διακοπη serequel και ταχυκαρδιες....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    διακοπη serequel και ταχυκαρδιες....

    απο τη Κυριακη διεκοψα το serequel .Επαιρνα 2 το βραδυ των 100.Το παρει κανεις σας?Οταν το σταματησατε τι παρενεργειες ειχατε?Εγω εχω μονιμη ταχυκαρδια γεμισα σπυρακια τρεμω και ποναει η κοιλια μου και επισης κοκκινιζω και ιδρωνω οταν ερχονται και οι ιδεες παω για λυποθυμια.Τετοια ταχυκαρδια ειχα να τη δω απο τοτε που πηγα να κοψω το tavor και δεν αντεξα και το ξαναπηρα.Τωρα τι να κανω?Να ξαναπαρω το sereqel?και αν το ξαναπαρω και δε σταματησει η ταχυκαρδια ?Βεβαια δε το ξαναπαιρνω μαλλον.Μηπως φταιει το zolotrin?ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι το ιδιο με το zoloft απλως το βγαζει αλλη εταιρεια.Ειναι ιδια η ουσια η σερτραλινη .Μηπως φταιει αυτο ?Μηπως περιεχει τιποτε αλλο επισης?Δε μπορω να αντεξω αυτη τη κατασταση...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    κουράγιο afrula , ίσως να το ξανάρχιζες στη δόση που δεν είχες πρόβλημα αλλά την επόμενη φορά που θα το
    ελαττώσεις να το ελαττώσεις στο μισό από οτι το ελάττωσες τώρα (δηλαδή πιο σιγά).
    βέβαια πάντα ρώτα το γιατρό σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Seroquel xr perneis afroula?

  4. #4
    gia soy afrula ta seroquel giati ta ekopses???den se bohthousan?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    μου τα εκοψε ο γιατρος γιατι ειναι αντιψυχωσικα και τρομαξε πολυ που μου τα δωσε ο αλλος ο βλακας.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    thessaloniki
    Posts
    58
    γειασου αφρουλα για το φαρμακο που παιρνεις δεν γνωριζω αλλα για το ταβορ που ειναι σχεδον ιδιο με το χαναχ.κ εγω παλευω να το κοψω το χαναχ αλλα οι στερηση του φαρμακου ειναι φοβερη...κ εγω ειχα μερικα απο αυτα τα συμπτωματα οταν πηγα να το κοψω κ δεν αντεξα.δεν ξερω τι να κανω ο γιατρος μου λεει αν θελω μπορω αλλα δεν αντεχω φοβαμαι:(

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Αχ feskana σε καταλαβαινω απολυτα !!Αλλα δυστυχως εγω ειχα σχολη και δε μπορεσα να το κοψω αν και προσπαθησα.Οι παρενεργειες ηταν τοσο μα τοσο εντονες που αντεξα μονο 4 με 5 μερες χωρις το χαπι και το ξαναπηρα.Πιστευω οτι μεσα σου εχεις μεγαλη δυναμη και θα τα καταφερεις .Αν ρωταγες το γιατρο σου να σου εδινε ενα ηπιο αγχολυτικο για τις παρενεργειες που δημιουργει .Πρωτα απολα στο εκοψε σιγα σιγα ,ετσι δεν ειναι?Τι αλλα χαπια παιρνεις ?Και η διαγνωση που σου πε τι ειναι αγοραφοβια?επισης μπορεις να πιεις βαλεριανα η πασιφλορα που ειναι ηρεμιστικα και με πιανουν πολυ.Κουραγιο αν δουλευεις κιολας διπλο κουραγιο αλλα να ξερεις για να στο πει σημαινει οτι ηρθε ο καιρος να το κοψεις.Το πως ομως πιστευω οτι επρεπε να σου δωσει οδηγιες και κατι αλλο γιατι δεν ειναι ναυτια η πονοκεφαλος η κοιλοπονος οι παρενεργειες!!Δε μαρεσει να υπερβαλλω ειδικα τωρα σε σενα αλλα εγω ειχα φτασει στο σημειο να με κρατανε εξω μη πεσω απο τη ζαλη και το τρεμουλο.τι αλλο να πω?Γιαυτο παιδια οτι και αν εχετε μακρια απο τετοια χημεια!Ας ειναι μονο η τελευταια λυση αν δε πετυχει η ψυχοθεραπεια.FESKANA περιμενω νεα αου και σου ευχομαι ολα να πανε καλα.Δυναμη οκ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •