Πάλι τα ίδια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617

    Πάλι τα ίδια

    Καλησπέρα παιδιά και πάλη άρχισε ι αρωστοφοβοια μου έχω κάτι ενοχλήσεις στο στήθος και ΠΑΛΗ πάει το μυαλό μου σε καρδια εντωμεταξύ το τελευταίο τρίμηνο έχω κάνει 5 καρδιογραφηματα ενα τεστ κοπώσεως και πριν μια εβδομάδα έκανα υπέρηχο καρδιάς και πάλη σκέφτομαι μήπως έχω κάτι και δεν τον βρίσκουν

  2. #2
    Δοκίμασε κάποιες ασκήσεις με αναπνοές εμένα με βοηθάνε, πρόβλημα ή καρδιά σου δεν έχει ευτυχώς άκου τι σου λένε οι ειδικοί σε τόσο καιρό θα είχε φανεί αν υπήρχε..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Καλησπέρα παιδιά και πάλη άρχισε ι αρωστοφοβοια μου έχω κάτι ενοχλήσεις στο στήθος και ΠΑΛΗ πάει το μυαλό μου σε καρδια εντωμεταξύ το τελευταίο τρίμηνο έχω κάνει 5 καρδιογραφηματα ενα τεστ κοπώσεως και πριν μια εβδομάδα έκανα υπέρηχο καρδιάς και πάλη σκέφτομαι μήπως έχω κάτι και δεν τον βρίσκουν
    [QUOTE=FILARETOS;1031674] Ξανα ποσταρω ενα παλιο μου ποστ μηπως σε βοηθήσει παλικάρι μου Γενικα παρε την σκεψη σου απο την καρδιά Καλησπέρα σας. Πάμε λίγο μα δούμε τι γίνεται με την ανχωδη διαταραχή και πως μας επηρεάζει σύμφωνα με την κουβέντα που είχα με τον ψυχίατρο και την θεωρία που αναπτύξαμε κάποτε . Όπως βλέπουμε στο σάιτ το 90% αναφέρει πρόβλημα στη καρδιά. Γιατί όμως 1.Είναι το μόνο όργανο στον ανθρώπινο οργανισμό που έχει ήχο δηλαδή μπορείς να το ακούσεις και να το μετρήσεις παλμούς σε κάποιες περιπτώσεις και το στομάχι πάλι γιατί έχει ήχο δηλαδή γουργουρίζει . Κανενας δεν αναφέρει ανησυχία στο πάγκρεας γιατί το μυαλό δεν μπορεί να το μελετήσει με τη σκέψη. Ταυτόχρονα στο υπερβολικό ανχος δημιουργεί ταχυκαρδία και ταυτόχρονα μετατρέπεται σε ανησυχία.2. Είναι μια αιτία Θανάτου που ακούμε συχνά σε νεαρές ηλικίες με την αιτία του ξαφνικού. 3.Επίσης θα δούμε η ανησυχία πάλι στο 90% κορυφώνεται το βράδυ Πριν από τον ύπνο.Η εξήγηση είναι ότι εκείνη την στιγμή δεν υπάρχει άλλη σκέψη με λίγα λόγια είναι ώρα να ξεκουραστείς και εσύ και το μυαλό και κάπου εκει χτυπάει ο συναγερμός της ανησυχίας ταυτόχρονα ταχυκαρδία.4. Το ανχος η ανησυχία η κρίση πανικού είναι ο μίμος ή ο κλόουν του έμφραγματος μόνο που δεν θα το πάθεις ποτέ. 5. Δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην φοβάται το θάνατο πρέπει να βρούμε λύσεις είτε να το δούμε σαν θαύμα σαν την γέννηση,είτε στη Εκκλησία,είτε στην επίστημη είτε στον διαλογισμό, είτε σε οτιδήποτε πιστεύει ο κάθε άνθρωπος,ακόμα και στην ανυπαρξία.Ζουμε σε ένα λεωφορείο ας κοιτάξουμε λίγο έξω από το παράθυρο ας δούμε τι ωραία είναι Πριν φτάσουμε στο τέλος της διαδρομής και να πετάξουμε το ανχος το ποτέ θα φτάσουμε στο τέλος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Νασε καλά φίλε μου πολύ ωραίο αυτό

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    120
    Εννοείς μούδιασμα στο στήθος κτλ? Ε, καλά τώρα. Κλασσική κρίση άγχους.Μην ανησυχείς είναι σύνηθες. Βέβαια αν σε κάνει να νοιώθεις ασφαλής κάνε και τρίπλεξ καρδιάς. Επίσης αυτό το "φοβάμαι ότι δεν το βρίσκουν" είναι επίσης στοιχείο της κρίσης άγχους. Δεν βρήκαν τίποτα γιατί δεν έχεις τίποτα. Να 'σαι καλά

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Έκανα πριν μιάμιση εβδομάδα περίπου τριπλέξ καρδιάς και όλα κανοννικα

Similar Threads

  1. Παλι τα ίδια;
    By Xristos__t in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 21
    Last Post: 09-07-2018, 23:02
  2. τα ιδια παλι
    By stas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-03-2016, 03:02
  3. Μια απο τα ιδια παλι.....
    By annak_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 20
    Last Post: 12-02-2012, 14:14
  4. Παλι τα ιδια?????????
    By tweetybird in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 02-04-2009, 22:37
  5. Παλι τα ιδια
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 19-08-2008, 23:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •