ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    13

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ

    ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΙΝΑ ΣΑΦΗΣ.ΕΧΩ ΔΙΑΓΝΩΣΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΟΡΙΑΚΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΨΥΧΩΤΙΚΟ ΜΕ ΑΚΟΥΣΤΙΚΕς ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΕΠΙΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΧΡΗΣΤΗΣ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ Κ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΣΤ ΜΑΝΙΑΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ Τ ΜΕΓΑΛΟ ΨΥΧΩΤΙΚΟ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΕΙΞΑ ΣΤ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΧΤΥΠΑΓΑ ΕΝΙΩΘΑ ΜΙΑ ΜΑΥΡΙΛΑ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΛΥΠΗ ΜΙΑ ΑΗΔΙΑ ΗΤΑΝ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΣΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ ΜΙΛΗΣΑ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠ ΚΟΝΤΙΝΑ Μ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΣΕ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗΣ..ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΔΙΧΩΣ ΝΤΡΟΠΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΩ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΒΑΖΩ ΜΟΝΗ Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΡΩ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ ΝΙΩΘΩ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΓΡΝΡΙΑΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ (ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΙ ) ΝΙΩΘΩ ΠΙΕΣΜΕΝΗ ΚΑΙ Τ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΕΥΣΕΙ..ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΞΥΠΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΧΩ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΣΥΧΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΕΧΩ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΜΕ ΘΕΩΡΩ ΑΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΗ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΜΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠΛΑ ΠΟΝΑΩ ΝΙΩΘΩ ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΜΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΟΥΤΕ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΝΟΙΑΞΙΜΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΑΓΑΠΑΝΕ ΜΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΩ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΤΟΞΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΕ ΥΠΟΤΙΜΑΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΙΩΘΩ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΚΥΡΩΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ(ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ) ΤΑ ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΕΠΙΛΕΓΩ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΜΑ ΚΛΑΙΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΝΙΓΟΜΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΤΥΠΑΝΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΟΛΑ ..ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΟΝΕΣΩ ΠΟΤΕ..ΠΕΙΤΕ Μ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ..ΠΑΙΡΝΩ MINITRAN KAI XANAX KAI EXΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΥ..ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ Τ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ..ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΑΝΙΚΑΝΗ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΕΠΗΡΡΕΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΣΚΥΛΟΣ ..ΔΙΝΩ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΑΣ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙ..ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτη η σχεση σε καταστρεφει και στη συνεχεια βγαζεις τα αποθημενα σου στους αλλους μαλον πρεπει να παραμεινετε φιλοι γιατι η σχεση αυτη ειναι τοξικη που εχετε κανει.

  3. #3
    Μόνο το γεγονός οτι μπόρεσες και απεξαρτήθηκες από τα ναρκωτικά είναι μία τεράστια νίκη για σένα και δείχνει οτι είσαι άνθρωπος με δύναμη και θέληση. Αφού πέτυχες αυτό, νομίζω οτι μπορείς να πετύχεις τα πάντα.
    Το γεγονός οτι αισθάνεσαι άσχημα προέρχεται ίσως από την ασθένεια των γονιών σου. Δεν είναι μικρό πράγμα να είναι και οι δύο σου γονείς άρρωστοι. Εύχομαι να βελτιωθεί η υγεία τους σύντομα. Αλλά μπορεί η άσχημη ψυχολογική σου κατάαταση να προέρχεται και από τον τοξικό άνθρωπο που έχεις δίπλα σου. Διώχτον! Όσο το συντομότερο τόσο το καλύτερο για σένα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Λοιπον...κοιταξε κατι κοπελα μου.Κοιτα να κοιμασε καλα να τρως καλα.Συνεχισε την αγωγη μεχρι να καταλαγιασουν ολα.Βρες αν δεν εχεις λευτα καπου να πηγενεις να μιλας..κεντρο ψυχικης υγειας που ειναι δωρεαν..ακομα και να μην πιστευεις στον Χριστο.Πηγενε βρες κανα παπουλη να μιλισεις...Μην το αφηνεις για παρα πολυ .Πες στην σχεση σου να σε ακολουθησει σε αυτα τα βηματα σου. .να εχεις και καποιον διπλα σου.Ειναι δυσκολα τα πραγματα το ξερουμε ολοι και ολοι μας εδω πολεμαμε εναν διαολο να στο πω και ετσι.ουτε εμεις ημαστε ελευθεροι ουτε κανεις...ΠΙΣΤΕΨΕ με ολοι ημαστε στο μαυρο λουκι και αναμενουμε μηπως γινουμε καλα...μηπως λυθει η καθε μας απορια...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Αφού κατάφερες να βγάλεις από τη ζωή σου τα ναρκωτικά, βγάλε και αυτόν τον τύπο και θα έχεις κάνει άλλο ένα σημαντικό βήμα.
    Βρες άτομα να λες τις σκέψεις σου. Εδώ που ήρθες είναι μιαν αρχή. Συνέχισε το, ακόμη και αν είναι μια συνεδρία τη βδομάδα σε ένα εκεψυε. Θα σε βγάζει από τη ρουτίνα σου.
    Μην τα παρατάς, είσαι 25 με όλη τη ζωή μπροστά σου, αρκεί να το πιστέψεις μόνο.

    'of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice'
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    13
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ..ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΥΡΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ..ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ..ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΤ ΣΧΕΣΗ Μ ΓΤ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΧΩ ΑΘΛΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ..ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΑΛΙ ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΠΑΛΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ ΠΑΛΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ ΤΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΟΚ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΑΠΛΑ ΝΙΩΘΩ ΑΔΥΝΑΜΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΣΑΝ ΝΑ ΠΝΙΓΟΜΑΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΝΤΑΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΡΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ Μ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ Τ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ Τ ΚΕΦΑΛΙ Μ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤ ΘΕΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΩ ΘΕΛΗΣΗ ΓΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕ ΣΩΣΩ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ Τ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Εδω περα, στο φορουμ, μπορεις να παρεις κατι καλο, εχεις την ευκερια να βγαλεις απο μεσα σου οτι πραγμτικα σε ενοχλει χωρις να εχεις την ντροπη η το λογικο κολημα που θα ειχες εαν εισουν κατιδιαν με καποιον ανθρωπο - οσο ανετος κι αν ηταν οταν εκτηθετε το προσωπο μας παντα εχουμε καποιο κολημα - μπορεις λοιπον χωρις ταυτοτητα να γραψεις με απολυτη ειλκρεινια οτι σε βασανιζει! χωρις ντροπες μπορεις να μας καταθεσεις καθε σου ασχημη στιγμη της μικρης μεχρι τωρα ζωουλα σου, αφου εισαι ακομα πολυ νεα κοπελιτσα! Αφεσου λοιπον ελευθερη και βγαλε απο μεσα σου οτι σε εχει στοιχιωσει, οτι σε εχει κανει να ντρεπεσαι!
    Οπως πολυ σωστα γραφει η ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ , η νικη σου στον αγωνα εναντι των ναρκωτικων απο μονη της αρκει να δηλωσει το ποσο δυνατος ανθρωπος εισαι,εισαι η εξερεση στον κανωνα !! αφου τα νουμερα που δηλωνουν τα προγραμματα ειναι ψευτικα, για να μην απογοητευπντε οι γονεις των χρηστων.
    Απο τα οσα γραφεις, συμπαιρενει κανεις οτι η ζωη σου ειναι γεματη με δυσκολιες και δοκιμασιες.Η υγεια δεν σου δωθηκε απλετα, απεναντιας ειχες ψυχικες ασθενειες, εδω ειναι και κατις πολυ σημαντικο που θα θελα να μας πεις, ειχες συνοσιροτητα? ειχες δλδη ανεκαθεν ψυχολογικα προβληματα?ειναι καποια απο αυτα υπευθηνα για την εξαρτηση σου απο ναρκωτικα? η υπαρχει το αναποδο? Θελω να πω αρχησες να "πινεις" για να σου φευγουν οι καταθλιψεις και οι ψυχικες ασθενειες? η επειδη επερνες ναρκωτικα εμφανηστικαν αυτες?
    Σχετικα με τον συντροφο σου τωρα, δυσττυχως δεν εχεις ουτες μια λεξη ρομαντισμου αναφερομενη προς αυτον η εστω προς αυτο - εννοω τον ερωτσ σας - που εχεις με αυτον. Στην φαση που εισαι τωρα εχεις αναγκη απο εναν υγειες ερωτα , δεν μπορεις να περνας αυτα που περνας με τους γονεις σου, να εχεις και τις προσωπικες σου λεπτες και ςυαισθητες πνευματικες ισορροπιες που ειναι πολυ επικινδυνες ! Θα πρεπει "το αλλο σου μισο " να ειναι προετιμασμενος για αυτον τον μεγαλεπηβλετο αγωνα που δινεις και να σε στηριζει με νυχια και με δοντια ΝΤΕΤΕΣΤ! θα πρεπει τα συναισθηματα σας να ειναι τοσο δυνατα ωστε να μπορουν να επιβοιωνουν απο ολα οσα περνας! διοτις θ γνωριζεις πως τετοια προβληματα σαν τ δικα σου ειναι τοξικα για ερωτες νεανικους σαν τον δικοσου οπου θελει ταξιδια, γελιο, βολτες με αλλα συνομιλικα ζευγαρακια γεμτες χαβαλε και διασκεδαση. Η δικη σας σχεση θελει να μπορει να εξισοροπει αναμεσα σε ολα αυτα, το μπορει? εαν ναι, ξεκινα να τον "επουλωνεις" απο τα τραυματα του! βρες τροπους να τον κανεις υγειες! Εαν δεν ειναι υγειες ο ερωτας σας, τωτες - ποσο με πληγωνει οταν πρωτρεπω ζευγαρια σε χωρησμο - τωτες πρεπει να χωρησετε!!! διοτις το κακο που θα φερει θα ειναι πολυ ασχημο και θα επιρεασει ολα τα μετοπα που εχεις να "πολεμησεις"και εσυ, εχεις αρκετα αυτον τον καιρο!
    Γραψε λοιπον με ελευθεριαοτι σε προβληματιζει, πες μαςεαν εχεις συνοσυροτητα.Εαν θες πες μας τι ναρκωτικα επερνες, και για ποσο δυαστημα? -ειμαι κι εγω ενας ακομα ομοιοπαθωντας ,αρα μπορω να σε καταλαβω -, ποσο καιρο εισαι καθαρη?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Εδω περα, στο φορουμ, μπορεις να παρεις κατι καλο, εχεις την ευκερια να βγαλεις απο μεσα σου οτι πραγμτικα σε ενοχλει χωρις να εχεις την ντροπη η το λογικο κολημα που θα ειχες εαν εισουν κατιδιαν με καποιον ανθρωπο - οσο ανετος κι αν ηταν οταν εκτηθετε το προσωπο μας παντα εχουμε καποιο κολημα - μπορεις λοιπον χωρις ταυτοτητα να γραψεις με απολυτη ειλκρεινια οτι σε βασανιζει! χωρις ντροπες μπορεις να μας καταθεσεις καθε σου ασχημη στιγμη της μικρης μεχρι τωρα ζωουλα σου, αφου εισαι ακομα πολυ νεα κοπελιτσα! Αφεσου λοιπον ελευθερη και βγαλε απο μεσα σου οτι σε εχει στοιχιωσει, οτι σε εχει κανει να ντρεπεσαι!
    Οπως πολυ σωστα γραφει η ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ , η νικη σου στον αγωνα εναντι των ναρκωτικων απο μονη της αρκει να δηλωσει το ποσο δυνατος ανθρωπος εισαι,εισαι η εξερεση στον κανωνα !! αφου τα νουμερα που δηλωνουν τα προγραμματα ειναι ψευτικα, για να μην απογοητευπντε οι γονεις των χρηστων.
    Απο τα οσα γραφεις, συμπαιρενει κανεις οτι η ζωη σου ειναι γεματη με δυσκολιες και δοκιμασιες.Η υγεια δεν σου δωθηκε απλετα, απεναντιας ειχες ψυχικες ασθενειες, εδω ειναι και κατις πολυ σημαντικο που θα θελα να μας πεις, ειχες συνοσιροτητα? ειχες δλδη ανεκαθεν ψυχολογικα προβληματα?ειναι καποια απο αυτα υπευθηνα για την εξαρτηση σου απο ναρκωτικα? η υπαρχει το αναποδο? Θελω να πω αρχησες να "πινεις" για να σου φευγουν οι καταθλιψεις και οι ψυχικες ασθενειες? η επειδη επερνες ναρκωτικα εμφανηστικαν αυτες?
    Σχετικα με τον συντροφο σου τωρα, δυσττυχως δεν εχεις ουτες μια λεξη ρομαντισμου αναφερομενη προς αυτον η εστω προς αυτο - εννοω τον ερωτσ σας - που εχεις με αυτον. Στην φαση που εισαι τωρα εχεις αναγκη απο εναν υγειες ερωτα , δεν μπορεις να περνας αυτα που περνας με τους γονεις σου, να εχεις και τις προσωπικες σου λεπτες και ςυαισθητες πνευματικες ισορροπιες που ειναι πολυ επικινδυνες ! Θα πρεπει "το αλλο σου μισο " να ειναι προετιμασμενος για αυτον τον μεγαλεπηβλετο αγωνα που δινεις και να σε στηριζει με νυχια και με δοντια ΝΤΕΤΕΣΤ! θα πρεπει τα συναισθηματα σας να ειναι τοσο δυνατα ωστε να μπορουν να επιβοιωνουν απο ολα οσα περνας! διοτις θ γνωριζεις πως τετοια προβληματα σαν τ δικα σου ειναι τοξικα για ερωτες νεανικους σαν τον δικοσου οπου θελει ταξιδια, γελιο, βολτες με αλλα συνομιλικα ζευγαρακια γεμτες χαβαλε και διασκεδαση. Η δικη σας σχεση θελει να μπορει να εξισοροπει αναμεσα σε ολα αυτα, το μπορει? εαν ναι, ξεκινα να τον "επουλωνεις" απο τα τραυματα του! βρες τροπους να τον κανεις υγειες! Εαν δεν ειναι υγειες ο ερωτας σας, τωτες - ποσο με πληγωνει οταν πρωτρεπω ζευγαρια σε χωρησμο - τωτες πρεπει να χωρησετε!!! διοτις το κακο που θα φερει θα ειναι πολυ ασχημο και θα επιρεασει ολα τα μετοπα που εχεις να "πολεμησεις"και εσυ, εχεις αρκετα αυτον τον καιρο!
    Γραψε λοιπον με ελευθεριαοτι σε προβληματιζει, πες μαςεαν εχεις συνοσυροτητα.Εαν θες πες μας τι ναρκωτικα επερνες, και για ποσο δυαστημα? -ειμαι κι εγω ενας ακομα ομοιοπαθωντας ,αρα μπορω να σε καταλαβω -, ποσο καιρο εισαι καθαρη?
    Μπραβο βρε Γιωργο, συμφωνω με οτι γραφεις και οτι αναγνωρίζεις οτι η ασθένεια της κοπέλας ειναι και αυτη τοξική για την ψυχολογια του συντρόφου της, οσο κακος κι αν φαινεται κι αυτος μεσα απο τη σχεση. Η τοξικότητα ειναι δούνε και λαβειν στις σχεσεις, ειναι πιο περίπλοκο απο οσο το αντιλαμβάνεται το καθε μέλος ξεχωριστά. Αν δε μπορουν να το αλλάξουν, τοτε καλυτερα να χωρίσουν για το καλο και των δυο.
    Οσο για αυτους που σε αγαπανε κοπελια, καταβαθος ναι μεν σε αγαπούν αλλα διακρίνεις και μια λύπηση προς εσενα και οταν λαμβάνεις λύπηση δεν ειναι και τοσο ωραιο συναισθημα γι αυτο κρατάς απόσταση. Σε αγαπούν μεν αλλα το δείχνουν λανθασμενα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Εδω περα, στο φορουμ, μπορεις να παρεις κατι καλο, εχεις την ευκερια να βγαλεις απο μεσα σου οτι πραγμτικα σε ενοχλει χωρις να εχεις την ντροπη η το λογικο κολημα που θα ειχες εαν εισουν κατιδιαν με καποιον ανθρωπο - οσο ανετος κι αν ηταν οταν εκτηθετε το προσωπο μας παντα εχουμε καποιο κολημα - μπορεις λοιπον χωρις ταυτοτητα να γραψεις με απολυτη ειλκρεινια οτι σε βασανιζει! χωρις ντροπες μπορεις να μας καταθεσεις καθε σου ασχημη στιγμη της μικρης μεχρι τωρα ζωουλα σου, αφου εισαι ακομα πολυ νεα κοπελιτσα! Αφεσου λοιπον ελευθερη και βγαλε απο μεσα σου οτι σε εχει στοιχιωσει, οτι σε εχει κανει να ντρεπεσαι!
    Οπως πολυ σωστα γραφει η ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ , η νικη σου στον αγωνα εναντι των ναρκωτικων απο μονη της αρκει να δηλωσει το ποσο δυνατος ανθρωπος εισαι,εισαι η εξερεση στον κανωνα !! αφου τα νουμερα που δηλωνουν τα προγραμματα ειναι ψευτικα, για να μην απογοητευπντε οι γονεις των χρηστων.
    Απο τα οσα γραφεις, συμπαιρενει κανεις οτι η ζωη σου ειναι γεματη με δυσκολιες και δοκιμασιες.Η υγεια δεν σου δωθηκε απλετα, απεναντιας ειχες ψυχικες ασθενειες, εδω ειναι και κατις πολυ σημαντικο που θα θελα να μας πεις, ειχες συνοσιροτητα? ειχες δλδη ανεκαθεν ψυχολογικα προβληματα?ειναι καποια απο αυτα υπευθηνα για την εξαρτηση σου απο ναρκωτικα? η υπαρχει το αναποδο? Θελω να πω αρχησες να "πινεις" για να σου φευγουν οι καταθλιψεις και οι ψυχικες ασθενειες? η επειδη επερνες ναρκωτικα εμφανηστικαν αυτες?
    Σχετικα με τον συντροφο σου τωρα, δυσττυχως δεν εχεις ουτες μια λεξη ρομαντισμου αναφερομενη προς αυτον η εστω προς αυτο - εννοω τον ερωτσ σας - που εχεις με αυτον. Στην φαση που εισαι τωρα εχεις αναγκη απο εναν υγειες ερωτα , δεν μπορεις να περνας αυτα που περνας με τους γονεις σου, να εχεις και τις προσωπικες σου λεπτες και ςυαισθητες πνευματικες ισορροπιες που ειναι πολυ επικινδυνες ! Θα πρεπει "το αλλο σου μισο " να ειναι προετιμασμενος για αυτον τον μεγαλεπηβλετο αγωνα που δινεις και να σε στηριζει με νυχια και με δοντια ΝΤΕΤΕΣΤ! θα πρεπει τα συναισθηματα σας να ειναι τοσο δυνατα ωστε να μπορουν να επιβοιωνουν απο ολα οσα περνας! διοτις θ γνωριζεις πως τετοια προβληματα σαν τ δικα σου ειναι τοξικα για ερωτες νεανικους σαν τον δικοσου οπου θελει ταξιδια, γελιο, βολτες με αλλα συνομιλικα ζευγαρακια γεμτες χαβαλε και διασκεδαση. Η δικη σας σχεση θελει να μπορει να εξισοροπει αναμεσα σε ολα αυτα, το μπορει? εαν ναι, ξεκινα να τον "επουλωνεις" απο τα τραυματα του! βρες τροπους να τον κανεις υγειες! Εαν δεν ειναι υγειες ο ερωτας σας, τωτες - ποσο με πληγωνει οταν πρωτρεπω ζευγαρια σε χωρησμο - τωτες πρεπει να χωρησετε!!! διοτις το κακο που θα φερει θα ειναι πολυ ασχημο και θα επιρεασει ολα τα μετοπα που εχεις να "πολεμησεις"και εσυ, εχεις αρκετα αυτον τον καιρο!
    Γραψε λοιπον με ελευθεριαοτι σε προβληματιζει, πες μαςεαν εχεις συνοσυροτητα.Εαν θες πες μας τι ναρκωτικα επερνες, και για ποσο δυαστημα? -ειμαι κι εγω ενας ακομα ομοιοπαθωντας ,αρα μπορω να σε καταλαβω -, ποσο καιρο εισαι καθαρη?
    Giorgo θελω να σε ρωτησω καποια πραγματα οταν μπορεις..

Similar Threads

  1. Αυτοκτονικες τασεις
    By vickympou in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 07-03-2018, 16:05
  2. αυτοκτονικές σκέψεις...συνέχεια
    By oceandreams in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 26-11-2017, 19:27
  3. Αυτοκτονικες σκεψεις
    By boo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 20-05-2017, 14:08
  4. Καταθλιψη Αυτοκτονικες τάσεις
    By braveheart in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 23-03-2013, 18:57
  5. Αυτοκτονικές σκέψεις
    By Gothly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 10-04-2012, 16:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •