Γάμος vol2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: Γάμος vol2

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391

    Γάμος vol2

    Καλησπέρα παιδιά..
    Σε αλλα νεα είμαι καλύτερα από τις προηγούμενες ημέρες και από θέμα υπνου και από θέμα στεναχώριας.τελειως καλα και όπως ήμουν πριν δεν είμαι ..και με έχει φοβίσει μην τυχόν και δεν επανέλθω όπως πριν ποτέ ξανά..Με τον άντρα μου ελαφρώς καλύτερα αλλά οχι όπως πριν.
    Με χει πιάσει ένα το φόβος μην δεν επανελθω-επανελθουμε ποτέ.ευχαριστω για την κατανόηση

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Θα επανελθετε αν τωρα σου περασουν ολα αυτοματως και πεις δεν εχει γινει τιποτα ολα ειναι καλα και σιγα σιγα το ξεπερασει και ο αντρας του. Αλλιως κλαφτα Χαραλαμπε χρονια του πολλα κιολας του Χαραλαμπου.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Λουλούδι προσπαθώ κάθε μέρα ...τι άλλο να κάνω..

  4. #4
    Miliva21
    Guest
    Χαίρομαι που τα πηγαίνεις καλύτερα...

    Σκέφτηκες τι ήταν αυτό που σε βοήθησε να νιώσεις καλύτερα σχετικά με αυτό το θέμα; η επίσκεψη στη ψυχολόγο σου η οποία σου είπε τη γνώμη της για τον σύντροφό σου και σε καθησύχασε ; το ότι έγραψες εδώ στο φόρουμ το πρόβλημα σου και σου είπαμε τη γνώμη μας; το ραντεβού σου στο ψυχίατρο ή και όλα μαζί;

    Εγώ θα σου πρότεινα εφόσον ακόμα βασανίζεσαι και είσαι καταβεβλημενη συναισθηματικά να κλείσεις ένα ραντεβού με τον ψυχίατρο σου να του πεις πως νιώθεις και να σου πει πως θα ήταν καλύτερο να το αντιμετωπίσεις .....

    Η γνώμη μου είναι πως αν σου προτείνει φαρμακευτική αγωγή να τη πάρεις.....Μπορεί να την χρειάζεσαι για να το ξεπεράσεις πιο εύκολα ....μη βασανίζεσαι τσάμπα .......μίλησε του και αν είσαι αρνητική σε αυτό το ενδεχόμενο πες του τους λόγους για τους οποίους φοβάσαι ή είσαι επιφυλακτική προς τα χάπια....αν το συζητήσετε ανοικτά και με ειλικρίνεια μαζί...θεωρώ θα τη βρεις την άκρη

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Λουλούδι προσπαθώ κάθε μέρα ...τι άλλο να κάνω..
    Αμα προσπαθεις καθε μερα και δεν τα καταφερνεις τοτε το θεμα ειναι εμμονικο και θα χρειαστεις εναν καλο ψυχιατρο!!!!! Αλλαξε ψυχιατρο πριν καταστρεψεις και αλλο τη σχεση σου θες ολο αυτο να σε παει πισω σε ολα;;;;;; Στην υγεια σου στην σχεση σου στην ζωη σου; Αν δουλευεις δεν θα μπορεις να συγκεντρωθεις ουτε στη δουλεια με αυτες τις σκεψεις, και εγω εχω κολληματα και πολλα μαλιστα αλλα οχι το ιδιο συνεχεια και παιρνω και φαρμακα και δεν με βοηθανε 100% αλλα πρεπει να παρω και αντικαταθλιπτικα και δεν κανει εγω για αλλο λογο. Εσυ γιατι να μην παρεις ομως;;;;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Τί με βοήθησε...πέρα από την βοήθεια φόρουμ και γιατρών κ φίλων με βοηθάει πολύ που ο Νίκος έχει ηρεμήσει αρκετά και μπορεί ηρεμα να με καθήσυχαζει...Εχθές για παράδειγμα μαζεύά το δωμάτιο και έπεσα ψυχολογικά και το είδα στο πρόσωπο μου...και μου κάνει νόημα...μου λέει ξυπνα δεν σου χει συμβεί τίποτα...μην ξεχνιέσαι.. Ναι σαν να ξεχνιέμαι ωρες ωρες και με παίρνει από κάτω και με επαναφέρει στην ...πραγματικότητα...
    Πολύ σημαντική είναι η προσευχή ..Όχι συνέχεια...Αλλά όταν νιώθω αδύναμη λέω ..θες μου δώσε μου φωτεινές σκέψεις μην με αφήνεις.. Αυτό ίσως δεν κάνει που το λέει αλλά τόσα έχουμε πει εδώ..

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Τί με βοήθησε...πέρα από την βοήθεια φόρουμ και γιατρών κ φίλων με βοηθάει πολύ που ο Νίκος έχει ηρεμήσει αρκετά και μπορεί ηρεμα να με καθήσυχαζει...Εχθές για παράδειγμα μαζεύά το δωμάτιο και έπεσα ψυχολογικά και το είδα στο πρόσωπο μου...και μου κάνει νόημα...μου λέει ξυπνα δεν σου χει συμβεί τίποτα...μην ξεχνιέσαι.. Ναι σαν να ξεχνιέμαι ωρες ωρες και με παίρνει από κάτω και με επαναφέρει στην ...πραγματικότητα...
    Πολύ σημαντική είναι η προσευχή ..Όχι συνέχεια...Αλλά όταν νιώθω αδύναμη λέω ..θες μου δώσε μου φωτεινές σκέψεις μην με αφήνεις.. Αυτό ίσως δεν κάνει που το λέει αλλά τόσα έχουμε πει εδώ..
    Εδώ μπορείς να γράφεις ότι θες
    Όμως δεν μπορώ να σε καταλάβω...μερικές φορές οι άνθρωποι παθαίνουμε κάποια πράγματα για τα οποία χρειαζομαστε βοήθεια ...... Δεν μπορούμε πάντα να τα ξεπερνάμε όλα μόνοι μας γτ να πιέζεις τον εαυτό σου να το ξεπεράσεις ολομόναχη τώρα με την κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή (αν και ο ψυχίατρος σου το θεωρεί απαραίτητο) μπορεί να ήσουν περδικι....σου έχει γίνει εμμονή όλο αυτό το θέμα άθελά σου...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Αν θέλει κάποιος να παίρνει κάποιο χάπι κάνεις πάρα πολύ καλα.το αν θα πάρω εγώ θα το κρίνει ο γιατρος φυσικα

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Αν θέλει κάποιος να παίρνει κάποιο χάπι κάνεις πάρα πολύ καλα.το αν θα πάρω εγώ θα το κρίνει ο γιατρος φυσικα
    Φυσικά δεν σου είπα το αντίθετο.... ΜΟΝΟ με την έγκριση του ψυχιατρου και αν το κρίνει εκείνος απαραίτητο θα πάρεις θεραπεία...το λέω επδ σου είπε από το ραντεβού σας ότι προς το παρόν δεν χρειάζεσαι θεραπεία με χάπια.......αν όμως βλέπεις και περνάνε οι μέρες και εξακολουθείς να μην είσαι καλά χρειάζεται να του μιλήσεις γ να κρίνει εκείνος τι είναι σωστό.....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Μα ειπα ειμαι καλυτερα..μια φορα τι μηνα θα πηγαινω εαν στη επομένη μου πει πάρε αυτό θα το καταπιώ αμέσως

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Ναι βρε γλυκιά μου το διάβασα ότι είσαι καλύτερα.......το θέμα είναι ότι δεν είσαι ακόμα τελείως καλά και μιλάμε για αρκετό χρονικό διάστημα....Και σου λέω σε περίπτωση που συνεχίσεις να νιώθεις έτσι....τι θα μπορούσες να κάνεις

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Το θέλω πολύ αλήθεια."άθελα" μου συμβαινει αυτο. Το ορκιζομαι

Similar Threads

  1. Γάμος
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 296
    Last Post: 03-02-2019, 14:20
  2. Γάμος!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 26-03-2014, 12:09
  3. Ότι να 'ναι πατέρας vol2
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 24-02-2012, 02:35
  4. Γάμος
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2011, 21:11
  5. ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
    By Human in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 07-01-2009, 00:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •