Εμμονή με πρώην
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236

    Εμμονή με πρώην

    Γεια σας!
    Θα ήθελα να μοιραστώ λίγο τον πόνο μου και να δω αν υπαρχει τουλάχιστον κάποιος που μπορεί να με νιωσει..
    Το καλοκαιρι εβγαινα με ενα παιδι για δυο βδομάδες. Στην ουσία απλως καναμε σεξ κάποιες φορές, δεν ηταν σχεση κατ' εμε, αλλά υπήρχαν και καποια στοιχεια σχεσης. Δηλαδη μιλούσαμε καθε μερα, μου έλεγε καλημερα καληνύχτα και τα σχετικα..
    Εν πασει περίπτωση, ξαφνικα στο ακυρο, ενω δεν το περιμενα καθολου η σταση του αλλαξε, έγινε κρυος. Φανηκε οτι κατι δεν πηγαινε καλα αλλα δεν μου είπε ξεκαθαρα κατι. Αντιθέτως ελεγε δικαιολογιες για να μη βρεθουμε , οτι ειναι κουρασμενος και και και...
    Εγω εντομεταξυ ενω και καλα το εβλεπα χαλαρα στην αρχη, απ'οτι φανηκε την ειχα δαγκώσει τη λαμαρινα και ηρθε ο κοσμος μου πάνω κατω. Δεν ξεκοψαμε κατευθειαν . Για περιπου 1 μηνα που δεν ημασταν στην ιδια πολη, λογω καλοκαιριου ,στελναμε ελαχιστα μηνυματα αλλα αυτος με αποκαλουσε "μωρακι του". Επαιζε με το μυαλο μου και εγω επαιρνα ελπιδες. Μου ελεγε οτι του αρεσω παρα πολυ αλλα δεν το χει με τα μηνύματα και οτι εγω τωρα ειμαι μακρια ...κλπ
    Εν τελει αφου γυρισα βρεθηκαμε μία δυο φορές , αλλα μετα δεν πηγαινε αλλο ..Η σταση του ηταν φουλ περίεργη και αδιάφορη. Ωστόσο, οπως σας ειπα, επαιζε με το μυαλο μου, ελεγε δικαιολογιες και δεν παραδεχοταν τιποτα .Μονο μετα απο καιρο παραδεχτηκε οτι ηταν οντως μαλακας και οτι δεν ηθελε να ειναι αλλο ..(!!!) Τη ζημια, ομως μου την ειχε κανει. Τεσπα μεγαλη ιστορια θα μπορουσα να γραφω για ωρες :p
    Το θέμα είναι οτι αφου εγω το εχω αναλυσει 200 φορές στο μυαλο μου το ολο θεμα, και έχουν περασει και αρκετοι μήνες ,ακομα το σκέφτομαι και νιωθω ασχημα. Ακομα μπαινω στο fb ή στο instagram του να δω αν εχει ανεβασει καμια καινουρια φωτογραφια. Και γενικα! Ναι μεν ειμαι πολυ καλύτερα απο οτι στην αρχη, αλλα ακομα με απασχολει...Και οποτε το σκεφτομαι νιωθω ασχημα με τον εαυτο μου απο άποψη αυτοπεποιθησης.
    Μαλιστα, αυτος τωρα λογικα εχει σχεση Το συμπερανα απο κατι που είδα στο προφιλ του, χωρίς να ειναι 100% σιγουρο. (Οκ εγινα ντετεκτιβ, ντρεπομαι :p) Αλλα και μονο στη σκέψη οτι ισχυει αυτο νιωθω ζηλια.
    Και αναρωτιεμαι..Θα μου περάσει ποτέ αυτο? Εχω ξαναζήσει κάτι πολυ παρομοιο και εκανα πολυ καιρο παλι να το ξεπερασω... Δηλαδη τι φαση? Μονο αν βρω αλλον θα το ξεπερασω? Αλλη λυση δεν υπαρχει? Εχω αρχισει να απελπίζομαι..Και βαρεθηκα να νιωθω παρανοικη που ασχολουμαι ακομα..

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Καλησπέρα.
    Με λίγα λόγια,ήταν περισσότερο ελεύθερη σχέση παρά κανονική,σωστά?
    Τζάμπα ασχολείσαι με τον τύπο κοπέλα μου,είναι μαλάκας όπως παραδέχτηκε και ο ίδιος.Εχει αυτογνωσία τουλάχιστον.

    Και όχι,να μην ζηλεύεις για κάτι τέτοιους μαλάκες.
    Εσύ θα χαλιεσαι,και αυτός σε έχει γραμμένη,ξέρεις που...
    Βέβαια λες ότι έχεις ξαναζησει κάτι τέτοιο.Οπότε μήπως πρέπει να ψάξεις,αν έχεις βίτσιο με κωλόπαιδα?

  3. #3
    Miliva21
    Guest
    Καλησπέρα
    Ντάξει ο τύπος απλά το είδε χαλαρά το ολο θέμα μπορεί να έπαιζε και αλλού μπάλα απλά εσένα σου άρεσε και το είδες πιο σοβαρά .... πήρα αυτό που ήθελε και μετά αραιωσε...γτ είχε ήδη σχέση ή γτ δεν ήθελε να κάνει σχέση

    Τι μου λες καλε; αν σε καταλαβαίνω; ένα θα σου πω .....Εγώ εδώ γυρνάω και χαζεύω το προφίλ ενός πλατωνικου μου πριν 6!! Χρόνια.....Ούτε καν λίγους μήνες.....Χρόνια....

    Ναι το μυαλό μπορεί να κολλήσει πολύ άσχημα και αν το εξιδανικευσεις δύσκολα σου περνάει .....Δεν είναι στο χέρι μας να το προσπεράσουμε....Η ζωή ξέρει πότε θα μας φέρει κάτι να προχωρήσουμε παρακάτω...Κάτι που να μας ταρακουνήσει το ίδιο δυνατά .....

    Εσύ το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι μόνο να προσπαθήσεις να πάρεις το μυαλό σου από κει και να ασχολείσαι με.τα ενδιαφέροντα και τη καθημερινότητα σου και όσο μπορείς να δίνεις ευκαιρίες σε άλλους άντρες να σε πλησιάσουν.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Δεν είχαμε ορισει τι ειναι. Δεν κατσαμε δηλαδή να κανουμε συζήτηση, απλως μιλουσαμε καθε μερα και φαινοταν ενθουσιασμενος και το βραδυ ή θα ήμασταν μαζι ή θα στελναμε μηνυματα.
    Το πρόβλημα ειναι οτι το ξερω πως δεν αξιζει και οτι ειναι μαλακας , αλλα δεν ξεκολλαει το μυαλοο..
    Βιτσιο δεν ξερω. Στην αρχη τον ειχα κοψει για καλο παιδι και μου αρεσε. Ισως απλως ειμαι πολυ αφελης..

  5. #5
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Δεν είχαμε ορισει τι ειναι. Δεν κατσαμε δηλαδή να κανουμε συζήτηση, απλως μιλουσαμε καθε μερα και φαινοταν ενθουσιασμενος και το βραδυ ή θα ήμασταν μαζι ή θα στελναμε μηνυματα.
    Το πρόβλημα ειναι οτι το ξερω πως δεν αξιζει και οτι ειναι μαλακας , αλλα δεν ξεκολλαει το μυαλοο..
    Βιτσιο δεν ξερω. Στην αρχη τον ειχα κοψει για καλο παιδι και μου αρεσε. Ισως απλως ειμαι πολυ αφελης..
    Έτσι όπως τα λες,ο τυπος απλά έπαιξε μαζί σου.
    Γιατί δεν ξεκολλάς όμως?

    Ρώτησα για ''βίτσιο'',γιατί ανέφερες πως ξαναέζησες κάτι τέτοιο.Και υπέθεσα θα εζησες κάτι τέτοιο με ανάλογο τυπά.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Miliva21 Χαιρομαι που με νιώθεις! Ξεκαθαρα ισχυει αυτο που λες..Προσπαθω κάθε φορα που το σκέφτομαι να στρεφω το μυαλο μου σε αλλα πραγματα. Και οταν εχω σχολη και υποχρεωσεις ή περναω καλα με παρεες δεν εχω καν τον χρονο για να το σκεφτώ. Αλλα αυτό είναι σαν σταχτη στα ματια και οχι πραγματικη λυση.. :/
    Μαλλον αυτο που λες..Μονο αν με ενθουσιασει κτ αλλο θα ξεκολλησω

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Τι πάει να πει ειμαι αφελής...;; εσένα σου άρεσε πολύ και λογικό είναι να ήθελες να πιστεύεις αυτά που σου λέει και να μην αμφιβάλλεις ....να είσαι ανοιχτή και να το ζήσεις!

    Άλλο το ότι αυτός απλώς έπαιζε χαλαρά!!

    Και επειδή γενικά ως άνθρωποι και ως κοινωνία τα έχουμε μπερδέψει λίγο.....Και πάμε κατά διαολου

    Το φυσιολογικό είναι ένας άντρας που πραγματικά ενδιαφέρεται για σενα και του αρέσεις και θέλει να σε βλέπει και να περνάτε χρόνο μαζί ...να σε λέει μωράκι του και να σου στελνει και να μιλάτε καθημερινά....

    Άλλο που έχει γίνει σύστημα και κανόνας το εντελώς ανάποδο.....να σου μιλάει κάποιος κάθε μέρα και να σε αποκαλεί μωρό μου αλλα να σε παίζει και να στα λέει στα ψέματα....

    Γιατί πραγματικά πάμε κατά διαόλου και αυτό έχει γίνει φαινόμενο...
    Τι να πω...Δεν φταις εσύ και γω ...οι άντρες που είναι (μη πω......) φταίνε που χώνονται παντού και λένε βλακείες μόνο και μόνο για να πηδήξουν και να φύγουν

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Miliva21 Χαιρομαι που με νιώθεις! Ξεκαθαρα ισχυει αυτο που λες..Προσπαθω κάθε φορα που το σκέφτομαι να στρεφω το μυαλο μου σε αλλα πραγματα. Και οταν εχω σχολη και υποχρεωσεις ή περναω καλα με παρεες δεν εχω καν τον χρονο για να το σκεφτώ. Αλλα αυτό είναι σαν σταχτη στα ματια και οχι πραγματικη λυση.. :/
    Μαλλον αυτο που λες..Μονο αν με ενθουσιασει κτ αλλο θα ξεκολλησω
    Δυστυχώς όχι μόνο σε καταλαβαίνω αλλα σε έχω ξεπεράσει μακραν σε ρεκόρ....αλλα εγώ είμαι περίπτωση γυναίκας και εύχομαι να μην υπάρχουν πολλές σαν έμενα...


    Έτσι είναι...Δεν μπορείς να το ελέγξεις τι θα σου φέρει η ζωή.....τουλάχιστον ας παίρνουμε τα θετικά και ας κρατάμε τα μαθήματα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Έτσι όπως τα λες,ο τυπος απλά έπαιξε μαζί σου.
    Γιατί δεν ξεκολλάς όμως?

    Ρώτησα για ''βίτσιο'',γιατί ανέφερες πως ξαναέζησες κάτι τέτοιο.Και υπέθεσα θα εζησες κάτι τέτοιο με ανάλογο τυπά.
    Δεν ξεκολλαω ισως γιατι δεν εμαθα ποτε την αληθεια για το τι ακριβως συνεβη. Κι αυτο εμενα με κανει εμμονικη.
    Και επίσης δεν εχω βρει καποιον άλλον και νιωθω οτι δε θα βρω ποτε .Ακουγεται λιγο απελπισμενο, αλλα μου φαίνεται πολυ δυσκολο να βρω κατι που να με ενθουσιασει και να ειναι αμοιβαιο.
    Ναι εζησα κτ πολυυ ανάλογο, αλλα κι εκεινος στην αρχή μου φανηκε καλο παιδι .
    Ο,τι να ναι..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Τι πάει να πει ειμαι αφελής...;; εσένα σου άρεσε πολύ και λογικό είναι να ήθελες να πιστεύεις αυτά που σου λέει και να μην αμφιβάλλεις ....να είσαι ανοιχτή και να το ζήσεις!

    Άλλο το ότι αυτός απλώς έπαιζε χαλαρά!!

    Και επειδή γενικά ως άνθρωποι και ως κοινωνία τα έχουμε μπερδέψει λίγο.....Και πάμε κατά διαολου

    Το φυσιολογικό είναι ένας άντρας που πραγματικά ενδιαφέρεται για σενα και του αρέσεις και θέλει να σε βλέπει και να περνάτε χρόνο μαζί ...να σε λέει μωράκι του και να σου στελνει και να μιλάτε καθημερινά....

    Άλλο που έχει γίνει σύστημα και κανόνας το εντελώς ανάποδο.....να σου μιλάει κάποιος κάθε μέρα και να σε αποκαλεί μωρό μου αλλα να σε παίζει και να στα λέει στα ψέματα....

    Γιατί πραγματικά πάμε κατά διαόλου και αυτό έχει γίνει φαινόμενο...
    Τι να πω...Δεν φταις εσύ και γω ...οι άντρες που είναι (μη πω......) φταίνε που χώνονται παντού και λένε βλακείες μόνο και μόνο για να πηδήξουν και να φύγουν
    Η αληθεια ειναι οτι κατα πασα πιθανοτητα αυτά ισχύουν, χωρις να μπορώ να ειμαι 100 τοις εκατό σίγουρη, γιατι δεν τον γνωρισα πραγματικα καλα σαν ατομο.
    Βασικα και μονο το να μπαίνω στο τρυπακι να προσπαθώ να εξηγησω τη συμπεριφορα του με εχει εξουθενωσει. Παντως απογοητευομαι αν όντως αυτα ισχυουν :/

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Δεν ξεκολλαω ισως γιατι δεν εμαθα ποτε την αληθεια για το τι ακριβως συνεβη. Κι αυτο εμενα με κανει εμμονικη.
    Και επίσης δεν εχω βρει καποιον άλλον και νιωθω οτι δε θα βρω ποτε .Ακουγεται λιγο απελπισμενο, αλλα μου φαίνεται πολυ δυσκολο να βρω κατι που να με ενθουσιασει και να ειναι αμοιβαιο.
    Ναι εζησα κτ πολυυ ανάλογο, αλλα κι εκεινος στην αρχή μου φανηκε καλο παιδι .
    Ο,τι να ναι..
    Άμα είναι να μη ξεκολλας όταν δεν μαθαίνεις την αλήθεια τότε πολύ φοβάμαι ότι έχεις να κολλήσεις πολλές φορές ακόμα γτ δυστυχώς οι περισσότεροι χάνονται χωρίς εξηγηση ή πολλές σχέσει τελειώνουν με ψεύτικες ή καθόλου δικαιολογίες....

    Τώρα με αυτά που λες είσαι μέσα στη καρδιά της ψυχολογίας μου......αμα εσύ λες ότι φοβάσαι πως δεν θα ερωτευτείς που οκει...Και από το καλοκαίρι έχει περάσει μίσος χρόνος αλλά όχι κανένας αιώνας ......Εγώ δλδ τι να πω που ότι κάνω είναι χλιαρό και δεν έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ εδώ και χρόνια;;;;

    Οι σχέσεις είναι δύσκολες αγαπητή ....Εγώ έχω ήδη φτιάξει το ράφι μου ....Και μόνο ένα θαύμα πιστεύω θα μπορούσε να σωσει...αν και δεν νομίζω πως γίνονται από αυτά.....

    Σόρρυ βλέπεις σε καταλαβαίνω τόσο πολύ που δεν μπορώ να σε βοηθήσω

    Ενδεχομένως όμως να κολλήσες επδ σου έμεινε κάτι σαν απωθημένο επδ πληγώθηκε ο εγωισμός σου ή επδ στο επαιξε δύσκολος και είναι αυτός που δεν μπορείς να έχεις

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Συγγνώμη, εγώ είμαι η κυνική της παρέας, αλλά με 2 βδομάδες σεξ και 1 μήνα καβλάντας μέσα από μηνύματα και ενώ μέτά βρεθήκατε κάνα-δυο φορές και το πράγμα δεν τσούλησε, εσύ έχεις κολλήσει έτσι; Και τον περνάτε εδώ γενιές δεκατέσσερεις λες και έκανε κάτι το τρομερό... Και είναι αυτός μαλάκας που δεν σου είπε "Κορίτσι μου, ας πηδιόμαστε τώρα λίγο και βλέπουμε" κι όχι εσύ μαλάκω που δεν του είπες "Εγώ θέλω να είμαστε ερωτευμένοι πιγκουίνοι και να ορκιστούμε αιώνια αγάπη" ???

    Απλά τα βλέπατε αλλιώς τα πράγματα, δεν το είχατε καταλάβει, στην αρχή αυτός καβλάντιζε λίγο γιατί δεν είχε καταλάβει ότι την είχες δαγκώσει τόσο τη λαμαρίνα. Συμβαίνουν αυτά. Τώρα μέσα σε ένα-ενάμιση μήνα είναι και ξενερωτικό κάθε φορά που γίνεται κάτι να κάθεσαι και να το αναλύεις το αν έχεις σχέση ή δεν έχεις ή πως τα βλέπεις τα πράγματα και τι παίζει. Λες και ξέρεις από την αρχή πως θα πάει; Φαίνεται εκ των πραγμάτων με τον καιρό. Σε εσάς φάνηκε πολύ νωρίς ότι δεν τραβάει ή ότι θέλετε άλλα πράγματα και νομίζω ότι με τον τρόπο του σωστά φέρθηκε σε εκείνο το σημείο. Όταν κατάλαβε αυτός ότι το βλέπεις το θέμα πιο σοβαρά, παραδέχτηκε έμμεσα ότι έκανε λάθος που με τη συμπεριφορά του σε μπέρδεψε, για αυτό η δήλωση περί μαλακίας. Με τον τρόπο του σωστά στάθηκε. Τι θα έπρεπε να κάνει για μια ιστορία ελάχιστων μηνών, να κάθεται και να υπεραναλύει τα πως και τα γιατί για κανένα 18μηνο ή αν είναι σε άλλη φάση να μείνει μαζί σου με το ζόρι και να το παίζει ερωτευμένος αν δεν του βγαίνει;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Δεν είχαμε ορισει τι ειναι. Δεν κατσαμε δηλαδή να κανουμε συζήτηση, απλως μιλουσαμε καθε μερα και φαινοταν ενθουσιασμενος και το βραδυ ή θα ήμασταν μαζι ή θα στελναμε μηνυματα.
    Το πρόβλημα ειναι οτι το ξερω πως δεν αξιζει και οτι ειναι μαλακας , αλλα δεν ξεκολλαει το μυαλοο..
    Βιτσιο δεν ξερω. Στην αρχη τον ειχα κοψει για καλο παιδι και μου αρεσε. Ισως απλως ειμαι πολυ αφελης..
    εχμ ναι... αλλα μιλας για δυο εβδομαδες...
    φανηκε τι ειναι αυτη η γνωριμια απο την σταση του.
    απο την παγωμαρα που επεσε, απο το οτι ενω μιλουσατε καθε μερα ξαφνικα δεν το χε με τα μηνυματα και κυριως με το οτι τελικα βρεθηκε (προφανως οχι απο το πουθενα), με σχεση...
    προφανως επαιζε κι αλλου και τελικα εκανε σχεση, αλλου.
    αυτο δεν λεει κατι για σενα.
    με αλλους ταιριαζουμε και με αλλους δεν ταιριαζουμε.
    φυσικα και θα το ξεπερασεις.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Συγγνώμη, εγώ είμαι η κυνική της παρέας, αλλά με 2 βδομάδες σεξ και 1 μήνα καβλάντας μέσα από μηνύματα και ενώ μέτά βρεθήκατε κάνα-δυο φορές και το πράγμα δεν τσούλησε, εσύ έχεις κολλήσει έτσι; Και τον περνάτε εδώ γενιές δεκατέσσερεις λες και έκανε κάτι το τρομερό... Και είναι αυτός μαλάκας που δεν σου είπε "Κορίτσι μου, ας πηδιόμαστε τώρα λίγο και βλέπουμε" κι όχι εσύ μαλάκω που δεν του είπες "Εγώ θέλω να είμαστε ερωτευμένοι πιγκουίνοι και να ορκιστούμε αιώνια αγάπη" ???

    Απλά τα βλέπατε αλλιώς τα πράγματα, δεν το είχατε καταλάβει, στην αρχή αυτός καβλάντιζε λίγο γιατί δεν είχε καταλάβει ότι την είχες δαγκώσει τόσο τη λαμαρίνα. Συμβαίνουν αυτά. Τώρα μέσα σε ένα-ενάμιση μήνα είναι και ξενερωτικό κάθε φορά που γίνεται κάτι να κάθεσαι και να το αναλύεις το αν έχεις σχέση ή δεν έχεις ή πως τα βλέπεις τα πράγματα και τι παίζει. Λες και ξέρεις από την αρχή πως θα πάει; Φαίνεται εκ των πραγμάτων με τον καιρό. Σε εσάς φάνηκε πολύ νωρίς ότι δεν τραβάει ή ότι θέλετε άλλα πράγματα και νομίζω ότι με τον τρόπο του σωστά φέρθηκε σε εκείνο το σημείο. Όταν κατάλαβε αυτός ότι το βλέπεις το θέμα πιο σοβαρά, παραδέχτηκε έμμεσα ότι έκανε λάθος που με τη συμπεριφορά του σε μπέρδεψε, για αυτό η δήλωση περί μαλακίας. Με τον τρόπο του σωστά στάθηκε. Τι θα έπρεπε να κάνει για μια ιστορία ελάχιστων μηνών, να κάθεται και να υπεραναλύει τα πως και τα γιατί για κανένα 18μηνο ή αν είναι σε άλλη φάση να μείνει μαζί σου με το ζόρι και να το παίζει ερωτευμένος αν δεν του βγαίνει;
    Εν μερει εχεις δικιο Σονια. Ισως το κουρασα παραπανω απ όσο έπρεπε. Ωστοσο αυτος στην αρχη ειχε συμπεριφορα σχέσης και όπως ειπα εστελνε καλημερα , καληνύχτα μου ελεγε να τον παρω τηλέφωνο οταν φτασω σπιτι πχ ..Μου εκανε και μια σκηνη ζηλιας :p που αυτα δεν τα κανεις απλα οταν το βλεπεις χαλαρα. Γιατι έχω μιλήσει και με αλλα αγορια που ειναι πολυ πιο ξεκαθαρο οτι θελουν μονο σεξ και κανουν μπαμ. Επίσης του είχα πει σε κάποια φαση οτι αν δεν ψηνεται να μου το πει ξεκάθαρα και ότι δεν εχω προβλημα ..και λεει οχι οχι θα σε πάρω αυριο τηλ. Φυσικα δεν πήρε ποτε. Αυτην την αντιμετώπιση αξιζουμε? Να μας λενε ναι θα σε πάρω τηλ και να μην παίρνουν? Προτιμω να μου το πει ο αλλος ξεκαθαρα οτι ειναι σε αλλη φαση. Εκτιμω την ειλικρίνεια, ενω η κοροιδια με φερνει στα ορια μου. Και επίσης μου ειχε πει σε καποια φάση "δεν ειμαι μαλακας , θελω να βρεθούμε να σου πω κατι" (μονος του χρησιμοποιησε αυτη τη λεξη)Του λεω πες μου απο μηνυματα. Λεει οχι απο κοντα θελωω, δε γίνεται απο μηνυματα. Εν τελει αρνήθηκα..Δηλαδη παλι ηθελε σεξ και να με κοροιδεψει, ενώ εγω ειχα δειξει ξεκαθαρα οτι το βλέπω πιο σοβαρα. Και μετα επειδη λογικα θα βρηκε καμια αλλη γκόμενα και αποφασισε να μη με εχει πλέον καβατζα το επαιξε ειλικρινης.
    Μπορει να εχει τα ψυχολογικά του και αυτος ο άνθρωπος, μπορει να ειναι ανασφαλης και να ηθελε να εχει την καβατζα του και αφου το πιεζα κ εγω σου λεει " γτ οχι?" .
    Αλλα ειλικρινα ηταν πολλες οι φορες που του εδωσα την ευκαιρία να μου το ξεκαθαρισει και να ξεκοψει και αυτος δεν το εκανε ή απλα το εριχνε πανω μου και ελεγε "καλα οπως θες, σε βλέπω είσαι κάπως" ή "ενταξει εγω ηθελα, αλλα αφου εσυ δε θες..". Δεν ειχε απλα τα κοτσια να πει, "ας το αφήσουμε". Πιστεύεις λοιπον πως δεν ηταν καθολου λαθος η συμπεριφορά του?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχμ ναι... αλλα μιλας για δυο εβδομαδες...
    φανηκε τι ειναι αυτη η γνωριμια απο την σταση του.
    απο την παγωμαρα που επεσε, απο το οτι ενω μιλουσατε καθε μερα ξαφνικα δεν το χε με τα μηνυματα και κυριως με το οτι τελικα βρεθηκε (προφανως οχι απο το πουθενα), με σχεση...
    προφανως επαιζε κι αλλου και τελικα εκανε σχεση, αλλου.
    αυτο δεν λεει κατι για σενα.
    με αλλους ταιριαζουμε και με αλλους δεν ταιριαζουμε.
    φυσικα και θα το ξεπερασεις.
    Οντως φανηκε μετα απο ενα σημειο οτι δεν τραβουσε. Απλως εγω κολλουσα στο οτι δεν μου το έλεγε ξεκαθαρα και μου εδινε ελπιδες, έστω και λιγες. Γιατι οταν θες τον αλλον, δεν μπορεις να το αφησεις ευκολα απο τη στιγμή που δεν σου λεει ο ιδιος να το αφήσετε. Οσο για τη σχεση νταξει αυτο ειναι ενα συμπερασμα που εβγαλα μονη μου , δεν ξερω καν αν και πότε εγινε.
    Μακαριι να ισχυει το τελευταίο που λες :p Βασικα αυτό πιστεύω, απλως μεχρι να βρεθεί οντως κάποιος που να ταιριάζω εχω τις ανασφαλειες μου..

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ο πρώην μου εχει εμμονή μαζι μου
    By tsokof in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 13-11-2018, 15:23
  2. πρωην
    By kaity in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 37
    Last Post: 14-08-2016, 08:14
  3. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 14:24
  4. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 16:01
  5. Εμμονή με πρώην κολλητή μου...
    By numerevis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 01-12-2006, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •