Χωρισμός-Επανασυνδεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99

    Χωρισμός-Επανασυνδεση

    Καλημερα στην ομάδα. Προκαταβολικά θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη για πιθανά λάθη λόγω του ότι γράφω πρώτη φορά σε φόρουμ....

    Θα ήθελα την συμβουλή σας για ενα ζήτημα το οποίο με καίει εδώ και περίπου 2,5 μήνες, καιρός που έχει περάσει απο τον χωρισμό μου (αυτή με χώρισε) με την κοπέλα που ήμασταν μαζί σχεδόν 1χρόνο.

    (Αξίζει να σημειωθεί ότι περίπου 1 μήνα πριν τον χωρισμό με ξαναχωρισε η εν λόγω κοπέλα αλλά γύρισε μετα απο 1 βδομάδα....)

    Είχα ήδη αρχίσει να καταλαβαίνω απο την 1η βδομάδα του χωρισμού μας ότι δεν θα ήθελα να τελειώσουμε ωστόσο προσπάθησα να ξεκαθαρίσω τα συναισθήματα μ και να πάρω χρόνο μέχρι να ζυγισω την κατάσταση χωρίς να οφείλεται ολο.αυτο σε έναν πληγωμένο αντρικό εγωισμό.
    Πέρασαν περίπου 15μέρες και πηγα την βρήκα λόγω του ότι είχε και την γιορτή της κτλ χωρίς να προσπαθήσω να επανανενωθουμε διότι, γνώριζα ότι θα έφευγε Αμερική για 1 μήνα οπότε θεώρησα ότι ήταν καιρός για να μπορέσω όντως να ξεκαθαρίσω τα συναισθηματα μου....
    Όσο ήταν Αμερική με περίεργες αφορμές μου έστελνε μηνυματα, Μου έστειλε για Χριστούγεννα, για καλή χρονιά....και γενικότερα είχαμε επαφή σίγουρα κάθε 2-3μερες (εγώ μετα βίας να έστειλα 1 μήνυμα πρωτος σε σχέση με αυτή που μπορ8ε να έστειλε 8)
    Ο.καιρός πέρασε γύρισε απο Αμερική, και ξεκίνησε η εξεταστική της...οπότε και είχα 3βδομάδες να μάθω νέα της, μέχρι και πριν λίγες μέρες που μ έστειλε μήνυμα σε φώτο στο ινσταγκραμ αν κουρευτηκα. Εγώ τότε έχοντας ήδη ανακύκλωσει ξανα κ ξανα το τι θέλω της κάνω κουβέντα για το ότι θα έπρεπε να βγούμε κτλ...
    Καταλήξαμε να βγούμε εχτές το βράδυ (ήταν κουρασμένη) και εγώ μη θέλοντας να επαναληφθούν τα λάθη του παρελθόντος κτλ έδειξα.ενα αλλο πρόσωπο, προσπάθησα να δημιουργήσω κλίμα εμπιστοσύνης και με αργές και σίγουρες κινήσεις να φτάσω στο στόχο της επανασύνδεσης...
    Προς το τέλος της εξόδου μας αναφερθήκαμε στον χωρισμό, έδειξε πολύ σκληρή σα να ήμουν εχθρός της, προσπάθησα να αποδείξω ότι ο παλιός εαυτός μ έφυγε (που όντως οι προσπάθειες έγιναν) και με πιο χαλαρό τρόπο να ξαναπροσπαθησουμε. Έδειχνε να μην θέλει, συνεχώς μου έκανε νύξεις για να βρω κάποια άλλη, ότι θέλει να ασχοληθεί με τον εαυτό της και άλλα κουλά.... Τελικά της πρότεινα ποτέ θα ήθελε να ξαναβρεθούμε και μου απάντησε νομίζω δεν υπάρχει λόγος οπότε δεν πιεσα την κατάσταση την είπα καλά και σχεδόν αμίλητος και ενα ράκος την συνοδευσα μέχρι το αυτοκίνητο της.

    Τι λέτε παιδιά; αξίζει τον κόπο να προσπαθήσω σε μεταγενέστερο χρόνο;
    Αξίζει τον κόπο η αγάπη που.νιώθω για αυτή την κοπέλα να μπόρεσα να αναζοπυρωσει την σβησμενη φλόγα;

    Υ.Γ Ο λόγος που μ χώρισε ήταν η πεσμένη σεξουαλική της διάθεση εδώ και καιρό...

    Θα ήθελα κάποιες συμβουλές. Τι μπορώ να κάνω; τι θα ειναι σωστο να κάνω; Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να προβώ σε καταστάσεις που θα καταπατησουν και δεν θα σεβαστούν την απόφαση της κοπέλας...
    Σας ευχαριστώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Καλημερα στην ομάδα. Προκαταβολικά θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη για πιθανά λάθη λόγω του ότι γράφω πρώτη φορά σε φόρουμ....

    Θα ήθελα την συμβουλή σας για ενα ζήτημα το οποίο με καίει εδώ και περίπου 2,5 μήνες, καιρός που έχει περάσει απο τον χωρισμό μου (αυτή με χώρισε) με την κοπέλα που ήμασταν μαζί σχεδόν 1χρόνο.

    (Αξίζει να σημειωθεί ότι περίπου 1 μήνα πριν τον χωρισμό με ξαναχωρισε η εν λόγω κοπέλα αλλά γύρισε μετα απο 1 βδομάδα....)

    Είχα ήδη αρχίσει να καταλαβαίνω απο την 1η βδομάδα του χωρισμού μας ότι δεν θα ήθελα να τελειώσουμε ωστόσο προσπάθησα να ξεκαθαρίσω τα συναισθήματα μ και να πάρω χρόνο μέχρι να ζυγισω την κατάσταση χωρίς να οφείλεται ολο.αυτο σε έναν πληγωμένο αντρικό εγωισμό.
    Πέρασαν περίπου 15μέρες και πηγα την βρήκα λόγω του ότι είχε και την γιορτή της κτλ χωρίς να προσπαθήσω να επανανενωθουμε διότι, γνώριζα ότι θα έφευγε Αμερική για 1 μήνα οπότε θεώρησα ότι ήταν καιρός για να μπορέσω όντως να ξεκαθαρίσω τα συναισθηματα μου....
    Όσο ήταν Αμερική με περίεργες αφορμές μου έστελνε μηνυματα, Μου έστειλε για Χριστούγεννα, για καλή χρονιά....και γενικότερα είχαμε επαφή σίγουρα κάθε 2-3μερες (εγώ μετα βίας να έστειλα 1 μήνυμα πρωτος σε σχέση με αυτή που μπορ8ε να έστειλε 8)
    Ο.καιρός πέρασε γύρισε απο Αμερική, και ξεκίνησε η εξεταστική της...οπότε και είχα 3βδομάδες να μάθω νέα της, μέχρι και πριν λίγες μέρες που μ έστειλε μήνυμα σε φώτο στο ινσταγκραμ αν κουρευτηκα. Εγώ τότε έχοντας ήδη ανακύκλωσει ξανα κ ξανα το τι θέλω της κάνω κουβέντα για το ότι θα έπρεπε να βγούμε κτλ...
    Καταλήξαμε να βγούμε εχτές το βράδυ (ήταν κουρασμένη) και εγώ μη θέλοντας να επαναληφθούν τα λάθη του παρελθόντος κτλ έδειξα.ενα αλλο πρόσωπο, προσπάθησα να δημιουργήσω κλίμα εμπιστοσύνης και με αργές και σίγουρες κινήσεις να φτάσω στο στόχο της επανασύνδεσης...
    Προς το τέλος της εξόδου μας αναφερθήκαμε στον χωρισμό, έδειξε πολύ σκληρή σα να ήμουν εχθρός της, προσπάθησα να αποδείξω ότι ο παλιός εαυτός μ έφυγε (που όντως οι προσπάθειες έγιναν) και με πιο χαλαρό τρόπο να ξαναπροσπαθησουμε. Έδειχνε να μην θέλει, συνεχώς μου έκανε νύξεις για να βρω κάποια άλλη, ότι θέλει να ασχοληθεί με τον εαυτό της και άλλα κουλά.... Τελικά της πρότεινα ποτέ θα ήθελε να ξαναβρεθούμε και μου απάντησε νομίζω δεν υπάρχει λόγος οπότε δεν πιεσα την κατάσταση την είπα καλά και σχεδόν αμίλητος και ενα ράκος την συνοδευσα μέχρι το αυτοκίνητο της.

    Τι λέτε παιδιά; αξίζει τον κόπο να προσπαθήσω σε μεταγενέστερο χρόνο;
    Αξίζει τον κόπο η αγάπη που.νιώθω για αυτή την κοπέλα να μπόρεσα να αναζοπυρωσει την σβησμενη φλόγα;

    Υ.Γ Ο λόγος που μ χώρισε ήταν η πεσμένη σεξουαλική της διάθεση εδώ και καιρό...

    Θα ήθελα κάποιες συμβουλές. Τι μπορώ να κάνω; τι θα ειναι σωστο να κάνω; Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να προβώ σε καταστάσεις που θα καταπατησουν και δεν θα σεβαστούν την απόφαση της κοπέλας...
    Σας ευχαριστώ.
    καλημερα.
    μας λες οτι σε χωρισε εκεινη, οπως και οτι ο λογος ηταν η ελλειψη σεξουαλικης διαθεσης εκ μερους της, ενω πριν μιλησες για δικα σου λαθη και ελλειψη εμπιστοσυνης και οτι εσυ αλλαξες...
    τι ειδους λαθη που εχουν σχεση με εμπιστοσυνη εκανες δλδ;
    μηπως την απατησες; γιατι δεν κολλανε πολυ τα μεν με τα δε...

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Τα λάθη μου ήταν ότι υπεραναλυα κάποιες καταστασεις και δεν ασχολιουμουν με την σχέση σαν σχέση αλλά με άλλα πράγματα....
    Όχι δεν την απάτησα απλά ήταν αρκετά ζηλιαδα τον πρώτο καιρό χωρίς να δίνω.ενδείξεις....

  4. #4
    Miliva21
    Guest
    Καλή μέρα και σε σένα φίλε μου

    Θα συμφωνήσω ότι και γω κάπου χάθηκα...
    Λες από τη μια ότι έκανες λάθη και υπονοείς ότι η κοπέλα σου έχασε την εμπιστοσύνη της προς τα σενα αλλα από την άλλη λες ότι σεξουαλικά δεν της αρέσες από ένα σημειο και έπειτα...

    Εγώ νομίζω ότι η κοπέλα έχει ξενερώσει με κάτι που έγινε ή κάτι που έκανες και ήθελε να σε χωρίσει γτ ειδε πως η σχέση δεν τραβάει άλλο αλλά ξαναγύρισε μετά από μια βδομάδα είτε επδ δεν ένιωθε ακόμα έτοιμη να σε χωρίσει είτε επδ θέλησε να σου δώσει ευκαιρία είτε επδ έψαχνε γι αλλου αλλά τλκ δεν της βγηκε

    Το ότι είχατε ανταλλάξει μνμ όσο ήταν στην Αμερική δεν μ λέει πολλά μπορεί να ενιωθε μόνη της εκεί οπότε να διατηρούσε επαφή με παλιούς γνωστούς της

    Το θέμα όμως είναι το τι έγινε τελικά στη σχέση σας; πιστεύεις ότι εσύ έκανες λάθη ανεπανόρθωτα που θα μπορούσαν να κλονισουν τη σχέση ή ότι φταίτε από κοινού για κάποια λάθη και απλά ράγισε το γυαλι;

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Έλα μαζί γράφαμε.....τι εννοείς ότι δεν ασχολιοσουν με τη σχέση σαν σχέση αλλά με άλλα πράγματα;;;

    Τώρα αλλάζει το τοπίο....
    Έτσι όπως μας τα λες πιθανότατα θα ξενέρωσε εκείνη για δικους τους λόγους είτε επδ σταμάτησε να της αρέσεις είτε επδ της άρεσε κάποιος άλλος και θέλησε να τη "κανει" είτε επδ είδε ότι δεν ταιριάζετε και ότι θέλετε διαφορετικά πράγματα από μια σχεση

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιξε, οι ασχολίες μου τον τελευταίο καιρό και το θεμα συζήτησης σε εξόδους μας ήταν η επικαιρότητα και θέματα πολιτικής κυρίως. Αυτο είχε ως αποτέλεσμα να αρχίζει να ασχολείται με το κινητό κτλ...(λογικό) και κάπως έτσι άρχισε να οξύνεται το κλίμα ανάμεσα μας. Έδειχνε και με πράξεις και λόγια ότι με ήθελε πολύ.....
    Όλο το διάστημα που είμαστε χωρια εχω αλλάξει και προσπαθώ πραγματικά να δω τι όντως θέλω....

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Γιατί και πάλι δεν μου κολλάει τπτ από όσα λες.... Στο θρεντ σου λες ότι σε κοίταζε σαν εχθρό και σου είπε ότι δεν θέλει να είστε μαζί

    Μας λες επίσης ότι άλλαξες και ότι ήθελες να της προσφέρεις εμπιστοσύνη και να διορθώσεις τα λάθη σου....

    Μετά μας λες ότι δεν έκανες σοβαρά λάθη που θα μπορούσαν να πλήξουν τη σχέση αυτή....

    Τώρα μας λες για τη πολιτική.....

    Δεν έχω βγάλει άκρη..............λες επίσης ότι το πρώτο καιρό ήταν ζηλιάρα χωρίς να της είχες δείξει τπτ...........

    Μήπως δεν έφταιξες τελικά πουθενά απλά ήσουν με μια παθολογικά ζηλιαρα και κτητική σύντροφο που έπαιζε και με άλλους παράλληλα κ σε ζηλευε και στη πορεία είδε ότι δεν ταιριάζετε ότι θέλετε διαφορετικά πράγματα από τη σχέση και δεν έχετε τα ίδια ενδιαφέροντα και ξενέρωσε και το έριξε μετά επάνω σου για να μη πάρει την ευθύνη εκείνη και σε έκανε ενοχικό;;

    Τι παίζει ειλικρινά δεν ξέρω.....Εκτός και αν μας κρύβεις σημαντικά κομμάτια της σχέσης που δίνουν μια εξήγηση

    Αν θες να σου πούμε αν υπάρχει περίπτωση επανασύνδεσης τότε όσο γίνεται σταμάτα να εμηνευεις και να ψάχνεις την αιτία του χωρισμού σας....
    Περιέγραψε μας απλώς τι συνέβη ανάμεσα σας και θα προσπαθήσουμε να τη βγάλουμε εμείς την ακρη

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Επιπλέον λες συνέχεια "κάνω αυτό για να δει ότι την Θέλω" "προσπαθώ να αλλάξω για να είμαστε μαζί".....

    Γτ οταν τα είχατε δεν της έδειχνες ότι την θες;;;;; τώρα που χωρίσατε πχ της δείχνεις αυτά που νιώθεις;

    Κανείς λογο για αντρικό εγωισμό.......
    Δλδ δεν υπήρχε έρωτας ανάμεσα σας..Μόνο ο εγωισμός σου υπάρχει από όταν χωρίσατε;;

    Γράψε μας καθαρά τι συνέβη και μη παραλείπεις πράγματα αλλιώς δεν.γντ

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Το λάθος μου ήταν ότι προσπαθούσα με τον τρόπο μου να την προστατεύσω και αρκετές φορές κατεκρινα το κάθε τι που έκανε (εθελοντισμό,Θέατρο κτλ) γιατι έβλεπα ότι την εκμεταλλεύονταν....
    Δεν της έδειξα με σωστό τρόπο ότι την ήθελα όσο ήμασταν μαζί, δεν έκανα συχνά δώρα πέρα απο τον πρώτο καιρό, δεν έκανα συχνά κοπλιμέντα, ωστόσο κάναμε πολλά κοινά μαζί, ταξίδια, ιστιοπλοΐα, βγαίναμε και βρισκόμασταν κάθε μέρα Το σεξ σύμφωνα με αυτήν ήταν το καλύτερο π έχει κάνει, μου έκανε συνεχώς κοπλιμέντα για την εμφάνιση μου και πως όλες οι φίλες της έλεγαν ότι είμαι κούκλος κτλ...
    Τον τελευταίο καιρό μ είχε πει ότι ρουτινιασαμε και αισθανόταν σαν να είμαστε παντρεμένοι ότι θέλει να νιώθει συνεχώς ότι την διεκδικούν και έχει την ανάγκη να την φλερτάρω....

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Τώρα έτσι όπως το γράφεις μας δίνεις μια άλλη οπτική .....

    Γτ να κατακρίνεις τα ενδιαφέροντα της με ποιον τρόπο την εκμεταλλεύονταν;;

    είναι καλό η σύντροφός σου να έχει και άλλα ενδιαφέροντα πέρα από τη σχέση γτ δείχνει άτομο δραστήριο.

    Εντάξει κανένας δεν είναι ο τέλειος σύντροφός ούτε ξέρει κατά γράμμα τι να κάνει για να λειτουργούν όλα ρολοι......κανονικά αν σε ήθελε θα έπρεπε να αρκείται που ήσουν δικος της και ήσασταν μαζί......

    Έτσι όπως μας τα λες τώρα εφόσον σου είπε ότι ρουτιανασατε ε κάπως έτσι θα έγινε το πράγμα....αν σου λέει ότι θέλει να παίρνει και από αλλού την επιβεβαίωση και ότι βαρέθηκε σημαίνει ότι δεν της καλύπτεις πλέον την γυναικεία της φιλαρεσκεια της και ότι γενικά δεν είναι για σχέση γτ έχει θέματα αυτοεκτίμησης και κενα τα οποία της αρέσει να καλύπτει γνωρίζοντας και φλερτάροντας άλλους άντρες......

    Ή

    ότι ένιωθε πως δεν την ήθελες πια και ότι δεν έκανες τπτ και εσύ για να τη κερδίσεις και για να διατηρήσεις το ενδιαφέρον της και την είχες δεδομένη και δεν της άρεσε αυτό και θέλει να πάει αλλού να νιώσει πιο επιθυμητή........

    Εσύ πως νιώθεις;; νιώθεις ότι την είχες δεδομένη οσο καιρό ήσασταν μαζί και την έγραφες και λίγο ας πούμε...Και την ενόχλησε και ήθελε να πάει αλλού να νιώσει επιθυμητή;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Μηπως κουραστηκε απο ολο αυτο οτι δεν της εδειχνες το ενδιαφερον σου και καπου δεν αντεξε και πηγε να στραφει αλλου; Οπως και να 'χει τωρα ειναι αργα την εκανες την πατατα. Δεν διορθωνεται τιποτα τωρα γιατι με το πολυ το φτυσιμο ξενερωσε. Εχω βρεθει κι εγω στη θεση της κοπελας και μετα ουτε να τον δω δεν ηθελα τον πρωην μου......με εφτυνε συνεχως.....μετα το χωρισμο βεβαια εκανε χρονια να με ξεπερασει αλλα ηταν αργα...........μην αφησεις αλλη ευκαιρια να παει χαμενη με τις βλακειες σου......

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Τώρα έτσι όπως το γράφεις μας δίνεις μια άλλη οπτική .....

    Γτ να κατακρίνεις τα ενδιαφέροντα της με ποιον τρόπο την εκμεταλλεύονταν;;

    είναι καλό η σύντροφός σου να έχει και άλλα ενδιαφέροντα πέρα από τη σχέση γτ δείχνει άτομο δραστήριο.

    Εντάξει κανένας δεν είναι ο τέλειος σύντροφός ούτε ξέρει κατά γράμμα τι να κάνει για να λειτουργούν όλα ρολοι......κανονικά αν σε ήθελε θα έπρεπε να αρκείται που ήσουν δικος της και ήσασταν μαζί......

    Έτσι όπως μας τα λες τώρα εφόσον σου είπε ότι ρουτιανασατε ε κάπως έτσι θα έγινε το πράγμα....αν σου λέει ότι θέλει να παίρνει και από αλλού την επιβεβαίωση και ότι βαρέθηκε σημαίνει ότι δεν της καλύπτεις πλέον την γυναικεία της φιλαρεσκεια της και ότι γενικά δεν είναι για σχέση γτ έχει θέματα αυτοεκτίμησης και κενα τα οποία της αρέσει να καλύπτει γνωρίζοντας και φλερτάροντας άλλους άντρες......

    Ή

    ότι ένιωθε πως δεν την ήθελες πια και ότι δεν έκανες τπτ και εσύ για να τη κερδίσεις και για να διατηρήσεις το ενδιαφέρον της και την είχες δεδομένη και δεν της άρεσε αυτό και θέλει να πάει αλλού να νιώσει πιο επιθυμητή........

    Εσύ πως νιώθεις;; νιώθεις ότι την είχες δεδομένη οσο καιρό ήσασταν μαζί και την έγραφες και λίγο ας πούμε...Και την ενόχλησε και ήθελε να πάει αλλού να νιώσει επιθυμητή;
    Στην αρχή σχεδόν της σχέσης θα μπορούσα να πω ότι δεν ήμουν 100% εκεί, είχα παλιότερα μια άλλη σχέση που με πλήγωσε οπότε φοβόμουν να ξανα ερωτευτώ, συμπερασματικά 2-3 φορές είχα φύγει απο τα νεύρα μουκαι με έκανε να γυρίσω πίσω...
    Με τον καιρό προσαρμόστηκα κάναμε ταξίδια περνούσαμε όμορφες στιγμές μαζί πολύ χρόνο....
    Το φλερτ και την διεκδίκηση δεν ήθελε να την βλέπει απο άλλους άντρες αλλα απο εμένα έτσι μ είχε πει...
    Χτες μου ανέφερε ότι δεν έχει κάνει τπτα με κάποιον αλλο οσο καιρό ήμαστε χώρια... Και ότι ακόμα έχει πεσμένη σεξουαλική διάθεση

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Μηπως κουραστηκε απο ολο αυτο οτι δεν της εδειχνες το ενδιαφερον σου και καπου δεν αντεξε και πηγε να στραφει αλλου; Οπως και να 'χει τωρα ειναι αργα την εκανες την πατατα. Δεν διορθωνεται τιποτα τωρα γιατι με το πολυ το φτυσιμο ξενερωσε. Εχω βρεθει κι εγω στη θεση της κοπελας και μετα ουτε να τον δω δεν ηθελα τον πρωην μου......με εφτυνε συνεχως.....μετα το χωρισμο βεβαια εκανε χρονια να με ξεπερασει αλλα ηταν αργα...........μην αφησεις αλλη ευκαιρια να παει χαμενη με τις βλακειες σου......
    δεν την εφτυνα ποτέ...και το ερώτημα μου είναι εφόσον ήθελε να χωρίσουμε οριστικά για ποιον λόγο οπότε έβρισκε ευκαιρία επικοινωνούσε μαζί μου;
    Δεν είναι λίγο άδικο προς τα συναισθήματα μου όλο αυτό;
    Όλα τα ζευγάρια έχουν προβλήματα Εγώ ολο τον καιρό που είμαστε χώρια συνειδητοποίησα ότι την θέλω πραγματικά και έχω κάνει προσπάθειες να αλλάξω τα λάθη, του χαρακτήρα μου κυρίως και θέλω να την διεκδικήσω εκ νέου.
    Δεν με ενδιαφέρει πόσο καιρό θα πάρει αλλά μόνο με αυτήν την κοπέλα εχω αισθανθεί έτσι, Ποτέ ξανά σε τελειωμένη μου σχέση δεν έμπαινα στην διαδικασία να με απασχολεί τόσο πολύ....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Αμα δεν της εδειχνες την αγαπη σου και της μιλουσες για ασχετα ειναι σαν να την εφτυνες.........αυτη ετσι θα το εκλαμβανε.....δυστυχως τωρα ειναι λιγο δυσκολο να αναστραφει η κατασταση μπορει να εχεις εσυ πιθανοτητες αλλα σε τετοιες περιπτωσεις ρουτινας νομιζω ειναι οι χειροτερες, μπορει να κανω και λαθος.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Και τι εννοεις ειναι αδικο προς τα συναισθηματα σου αυτο; Εγω εχω δει στη ζωη μου οτι ολες μου οι κινησεις σε σχεσεις μου γυρισαν μπουμερανγκ, οτι εκανα μου εκαναν. Μηπως εσυ σε προηγουμενες σχεσεις σε ζητουσαν πισω και εσυ τις απερριπτες; Εγω πχ σε ολες μου τις προηγουμενες σχεσεις εκτος απο αυτην που σου ειπα ηθελα επανασυνδεση. Εσυ;

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός και πιθανή επανασύνδεση
    By Melba in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-2018, 18:34
  2. Χωρισμός - Επανασύνδεση ?!?!
    By Giannis_s in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2015, 19:51
  3. θέλει επανασύνδεση;
    By frauleniazwi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 25-09-2013, 14:37
  4. επανασυνδεση
    By romantic paul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-2012, 11:06
  5. sex = επανασυνδεση
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 02-12-2011, 01:19

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •