούσε συθέμελα!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by kostass35 View Post
    Το προβλημα μου ειναι τι δν ευχαριστιεμε το σεξ οσο θα επρεπε κ δεν μπορω να τελιωσω αν δεν αυνανιστω απο μονος μου!
    Πιστευω οτι μου εχει δημιουργηθει αυτο λογω του μακροχρονιου καθημερινου αυνανισμου κ τη παρακολουθηση πορνο κ οτι μαλλον εχω συνηθισει να τελιωνω απο μονος μου..
    Ήσουν πάντα έτσι ή μήπως κάποια στιγμή αντιλήφθηκες ότι άλλαξες;

    Quote Originally Posted by kostass35 View Post
    Θα ηθελα να πω οτι στυση εχω κανονικα κ με ερεθιζουν πολυ οι γυναικες..
    Αυτό δε συμβαδίζει με το πρόβλημα που ανέφερες. Άντρας που πραγματικά ερεθίζεται πολύ από τις γυναίκες, συνήθως «τελειώνει» σε λιγότερα από δέκα λεπτά (και πολλά λέω) χωρίς χέρια.

    Από τη μια λες ότι δεν το ευχαριστιέσαι όσο θα ήθελες και από την άλλη ότι ερεθίζεσαι πολύ. Υπάρχει μια ανακολουθία.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Ήσουν πάντα έτσι ή μήπως κάποια στιγμή αντιλήφθηκες ότι άλλαξες;


    Αυτό δε συμβαδίζει με το πρόβλημα που ανέφερες. Άντρας που πραγματικά ερεθίζεται πολύ από τις γυναίκες, συνήθως «τελειώνει» σε λιγότερα από δέκα λεπτά (και πολλά λέω) χωρίς χέρια.

    Από τη μια λες ότι δεν το ευχαριστιέσαι όσο θα ήθελες και από την άλλη ότι ερεθίζεσαι πολύ. Υπάρχει μια ανακολουθία.
    Vox το πρόβλημα του είναι ότι δεν μπορεί να τελειώσει εάν δεν αυνανιστη..και επισεις ότι δεν ευχαριστίετε αν δεν αυνανιστη......εγώ αυτό κατάλαβα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Vox το πρόβλημα του είναι ότι δεν μπορεί να τελειώσει εάν δεν αυνανιστη..και επισεις ότι δεν ευχαριστίετε αν δεν αυνανιστη......εγώ αυτό κατάλαβα
    Δεν ξέρω, εγώ μπερδεύτηκα. Ανέφερε μεγάλο ερεθισμό με τις γυναίκες, με πλήρως λειτουργική διαδικασία στύσης. Αυτό περιλαμβάνει πολύ έντονη απόλαυση που οδηγεί στο γνωστό «τελείωμα» χωρίς άλλη προσπάθεια. Εκτός κι αν δεν ερεθίζεται όσο αφήνει να εννοηθεί.

    Υπάρχει και μια άλλη παράμετρος: να έχει απευαισθητοποιηθεί η βάλανος. Αυτό μπορεί να συμβεί σε περιπτώσεις επιθετικού, ας τον πω έτσι, αυνανισμού κατά τον οποίο υπάρχει τριβή απευθείας πάνω στη βάλανο. Με τον καιρό επέρχεται ξηρότητα και μερική καταστροφή αισθητηρίων. Όταν συμβαίνει αυτό, η ικανοποίηση απαιτεί (ολοένα και) μεγαλύτερη προσπάθεια. Είναι συχνό φαινόμενο σε άντρες που έχουν υποστεί περιτομή αλλά μπορεί να συμβεί σε οποιονδήποτε εφαρμόζει παρόμοια πρακτική.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    2
    Κασσανδρα σε ευχαριστω για την απαντηση σου!Το πιο πιθανο σεναριο ειναι αυτο κ θα το ακολουθησω βεβαια αφου δω καποιον ειδικο για σιγουρη λυση γτ το μυαλο του ανθρωπου παντα παει στο χειροτερο,πχ οπως κ ενα μηνυμα παρακατω ενος φιλου για απευαισθητοποιηση βαλανους κτλ!οποτε γνωμη απο ειδικο!
    Παντως Δεν ξερω πως διαβαστηκε το προβλημα μου προς στα υπολοιπα μελη του φορουμ αλλα δεν με εχει δημιουργησει προβλημα στις κοινωνικες μου συναναστροφες κ στη δουλεια κτλ..γενικα ειμαι πολυ δραστηριο κ κοινωνικος αντρας!κικ μποξινγκ,ποδοσφαιρο,σκακισ τικο συλλογο,εργασια,τριτοβαθμι α εκπαιδευση μορφωση κτλ!
    Απλως με ενδιαφερει να μαθω για τις περιπτωσεις που εχεις ακουσει κ διαβασει κ το αποτελεσμα τους..γτ η απαντηση σου κ ο τροπος διατυπωσης δειχνει γυναικα ειδικος σε θεματα πχ υποθετω ψυχολογος ή ανδρολογος ισως;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    υπαρχει περιπτωση ο κολπος της παρτενερ σου να ειναι λιγο μποσικος και να μην αισθανεσαι καλα στην επαφη;
    γιατι πολλες φορες συμβαινει και αυτο κυριως με ιεροδουλες

  14. #14
    Quote Originally Posted by kostass35 View Post
    Κασσανδρα σε ευχαριστω για την απαντηση σου!Το πιο πιθανο σεναριο ειναι αυτο κ θα το ακολουθησω βεβαια αφου δω καποιον ειδικο για σιγουρη λυση γτ το μυαλο του ανθρωπου παντα παει στο χειροτερο,πχ οπως κ ενα μηνυμα παρακατω ενος φιλου για απευαισθητοποιηση βαλανους κτλ!οποτε γνωμη απο ειδικο!
    Παντως Δεν ξερω πως διαβαστηκε το προβλημα μου προς στα υπολοιπα μελη του φορουμ αλλα δεν με εχει δημιουργησει προβλημα στις κοινωνικες μου συναναστροφες κ στη δουλεια κτλ..γενικα ειμαι πολυ δραστηριο κ κοινωνικος αντρας!κικ μποξινγκ,ποδοσφαιρο,σκακισ τικο συλλογο,εργασια,τριτοβαθμι α εκπαιδευση μορφωση κτλ!
    Απλως με ενδιαφερει να μαθω για τις περιπτωσεις που εχεις ακουσει κ διαβασει κ το αποτελεσμα τους..γτ η απαντηση σου κ ο τροπος διατυπωσης δειχνει γυναικα ειδικος σε θεματα πχ υποθετω ψυχολογος ή ανδρολογος ισως;
    Όχι Κώστα, δεν είμαι ειδικός σε τέτοια θέματα. Απλά, από αυτά που έχω ακούσει και έχω διαβάσει. Είχα δει και ένα βράδυ, πριν χρόνια ένα ντοκυμανταίρ στην τηλεόραση μεταμεσονύκτια, σχετικά με την βιομηχανία του πορνό και τον εθισμό των ανθρώπων σ αυτό. 4-5 άντρες που μιλούσαν, με ίδια και παρόμοια προβλήματα με το δικό σου. Αυτοί είπα οτι το ξεπέρασαν με την αποχή.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    182
    Kostass35 παίρνεις κάποια αγωγή για κάποιο θέμα?

    Να ξέρεις ότι σε αρκετές περιπτώσεις αρκετά φάρμακα έχουν τη συγκεκριμένη παρενέργεια....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σεξουαλικο πρόβλημα
    By archangel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 128
    Last Post: 07-05-2018, 10:42
  2. Σεξουαλικο πρόβλημα
    By PinkPrincess in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-01-2016, 07:44
  3. Εχω σεξουαλικο προβλημα
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 07-04-2011, 23:54
  4. σεξουαλικο προβλημα
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 30-11-2009, 09:16
  5. Σεξουαλικό Πρόβλημα - Help me παίδες!!!
    By Panos20 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 29-08-2009, 14:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •